Emocionalni seks - izmišljotina?

Kopulacija, masturbacija i nešto malo o ljubavi
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

18 Jul 2012, 14:40

Čitam maloprije ovo...

"U braku ste ili u dugotrajnoj vezi, pa samim time imate obveze. Sami sebe smirujete konstatacijom da ovdje nije riječ o prijevari nego samo o običnom chatu, nema tu seksa, samo ste prijatelji. Ipak, nije to baš tako. U redu, možda u vašem odnosu zaista nema seksa, ili samo još uvijek nema seksa. No, imate emocionalnu vezu koja može biti mnogo intenzivnija, senzualnija i zavodljivija od samog fizičkog seksa. To što vam se događa naziva se emocionalni seks."

Znači li to da i mi ovdje povremeno emocionalno općimo kada izlažemo vlastitu intimu i dijelimo probleme i radosti koje doživljavamo?
Ili je to još jedna vrsta naklapanja kako bi se lakše prodale neke trendi novine ili kako bi se neki genijalac proslavio svojim otkrićem? :ne zna:
Osobno mislim da postoji određena čarolija pričanja s nekim virtualnim frendom kojemu se možeš povjeriti u potpunoj ili doziranoj anonimnosti, ali da bih to baš nazvao seksom, nisam siguran, unatoč tome što se ta definicija emocionalnog seksa tumači lučenjem određenih hormona koji proizvode osjećaj identičan romantičnoj ljubavi...btw, koji je to osjećaj romantične ljubavi? :misli:
I još kažu da je to karakteristično za žene jer proizvode više oksitocina, hormona koji stvara osjećaj privrženosti drugim osobama.

Daklem...je li to, po vašem mišljenju, pizdarija ili istina?


Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

18 Jul 2012, 14:53

Na koga to mislis pod mi ovdje? Da, neki si redovito jebu mater ovdje, ali nema to sa seksom veze. :rofl:
Nije "opasno" cavrljati u grupi. Pa ni ovdje. Opasno je kad se dvoje odvoje jer ih grupa pocinje smetati. :raspa:
Dakle vecini je ipak jasna razlima izmedju razmjenjivanja zanimljivih pm-ova, mailova i slicnog i flertanja, virtualnog seksa i cega sve ne.
Cak bih rekla da zablude nema ukoliko jedna strana zabludu bas ne zeli.

Ne znam jel emotivni seks, ali neka emotivna veza bi meni bila da se svaki dan ulogiras na neki forum samo kako bi vidio njena slova. Bas njena. I ako te rastuzi kad ih ne vidis. I k tome ako bi vas dvoje dijelili vrlo intimne stvari daleko od ociju drugih.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

18 Jul 2012, 15:04

ombia » wrote:Na koga to mislis pod mi ovdje? Da, neki si redovito jebu mater ovdje, ali nema to sa seksom veze. :rofl:
Nije "opasno" cavrljati u grupi. Pa ni ovdje. Opasno je kad se dvoje odvoje jer ih grupa pocinje smetati. :raspa:
Dakle vecini je ipak jasna razlima izmedju razmjenjivanja zanimljivih pm-ova, mailova i slicnog i flertanja, virtualnog seksa i cega sve ne.
Cak bih rekla da zablude nema ukoliko jedna strana zabludu bas ne zeli.

Ne znam jel emotivni seks, ali neka emotivna veza bi meni bila da se svaki dan ulogiras na neki forum samo kako bi vidio njena slova. Bas njena. I ako te rastuzi kad ih ne vidis. I k tome ako bi vas dvoje dijelili vrlo intimne stvari daleko od ociju drugih.
Nisam mislio na nikoga konkretno. Pretpostavka je da ima ljudi koji se dopisuju pm-ovima i mailom i da su virtualni frendovi, ali koliko to daleko može ići...nemam pojma. Iskreno, nisam nikada doživio takvu vrstu emocionalne veze pa me članak zainteresirao kao svojevrsna teorija.
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

18 Jul 2012, 15:29

karambol » wrote:
Nisam mislio na nikoga konkretno. Pretpostavka je da ima ljudi koji se dopisuju pm-ovima i mailom i da su virtualni frendovi, ali koliko to daleko može ići...nemam pojma. Iskreno, nisam nikada doživio takvu vrstu emocionalne veze pa me članak zainteresirao kao svojevrsna teorija.
Znam da nisi mislio na nikoga konkretno. :)
Pitanje je bilo - jel mislis na "mi na forumu". Ako je to bilo pitanje, ne ne seksamo se emotivno redovito jedni s drugima. :zubo:
Mislim da je normalnim odraslim ljudima jasna razlika virtualnog frenda i virtualnog jebaca. U svakom trenu. Ukoliko te zanima frend a naletis na jebaca, onda prekidas komunikaciju pronto. Barem ja tako.
Tesko da bas odskliznu u stilu ja pala i poskliznula se.
Cavrljas sa jebacem i virtualno se barite ako ti je do toga. I obrnuto ima ljudi koji su bas nista vise od dobrih prijatelja godinama pa i na netu jer - nista vise od toga ni ne zele.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

18 Jul 2012, 15:39

karambol » wrote: Iskreno, nisam nikada doživio takvu vrstu emocionalne veze pa me članak zainteresirao kao svojevrsna teorija.
E vidiš, ja jesam. :zubo:

Tako da znam da trenutno to ne doživljavam, da se još sto puta više i češće dopisujem s vama ovdje. :zubo:

Sve u svemu, kad ti se dogodi- znat ćeš. :E
I da, po meni je i to prevara koja bi me jako zaboljela.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

18 Jul 2012, 15:51

Morticia » wrote:
E vidiš, ja jesam. :zubo:

Tako da znam da trenutno to ne doživljavam, da se još sto puta više i češće dopisujem s vama ovdje. :zubo:

Sve u svemu, kad ti se dogodi- znat ćeš. :E
I da, po meni je i to prevara koja bi me jako zaboljela.
Prijevara može biti emocionalna. Mislim na onu vrstu komunikacije s tim nekim na internetsima, a ne s onim s kojim si odabrao/la živjeti i dijeliti s njim/njom sve svoje tuge i radosti.
I da, to vrijeđa, poprilično. Jer to znači manjak nečega...povjerenja? Možda.
No, mene je zainteresirala ta teorija o emocionalnom seksu. Jer u toj emocionalnoj prijevari može doći i do svih kemijskih karakteristika seksa (izlučivanje ili proizvodnja hormona koji te čine takvim kakav si s nekim koga želiš) osim do fizičkog kontakta, ne? Ako sam dobro skontao to kaj je pisac htio reći...
Ovo ovdje (dopisivanje i piskaranje po forumima) je samo zametak nečega u što se neka komunikacija i upoznavanje može pretvoriti, zato sam to spomenuo. Jer mora postojati neki meeting point, a to je najčešće (u slučaju virtualnog prijateljstva) neko mjesto poput ovoga.
I kažeš, iskusila si takvu vrstu prijateljevanja? Je li istina da možeš čeznuti za nekim koga ne poznaješ, a ipak, na određeni način poznaješ? I jeste li se ikada sreli ? Oči u oči, na nekoj kavi?
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

18 Jul 2012, 15:54

Naravno da možeš čeznuti. :zubo:

I to JAKO.

Da upoznali... Oženili. :zubo:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

18 Jul 2012, 15:56

Morticia » wrote:Naravno da možeš čeznuti. :zubo:

I to JAKO.

Da upoznali... Oženili. :zubo:
Aaaa...to ne vrijedi! :cerek:
Pik spas za mene! :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

18 Jul 2012, 15:57

Morticia » wrote: Da upoznali... Oženili. :zubo:
+1
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

18 Jul 2012, 15:57

Kako misliš to ne vrijedi? :rofl:

Naravno da vrijedi. :o
Krenulo je iz bezazlene zafrkancije na forumu, pretvorilo se u taj tvoj virtualni, emocionalni odnos, a došlo do ovoga. :zubo:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

18 Jul 2012, 15:57

Margarita » wrote: +1
:rofl: :rofl: :rofl:

Pa sad nek' karambol kaže da ni tvoje ne vrijedi. :zubo:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

18 Jul 2012, 16:02

Morticia » wrote:Kako misliš to ne vrijedi? :rofl:
Zato jer je u tekstu koji sam čitao opisana situacija za one koji jesu već u braku ili dugotrajnoj vezi (hm, dobro, možda si i bila. U tom slučaju - pat arteturijen!)...ali neka, baš mi je drago da ne vrijedi samo ona - RAKIA CONNECTING PEOPLE. :D
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

18 Jul 2012, 16:03

karambol » wrote: Znači li to da i mi ovdje povremeno emocionalno općimo kada izlažemo vlastitu intimu i dijelimo probleme i radosti koje doživljavamo?
da, orgijamo :D

nisam se s nikim toliko zbližila preko internetsa ali da, može se partnera i tako varati
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

18 Jul 2012, 16:18

karambol » wrote:
Zato jer je u tekstu koji sam čitao opisana situacija za one koji jesu već u braku ili dugotrajnoj vezi (hm, dobro, možda si i bila. U tom slučaju - pat arteturijen!)...ali neka, baš mi je drago da ne vrijedi samo ona - RAKIA CONNECTING PEOPLE. :D
Bila sam. Visegodisnjoj vezi. :zubo:
Oboje smo bili. :rofl:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

18 Jul 2012, 16:26

Morticia » wrote:
Bila sam. Visegodisnjoj vezi. :zubo:
Oboje smo bili. :rofl:
Ja u braku, on razveden.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

18 Jul 2012, 19:10

karambol wrote:
Je li istina da možeš čeznuti za nekim koga ne poznaješ, a ipak, na određeni način poznaješ?
Pretpostavljam da to ovisi od osobe do osobe.
Nekom se moze desiti tako nesto a nekome ne.
Meni se desilo.
Intenzivno smo se dopisivali, prvo preko foruma a zatim preko mailova.
Svakih 5 min sam provjeravao jel kaj stiglo u inbox.
Povjeravali smo si neke stvari koje ni najboljim frendovima ne govorimo.

I zenu sam izbjegavao u krevetu jer sam imao osjecaj da bi varao ovu koju (fizicki) niti ne poznam. :misli:

Nismo se nikad upoznali.
Jedno 4 puta je u zadnji cas otkazala dogovorene susrete.

I prekid je bolio kao da je za pravo.

A nije bilo niceg.

Ili mozda je.

Vrag bi ga znao.
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

18 Jul 2012, 21:03

Euklid » wrote:
Pretpostavljam da to ovisi od osobe do osobe.
Nekom se moze desiti tako nesto a nekome ne.
Meni se desilo.
Intenzivno smo se dopisivali, prvo preko foruma a zatim preko mailova.
Svakih 5 min sam provjeravao jel kaj stiglo u inbox.
Povjeravali smo si neke stvari koje ni najboljim frendovima ne govorimo.

I zenu sam izbjegavao u krevetu jer sam imao osjecaj da bi varao ovu koju (fizicki) niti ne poznam. :misli:

Nismo se nikad upoznali.
Jedno 4 puta je u zadnji cas otkazala dogovorene susrete.

I prekid je bolio kao da je za pravo.

A nije bilo niceg.

Ili mozda je.

Vrag bi ga znao.
Vjerovao si joj? Toj virtualnoj partnerici? Mislim, kaj si ocekivao od susreta?
Seks? Kao upotpunjenje do tada dosegnutih spoznaja jednoga o drugome?
Ovo kaj si opisao potvrdjuje teoriju koju sam procitao. Vjerujem da se ljudi mogu na takav nacin ogoliti i otvoriti vlastitu skoljku i da im je to, nakon nekog vremena i nakon necega sto su cinili, puno lakse nego doma s vlastitim ili zakonitim partnerom. Unatoc svemu pozitivnom sto osjecaju za njega/nju, ali opet... Nekako sumnjam da je i to kompletna slika. Zapravo, ne moze ni biti bez stvarnog vidjenja i upoznavanja. E, i kad to zafercera onda se stvari, uglavnom, mijenjaju. No, meni nisu jasni motivi i uzrok trazenja neke srodne duse...je, ali to opet vodi u ZUD-ovske vode, a ne bi htio tamo zavrsiti... Konkretno, mislim na slucajeve gdje sve ostane na virtuali bez stvarne namjere da se nesto mijenja. Nadopunjuje li se tada, na neki nacin, emotivna rupa koja nastane s vremenom? Takvom, ajmo reci, ispovjednom vezom sa srodnom dusom. Ili je jedan od nacina na koji se drogiras? Je li to ulazi u one neke simptome ovisnosti o internetu, pa i na takav kompleksan nacin? :ne zna:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

18 Jul 2012, 22:49

karambol wrote:
Vjerovao si joj? Toj virtualnoj partnerici? Mislim, kaj si ocekivao od susreta?
Seks? Kao upotpunjenje do tada dosegnutih spoznaja jednoga o drugome?
Bio mi je to prvi virtualni flert i vjerovao sam sve.
A mozda je samo bila rijec o turoperatoru koji zeli moje gole fotke i masturbira na erotske mastarije koje su bile sastavni dio naseg dopisivanja.

Nisam nikad provjerio iako mi je rekla puno ime i prezime, di radi, stanuje...

Sta sam ocekivao? Da se zatreskam do daske. Jer i ovak sam vec bio skuhan.

Interesantno, kad sam prekrizio ovu neodlucnu, sa sljedecom sam se nasao isti dan kad mi je poslala prvu poruku tak da do virtualnog flertanja nije ni doslo.
Neobicne su te curke koje se muvaju po fhru.
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

18 Jul 2012, 22:55

Euklid » wrote: sljedecom ...
A koliko si ih imao do sad? :D

User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

18 Jul 2012, 23:00

karambol wrote:. Nekako sumnjam da je i to kompletna slika. Zapravo, ne moze ni biti bez stvarnog vidjenja i upoznavanja. E, i kad to zafercera onda se stvari, uglavnom, mijenjaju. No, meni nisu jasni motivi i uzrok trazenja neke srodne duse...
Ne znam za druge koji teze virtualnom upoznavanju i trazenju srodne duse ali meni su moji motivi prilicno jasni: zaljubiti se jos koji put u zivotu, bar malo...

ili sto bi reko Mile - kad nema velike ljubavi dovoljna je i mala:

http://www.youtube.com/watch?v=_iS0xQop ... ata_player


i ne filozofiraj toliko, ovo je trkeljanje.com ;)
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

18 Jul 2012, 23:05

Aristocat wrote:
A koliko si ih imao do sad? :D

A jezi ga sad, pa nije ovo tema di cemo se hvalit kad ionak mogu napisat bilo sta.
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

18 Jul 2012, 23:33

Euklid » wrote: I zenu sam izbjegavao u krevetu jer sam imao osjecaj da bi varao ovu koju (fizicki) niti ne poznam. :misli:

Nismo se nikad upoznali.
Jedno 4 puta je u zadnji cas otkazala dogovorene susrete.

I prekid je bolio kao da je za pravo.
Je li ti palo na pamet da si zabrijao? Ne podjebavam te, ozbiljno pitam.

Ili si baš htio zabrijati? Imajući u vidu ovo:
Euklid » wrote:
Ne znam za druge koji teze virtualnom upoznavanju i trazenju srodne duse ali meni su moji motivi prilicno jasni: zaljubiti se jos koji put u zivotu, bar malo...
Od dosade ili čega već. :ne zna:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

18 Jul 2012, 23:47

Tea Tree wrote: Je li ti palo na pamet da si zabrijao? Ne podjebavam te, ozbiljno pitam.

Ili si baš htio zabrijati? Imajući u vidu ovo:


Od dosade ili čega već. :ne zna:
Vec su mi to rekli na jednom drugom forumu a meni se ne da opet objasnjavat da se ljudi u braku imaju pravo zbarit s nekim trecim.

Kaj velis, da se prvo rastanem pa se barim kolko hocu?

Da, u pravu si.
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

18 Jul 2012, 23:56

Euklid » wrote: Vec su mi to rekli na jednom drugom forumu a meni se ne da opet objasnjavat da se ljudi u braku imaju pravo zbarit s nekim trecim.

Kaj velis, da se prvo rastanem pa se barim kolko hocu?

Da, u pravu si.
Ma ne. Uopće nisam na to ciljala.

Kažeš da je prekid (prekid? :misli: ) s nekime koga nikada nisi niti vidio uživo bolio kao da je sve skupa bilo zapravo. Ne znam, meni zvuči kao zabrijavanje. Bez obzira imao inače ženu ili ne imao.

A, pitala sam je li od dosade, zato što si sam rekao da imaš jasne motive: zaljubiti se jos koji put u zivotu, bar malo...
Izgleda kao da si se zaputio naći neku u koju ćeš se zaljubiti i zabrijati na to i čini se da si uspio.
Opet, neovisno o tome imaš li ženu ili ne.
Pa šta misliš, jesi li zabrijao? Jesi li zabrijao i na zabrijavanje? :D
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

19 Jul 2012, 00:10

Ahaaa.
Pa cuj, to je tema ovog topica.
Emocionalni sex s nekim kog poznas samo virtualno.

Moje skromno misljenje je da je tako nesto moguce.

Dapace, intenzitet emocija moze, bar neko vrijeme, biti cak i jaci nego u RL jer se ljudi, zaklonjeni iza ekrana i tipkovnice, mogu vise otvoriti i na taj nacin priblizit onom s druge strane.

Tesko je to objasnit nekom ko nije probao.

A da sam si puno toga zabrijao u glavi vise je nego ocito, jel.
'if you fall, i'll be there' (floor)
Post Reply