Komdomi

Kopulacija, masturbacija i nešto malo o ljubavi
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

15 May 2014, 11:17

Chilimama » wrote:Nije li to jedan od zakona ponude i potražnje?
I koliko možeš bit naivan i očekivat moralnost u konzumerizmu, komercijali, hedonističkom usmjerenju u igri moći i nadmoći?
da ne rečem uber alles
Ne očekujem ništa. :cerek: Samo dajem neobavezni komentar :ne zna:

BTW, trgovina robovima je isto nekad bila dio zakona ponude i potražnje... samo kažem. :cerek:

Chilimama » wrote:Mislim, ipak je ovo samo gumica, obična reklama za jednu od kontracepcija koja je dostupnija od drugih. Meni je nevažna , ali ima ih koji će to kupiti i to baš tu marku zbog zgodne reklame. Među njima ima i očajnika, daj što daš i daj di bilo...Ponuda gumicom je najmanje zlo koje može snaći slabe u određenim momentima...pače, vrlo moralan, duhovan i plemenit čin... :D
Da bih reč rekel, kad to tako postaviš. :zubo: No, daleko smo došli od 'love life', zar ne? :rofl:


User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

15 May 2014, 11:28

nodens » wrote:

BTW, trgovina robovima je isto nekad bila dio zakona ponude i potražnje... samo kažem. :cerek:


:
Tako je, postavile su se granice. Međutim, oduzimenje nečije slobode i trgovanje istom nema nijednu poveznicu s trgovanjem artiklima velike potražnje, a moralnost potrebe za njima uopće nije upitna..


nodens » wrote:


Da bih reč rekel, kad to tako postaviš. :zubo: No, daleko smo došli od 'love life', zar ne? :rofl:
Pa ne znam baš..voli život, nemoj žalit..vrlo svevremenska parola i širokoprimjenjiva..
kurvanjski avatar, a
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

15 May 2014, 11:28

Da se nadovežem, trgovina djecom i djevicama je i dan danas dio zakona ponude i potražnje.

Postoji potražnja - a postoje i ljudi koji su spremni dati takvu ponudu. Sve je to prilično razumljivo, zar ne? Bilo bi čudno očekivati da je drugačije...
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

15 May 2014, 11:31

Chilimama » wrote:Tako je, postavile su se granice. Međutim, oduzimenje nečije slobode i trgovanje istom nema nijednu poveznicu s trgovanjem artiklima velike potražnje, a moralnost potrebe za njima uopće nije upitna..
Ima poveznicu - u oba slučaja se radi o zakonu ponude i potražnje. To jest *nekakva* poveznica, zar ne?

Nisam ni rekao da je 'isto', naravno. Ali ne slažem se da 'moralnost potrebe' nije upitna. Moralnost je relativna. Po nečijim moralnim nazorima nije upitna, po nečijim tuđim jest. Ne želiš valjda tvrditi da su moralni zakoni nešto univerzalno kroz sve kulture, identični?

Chilimama » wrote:Pa ne znam baš..voli život, nemoj žalit..vrlo svevremenska parola i širokoprimjenjiva..
I ima auru opakog samozavaravanja. :zubo:
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

15 May 2014, 11:36

Mislim da se razumijemo.
Zaključila bi još ovim: da ponuda i potražnja nemaju redni broj. Nekad se potražnja prva ukaže a onda eto ti i ponude; nekad je obrnuto. One se vole i podržavaju jedna drugu. Onaj ko nije u tom spletu nije ni bitan..Oću reći, ako tebe ne zanima asortiman, nisi ni dio lanca...Ili ako nemaš ponudu za određenu potražnju, na krivom si mjestu...
Znam da znaš, ali sam ja to htjela prva reći da ne moram smišljat odgovor
kurvanjski avatar, a
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

15 May 2014, 11:48

Chilimama » wrote:Mislim da se razumijemo.
Zaključila bi još ovim: da ponuda i potražnja nemaju redni broj. Nekad se potražnja prva ukaže a onda eto ti i ponude; nekad je obrnuto. One se vole i podržavaju jedna drugu. Onaj ko nije u tom spletu nije ni bitan..Oću reći, ako tebe ne zanima asortiman, nisi ni dio lanca...Ili ako nemaš ponudu za određenu potražnju, na krivom si mjestu...
Znam da znaš, ali sam ja to htjela prva reći da ne moram smišljat odgovor
Zapravo se slažem :cerek: potražnju je nekad čak moguće i proizvesti, ako si dovoljno lukav i znaš uvjerit gomilu ljudi da im treba ono što im zapravo ne treba...
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

15 May 2014, 11:51

nodens » wrote:
Zapravo se slažem :cerek: potražnju je nekad čak moguće i proizvesti, ako si dovoljno lukav i znaš uvjerit gomilu ljudi da im treba ono što im zapravo ne treba...
:S Zašto imam osjećaj da smo na početku? :rofl:
kurvanjski avatar, a
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

15 May 2014, 12:39

nodens » wrote:
Zapravo se slažem :cerek: potražnju je nekad čak moguće i proizvesti, ako si dovoljno lukav i znaš uvjerit gomilu ljudi da im treba ono što im zapravo ne treba...
To je radio Steve Jobs. Stvarao stvari za koje ljudi ni nisu znali da ce im trebati. Cak da ce postati ovisni o njima. :D

Meni je to ok. Ljudi trebaju ljude, trebaju se minglati, razmjenjivati slicice, dobra, osjecaje.
Ono sto je vazno u tome jest znati sam sebe ograniciti u pohlepi.
I znati uzivati u dostupnom.
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

15 May 2014, 13:14

Bara huda » wrote: Ono sto je vazno u tome jest znati sam sebe ograniciti u pohlepi.
I znati uzivati u dostupnom.
Ograničava li čovjek zaista sam sebe u pohlepi? Ili ga drugi u tome ograniče, a on se s time pomiri, tj. uživa u dostupnom? :o
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

18 Sep 2014, 09:11

miky0: Jubavi, ja više ne mogu vako. Sve mi pokvari oni komad gume. Zašto ti ne bi lipo počela pit one tablete protiv dice, a?

ex anais: A slušaj, nije da ja ne bi i meni ona guma ide na živce, a pogotovo jer tebe uvati mala snaga čim je navučeš i nije da te ne razumin, virujen ti da te to može omest, a i kvari nan romantiku ali stvar je u tome da ti ja nisan nikada volila pit tablete iman ka neku urođenu averziju, ja ti, moj ti, ne volin ni aspirin popit, a popijen ga doduše kad me uvati glavobolja, iako ti mene skoro nikad ne boli glava da kucnen u drvo, a i da me boli ne znan bi li pila te tabletine znaš ti da skoro sve žene koje ja znan imaju punu boršu onih kafetina i voltarena, ma evo ne znan in ni ime đava će ih i znat kad svaki dan izmišljaju nove tablete, a sve samo da čovika naviknu na to pa onda više ne moš bez tableta, postaneš ovisan pa se budiš i ligaš s tabletaman s tin da neke žene koje znan naprimjer osim kafetina kad ih boli glava j oš uzmu i apaurine i one normabele jerbo govoru da in to ka opusti vratne mišiće, pa kad in se opustu ti mišići onda in se opustu i vratne žile i ka navodno ih odma manje boli glava, iako ja ne virujen da je njima to od vratnih žila i otih mišića, nego biće bidne nisu zadovojne vako sa cilin životon em kriza em muževi svi živčani i grintavi, a male plaće nemoš na kraju miseca ni poštene cipele kupit a kamoli štagod nako za žensku dušu ka amo reć lipu boršu ili bičve ili ređipet i onda šta će svit nego udri po tabletama a ja ih nikad nisan volila ni kad mi je najteže ne padne mi na pamet popit ti otrov nego ti ja lipo navečer skuvan malo kamomile ka šta je i moja baba radila, kamomila ti je zakon umiri te boje nego ijedna tableta, a šta se tiče te kontracepcije i to, pravo da ti rečen, nisa n nikad ni imala potribu jerbo sa nijednin muškin nisan bila toliko dugo da bi stigli do kontracepcije, a koju ću se Gospu i trovat za ono dva-tri puta godišnje šta mi uleti mizerije, pa boje je onda stavit spiralu iako ti ni ona nije baš stoposto sigurna, kažu da je sigurna u 99,9 posto slučajeva, e, a ko meni garantira da ja nisan baš oni pegulasti 1 posto pučanstva, a pegula jesan,jer da nisan oli bi se s tobon motala, aj reci, al' dobro, lipo nan je ne mogu rećevo da kucnen u drvo dobro se slažemo i sve to ali nije ti samo to problem sa ton spiralon nego postoji mogućnost da ženski organizam odbaci tu razumiš spiralu ka strano tilo, a onda di si bija šta si radija a ništa ali slažen se s tebontriba se žena čuvat, oli je malo slučajeva bilo da nesrića napravi dite i onda pobigne ka Sanader iz Hrvacke kad je zagustilo, onda eto ti nevoje, aj ti sam odgajaj dite,ne moš ni socijalnu pomoć dobit u ovoj državi, a šta ćeš kad je sve popljačkano i prodano e, a nego šta me gledaš tako, a?
Oli si me tija nešto pitat?

miky0: Jesan.

ex anais: Pa pitaj.

miky0: Dobro, jeben mu mater, zašto jednostavno nisi mogla reć NEĆU!?!?!

ex anais: Pa to san ti i rekla, samo biće nisi razumija jer san skratila. Oš da ti ponovo objasnin?


...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

18 Sep 2014, 09:51

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
User avatar
Nenia Salonitana
Posts: 4103
Joined: 08 Jun 2014, 15:54

19 Sep 2014, 21:22

euklide, ovaj video bi ti mogao biti od koristi...

http://www.youtube.com/watch?v=n7wXj040PKo

:bicedobro:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

19 Sep 2014, 21:35

Nenia Salonitana wrote:euklide, ovaj video bi ti mogao biti od koristi...

http://www.youtube.com/watch?v=n7wXj040PKo

:bicedobro:
Ajme, hvala ti ko bratu.

Baš to mi treba.

Ima li, uostalom, išta bolje od umjetne vagine napravljene od plastične boce, malo spužve i jedne gumene rukavice? Ajde, ima li... :S :S :S
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Nenia Salonitana
Posts: 4103
Joined: 08 Jun 2014, 15:54

19 Sep 2014, 21:40

drago mi je da sam pomogla. :cerek:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

19 Sep 2014, 21:50

molim, i drugi put...


:misli:
'if you fall, i'll be there' (floor)
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

19 Sep 2014, 23:23

Nenia Salonitana wrote:euklide, ovaj video bi ti mogao biti od koristi...

http://www.youtube.com/watch?v=n7wXj040PKo

:bicedobro:
Ovo je nešto 'između' običnog drkanja, i jebanja jeftinih prostitutki. :rofl:

Mislim, na spektru zavaravanja mozga da je napravio nešto evolucijski 'korisno', iako nije. :zubo:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

20 Sep 2014, 08:35

Meni to izgleda kao auto Freda Kremenka. :D
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
Nenijin mentor
Posts: 8
Joined: 22 Sep 2014, 00:10

22 Sep 2014, 01:16

Nama su ta pomagala stranačkim statutom zabranjena.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

22 Sep 2014, 01:28

Nenijin mentor wrote:Nama su ta pomagala stranačkim statutom zabranjena.
Šteta... ne znate šta propuštate... čist i nepatvoren užitak... :zubo:
'if you fall, i'll be there' (floor)
jednokratni klon
Posts: 3502
Joined: 19 Nov 2011, 07:45

22 Sep 2014, 01:40

Njjima je Franjina slika dovoljna da svrše.
Post Reply