Što je tu dobro?

Kopulacija, masturbacija i nešto malo o ljubavi
User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

26 Jan 2013, 12:25

Dokonost lijenog subotnjeg prijepodneva i pjesma s radija nagnaše me na otvaranje ove teme.

Novi fosili, pjesma "Kako je dobro vidjeti te opet"

Tko treba, nek si sam ide na jubito. Mene kopkaju stihovi koji glase ovako:

Za dobra stara vremena

Ovaj tekst je pregledan 52 194 puta
Bilo je osam, na trgu cvijeca
ja sam te cekao na kraju price
kada si rekla, mi necemo vise
odmahnuh rukom, ma sto me se tice

Al' ne bi' ni Bogu priznao tada
sve je moje u vodu palo
sad mirno kazem, lagati necu
onoga dana i vrijeme je stalo

Ref.
Kako je dobro vidjeti te opet
staviti ruke na tvoja ramena
kao nekad poljubi me njezno
za ona dobra, dobra
dobra stara vremena

Stvarno sam htio, vidjeti te opet
sa istim smijehom, na usnama tvojim
pricaj o kisi, o bilo cemu
ne pricaj o sebi, jos toga se bojim

Neka sam proklet ako i danas
postoji nacin, da objasnim sebe
ne zelim nikog, i sve mi se cini
da citav sam zivot volio tebe

Ref.

Ma, bas je dobro vidjeti te opet
staviti ruke na tvoja ramena
kao nekad poljubi me njezno
za ona dobra, dobra
dobra stara vremena

Ta je pjesma jako omiljena, smatra se evergrinom, standardom naše popularne glazbe. Svi se raznježe i razgale kad ju čuju, mnogi pjevuše, obavezni je dio repertoara zvijzdama kad pjevaju, najozbiljniji kandidat za hit stoljeća i tako.

Mene je to oduvijek blago čudilo i pjema mi je bila glupava. Ali nedovoljno glupa da samo odmahnem rukom. ONako, intrigantno glupava.

Što je tu dobro?

Zašto je dobro vidjeti nekog s kim nisi uspio, a volio si ga, ili ga voliš još uvijek, u svakom slučaju želiš ga kao i nekad poljubiti nježno.

Zašto se rastaju ljudi koji se vole? Ako se nisu rastali tak onako olako ili zbog intervencije iizvanzemaljaca ili razloga na koje nisu mogli utjecati, ako su dali sve od sebe, a nisu uspjeli, kako je podsjećanje na takav neuspjeh (ima li uopće većeg i težeg?) izvor dobrog i veselog i crkutavog raspoloženja i pocupkujućeg ritma? Zašto je podsjećanje na takav poraz dobro? Onako, nije da moraš pizditi i patiti čitav život i osjećati se bijedno i paralizirano zbog prekida, preboli se to, valjda. Ali radovati se podsjećanju na to kako je bilo dobro i lijepo i savršeno, željeti i dalje, a nemati?

Šta je tu dobro?


Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

26 Jan 2013, 12:53

To je cista preljubnicka pjesma. Ona mu je rekla da nece vise...jer...eto, ima zajednicki kredit, stan, retrvera, djecu u skoli, zive roditelje koji bi je osudili, susjedstvo i prijatelje koji ne bi razumjeli zasto odlazi s njim kad je ovaj njen doma ne tuce, ne pije, ne kocka i ne drogira se...
On je pak postuje i postuje njenu odluku jer ne zeli snositi krivnju za nista, a ovako mu je bilo dobro...
I sad kada je vidi, dobro mu je. Mazohisticki uziva u onome sto nema i pjeva joj kako je to dobar osjecaj...taj koji je imao s njom...
To je lakonotna tuzbalica veselog ritma koja nastoji izazvati razumijevanje za preljub i zakasnjeli susret sa svojom srodnom dusom... Pjesma koja proklinje sudbu kletu koja nas prevari i idealnog partnera posalje uvijek prekasno kada su stvari u zivotu tako poslozene da ih je grdo rusiti i graditi ispocetka...
Sve u svemu, njemu je dobro vidjeti je opet, staviti ruke na njena ramena i vratiti se u prosla vremena.
Jedna, kako rekoh, preljubnicko sudbinska kletva spjevana kao evergrin.
I nije tu nista dobro.
:zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

26 Jan 2013, 13:18

karambol » wrote:To je cista preljubnicka pjesma. Ona mu je rekla da nece vise...jer...eto, ima zajednicki kredit, stan, retrvera, djecu u skoli, zive roditelje koji bi je osudili, susjedstvo i prijatelje koji ne bi razumjeli zasto odlazi s njim kad je ovaj njen doma ne tuce, ne pije, ne kocka i ne drogira se...
On je pak postuje i postuje njenu odluku jer ne zeli snositi krivnju za nista, a ovako mu je bilo dobro...
I sad kada je vidi, dobro mu je. Mazohisticki uziva u onome sto nema i pjeva joj kako je to dobar osjecaj...taj koji je imao s njom...
To je lakonotna tuzbalica veselog ritma koja nastoji izazvati razumijevanje za preljub i zakasnjeli susret sa svojom srodnom dusom... Pjesma koja proklinje sudbu kletu koja nas prevari i idealnog partnera posalje uvijek prekasno kada su stvari u zivotu tako poslozene da ih je grdo rusiti i graditi ispocetka...
Sve u svemu, njemu je dobro vidjeti je opet, staviti ruke na njena ramena i vratiti se u prosla vremena.
Jedna, kako rekoh, preljubnicko sudbinska kletva spjevana kao evergrin.
I nije tu nista dobro.
:zubo:
Meni pjesma vuce na...daj picke ko sto si nekad pa nam je bilo dobro, sta si cicija?

Onaj svaler od Ines je manje suptilan, on direktno zove na pravaru pod isprikom friziranja u hotelu. A isto sve u stilu...kad ces ako neces sad, sve smo stariji, ruzniji, umiremo, susimo se, svi oko nas stare i nema se s kim ostati mlad i tako dalje i blize a kako se njemu to bas ne milii, onda bi on nesto...i onda mu Ines pala na pamet i tako.


U ovoj drugoj pjesmi on pocinje isto sentimentom ...ono..ka...poljubi me za dobra stara vremena ka prijateljica a u sebi misli....samo ti mene poljubi, dalje cu ja vec znat sta mi je cinit. :D
User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

26 Jan 2013, 13:24

Vi ste grozni.
Ja ću ponovno preispitati svoje uvjerenje o samoj sebi, a to je da nisam romantična. Pored vas ja ispadam.... kajaznam.... nešto.

Vi tu sad gledate i zamišljate konkretne situacije. A mene zanima kako i zašto prestaju i nestaju ljubavi i ruše se veze ako se ljudi vole. I šta je u tome dobro?

Ili, ako su prestale jer nije bilo ljubavi ili je netko od njih ono drugo povrijedio ili zajebao, šta je onda i tu dobro u podsjećanju da me netko sjebao ili da sam bila govno i ja nekog sjebala?

Šta je tu dobro?
Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

26 Jan 2013, 13:28

Druga prilika.

Ovaj put neće zajebati jer će joj izjaviti svoju svemirsku ljubav. Dobio je priliku da se za tu ljubav bori, a mislio je da je sve gotovo.
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

26 Jan 2013, 13:37

Perzefona » wrote:Vi ste grozni.
Ja ću ponovno preispitati svoje uvjerenje o samoj sebi, a to je da nisam romantična. Pored vas ja ispadam.... kajaznam.... nešto.

Vi tu sad gledate i zamišljate konkretne situacije. A mene zanima kako i zašto prestaju i nestaju ljubavi i ruše se veze ako se ljudi vole. I šta je u tome dobro?

Ili, ako su prestale jer nije bilo ljubavi ili je netko od njih ono drugo povrijedio ili zajebao, šta je onda i tu dobro u podsjećanju da me netko sjebao ili da sam bila govno i ja nekog sjebala?

Šta je tu dobro?
A ne znam, valjda moras gledati iz vremenske distance.

Mene su decki znali zajebat, ne doc na sudar pa se poslije pravit da me ne poznaju, ili ja se vratim s mora a on ima drugu ali mi to ne kaze nego ja sama vidim njega i nju skupa pa tako saznam i tako, bilo je tu sitacija kad sad malo razmislim, ali nije da se raznjezim nad njima.
Ali ni ne popizdim kako sam u ono doba pizdila. Valjda jesam, vec sam i to zaboravila. :D

Ono sto mi se svidja iz tog doba sam ja, sama sebi se cinim lijepom, mladom i bas onako...kako se sika...na mjestu.
:cerek:

Oni nisu bitni, nekih se cak ne mogu ni sjetiti izgledom a kamoli osjecaja koje sam imala.

Ali sto se pjesama tice....pa one su o svemu i za razne ljude. Tako da se svatko moze naci u necemu sto mu je slicno, a u necemu ne kad nije takav.
Doduse, dosta ovisi i o trenutacnom raspolozenju.

Uf, ovo mi zvuci filozofskije od onog o zivotu prije i poslije rodjenja i smrti. :zubo:
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

26 Jan 2013, 13:37

Perzefona » wrote: Zašto je dobro vidjeti nekog s kim nisi uspio, a volio si ga, ili ga voliš još uvijek, u svakom slučaju želiš ga kao i nekad poljubiti nježno.
Pa, zato jer ti ta osoba još uvijek 'proizvodi ugodu'.
Zašto se rastaju ljudi koji se vole? Ako se nisu rastali tak onako olako ili zbog intervencije iizvanzemaljaca ili razloga na koje nisu mogli utjecati, ako su dali sve od sebe, a nisu uspjeli, kako je podsjećanje na takav neuspjeh (ima li uopće većeg i težeg?) izvor dobrog i veselog i crkutavog raspoloženja i pocupkujućeg ritma? Zašto je podsjećanje na takav poraz dobro?
Zašto bi to bilo podsjećanje na poraz? Može biti podsjećanje na osobu koja ti je draga, nešto ti znači...
Onako, nije da moraš pizditi i patiti čitav život i osjećati se bijedno i paralizirano zbog prekida, preboli se to, valjda. Ali radovati se podsjećanju na to kako je bilo dobro i lijepo i savršeno, željeti i dalje, a nemati?
Pa upravo to. Više ne pizdiš, više nisi paraliziran niti bijedan. Sve je to iza tebe i sad se možeš s ugodom sjećati onog dobrog dijela. S blagim začinom nostalgije i žaljenja. Što tome fali?
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

26 Jan 2013, 13:38

meni je to u redu, ništa posebno
dakle, dala mu je nogu iz nekog njoj znanog razloga u koji on ne ulazi, ali bilo mu je žao isti tren iako joj to nikad ne bi priznao osim time da mu je drago vidjeti ju opet i da se ona malo smiluje i zažvali ga u ime starih vremena koje je do tog dana D pamtio po dobru jer za njega nema ništa loše s njom osim nje same jer mu je zadala lljubavnu ranu..
Ne vidim u to apelu drugu šansu jer nakon toliko proteklog vremena onnjedino priznaje sebi da je ona bila ona prava, a sad je kaje jer je kasno pa daj što daš da se bar vide i pozdrave , po mogućnosti što vlažnije... :cerek:
ono, pjesmicaza sva vremena i svako ima neku takvu pričicu
i nije da je romantična...ugodna uhu, ali možemo bez nje, ne bi ostala rupa u glazbi od značaja...



e , da ..nije to pitanje nego je tema što je dobro u tome?
Pa njemu je dobro vidjeti ju.. :lol:
Ne mogu ulaziti u to što je inače dobro u druženju s osobom koja ti je sjebala život.
Nisu svi prekidi tako radikalne promjene.
Nekad kad ljubav nestane, ostaju momenti koji vrijede kao uspomene i vrijedi ih proći u nekim blagim susretima..
Lijepo je sretati ljude koji su u namam ostavili traga i dali nam neki smisao , neke trenutke kojih se rado sjećamo...
kurvanjski avatar, a
User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

26 Jan 2013, 14:10

ElliQuinn » wrote:Druga prilika.

Ovaj put neće zajebati jer će joj izjaviti svoju svemirsku ljubav. Dobio je priliku da se za tu ljubav bori, a mislio je da je sve gotovo.
Ovo mi ima smilsla. Tj, imalo bi. Samo ja nigdje u pjesmi to nisam primijetila, ni u naznakama. Ili ono "stara vremena" tumačim predoslovno. Možda i nisu tako stara?

Uglavnom, imalo bi mi smisla i da pjesmuljak govori o nekoj školskoj, neozbiljnoj ljubavi.

Ja sve shvaćam tako ozbiljno. :o I zabrijala sam da se radi o Ljubavi.
Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

26 Jan 2013, 14:24

Emericzy » wrote: Pa, zato jer ti ta osoba još uvijek 'proizvodi ugodu'.
Ovaj, pa zašto onda nisi s njom?
Zašto bi to bilo podsjećanje na poraz? Može biti podsjećanje na osobu koja ti je draga, nešto ti znači...
Ovaj, a zašto onda nisi s njom?
Pa upravo to. Više ne pizdiš, više nisi paraliziran niti bijedan. Sve je to iza tebe i sad se možeš s ugodom sjećati onog dobrog dijela. S blagim začinom nostalgije i žaljenja. Što tome fali?
Niš. Ali nema veze s pjesmom. Jer u pjesmi on želi poljubac. Ne pusu. Poljubac. Njemu je odonda vrijeme stalo i sve mu se čini da je čitav život nije želio ništa nego nju. Elem, nije prebolio.

Meni bi to na njegovom mjestu bilo tužno. I frustrirajuće. Al on prpošno pjeva "kako je dobroooo... " :confused:

Šta je dobro u podgrijavanju frustracija?

Ili hoćeš reći da nije frustrirajuće podsjetiti se na ono što želiš, na to kako je dobro to što želiš a nemaš?
Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

26 Jan 2013, 14:29

Chilimama » wrote: i svako ima neku takvu pričicu
E, tu sam čekala. Ja nemam. Da odem na psihokauč?
Nekad kad ljubav nestane, ostaju momenti koji vrijede kao uspomene i vrijedi ih proći u nekim blagim susretima..
Taj susret nije bio blag, nego emocionano žestok i potresan.

ONak, nije mi to za "ajmo, ruke gore, sad svi zajednoooo"
Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

26 Jan 2013, 14:34

Mah, riječ je o još jednom autoru koji pjesništvo shvaća kao difuznu sentimentalnu razblaženost vlastite duše. Ono, čaše lomim, ruke mi krvave - samo malo ljepše upakirano. Zato i jest evergrin. Samo, koliko je god elegantno izbjegnuto spominjanje stare majke, zore i vina, opet se osjećaji prepričavaju umjesto da se predočavaju. Fali mi tu slika, fali mi ekspresivnosti. Kako da to oprimjerim? Kada Delacroix ili, još bolje, Degas naslika divljega konja, to je divlji konj: ima noge, uši, glavu, svu morfologiju divljega konja. I sve pet, forma je zadovoljena. Ali kad to učini Picasso, to može biti konj a može biti i nosorog. Ali iz njega izbija divljina.
Potpisi su za budale.
User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

26 Jan 2013, 14:48

Lijep post, Hek, i slažem se.

Nije mene na razmišljanje o toj pjesmi potaknula izražajnost ni ljepota stihova (kako i bi, kad ih nema). Mene zanima poruka.

Voljeli smo se, šutnula si me, to je zato što sam bio gad (valjda). Ili bez razloga - zato što si ti glupa gadura. Ako nije ništa od toga dvoga, zašto smo se uopće razilazili?


I sad mi je tako wow! super ekstatično što te vidim. I što te nemam. I što te želim.
Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

26 Jan 2013, 14:54

E, on je bio, možda ne gad, ali emocionalno distanciran. Njoj je dopizidilo ulagati u vezu s nekim kojem je, naizgled, no ona to ne zna, sve svejedno - ne bi ni bogu priznao tada...

Ali, dugotrajna patnja ga je promijenila. I sad se sve nešto nada da bi, kad on drugačije pristupi, sve se moglo nastaviti.



Kao da ona nema život.

Mačistička neka pjesma, nije ni čudo da je navijači vole.
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

26 Jan 2013, 14:55

Perzefona » wrote: E, tu sam čekala. Ja nemam. Da odem na psihokauč?

Taj susret nije bio blag, nego emocionano žestok i potresan.

ONak, nije mi to za "ajmo, ruke gore, sad svi zajednoooo"
Ne, ne moraš na kauč, naravno, ne znači to što takvih priča "svi" ili skoro svi ili neki imaju da je nenormalno da je nemaju..Naravno, neki ljudi gubitak ljubavi doživljavaju tragično , neki samo pišu pjesmice, a neki idu pit u prvi kafić.
Ovaj susret je možda bio radi nje tj zadovoljavanja nejegovog ega da bi se njoj pokazalo da je njemu dobro, ali samo on u sebi zna i taji da baš i nije tako dobro ..i da, želi ruke gore i zapjevat zajedno jer mu je sad to čisto u redu kad ne može više od tog osim ako užica kakav poljubac, stisak ruke, pozdrav, kavu ili ko zna na što je ona spremna i dokle bi išla....

Ne vjerujem da ovo analiziram..
Zapravo, pjesmica je toliko obična da ne zaslužuje važnost koju joj dajemo, ali eto, ja dajem svoj obol u ime ljubavi prema ovom topiću i forumiću pa me nekako veseli baviti se tako lijepim i ležernim temama, koje u sebi imaju neku toplinu i emocije a koje su u nama više ili manje skrivene ili otkrivene, kako kome...

:cerek:




Da, Elli, možda je čovjek bio emocionalno distanciran a možda je bio švorc, bez kune i ona otišla ko bilo koja sponza u zagrljaj potkovanijeg tipa, ali on tako dubok i duhovan i dalje voli samo nju iako mu je to tada bilo teško priznat jer je bio recimo mlad...
Ili, možda nije imao baš dobru tehniku, pa se ona snašla , rećemo s poštarom a njemu muka što ju toliko voli da je sretan i kad se s drugim troši samo nek joj je dobro a on će se zadovoljit rukama na ramenima i to...
Zašto nije više s njom? Pa zato jer ona neće, to je odmah rečeno...a on nije na botuniće pa da se samo isključi nego i dalje radi gonjen energijom sjećanja na nju...

Ne znam stvarno :ne zna:
Last edited by Donna Sole on 26 Jan 2013, 15:00, edited 1 time in total.
kurvanjski avatar, a
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

26 Jan 2013, 14:58

Perzefona » wrote:
Vi tu sad gledate i zamišljate konkretne situacije. A mene zanima kako i zašto prestaju i nestaju ljubavi i ruše se veze ako se ljudi vole. I šta je u tome dobro?
Najbolje je konkretno gledat, tj. nekako je jasnije. Prispodobivije.

Evo, ova ljubav iz pjesme je po karambolu nestala jer su muz ili zena saznali za tu ljubav pa je nastalo zlo od njihovog dobra i onda su birali sto je manje zlo. A vece dobro.

Njemu je to u prvi mah bilo grozno, skoro covjek umro od zastoja srca ali je kasnije prezivio, oporavio se i smislio pjesmicu na kojoj je zaradio pa mu je i to pozitivna stvar u cijeloj prici.

Inace, ljubavi nastaju isto kako i nestaju....tek tako.
Ne mozes objasniti nastanak, ne mozes nestanak ali to i nije bitno barem dok traje.

E, ima i pjesma....ma pusti nek traje, sve dok traje, dobro je.
Pih, ima tih pjesama za svaku priliku i prigodu. :D
User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

26 Jan 2013, 15:11

Chilimama » wrote:
Zašto nije više s njom? Pa zato jer ona neće, to je odmah rečeno...a on nije na botuniće pa da se samo isključi nego i dalje radi gonjen energijom sjećanja na nju...

Ne znam stvarno :ne zna:
Nekom za koga si uvjeren da te neće ne govoriš: "Poljubi me nježno."
Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

26 Jan 2013, 15:14

Bara huda » wrote: Inace, ljubavi nastaju isto kako i nestaju....tek tako.
Ne mozes objasniti nastanak, ne mozes nestanak ali to i nije bitno barem dok traje.
Ne slažem se. Ako nemaš razloga što nekoga voliš, onda ga i ne voliš.

Ja sam profesorica književnosti koja je trebala biti matematičarka. :o

Ne ide to tako, bez razloga i uzroka i objašnjenja.
E, ima i pjesma....ma pusti nek traje, sve dok traje, dobro je.
Pa ta pjesma nije besmislena. U matematičkom smislu. :o
Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

26 Jan 2013, 16:05

One koje mi je drago vidjeti, više nemam želju poljubiti nježno. A neke, dok su bili nepreboljeni, imala sam želju vidjeti, ali sigurno ne razdragano, bila je to mješavina želje, anksioznog grča i frustracije te svijest da su ta dobra stara vremena odavno razrušena, zapravo, bila sam željna novog šuta i grozničava. Kad sam ih preboljela nisam ih imala želju više vidjeti.

Uglavnom, još jedna nerealna mazohistična pjesma u moru takvih. Odgojeni smo u kulturi koja podupire te velike ljubavi koje se višim silama zgase, ali oni ostaju čeznuć jedan za drugim i kad se ponovno sretnu, nema šta drugo prštati osim koktela sreće, duga i hrlećih jednoroga.
Sad, kako točno objašnjavaju da je on primjerice otkad mu je život stao uredno servisirao druge (možda kao pokoru :tuzni: ) a ona paleći cigaretu nakon koitusa s mužem redovno pomislila na nikad prežaljenog jer svaka žena mora imati Channel 5 i jednu nepreboljenu fatalnu ljubav i što je tu točno romantično, ne bih baš znala, tek naslućujem. Valjda zaljubljenost u ono što nam je prodano kao ljubav.
Jer ljubav nije ljubav ako netko nekog nije ostavio na koljenima u prašini, a onda se dvadeset godina kasnije vratio ne bi li okajao svoju obijest. Razmetni ljubavnik i to. Ljubav je bol, preteška bol.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

26 Jan 2013, 17:16

Sve nerealizirane ljubavi su ujedno i najveće ljubavi.

Ne znam šta sam zapravo htio reći :misli:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

26 Jan 2013, 17:40

Perzefona » wrote:Ovaj, pa zašto onda nisi s njom?
Pa... ona nije htjela. Da citiram:
ja sam te cekao na kraju price
kada si rekla, mi necemo vise
Htijenje junaka ove pjesme nije prestalo. Dami je bilo dosta i ona je prekinula. Nije time u njemu ugasila žar.
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

26 Jan 2013, 17:43

Perzefona » wrote:hoćeš reći da nije frustrirajuće podsjetiti se na ono što želiš, na to kako je dobro to što želiš a nemaš?
Ovisi o konkretnim okolnostima. Neke će te prekinute veze ostaviti u muci i frustracijama, stvarima kojih se baš ne želiš sjećati, a neke će samo ostaviti neutaženu želju.
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

26 Jan 2013, 17:46

Stitch » wrote:Mah, riječ je o još jednom autoru koji pjesništvo shvaća kao difuznu sentimentalnu razblaženost vlastite duše. Ono, čaše lomim, ruke mi krvave - samo malo ljepše upakirano. Zato i jest evergrin. Samo, koliko je god elegantno izbjegnuto spominjanje stare majke, zore i vina, opet se osjećaji prepričavaju umjesto da se predočavaju. Fali mi tu slika, fali mi ekspresivnosti. Kako da to oprimjerim? Kada Delacroix ili, još bolje, Degas naslika divljega konja, to je divlji konj: ima noge, uši, glavu, svu morfologiju divljega konja. I sve pet, forma je zadovoljena. Ali kad to učini Picasso, to može biti konj a može biti i nosorog. Ali iz njega izbija divljina.
Apsolutno se slažem. Ali eto, ne raspravljamo o umjetničkom dojmu nego o smislu teksta. Slažem se da je on banalan do bola, ali svejedno tvrdim da, formalno gledajuć, ima smisla.
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

26 Jan 2013, 17:53

Perzefona » wrote:Lijep post, Hek, i slažem se.

Nije mene na razmišljanje o toj pjesmi potaknula izražajnost ni ljepota stihova (kako i bi, kad ih nema). Mene zanima poruka.

Voljeli smo se, šutnula si me, to je zato što sam bio gad (valjda). Ili bez razloga - zato što si ti glupa gadura. Ako nije ništa od toga dvoga, zašto smo se uopće razilazili?


I sad mi je tako wow! super ekstatično što te vidim. I što te nemam. I što te želim.
Gledaš to jednostrano. Nisu ni on niti ona trebali biti gadovi. najčešće vjerojatno i nisu. Ali eto, nisu se našli 'na istoj valnoj duljini'. On je htio i dalje, a ona više nije u tome vidjela smisla. Bila joj je tlaka.

Retrogradno, ja se nekim damama iz svoje prošlosti divim da su htjele biti sa mnom. Ja sam naporan kao sedam napornih zajedno. A nisam gad. Mislim, možda mi se i to dogodilo :o ali prije kao iznimka nego kao pravilo. I onda žena kaže, gle, Kamilo, ti si fascinantan čovjek, zanimljiv i sve... [nešto sad ostavljam imaginaciji] ... ali, brate, koštaš živaca i strpljenja i svega. Ne mogu više. Idemo svaki na svoju stranu.

I onda, par godina kasnije, sretnem ja nju i bude mi milo. Kak' si mi, bubica? pitam ja nju. Joj, kak je meni s tobom bilo lijepo... A ona kaže, ma je, bilo je, onda kad nisi bio naporan. Jesi li našao neku s više živaca?

Tako je i u toj pjesmi. Ne kaže on to njoj na glas nego si misli. Zna on što bi mu dama rekla da joj nešto takvo kaže eksplicitno. Ali malkice ga puca nostalgija. Do sutra ujutro.
Last edited by Emericzy on 26 Jan 2013, 17:58, edited 1 time in total.
User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

26 Jan 2013, 17:56

ex anais » wrote:Odgojeni smo u kulturi koja podupire te velike ljubavi koje se višim silama zgase, ali oni ostaju čeznuć jedan za drugim
Ovo.

Ovo mi vrijeđa inteligenciju.

Imam podosta postova na forumu na temu rađanja ljubavi i izrugivanja koncepta malog debelog krilatog anđelčića koji nasumce gađa strijelama pa se tu onda stvari događaju bez ikakvog sudjelovanja, volje i odluke sudionika.

Isto mislim i o gašenju ljubavi. Kakve usrane više sile mogu ugasiti ljubav dvoje ljudi ako se vole? Gasi ju - kao što ju je i upalilo - njihovo djelovanje ili propusti, njihove riječi, njihovi postupci, njihove odluke i ponašanje, njihovi odabiri i aktivno djelovanje. Ili izbjegavanje aktivnog djelovanja. Nešto nad čime imaju utjecaja i o čemu imaju svijesti.

Koga mogu sresti od bivših, staviti mu ruke na ramena i reći "kako je dobroooo.... ", pitam se.

Nikog. :ne zna:

Onaj koji je ginuo za mnom, a ja ga ostavila jer mi to nije bilo to, njemu želim svu sreću ovog svijeta. Bio je prema meni dobar i drag. Njemu bih se obradovala, ali ne mogu biti tako bahata i tvrditi da bi se on obradovao meni.

Jednog, kojej sam jako voljela, srela sam tako, slučajno. Njega sam ostavila jer je on nešto neoprostivo napravio. Iskoristio je taj susret da kaže kako je bio budala što me ispustio. Meni je bilo svejedno.

Jednog ne želim sresti, vjerujem ni on mene. Nije važno zašto.

Jednog bih mogla ovako sresti kao u pjesmi. Ali samo zato što je to bio više flert nego prava veza, iako je bilo intenzivno i trajalo je kojih godinu dana. I to je završilo bezbolno samo zato što nije bilo naročito duboko ni značajno.

Jednog bih voljela pitati za račune. Za njim sam skoro umrla. Iako sam i njega ja ostavila.

Neću sad nabrojit sve da ne pomislite da sam droljasta. :o

Al nema nikog kao u ovoj pjesmi, kog bih poželjela zagriliti i poljubiti nježno i reći kako je dobro vidjeti ga opet.

A sad vi. :kokice:
Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
Post Reply