Fetiši naši svagdašnji

Kopulacija, masturbacija i nešto malo o ljubavi
User avatar
Potjeh
Posts: 1361
Joined: 05 Oct 2011, 00:00

19 May 2012, 10:50

Evo, isprike na polovično postavljenoj temi. :)

Nego, čisto onako hipotetski - kako jedan fetišist uopće može upoznati svoju srodnu dušu? Na razno raznim iskricama sve bi nekakvog normalnog frajera. Ma daj, normalnost je potpuno ali potpuno precijenjena. Na LjES-u nijedne poštene teme o fetišima. Svi se skrivaju uključujući i mene.

Kako uopće takvo nešto ubaciti u razgovor?

PS. Vodena, botovi i seks. Možda je riječ o novom fetišu. Čestitam. Dobrodošla.


User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

19 May 2012, 10:58

Potješe, jel to tema "Ajmo pričat o meni i o mom autu, al ja vam neću reći koji auto imam"? :zubo:
Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

19 May 2012, 11:25

Da nisu Potjehu fetiš pomižane smokve?
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
Potjeh
Posts: 1361
Joined: 05 Oct 2011, 00:00

19 May 2012, 11:55

Perzefona » wrote:Potješe, jel to tema "Ajmo pričat o meni i o mom autu, al ja vam neću reći koji auto imam"? :zubo:

Nije. Želim općenito razglabati. 'Pravi pravcati' fetiši su itekako tabu u našem društvu. Pomno su skriveni za razliku od primjerice Japana.

Ja u biti nemam što reći o svom fetišu. Godinje previranja i borbe s njim su iza mene, prihvatio sam ga ali sam jednako tako odlučio da ću ga zadržati samo za sebe. Ide on sa mnom u grob.
User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

19 May 2012, 12:00

Potjeh » wrote:

Nije. Želim općenito razglabati. 'Pravi pravcati' fetiši su itekako tabu u našem društvu. Pomno su skriveni za razliku od primjerice Japana.
Zašto misliš da su skriveni?

Ja recimo nemam fetiš. Ali baš nikakav. I sad mislim da mi ne vjeruješ.
Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

19 May 2012, 12:02

Nikad nisam uspio shvatiti fetiše, kao ni igrice, glume, kostime i boktepita što sve ne što ljudi rabe u krevetu umjesto seksa. Kaj se vi ne znate jebat? Mislim, kužiš, imaš lijepo žensko u krevetu i lijepo muško. I sad, umjesto da se jebu kao ljudi, oni izvode Petak 13. Ili Downton Abbey. Ili moderni petoboj. Lijepo je isprobavati sve i svašta u krevetu; Bog mi je svjedok da se ni sam nisam libio isprobavanja, ali to je ukras. To je onaj papirnati podložak ispod torte koji izgleda kao da je čipkast. A čini mi se da za puno ljudi isprobavanje postane centralna stvar, da im je draža čipka nego pička, da tako kažem. Je l' to vama seks loš, pa ga pokušavate nekako spasiti?
User avatar
Potjeh
Posts: 1361
Joined: 05 Oct 2011, 00:00

19 May 2012, 12:16

Perzefona » wrote: Zašto misliš da su skriveni?

Ja recimo nemam fetiš. Ali baš nikakav. I sad mislim da mi ne vjeruješ.
Malo si me krivo razumjela. Kažem da ljudi koji imaju neki fetiš to uglavnom skrivaju od svih ostalih jer je društveni tabu. Mogu slobodno povući crtu sa homoseksualizmom kojeg se i danas naveliko stigmatizira usprkos naporima koji su napravljeni da bi se društvo senzibiliralo.
User avatar
Potjeh
Posts: 1361
Joined: 05 Oct 2011, 00:00

19 May 2012, 12:25

Emericzy » wrote:Je l' to vama seks loš, pa ga pokušavate nekako spasiti?
Probat ću analogijom objasniti. Obožavaš primjerice čokoladu i slaninu. Iz nekog razloga ne možeš/ne smiješ jesti slaninu. Ti i dalje uživaš u čokoladi ali ona neće i ne može zamijeniti ili zatomiti tvoju želju za slaninom. Jedino što možeš je pomiriti se s tim da voliš slaninu i da je nećeš konzumirati. Čokolada je i dalje jednako fina i ukusna.

Jel možda jasnije?
Last edited by Potjeh on 19 May 2012, 12:34, edited 1 time in total.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

19 May 2012, 12:25

Potjeh » wrote:

Nije. Želim općenito razglabati. 'Pravi pravcati' fetiši su itekako tabu u našem društvu. Pomno su skriveni za razliku od primjerice Japana.

Ja u biti nemam što reći o svom fetišu. Godinje previranja i borbe s njim su iza mene, prihvatio sam ga ali sam jednako tako odlučio da ću ga zadržati samo za sebe. Ide on sa mnom u grob.
Mlad si i vec sad mislis da ga nikad neces sprovesti u praksi? :ne zna:
Emer fulao si ovaj put ama bas sve. Tebi su valjda fetis punije zene. To naravno znaci po onome sto si napisao :giggle: da se ne znas jebati, nego samo filozofiras.
User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

19 May 2012, 12:37

Dajte se vi dogovorite jel tabu ili nije. Punije žene nisu valjda tabu. I crveni nokti (to je moj bivši volio) isto nisu tabu. To je ono što ti se sviđa. :ne zna:
Potjeh ima nešto tako grozno da se ne usudi napisati. Govori o stigmi i osudi. Meni se ne da guglat o tim fetišima. I tak... :raspa:
Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
User avatar
Potjeh
Posts: 1361
Joined: 05 Oct 2011, 00:00

19 May 2012, 12:38

ombia » wrote: Mlad si i vec sad mislis da ga nikad neces sprovesti u praksi? :ne zna:
Nije riječ o tome mislim li ili ne. Riječ je o tome da ga ne želim sprovesti u praksi.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

19 May 2012, 12:54

Perzefona » wrote:Dajte se vi dogovorite jel tabu ili nije. Punije žene nisu valjda tabu. I crveni nokti (to je moj bivši volio) isto nisu tabu. To je ono što ti se sviđa. :ne zna:
Potjeh ima nešto tako grozno da se ne usudi napisati. Govori o stigmi i osudi. Meni se ne da guglat o tim fetišima. I tak... :raspa:
Nemam se s kim sta dogovarati. Ocito svatko ima svoju definiciju fetisa. Uopce ne mislim da bi fetis trebao ili da je uvijek tabu. Zavisi valjda u kakvoj sredini zivis. Meni to nije tabu.

Potjese umrijeti cu na mukama. Kakav je to fetis kojeg ne zelis ni sprovesti u djelo? Ni jednom???
User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

19 May 2012, 13:01

Ako svatko ima svoju definiciju, onda tu nema mjesta nikakvoj raspravi.

A budući da ionako trkeljamo a ne raspravljamo, manimo se definicija. Priimjeri bi bili puno slikovitiji.
Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

19 May 2012, 13:02

Kaj je uopce fetis? Nesto bez cega nema vrhunca? Nesto, cim vidis, dotaknes, svrsavas u gace?
Nemam nista takvo. Postoje stvari koje me uzbudjuju malo vise, ali nisu uvjet za uzbudjenje... Mislim da nemam fetis... :ne zna:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

19 May 2012, 13:06

Potjeh » wrote:
Probat ću analogijom objasniti. Obožavaš primjerice čokoladu i slaninu. Iz nekog razloga ne možeš/ne smiješ jesti slaninu. Ti i dalje uživaš u čokoladi ali ona neće i ne može zamijeniti ili zatomiti tvoju želju za slaninom. Jedino što možeš je pomiriti se s tim da voliš slaninu i da je nećeš konzumirati. Čokolada je i dalje jednako fina i ukusna.

Jel možda jasnije?
Ne. Jer ne vidim što te priječi da u seksu konzumiraš taj tvoj ekvivalent slanine. Ukoliko ima veze sa seksom. A ako nema, onda spada u zamjene za seks.
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

19 May 2012, 13:13

ombia » wrote:Emer fulao si ovaj put ama bas sve. Tebi su valjda fetis punije zene. To naravno znaci po onome sto si napisao :giggle: da se ne znas jebati, nego samo filozofiras.
Da te podsjetim što je fetiš:

1. prema vjerovanju primitivnih naroda, sveti predmet koji ima izvanredne moći
2. predmet bezrazložne i opsesivne pozornosti i obožavanja
3. neseksualni predmet koji pobuđuje ili zadovoljava spolni nagon

Meni je drago da je žena punija, sisata i guzata. I drago mi je ako se ne brije tamo gdje većini žena prirodno rastu dlake. Drago mi je i ako je žena pametna, svoja, sposobna i čvrsta. Gdje ti tu nazireš tragove fetiša? Ja vidim samo naznake specifičnog ukusa.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

19 May 2012, 13:25

Emericzy » wrote: Da te podsjetim što je fetiš:

1. prema vjerovanju primitivnih naroda, sveti predmet koji ima izvanredne moći
2. predmet bezrazložne i opsesivne pozornosti i obožavanja
3. neseksualni predmet koji pobuđuje ili zadovoljava spolni nagon

Meni je drago da je žena punija, sisata i guzata. I drago mi je ako se ne brije tamo gdje većini žena prirodno rastu dlake. Drago mi je i ako je žena pametna, svoja, sposobna i čvrsta. Gdje ti tu nazireš tragove fetiša? Ja vidim samo naznake specifičnog ukusa.
A tu definiciju je u kamen uklesala medjunarodna fetis organizacija?

Perzefona da ljudi na forumu svi prihvacaju istu definiciju bilo cega foruma ne bi ni bilo.
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

19 May 2012, 13:34

ombia » wrote:A tu definiciju je u kamen uklesala medjunarodna fetis organizacija?
Ne nego jezikoslovci. I za sada ne vidim razloga da se mijenja. Sasvim lijepo pokriva tradicionalno područje značenja te riječi. Primjećujem, doduše, da ljudi s nižim jezičnim kriterijima i slabijim vokabularom tu riječ (kao i mnoge druge) upotrebljavaju nemarno, ne vodeći računa o njezinom značenju, ali to ne znači da se i sam moram povoditi za takvom nemarnošću. To ću (nevoljko) početi činiti tek kad iskvarena varijanta postane standard.
User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

19 May 2012, 13:56

ombia » wrote:Perzefona da ljudi na forumu svi prihvacaju istu definiciju bilo cega foruma ne bi ni bilo.
Aha, ako svi točno znamo što je sladoled od čokolade, onda nema rasprave o tome volimo li ga ili ne, koliko ga često jedemo, kada i u kojim kombinacjama i slično. Dobro.
Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

19 May 2012, 14:05

Perzefona » wrote: Aha, ako svi točno znamo što je sladoled od čokolade, onda nema rasprave o tome volimo li ga ili ne, koliko ga često jedemo, kada i u kojim kombinacjama i slično. Dobro.
Jesi li mogla uzeti jos banalniji primjer?
Uzmi primjer dobrog politickog sistema, dobrog braka, kvalitetnog skolovanja i slicno.
Iako i sto je sladoled od cokolade a sto nije i o tome bi se dale knjige napisati.

Emericizy nije ti prvi a vjerujem ni zadnji put da krenes omalovazavati one koji ne dijele tvoje misljenje. Tebi su godine mozda donjele siroko opce znanje, ali neke druge a jednako bitne elemente zrele dobi nisu.
Mimo toga nisam strucnjak za fetise :o no kad sam trazila definiciju naisla sam na vise od jedne.
Tako da, svoj fetis si svima u tvom zadnjem postu ovjekovjecio. :o
Ne znam jel ti jedini, ali svakako najizrazeniji je.
User avatar
Potjeh
Posts: 1361
Joined: 05 Oct 2011, 00:00

19 May 2012, 15:09

karambol » wrote:Kaj je uopce fetis?
Stvari koje normalno nemaju veze sa seksom a tebe napaljuju. Uriniranje npr.
User avatar
Potjeh
Posts: 1361
Joined: 05 Oct 2011, 00:00

19 May 2012, 15:13

Emericzy » wrote: Ne. Jer ne vidim što te priječi da u seksu konzumiraš taj tvoj ekvivalent slanine. Ukoliko ima veze sa seksom. A ako nema, onda spada u zamjene za seks.
Jbg, cijela premisa analogije je da ne možeš/ne smiješ kušat slaninu. Razlozi dakako postoje a koji su nije bitno. Slobodno se može reći da je cijena kušanja slanine neprihvatljivo visoka.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

19 May 2012, 17:02

Potjeh » wrote:
Stvari koje normalno nemaju veze sa seksom a tebe napaljuju. Uriniranje npr.
Jos mi to ne odredjuje granicu... Recimo, napaljuje me kad zakonita nosi naocale. To mi je jako seksi. Ali me napaljuju njene oci i usnice i kad nosi lece. Naocale su mi seksi, ali nisu nikakav imperativ. Ili samostojece carape. Super su mi, ali samo na njenim nogama. I opet, noge su tu glavne, ne carape. To onda nije fetis vec ovo sto emericzy kaze, stvar ukusa... Naocale na nekoj drugoj zeni su mi samo naocale. I dalje mislim da nemam fetis jer me nista posebno ne tangira, a da bi izazvalo ultimativno uzbudjenje. Osim moje supruge... :D
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Potjeh
Posts: 1361
Joined: 05 Oct 2011, 00:00

19 May 2012, 17:22

Da, to što si ti nabrojao nisu fetiši jer je žena izvor 'pobude' (sad sam se prisjetio svog profesora elektrotehnike :facepalm: ).

Da kojim slučajem se napaljuješ na njeno donje rublje dok ga ona ne popunjava onda bi mogli razgovarati o nečemu konkretnome. :rofl: Ovako si normalan muškarac. :p
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

19 May 2012, 23:45

Potjeh i Karambol, dajte ženi objasnite u čemu je stvar. Tu razliku između ukusa, kad je partnerica to što te uzbuđuje, i fetiša, kad te uzbuđuje nešto drugo. Meni se ne da s njom natezati.
Post Reply