U što se zaljubljujete?

Kopulacija, masturbacija i nešto malo o ljubavi
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

16 Oct 2015, 16:11

..a unda » wrote:
eto na. uvijek je tako. vrijedne stvari ili prodju nezapazeno ili se brzo zaborave. :kokice:
Istina.
A sad reci koji je bio odgovor. :zubo:
Ne glumi tu mistiku.


Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

16 Oct 2015, 16:12

..a unda » wrote:..svi, ali svi se zaljubljuju u sebe. u onog drugog ja. :D
Ovo, ovo je odgovor?

Šta to znači u praksi?

:rolleyes:
User avatar
Zmaj021
Posts: 3509
Joined: 25 Oct 2011, 17:51

16 Oct 2015, 16:12

Eks » wrote:
Istina.
A sad reci koji je bio odgovor. :zubo:
Ne glumi tu mistiku.
ček da pogleda šta marfi kaže :D
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

16 Oct 2015, 16:13

To znači da bi se nodens zaljubio u onu koja bi mu pokazala kako je nevin i čist? Ili kako je perverzan? :zubo:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

16 Oct 2015, 16:14

Eks » wrote:
Ovo, ovo je odgovor?

Šta to znači u praksi?

:rolleyes:
..u praksi sta je? pa mogu ti rec.. zajebano. :kokice:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

16 Oct 2015, 16:16

Zmaj021 » wrote: ček da pogleda šta marfi kaže :D
..marfi kaze.. kad nesto spomenes, ako je dobro, nestane. ako je lose, pojavi se. :D
User avatar
Zmaj021
Posts: 3509
Joined: 25 Oct 2011, 17:51

16 Oct 2015, 16:18

..a unda » wrote: ..marfi kaze.. kad nesto spomenes, ako je dobro, nestane. ako je lose, pojavi se. :D
marfi je površan :D
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

16 Oct 2015, 16:19

Eks » wrote:To znači da bi se nodens zaljubio u onu koja bi mu pokazala kako je nevin i čist? Ili kako je perverzan? :zubo:
tu bi mogao bit problem. sve zavisi od nodensovog libida. naime, pitanje je jel uopce postoji toliko djevica? :D
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

16 Oct 2015, 16:19

..a unda » wrote: tu bi mogao bit problem. sve zavisi od nodensovog libida. naime, pitanje je jel uopce postoji toliko djevica? :D
:rofl:

A dajte, pravite farsu od ozbiljnih pitanja. :durica:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

16 Oct 2015, 16:20

Zmaj021 » wrote: marfi je površan :D
pa kao i zivot. :D
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

16 Oct 2015, 16:23

Sad mi je iskočila poruka "resource limit is reached". Trkelj šteka.
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

16 Oct 2015, 16:25

..a unda » wrote:
o, krtisssove.. amo to odmah rijesit, nina! ..nina, dodji deder zercu amo. cuj nina, jel se ti "zaljubis" "u" "njegovo tijelo" tek kad "ga" spoznas u biblijskom smislu..ponavljam, u biblijskom smislu bez navodnika ili se ti zaljubis u tu svinjsku "polovicu" polovicom svoje "maste" "?"

tj, nina, da ti nemas maste, "bil" se uopce zaljubila i jel to znaci da se ne "moze" zaljubit "onaj" ko nema maste jer je.."glup" ?

u sto se "ti", "nina" ustvari uopce zaljubis? a i cemu? ustvari, koji je tebi, nina, uopce kua? aj kvragu ti i tvoj "bicikl"..

ps

"usput", nina, akos mi malo elaborirat taj tvoj bicikl, kako izgleda, kako sjednes na "njega" i tako..
Aj' ti fino pusti Ninu da sama odgovori (ako hoće)... mkay?
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

16 Oct 2015, 16:38

Eks » wrote:To znači da bi se nodens zaljubio u onu koja bi mu pokazala kako je nevin i čist? Ili kako je perverzan? :zubo:
Ne znači. Rekoh ti već da nemam pojma što je 'zaljubljenost', znam samo za one početne iskre. I to sa svoje strane, tuđe baš i ne prepoznajem (ako ih uopće ima). Nekad mi se doduše učini da me npr. ona gospođa u pekari nekako milo gleda, ali to se može objasniti i čisto profesionalnim odnosom prema poslu. :zubo:

Dakle, za tuđe iskre nemam pojma, a za svoje ne vidim zašto bih puštao da se 'rasplamsaju'. Čemu? :ne zna: Radije taj korov počupam dok je još sitan. :rofl:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

16 Oct 2015, 16:48

..a unda » wrote: ..u praksi sta je? pa mogu ti rec.. zajebano. :kokice:
Pa da, zajebano.
Želiš li da ti srce samo povremeno jače zakuca tražit ćeš uzbuđenje. Ono se najčešće isprepliće s nesigurnošću, ali smo spremni rađe ostati u zagrljaju nekog nepoznatog nego se braniti od njega. Imaš napetosti za brži srčani ritam, za pumpanje adrenalina, ali istovremeno tu je i osjećaj ranjivosti.
I onda se vratiš kući mužu ili ženi. Kaže Unda - zajebano. :zubo:
Što ćeš tražiti, ne znam, ali nisu svi koji traže strast uvijek ispunjeni i kad je nađu. Znam ih dosta koji su sretni u ljubavi izgrađenoj na toplini, povjerenju, nježnosti i strpljenju. Za njih je pronalazak spokoja u trajanju ono što se računa. Ofskroz da i tu postoji strast. :cerek:
Nema jednog načina, nema pravog načina.
Zajebano. :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

16 Oct 2015, 16:57

nodens » wrote:
Aj' ti fino pusti Ninu da sama odgovori (ako hoće)... mkay?
ndobro.

ja sam joj samo malo preveo da bolje razumije o cemu se radi. :kokice:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

16 Oct 2015, 17:00

karambol » wrote:
Pa da, zajebano.
Želiš li da ti srce samo povremeno jače zakuca tražit ćeš uzbuđenje. Ono se najčešće isprepliće s nesigurnošću, ali smo spremni rađe ostati u zagrljaju nekog nepoznatog nego se braniti od njega. Imaš napetosti za brži srčani ritam, za pumpanje adrenalina, ali istovremeno tu je i osjećaj ranjivosti.
I onda se vratiš kući mužu ili ženi. Kaže Unda - zajebano. :zubo:
Što ćeš tražiti, ne znam, ali nisu svi koji traže strast uvijek ispunjeni i kad je nađu. Znam ih dosta koji su sretni u ljubavi izgrađenoj na toplini, povjerenju, nježnosti i strpljenju. Za njih je pronalazak spokoja u trajanju ono što se računa. Ofskroz da i tu postoji strast. :cerek:
Nema jednog načina, nema pravog načina.
Zajebano. :zubo:
:kokice:

sacemo mi vidjet kad dodje gdja karambolka o cemu se tu radi. :kokice:

odmah cu ja vidjet jel se ona bezpogovorno slaze s tobom ili o cemu se tu radi.. :kokice:

za svaki slucaj spremi kauc u drugoj sobi da mos ic lec danas sutra.. i spremi sebi sendvica. :kokice:

:D
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

16 Oct 2015, 17:41

BTW, ex, ovaj topik ima naslov isti kao jedno moje pitanje od prije par godina:

Virgo intacta
Znači, ja bih se samo htio 'zaljubiti'. Ako bi to nekako bilo moguće i sa nimfomankom koja je spavala sa 200 ljudi, a nekad i sa trojicom odjednom - sve bi bilo u redu. Jedino, nekako mi se čini da se u takvu ne mogu zaljubiti. Vidiš kako jednostavno. U što se ljudi uopće zaljubljuju? :ne zna:


A pazi samo što si malo kasnije u topiku i sama rekla:
ex anais » wrote:Čuj, ja sam za svog prvog dečka zaista vjerovala da mi je zadnji. Glupo, mlado, još nam je neka vračara rekla da ćemo se vjenčati. Sreća pa nismo.
To sam vjerovala i za druga dva. Ispostavilo se da nije tako. I da je jako dobro što nije tako jer nisam bila dovoljno zrela i jer su mi se želje u međuvremenu promijenile kao i kriteriji. Ti želiš reći da sam ja mogla znati da to neće potrajati? Kako i zašto? Ako nešto traje dvije, tri godine (a to je jako dugo kad si mlad) otkud meni pomisao da je to prolazno? Mislim, ja ne mogu biti s nekim ako vjerujem da je to prolazno.

Eto, o takvim stvarima govorim. Zato mi je jako šuplje predbacivanje nekakvog čekanja jer bila bih jako licemjerna da čvrsto vjerujem da ću ostati s nekim, volim ga, a čuvam se za nekog drugog. Nije li to zagovaranje kalkulacije?

Vidiš ovaj drugi bold, čisti Žižek. :cerek: Ispada da si 'napredovala' u ove 4 godine, tj. u skladu s prvim boldom, valjda ćeš danas reći da si prije 4 godine još uvijek bila glupa i mlada. :zubo:

Pitam se samo što ćeš misliti za 10 godina, ovim tempom napredovanja....
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

16 Oct 2015, 22:44

Ljudi se mijenjaju, ne znam što je tu tako čudno. :ne zna:
A i ne shvaćaj ti svaku moju zdravo za gotovo.
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

17 Oct 2015, 13:56

Eks » wrote:Ljudi se mijenjaju, ne znam što je tu tako čudno. :ne zna:
A i ne shvaćaj ti svaku moju zdravo za gotovo.
Nisam rekao da je čudno... čak i ja se mijenjam :zubo:

A ni ne shvaćam svaku tvoju zdravo za gotovo, nego te samo malo cimam.
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

17 Oct 2015, 14:17

Eks » wrote:Možete li to definirati? Bez onih "u inteligenciju, humor, bla", to svi znamo.
Što je to što razgraničuje prijateljstvo od ljubavi? Mora li uvijek biti doza mistike inače ljudi naprosto postanu dobri prijatelji?






Očekujem da nodens dođe prvi odgovoriti. :raspa:
Jes da je bilo davno i da se nekako sjecam toga maglovito, ali samim time da sam bila zaljubljena u nekog sa svim popratnim simptomima koji su uobicajeni a koji su nakon nekog vremena nestali (a s time i 'zaljubljenost' ), ne bih rekla da je to stanje trajno za sva vremena.
Definicija nije ni potrebna, cak ne znam da li je uopce moguca jer je to osjecaj koji se moze opisati rijecima i koji netko drugi moze prepoznat kao...joj, da bas tako, bas tako kako si rekao...ali osjecaji su subjektivna stvar koju svatko osjeca na svoj nacin.
A onda tumaci kroz svoj dozivljaj za koji misli da je isti kao i kod onog drugog. Zapravo, nebitno.

Ovo s mistikom ne kuzim, kakva mistika treba bit prisutna?
Kao imanje svoje male dark side koju ne priznajes ni pod mukama ili sto?

Prijateljstvo je takodje vrsta ljubavi. Seks nema puno veze s ljubavi. Iako moze biti vrlo poticajan, ali isto tako i izvor raznih nesigurnosti i nedoumica koje onda mogu utjecati na svasta nesto. :D
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

17 Oct 2015, 17:45

..a unda » wrote: :facepalm:

a je tebe lako zbarit.. :D
Je, laka sam. :raspa:
S tim u paketu ide i da sam realna u svemu tome. Ono, na zemlji. :zubo: Pa se ne mora glumit i izvodit. Pa odma znamo na čemu smo i nema poslije iznenađenja i skidanja onih rozih očala. Ja ga ne kompliciram đe ne moram. :zubo:
Eks » wrote:
Nino, znam i ja tko je prijatelj, a koga bi vodala za rukicu, ali pričam o tom nečem u što se ljudi zaljube i što opstane tijekom godina, a da ne ljosne u prijateljstvo.
Pa i ja o tom pričam :zubo:
Al izgleda da ni približno nemamo iste okidače. Ni kriterije.
Recmo, mene vicevi i kartanje mogu držat...uf...godinama.
Osobnost more i čitav život.
Jedan je imo godinu dana samo na priču/šutnju. I Plejstejšn.
Naravno da to nikad nije samo i jedino to, ne može momče bit štajaznam recmo zgodan ha-es-peovac koji dobro karta preferans i da sam zaljubita. Neki prioriteti postoje. Al prosječnost u nekim stvarima i natprosječnost u drugim imaju u mene prođu.
Eks » wrote: I sedam stranica i nitko da kaže kako rasplamsati iskre. :gaah:
Nema rasplamsavanja iskri na početku. Početne iskre mogu se samo...zagušivat, recmo to tako. U startu iskre il ima il nema, gotovo. Ako je nema, ne moš je stvorit. Moš stvorit samo 'nešto' što uz pomoć zavaravanja moš nazvat iskrom.
Iskre moš rasplamsavat jedino u slučaju kad ih je bilo na početku, a iz nekog razloga (recmo udaljenost, bilo u prostoru, bilo u vremenu) ste prestali bit svjesni iskričavosti same iskre.
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

17 Oct 2015, 17:56

Stitch » wrote:
Uvijek sam govorio - tko nema sreće na kartama, nema ni u ljubavi. :D
Jel to ko i ono 'ko ima sreće u kartama ima i para za ljubav'? :zubo:
nodens » wrote:
A kak to misliš 'u tijelo'? Meni to ne zvuči 'najjednostavnije', jer po svemu sudeći nećeš baš odmah imati priliku vidjeti 'kompletno' tijelo :zubo: - prema tome, ispada da hoćeš reći da se 'zaljubiš' u neki konkretni dio tijela (ili više njih), a ostatak, onako... ekstrapoliraš? Nagađaš, zamisliš...? :zubo: A koji bi to bili dijelovi? :zubo:

E, u vezi toga, što se onda dogodi ako se ispostavi da ti je ekstrapolacija nekak' bila promašena. :rofl: Primjerice, liku visi dupe ili ima nekog malog tankog, ili mu jaja vise do koljena itd. Ili ima nešto škembe i manboobz. ... :rofl:


Alternativno, možda baš i misliš da se 'zaljubiš' baš nakon što vidiš onak', kompleni paket in all his supposed glory - ali ne prije tog trenutka?
Imaju tu dvi varijante.
U prvoj se zaljubim u dio ili dijelove. Npr. bijo jednom lik u tramvaju s tolko dobrim dupetom da je to bilo za izludit. Neam pojma kakva mu je bila glava (a ni drugi dijelovi) jer nisam ni vidla. Al sam posve sigurna da meni nije mogla bit tolko loša kolko mi je guzca bila dobra. :zubo: (Ovo je samo ilustracija, nije da sam se zaljubila u tog lika.)
U drugoj varijanti vidiš cijelo tijelo il dovoljno velik dio njega.
Glede one slike koju si postao, ne ide to u mene sa slikama. Mora se to tijelo kretati, to mi je jako bitan momenat.
Eks » wrote:
Ne zanima me svemirska ljubav, nisam više klinka. Zanimali su me savjeti iskusnih ljudi u brakovima. Ali ništa od toga.
Pa pričam ti!!! Al mi ne vjeruješ!!!!!! :gaah:
:zubo:
Mislim, ono, ja sam zbilja zatelembana u ljubaf svoju. Ono, svaki dan kontam da sam zatelembana. I sad sam blesavo sretna. I, u isto to vrijeme ga i volim i prijatelj mi je.
I da, to more trajat godinama. More se ponekad i zaboravit na to, al more se i vratit na staro.
Gle, udžaba ti pričam, ti misliš da treba drugačije. Možda svako ima svoj stil, fakat ne znam. Al onda ti ničiji savjet neće bit dobar kao obrazac.
Sve u svemu, mislim da ga previše pokušavaš raščlaniti. Tu je greška. To se je bolje kad se radi po osjećaju, neg po jednadžbi. Da ne bude zabune, previše je parametara i u oba slučaja ćeš zajebat (ne ti, neg svi mi). Al kad ideš po filingu, bolje ispravljaš te zajebe i ranije ih uočavaš. Kad ideš po jednadžbi, osloniš se na matematiku i misliš da fercera. I ne kužiš ni da se zajeb desio, ni da bi moglo iseć vrijeme za popravke.
..a unda » wrote:
o, krtisssove.. amo to odmah rijesit, nina! ..nina, dodji deder zercu amo. cuj nina, jel se ti "zaljubis" "u" "njegovo tijelo" tek kad "ga" spoznas u biblijskom smislu..ponavljam, u biblijskom smislu bez navodnika ili se ti zaljubis u tu svinjsku "polovicu" polovicom svoje "maste" "?"

tj, nina, da ti nemas maste, "bil" se uopce zaljubila i jel to znaci da se ne "moze" zaljubit "onaj" ko nema maste jer je.."glup" ?

u sto se "ti", "nina" ustvari uopce zaljubis? a i cemu? ustvari, koji je tebi, nina, uopce kua? aj kvragu ti i tvoj "bicikl"..

ps

"usput", nina, akos mi malo elaborirat taj tvoj bicikl, kako izgleda, kako sjednes na "njega" i tako..
Izgleda ruinirano. :raspa: Nemam ga potrebu ni želju prat, tako da se to obavi kad ga odnesem na servis. Što je...hm...jednom u 10 godina. A dobro, pomazim ga katkod i krpom, recmo svake treće godina. Plavo-bijelo-crvene je boje. :zubo: Sjedam tako da, stojeći lijevom nogom na tlu, desnu prebacim preko sica.
Vozi ko zmaj. :zubo:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

18 Oct 2015, 13:22

nina williams » wrote:
Jel to ko i ono 'ko ima sreće u kartama ima i para za ljubav'? :zubo:
Apsolutno. :cerek:
Potpisi su za budale.
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

19 Oct 2015, 09:11

nina williams » wrote: Imaju tu dvi varijante.
U prvoj se zaljubim u dio ili dijelove. Npr. bijo jednom lik u tramvaju s tolko dobrim dupetom da je to bilo za izludit. Neam pojma kakva mu je bila glava (a ni drugi dijelovi) jer nisam ni vidla. Al sam posve sigurna da meni nije mogla bit tolko loša kolko mi je guzca bila dobra. :zubo: (Ovo je samo ilustracija, nije da sam se zaljubila u tog lika.)
U drugoj varijanti vidiš cijelo tijelo il dovoljno velik dio njega.
Glede one slike koju si postao, ne ide to u mene sa slikama. Mora se to tijelo kretati, to mi je jako bitan momenat.
@unda, vidiš kak je nina shvatila što je pitam i bez tvoje 'pomoći'. :zubo:

@nina, Dakle, zaljubiš se nekad u dijelove. Pa da, tako i ja. :rofl: Mislim, ako se to može zvat 'zaljubljenošću', meni 'rajcanje' zvuči kao mnogo prikladniji termin...



@ex, još jedno pitanje (sorry :zubo: ) - ako već sad znaš da bi to trajalo cecea godinu-dvije, zamišljaš li da to bude nešto ekskluzivno? Ili ti ne bi smetalo da lik šara okolo itd? :cerek:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

19 Oct 2015, 10:51

nodens » wrote:

@ex, još jedno pitanje (sorry :zubo: ) - ako već sad znaš da bi to trajalo cecea godinu-dvije, zamišljaš li da to bude nešto ekskluzivno? Ili ti ne bi smetalo da lik šara okolo itd? :cerek:
Hm...ova kiša mi daje malo vremena i povoljnog raspoloženja za dumanje oko ovih stvari. :zubo:
Većina nas, izuzecima skidam kapu, doživljava "zamor veze" koji se uglavnom bazira na seksu. Kod tzv. modernih parova (i onih manje modernih) često se događa nestajanje želje koja uključuje dug popis seksualnih alibija kojima tumačimo smrt erosa u vezi. Nakon nekog vremena postajemo prezauzeti, živimo u stresu, uključeni smo u odgoj djece i jednostavno preumorni i u ovo današnje vrijeme kada nam se čini da bi mogli imati seksa koliko želimo mi gubimo želju...
Voljeti nekoga i željeti nekoga, kakav je to osjećaj? Ili su različiti osjećaji?
Čini mi se kako svi imamo neku temeljnu potrebu za sigurnošću koju nam pruža veza, ali istovremeno imamo i snažnu potrebu za uzbuđenjem i avanturom. U vezi u kojoj imamo sigurnost i kontinuitet često nedostaje emocionalno i seksualno zadovoljstvo. Ispunjenje.
Teško je stvoriti uzbuđenje, iščekivanje i požudu s istom osobom s kojom ste u potrazi za udobnošću i stabilnosti.
Strast. Marge Simpson je rekla kako je strast za tinejđere i strance. Kako veza odmiče strast se pretvara u ljubav, uzajamno poštovanje, zajedničku povijest i druženje. Razgovor o čistim "tehničkim" stvarima poput planiranja aktivnosti s djecom, investicija u obitelji, godišnjih odmora...
Nekima je taj gubitak intenziteta prihvatljiv, nekima nije. No, gubitak jest stvaran. Za obje strane. Ovo što Ex pita je posljedica drugog pitanja. Ili sumnje da je to moguće. A to je - možemo li istovremeno imati žive ljubav i želju?
Svi, naime, imamo izraženu želju za novinama i promjenama, željama koje nam daju osjećaj punoće i životnosti. U takvoj situaciji veliki je prostor za rizik i avanturu. Šećemo u proturječnosti između traženja sigurnosti i predvidljivosti s jedne strane i dohvaćanja različitosti i uzbuđenja s druge strane. Uzimamo li previše tog rizika u neprestanom traženju za novim i uzbudljivim, za promjenama, stvaramo mogućnost ulaska u kaos, a ostanemo li statični i nepromjenjivi koračamo u smrt veze.
Kao što su mi mnogi rekli da imam svoje sidro koje me čuva od snage valova tako vidim i vezu između dvoje ljudi. Kao ples stabilnosti.
Izazov za "moderne parove" leži u pomirenju potrebe za onim što je sigurno i predvidljivo sa željom da slijede ono što je uzbudljivo, tajanstveno, i izaziva strahopoštovanje.
Kako postići da uklonimo nesklad između predanosti i uzbuđenja, odgovornosti i razigranosti?
Težak je to zadatak i svakome je osobni izazov, ako želi imati dugotrajnu vezu.
Upoznavanje nekog novog je čista alkemija koja stvara atraktivnost. Slatku reakciju, iznenađenje i uzbuđenje. Ispunjava novim mogućnostima, nadom koja podiže iz dosade u emocije i adrenalinsko uzbuđenje. Zna te zgrabiti i pokloniti osjećaj moći i zadovoljstva. Navala je to nove životnosti jer mijenja ustaljene obrasce, navike, nema ograničenja...Nema rizika strasti kao kod kuće da će netko čuti, da će uletjeti dijete u sobu, nema osjećaja ograničenosti. Mijenjaju se ustaljeni rituali, uzbuđenje je ogromno, ima i straha, ali on je poticajan. Neizvjesnost koja se otkriva je natopljena adrenalinom i novim seksualnim otkrivanjem.
Tražiti uzbuđenje u odnosu u kojem smo ostvarili trajnost i stabilnost je težak zadatak na kojima mnogi parovi padaju jer misle da je žrtvovanje strasti potrebno kako bi ostali u stabilnoj vezi.
Ljubav je danas blizu definicije egzistencijalne samoće. Je li nam partner brana za život kakav želimo ili sigurna luka gdje se sidrimo?
Jedna od većih zabluda koje imamo je tvrdnja, odnosno uvjerenje, kako poznajemo partnera "u dušu". Moj muž ne voli ovo, moja žena ne bi to nikada...on nema hrabrosti za to, ona nema imaginacuije za takvo što...Predvidljivost je fatamorgana. Najčešće je to slika koju smo stvorili u skladu s vlastitom maštom i koju smo bazirali na našim potrebama i željama. Ignoriramo i odbijamo značajne stvari kod naših partnera, smanjujemo i vlastitu osobnost zbog slike trajne ljubavi i sigurnog utočišta i strašno griješimo.
U takvim fiksnim postavkama strast često pobjegne kroz prozor. Za njom i toliko željena sigurnost...
Krhkost takve ravnoteže pokazuje se čim jedan od partnera poželi unijeti autentični dio sebe u vlastiti život
...Malo sam zabrijao. :zubo:

Ono što sam htio reći je ovo što je gospon Proust jednom rekao...
“The real voyage of discovery consists not in seeking new landscapes but in having new eyes.”

Ex, želiš li održati vezu ponekad moraš istrpjeti razvoj partnera i kada to prelazi granice udobnosti koje si zamislila sama sebi.
Ljubav je sama po sebi nestabilna, a zatezanjem granica kako bi stvorili privid predvidljivosti i sigurnosti samo je činimo još nestabilnijom. Odnosi se ruše pod težinom kontrole dok nepoznato potiče želju. Neka ti partner uvijek bude misterija. Erotika stanuje između tjeskobe i fascinacije, a odbacivanje iluzije sigurnosti te prihvaćanje realnosti naše temeljne nesigurnosti može nas oduševiti.

:cerek:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
Post Reply