Socijalni aspekti queerluka

Kopulacija, masturbacija i nešto malo o ljubavi
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

09 Aug 2013, 00:47

nodens » wrote:
To bi bilo zgodno da smo svi mladi i lijepi.

Gledat horde golih debelih smežuranih baba i mlitavih đedova, to bi bilo grozno...
Koja opsjednutost mladoscu!

Srecom po vecinu ljudi, mijenja se kako sami postaju smezurani i mlitavi.
Vise ti se ne gade onako kako su prije. :D
Nisu ljudi bez razloga izmislili odjeću. Bez odjeće iluzija digniteta bi bila nemoguća. Bez odjeće bi bilo očigledno da smo stoka.
Ne vjerujem da bi se oni u Amazoni slozili s tobom.
A da si se tamo rodio i odrastao, ne bi ni tebi bilo vazno jesi li gol i kakvi su drugi oko tebe.
Iluziju digniteta ne bi prikazivao odjecom nego necim drugim. Pa opet dobro. :lux:

To bi bilo kao da ja zalijepim žmigavce na leđa, kažem da se 'osjećam' kao fiat punto i inzistiram da me se pusti na autocestu s 'ostalim autima'. :madkava:
Sto mislis, kako se osjecaju eunusi?
Spolno ili bespolno?


User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

09 Aug 2013, 00:51

Evvo meni Bare napokon...:lux:

još da azizi izviri....:cheer:
kurvanjski avatar, a
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

09 Aug 2013, 01:09

Chilimama » wrote:Evvo meni Bare napokon...:lux:

još da azizi izviri....:cheer:
Cao cilli! :)
Jadan nodens, sve mu se babe lijepe na temu a on bi samo mlade i zgodne u svlacionice.
Nadam se da azizi izvlaci prosjek. Ali bi opet tesko navukla na carobnih 25 uz mene. :D

Gledala sam ljude na plazi, nisu bili goli ali skoro ko goli. Mene veseli gledati toliku raznolikost tijela, boja, oblika, godina.
Pokazivanja digniteta ili cega vec minimumom odjece koja nekad pase a nekad bas i ne na tijelo koje se pokazuje.

Zapravo, nemam problema s mijesanom golotinjom na mjestu koje je predvidjeno za to, kao npr sauna. Ali volim odvojene svlacionice tamo gdje to pase prilici.
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

09 Aug 2013, 09:57

Bara huda » wrote:Koja opsjednutost mladoscu!

Srecom po vecinu ljudi, mijenja se kako sami postaju smezurani i mlitavi.
Vise ti se ne gade onako kako su prije. :D
U nuždi vrag i muhe jede. :E

Kad si gladan, onda je i ćelavi paprikaš iznimno ukusan...

Bara huda » wrote:Ne vjerujem da bi se oni u Amazoni slozili s tobom.
A da si se tamo rodio i odrastao, ne bi ni tebi bilo vazno jesi li gol i kakvi su drugi oko tebe.
Iluziju digniteta ne bi prikazivao odjecom nego necim drugim. Pa opet dobro. :lux:
Pitanje je koliko je to moguće, na određenom stupnju civilizacijskog razvoja.

Postoje dakako rijetka plemena u amazonskoj prašumi koji nemaju skoro nikakve odjeće, tj. ne pokrivaju čak ni genitalije (dakako, mnogobrojna plemena ne pokrivaju grudi kod žena). No ne'š vjerovat, čimpanze i bonobo majmuni *doslovno* nemaju nikakve odjeće. Zvuči li ti to kao smjer u kojem treba ići? :zubo:

Enivej, čak i ta rijetka plemena koja ne pokrivaju ni genitalije, već imaju nekakve ukrase po sebi, nešto čime se pokušavaju valjda razlikovati od 'ostalih' životinja. Ergo, ta potreba distanciranja od ostalih životinja je jedan od onih 'human universals' - nečega zajedničkog svim ljudima u svim poznatim kulturama.

Inače, ne slažem se s ovim 'da sam se tamo rodio'. Naravno da sam se tamo rodio, ali od tamošnjih roditelja - tj. da sam sastavljen od njihovog genetskog materijala - onda naravno da bih bio isti kao i oni. No da sam se 'slučajno' našao tamo, slično kao npr. Tarzan :rofl: - onda ne bih bio isti. Jer nas i njih razdvaja mnogo generacija i gene-pool se značajno promijenio između njih i nas. Teško je unaprijed nagađati koliko su točno te genetske razlike bitne, ali definitivno nisu totalno nebitne, što god 'društvenjaci' brijali o tome.

Bara huda » wrote:Sto mislis, kako se osjecaju eunusi?
Spolno ili bespolno?
Zašto spominješ eunuhe? :misli:

Postoje i prirodni fenomeni koji ispadaju iz jednostavne binarne podjele po 'spolu'. Turnerov, Swyerov, Klinefelterov sindrom i slični. Kod njih postoje 'objektivni' biološki razlozi zašto ih se ne može uokviriti u binarni 'spol'. De facto isto vrijedi i za eunuhe; budući da testisi proizvode većinu testosterona kod muškaraca, bez testisa im je hormonalna slika posve drugačija i to definitivno ima utjecaj na psihu. Znači, oni se ne osjećaju ni kao 'žene' ni kao 'muškarci', nego kao 'nešto treće' (nedefinirano). Nešto slično, iako ne tako 'drastično', ziher vrijedi i za mene.

No čovjek koji je biološki zdrav muškarac s normalnom količinom testosterona, ako se svejedno 'osjeća kao žena', to je očito nekakva psihološka brijačina. :ne zna: Slično kao i da se 'osjećaš kao traktor'.
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

09 Aug 2013, 10:05

Bara huda » wrote:Cao cilli! :)
Jadan nodens, sve mu se babe lijepe na temu a on bi samo mlade i zgodne u svlacionice.
Nadam se da azizi izvlaci prosjek. Ali bi opet tesko navukla na carobnih 25 uz mene. :D
Ne smetaju mi babe na forumu. :zubo: To je prednost foruma, ne vidimo se pa vas sve mogu zamišljati kao zanosne 25-godišnjakinje. :rofl:

Bara huda » wrote:Gledala sam ljude na plazi, nisu bili goli ali skoro ko goli. Mene veseli gledati toliku raznolikost tijela, boja, oblika, godina.
Pokazivanja digniteta ili cega vec minimumom odjece koja nekad pase a nekad bas i ne na tijelo koje se pokazuje.
Raznolikost postoji i kod mladih ljudi. :zubo:

Bara huda » wrote:Zapravo, nemam problema s mijesanom golotinjom na mjestu koje je predvidjeno za to, kao npr sauna. Ali volim odvojene svlacionice tamo gdje to pase prilici.
Ja nisam nikad bio u sauni, niti imam planove da ikad tamo odem. :B :rofl:

Ovih dana u Zagrebu je ionako besplatna sauna...
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

09 Aug 2013, 10:24

Kad čitam Nodensove upise ponekad mi se učini da je s druge strane dr.Sheldon Cooper... :D
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

09 Aug 2013, 10:46

karambol » wrote:Kad čitam Nodensove upise ponekad mi se učini da je s druge strane dr.Sheldon Cooper... :D

:eek: stvarno, živa istina


ja volim šeldona, simpa mi je on :S
kurvanjski avatar, a
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

09 Aug 2013, 10:54

Nodens je zakon. Čisto forumski govoreći, da ga nema, trebalo bi ga izmisliti.

Odnosno, Nonenše, ti si zakon. Da te nema, trebalo bi te izmisliti. :cerek:
Nek(v)arljiva.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

09 Aug 2013, 10:57

kukuriku » wrote:Nodens je zakon. Čisto forumski govoreći, da ga nema, trebalo bi ga izmisliti.

Odnosno, Nonenše, ti si zakon. Da te nema, trebalo bi te izmisliti. :cerek:
Pa je. Pravi agent provacateur... :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

09 Aug 2013, 11:02

karambol » wrote:
Pa je. Pravi agent provacateur... :zubo:
Ma jok. Kad kažeš agent provokator, impliciraš nekog neautentičnog s "nekakvom" namjerom.
Nodens je autentičan i ima vrhunski integritet. Sve ima smisla. Sve je razložno, obrazloženo i logično.
Meni je jako osvježavajuće čitati potpuno suvisao, a toliko drugačiji pogled na svijet.
Nek(v)arljiva.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

09 Aug 2013, 11:05

kukuriku » wrote:
Ma jok. Kad kažeš agent provokator, impliciraš nekog neautentičnog s "nekakvom" namjerom.
Nodens je autentičan i ima vrhunski integritet. Sve ima smisla. Sve je razložno, obrazloženo i logično.
Meni je jako osvježavajuće čitati potpuno suvisao, a toliko drugačiji pogled na svijet.

slažem se
i kako veli karambol, to je naš šeldon :cerek:
kurvanjski avatar, a
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

09 Aug 2013, 16:55

kukuriku wrote:
Ma jok. Kad kažeš agent provokator, impliciraš nekog neautentičnog s "nekakvom" namjerom.
Nodens je autentičan i ima vrhunski integritet. Sve ima smisla. Sve je razložno, obrazloženo i logično.
Meni je jako osvježavajuće čitati potpuno suvisao, a toliko drugačiji pogled na svijet.
Najpametnejsa si i gotovo :grli:
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

09 Aug 2013, 21:46

nodens » wrote:
U nuždi vrag i muhe jede. :E

Kad si gladan, onda je i ćelavi paprikaš iznimno ukusan...
Kakva nuzda, kakvo jelo? :confused:
Kamo te misao sad odvela, daj elaboriraj jer ja ne berem. :ne zna:

Ja sam mislila na vlastito starenje i odnos prema njemu. Ako imas spigl, oci i koliko-toliko si u stanju biti objektivan, staracke promjene vidis sam na sebi. Onda imas opciju ili prihvatiti starenje kao prirodni proces i ne gaditi se i zgrazati nad njime, ili bit sve nesretniji sto si stariji, mlohaviji i mlitaviji.

Mozes nastojati na umjetan nacin zadrzati mladenacki izgled sto dulje, druzit se samo s puno mladjima, cvrscima, ljepsima od sebe ali ces svejedno u dubini duse znat da si..pa...star. Da postajes sve stariji. I da nista ne mozes uciniti kako bi sprijecio taj proces.
A gadjenje naspram starosti ce sve vise rasti kako raskorak izmedju zelja i stvarnosti bude veci.

Psiha je slicna prica, stari i duh kao i tijelo i stvari koje su ti ce cinile privlacne u mladosti gube svoju draz.
No.. kriva prica pa je dosta. :D



Pitanje je koliko je to moguće, na određenom stupnju civilizacijskog razvoja.

Postoje dakako rijetka plemena u amazonskoj prašumi koji nemaju skoro nikakve odjeće, tj. ne pokrivaju čak ni genitalije (dakako, mnogobrojna plemena ne pokrivaju grudi kod žena). No ne'š vjerovat, čimpanze i bonobo majmuni *doslovno* nemaju nikakve odjeće. Zvuči li ti to kao smjer u kojem treba ići? :zubo:
Tvoj je pogled na seksualnost iskljucivo vizualni, naucen kao posljedica drustva u kojem si odrastao. Ljudsku golotinju gledas iskljucivo kroz seksualnost pa ti se sve ono sto te ne uzbudjuje na seksualan nacin ( kao sto su jedra tijela dvajstpetogodisnjakinja) gadi.
Seksualnost vecine sisavaca se ne odvija na tom vizualnom nivou nego na njusnom.
Cak je i kod ljudi tako iako kod njih oci cesto nadvladaju nos. Ali to obicno nije dugotrajno.

Zapravo, msilim da je to jedan od boljih smjerova kojim bi ljudi trebali ici. Da se biraju prema mirisu a ne prema tome kako izgledaju.
Enivej, čak i ta rijetka plemena koja ne pokrivaju ni genitalije, već imaju nekakve ukrase po sebi, nešto čime se pokušavaju valjda razlikovati od 'ostalih' životinja. Ergo, ta potreba distanciranja od ostalih životinja je jedan od onih 'human universals' - nečega zajedničkog svim ljudima u svim poznatim kulturama.
Ma ljudi ne teze oblacenju i ukrasavanju da se razlikuju od ostalih zivotinja, to je preocito da bi postojala potreba da se to istakne. Oni se zele razlikovati medju sebi slicnima, medju svojima. I ti u Amazoni drugacije oznacavaju vraca, poglavicu, vaznije zene, muskarce, momka/curu spremne za zenidbu. Hijerarhija je poznata u svim ljudskim drustvima a i kod nekih zivotinja koje zive u grupi. Bili oni goli ili obuceni.


Inače, ne slažem se s ovim 'da sam se tamo rodio'. Naravno da sam se tamo rodio, ali od tamošnjih roditelja - tj. da sam sastavljen od njihovog genetskog materijala - onda naravno da bih bio isti kao i oni. No da sam se 'slučajno' našao tamo, slično kao npr. Tarzan :rofl: - onda ne bih bio isti. Jer nas i njih razdvaja mnogo generacija i gene-pool se značajno promijenio između njih i nas. Teško je unaprijed nagađati koliko su točno te genetske razlike bitne, ali definitivno nisu totalno nebitne, što god 'društvenjaci' brijali o tome.
Ja sam davno ucila o genetici ali mi se cini da si daleko zabrijao. :D
Izmedju dva pojedinca razlicitih rasa moze biti vise genetske slicnosti nego izmedju dva pojedinca iste rase. Iako se ovi prvi naoko razlikuju puno vise.
Usvojena djeca poprimaju ponasanje, poglede roditelja, drustva i okoline u kojoj odrastaju, nemaju ih zapisane u genima.

Zašto spominješ eunuhe? :misli:

Postoje i prirodni fenomeni koji ispadaju iz jednostavne binarne podjele po 'spolu'. Turnerov, Swyerov, Klinefelterov sindrom i slični. Kod njih postoje 'objektivni' biološki razlozi zašto ih se ne može uokviriti u binarni 'spol'. De facto isto vrijedi i za eunuhe; budući da testisi proizvode većinu testosterona kod muškaraca, bez testisa im je hormonalna slika posve drugačija i to definitivno ima utjecaj na psihu. Znači, oni se ne osjećaju ni kao 'žene' ni kao 'muškarci', nego kao 'nešto treće' (nedefinirano). Nešto slično, iako ne tako 'drastično', ziher vrijedi i za mene.
Meni se cini da si ti obicno, normalno musko koje bi rado sevilo, bar sto se hormona tice. :ne zna:
To sto si drugacijeg mentalnog sklopa nije posljedica hormonalnog disbalansa. Barem mislim, zapravo ne znam kakva ti je hormonalana slika a nije ni bitno.

Eunusi bi zapravo trebali biti djecaci po hormonalnoj slici. Kako su kastrirani prije puberteta, nema im sto luciti testosteron. Nesto malo nadburezna zljezda, koliko se sjecam. Svakako da im nedostatak testosterona djeluje i na psihu, hormoni imaju utjecaj na nase ponasanje i osjecanje i mimo seksualnosti a kamoli onda ne bi to utjecalo u tako vaznom segmentu kao sto je 'svrha naseg postojanja'. :D
No čovjek koji je biološki zdrav muškarac s normalnom količinom testosterona, ako se svejedno 'osjeća kao žena', to je očito nekakva psihološka brijačina. :ne zna: Slično kao i da se 'osjećaš kao traktor'.
Ajde ti to malo prouci po netu....da li stvarno takve osobe koje se duhovno osjecaju suprotno od fizicke slike svog spolovila imaju normalne, uobicajene kolicine potrebnih hormona? :ne zna:
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

09 Aug 2013, 22:00

nodens » wrote:
Ne smetaju mi babe na forumu. :zubo: To je prednost foruma, ne vidimo se pa vas sve mogu zamišljati kao zanosne 25-godišnjakinje. :rofl:
Najbolje da ce ti smetati babe na forumu. :durica:
S kim bi uopce tipkao da nema nas? :durica:

Ah, da, sa stvarnim, jedrim dvajspetogodisnjakinama koje nemaju drugog posla nego elaborirat praznu slamu. :giggle:



Raznolikost postoji i kod mladih ljudi. :zubo:
Krasna je raznolikost. I kod djece je lijepa. Samo ne trebas ljude gledat kao seksualne objekte.


Ja nisam nikad bio u sauni, niti imam planove da ikad tamo odem. :B :rofl:

Ovih dana u Zagrebu je ionako besplatna sauna...
i sad se ti meni. :B sto ja ovako stara plasim mladuncad po saunama? :zubo:
Nema veze, ionako je bolje kad zgrozeni i zgadjeni odu van pa se bar mogu ispruzit. :D

Ono jucer u Zg nije bila sauna, sauna je ugodnija. I krace traje. :D
Ali sad je ok. :lux:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

31 Oct 2013, 16:53

Image

(Powered by frubar.net)
'if you fall, i'll be there' (floor)
Post Reply