Pronađeno cjepivo za HIV?

Kopulacija, masturbacija i nešto malo o ljubavi
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

29 Sep 2011, 00:45

Evo čitam da su Španjolci uspješno okončali prvu fazu testiranja cjepiva za HIV. Ili protiv HIV-a, kako god. :D
Kaže tako da je 85% ljudi na kojima je cjepivo testirano razvilo imunološki odgovor na virus, što zvuči kao prilično dobra vijest. Tim više što se radi o modificiranom cjepivu protiv boginja u koje su ubačena četiri gena virusa HIV-a; tim je genima onemogućena replikacija, pa ne postoji opasnost od zaraze cjepivom.

E sad, zašto temu otvaram ovdje?
Bilo jednom davno nešto zvano seksualnom revolucijom. A onda se dogodio AIDS i svijet je oštro skrenuo nazad u konzervativizam (a nama bogme ni rat nije pomogao; u ratnim i poratnim vremenima uvijek raste konzervativizam).
Sad, vi ste svi odrasli i pametni ljudi i neće vam se ponašanje stubokom promijeniti zaključite li da više nema opasnosti od zaraze HIV-om jednom kad cjepivo uđe u širu uporabu, no što mislite – koliko će se rasprave na temu seksa za dvadeset godina razlikovati od današnjih? :D


User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

29 Sep 2011, 00:49

Mah, izliječit ćemo sidu, doći će nešto drugo. To je neizbježno. Nekad je sifilis bio pošast. Od njega su jebači i jebačice naveliko umirali. Onda su otkrili penicilin pa je zločesta bakterija prestala biti problem.

Isti klinac s virusom.
Potpisi su za budale.
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

29 Sep 2011, 01:12

Ma ne kažem ja da neće doći ništa novo – prije ili kasnije sigurno hoće – no vremena su se unekoliko promijenila.
Naime, naučeni smo na određene metode zaštite od boleština. Prevencija je (izvan zadrtih vjerskih krugova) razmjerno prihvaćena i uobičajena; jest da se ljudi lako odviknu, no zdravstvo nam je generalno ipak daleko bolje nego u vrijeme prije penicilina. Uostalom, i ovo je cjepivo preventivna mjera.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

29 Sep 2011, 01:17

Ne znam koliko su te naše metode efikasne. Ja se recimo štitim samo ispočetka. Ako se uopće štitim, događalo se i da ne vidim kondoma uopće.

Čim sam u vezi, sve odlazi u klinac.
Potpisi su za budale.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

29 Sep 2011, 20:50

Lastan » wrote:no što mislite – koliko će se rasprave na temu seksa za dvadeset godina razlikovati od današnjih? :D
Pa nevezano uz HIV - slažem se da će to zamijeniti neka druga boleština, npr. nabrijana klamidija i slično, mislim da će se za 20 godina u raspravu o seksu ubaciti cyber komponenta, ono, šljemovi i elektrode koje vode do vrhunca. A to mi se čini kao zanimljiva opcija, seks je i tako u mozgu (ako mogu štakori možemo i mi :rofl: )
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

29 Sep 2011, 22:13

Hekatonhir » wrote:Ne znam koliko su te naše metode efikasne. Ja se recimo štitim samo ispočetka. Ako se uopće štitim, događalo se i da ne vidim kondoma uopće.

Čim sam u vezi, sve odlazi u klinac.
možda čudno pitanje, ali možda kakvo testiranje obaviti između štićenja ispočetka i kasnijeg povjerenja?
u jednom trenutku srednjeg vijeka, bilo je normalno za 16godišnjeg dečka da već ima sifilis, inače su ga ostali zajebavali da nije pravo ni jebao.
od HIV-a, kao i kuge, jedan dio populacije ne obolijeva, bilo je pitanje dana kad će imunosistem pobijediti.
meni nikad nije HIV bio razlog zaštite, nekako mi se činio dalek i nedodirljiv. ali zato sam vrlo svjesna puno češćeg i bliskog hapevea, raznih bakterija, sifilisa koji se zadnjih godina opet razmaho po Zagrebu.
i trudnoće, naravno.
netko je mudro jednom komentrirao kako je sex radnja u koju bi se trebao upuštati samo s onima za koje bi ti bilo ok da dijelite i roditeljstvo, ako se desi. jbga, moj svijet ne počiva na tim temeljima, niti znaš odmah na početku niti nužno malo kasnije hoćete li gledati u istom smjeru.
mislim da će uvijek biti spolnih bolesti, baš zbog konzervativnih, licemjernih društava. sve druge bolesti , javnije, manje sramotne, liječe se i malo po malo nestaju. spolne bolesti skrivakju se iza stida i srama, iza ponosa i čistoće, i stoljećima žive (međ)u nama.
dok god budemo govorili jedno, a činili drugo, mijenjati će se samo ime najgore bolesti koja kosi
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

29 Sep 2011, 22:20

Pješčana » wrote: možda čudno pitanje, ali možda kakvo testiranje obaviti između štićenja ispočetka i kasnijeg povjerenja? (...)
Bio prije nekoliko godina, zdrav sam. Ali nisam išao poslije. Otad sam bio u troipolgodišnjoj vezi, bez ikakvih problema. I jednoj avanturi, uvrh glave dvomjesečnoj. Nisam osjetio nikakve tegobe, što nije znak, dakako. No nije mi praksa zahtijevati takvo što. Niti se to od mene ikad tražilo. Zanimalo me zbog drugih stvari.
Potpisi su za budale.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

29 Sep 2011, 22:39

ma nisam imala namjeru ispitivati, ali dobila sam dojam grla u jagodama :zubo:
meni nije jasno koliko često ljudi zažmire na moguće spolne bolesti, a napisao si nešto u stilu zaštite samo na početku, a nekad ni tada.
što bi značilo da je bilo razdoblja kad si mogao pokupiti nešto od osobe A, prenijeti osobi C ne znajući.
ti ozdraviš, osoba C se liječi dugo, ti pojma nemaš
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

29 Sep 2011, 23:26

Takve se stvari govore partnerima. I sadašnjima i bivšima.
Potpisi su za budale.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

29 Sep 2011, 23:28

kakve stvari? ništa ne znaš, o tome razgovaramo. ništa ne znaš.i širiš dalje
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
dejzi
Posts: 4649
Joined: 17 Sep 2011, 23:30

29 Sep 2011, 23:40

Pred nekoliko godina? O jebote.
Hand over the chocolate and nobody gets hurt.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

29 Sep 2011, 23:42

Pješčana » wrote:kakve stvari? ništa ne znaš, o tome razgovaramo. ništa ne znaš.i širiš dalje
A gledaj, i kad se štitiš, rizik uvijek postoji. Uvijek.

Katkad se u životu sve svodi na sreću, svem oprezu unatoč.
Potpisi su za budale.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

29 Sep 2011, 23:45

Hekatonhir » wrote:
A gledaj, i kad se štitiš, rizik uvijek postoji. Uvijek.

Katkad se u životu sve svodi na sreću, svem oprezu unatoč.
da, naravno. apsolutno.
samo (uvijek je taj samo) treba toj sreći i malo pomoći, ne sve na nju svaliti
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

29 Sep 2011, 23:47

dejzi » wrote:Pred nekoliko godina? O jebote.
Ne znam čemu se čudiš. Muškarci ne idu na redovite preglede ginekologu, za njih ne postoji papa-test. Ne znam je li se ijedan u mojoj bližoj ili daljoj okolini ikad uputio na Zvijezdu. Ikad.
Potpisi su za budale.
User avatar
dejzi
Posts: 4649
Joined: 17 Sep 2011, 23:30

29 Sep 2011, 23:54

Hekatonhir » wrote:
Ne znam čemu se čudiš. Muškarci ne idu na redovite preglede ginekologu, za njih ne postoji papa-test. Ne znam je li se ijedan u mojoj bližoj ili daljoj okolini ikad uputio na Zvijezdu. Ikad.
Pa meni zvuči nevjerojatno da se upuštaš u seks bez zaštite, a da se prije toga niste testirali, oboje. :ne zna:
Valjda živim okružena ljudima koji, ako ne brinu za tuđe zdravlje, brinu barem za svoje.
Hand over the chocolate and nobody gets hurt.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

29 Sep 2011, 23:58

Hm, možemo napraviti anketu ako želiš. Ali tvrdnja kako je normalno da se dvoje ljudi testira prije ševe zvuči mi nerealno, blago rečeno. :D
Potpisi su za budale.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

30 Sep 2011, 00:03

Hekatonhir » wrote:Hm, možemo napraviti anketu ako želiš. Ali tvrdnja kako je normalno da se dvoje ljudi testira prije ševe zvuči mi nerealno, blago rečeno. :D
Nerealno je ako koriste zaštitu. Ako je ne koriste, a nisu se testirali, onda su idioti.
User avatar
dejzi
Posts: 4649
Joined: 17 Sep 2011, 23:30

30 Sep 2011, 00:08

A nemam ti što reć nego da mi je žao što ti je nerealno i da ti želim sreću i dalje. :D
Hand over the chocolate and nobody gets hurt.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

30 Sep 2011, 00:08

ex_anais » wrote:
Nerealno je ako koriste zaštitu. Ako je ne koriste, a nisu se testirali, onda su idioti.
Tebi seks nikad nije bio spontan čin? Hajde, razmisli malo. To što govoriš nema veze sa životom.
Potpisi su za budale.
User avatar
dejzi
Posts: 4649
Joined: 17 Sep 2011, 23:30

30 Sep 2011, 00:18

Reci mi da trolaš, molim te.
Hand over the chocolate and nobody gets hurt.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

30 Sep 2011, 00:23

Nimalo. Htjeti se poševiti a ne imati kondom u džepu posve je realna situacija. Misliš da izlazim ševe radi? Ne, izlazim da se zabavim.

Nije mi se jednom dogodilo da upoznam nekoga pa se istu noć puknemo.
Potpisi su za budale.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

30 Sep 2011, 00:25

Hekatonhir » wrote:
Tebi seks nikad nije bio spontan čin? Hajde, razmisli malo. To što govoriš nema veze sa životom.
To što je netko nekad bio glup ne znači da je to poželjno i da treba s tim nastaviti. Mogu se prisjetiti nekih situacija, ali sam svjesna da sam bila idiot. No nisu mi praksa i tad sam bila dosta mlađa.
Ne pada mi na pamet da to promoviram kao nešto poželjno i životno. Ne, to je idiotizam koji može koštati.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

30 Sep 2011, 00:27

ex_anais » wrote:
To što je netko nekad bio glup ne znači da je to poželjno i da treba s tim nastaviti.
Pa to i ne tvrdim. Tvrdim da sam se dvaput mogao zaštititi, i jesam, a jednom nisam mogao, i nisam. Ništa drugo. Ali to je ono što se događa, nema idealnih uvjeta jer život nije sterilizirana epruveta.
Potpisi su za budale.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

30 Sep 2011, 00:30

Hekatonhir » wrote:
Pa to i ne tvrdim. Tvrdim da sam se dvaput mogao zaštititi, i jesam, a jednom nisam mogao, i nisam. Ništa drugo. Ali to je ono što se događa, nema idealnih uvjeta jer život nije sterilizirana epruveta.
To je druga stvar. Ali ima dovoljan broj ljudi koji će posegnuti za tim argumentima da izbjegnu kondom. :o

Što se tiče cjepiva, ne bi mi palo na pamet cijepiti se jer se cjepiva inače bojim. Kad si zdrav nije ti baš svejedno primiti neko cjepivo za nedajbože, stoga bi bilo puno bolje da postoji lijek. Jer kad si već bolestan ionako nemaš puno izgubiti.
User avatar
dejzi
Posts: 4649
Joined: 17 Sep 2011, 23:30

30 Sep 2011, 00:36

Ti ozbiljno jebeš nepoznate bez kondoma? :confused:
Jebote!
Kondom se uvijek ima. Ako ga slučajno nema, postoji benzinska. Ako si u šumi, onda ne jebeš.
Zaista ne vidim što je tako komplicirano i nerealno u tome.
Fućkaš ti spontani seks nakon kojeg ću morat spontano rješavat HPV ili spontano odgajat dijete.

I uopće nisam govorila o ovim situacijama, već o trenutku u vezi kad vam kondomi dopizde pa ona ide na pilule or smth.
Hand over the chocolate and nobody gets hurt.
Post Reply