Jezik - iznad matematike, onkraj svega

Od kunilingvistike do pravopižđenja
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

26 Feb 2017, 15:48

Odlična je baba.
Al, da, to san mislija reć. 1 sekunda = 299792458 metara. :D


User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

26 Feb 2017, 17:00

MightyMe wrote:
26 Feb 2017, 14:17
Ovo nisan skužija sinoć because of... reasons, ali moran ti reć da su meni, barem dok radim fiziku, metar i sekunda jednako dugi.
Sekunda s vanjske strane vrata WC-a i sekunda s unutrašnje strane vrata WC-a nije jednako duga. :o

Možda fizičari nisu uspjeli u tome, ali drugi ljudi, vrste domnestica vulgaris, davno su primijetili i opisali taj fenomen. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

26 Feb 2017, 18:43

MightyMe wrote:
26 Feb 2017, 05:10
Nikad nisi čula za dick measuring contest? :zubo:
Ništa ne vjerujem dok ne vidim. :zubo:
Šabović Adis wrote:
26 Feb 2017, 06:25
Fakat.
Kako bi ti, eto, podijelila metar sa sekundom? Mis'im, kad mo'š pomnožit' volt s amperom i dobit' vat, ili kilogram sa metrom po sekundi i dobit'...aaaa kilogrammetarposekundi. Tom' je vazda bila misterija. :rofl:
Ručno bi ja. Ako nemam digitrona.
Quark wrote:
26 Feb 2017, 09:43
Zato šta naslov threada eksplicitno kaže da je jezik iznad matematike. Budući da je moje mišljenje da je matematika iznad svega, odnosno temelj svega, sasvim je u skladu sa Zakonom logike da stanem na grudobran svoje struke i zaspem neprijatelja iz sveg raspoloživog naoružanja.
Al ljudima jest jezik iznad matematike. Jer smo ga mi izmislili.
A matematika je o nama neovisna i boli je đon za nas i niko je ne može izmislit.
I kako da nam, vako egocentričnim, na tron sjedne išta doli neke umotvorine?
Pa vidiš u svakodnevnoj primjeni da je to tako.
Recmo, raja više voli politiku neg fiziku. Iako dosta od fizike more shvatit i na instinktivnom nivou. Uopće nam ne treba jezik da skontamo dal više boli kad nam na glavu pane kamen il list. A i za jednostavnu, malecku, politiku moraš slušat, gledat, božemeprosti možda čak i čitat. I svejedno svi sve znaju o precjedničkim izborima u nas i okolici, al ih puno manje zna išta beknut o sili.
Šabović Adis wrote:
26 Feb 2017, 13:10
Btw, jezik je muškog roda a matematika je obična pička. :raspa:

:rofl:
Dašta. :zubo:
Iz ovog argumenta, dragi prirodnjaci, posve je jasno da je jezik prvotan, a matematika drugotna, bar na ovim prostorima, a svi znamo kolka je to jedna veličina od argumenta, skoro ko ona poluga o koju se upirući more pokrenuti svijet.
:zubo:
MightyMe wrote:
26 Feb 2017, 14:17
Ovo nisan skužija sinoć because of... reasons, ali moran ti reć da su meni, barem dok radim fiziku, metar i sekunda jednako dugi.
:zubo:
Ma pitala sam za kilogram i sekundu, al nema veze i ovo more proć.
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

26 Feb 2017, 19:32

Stitch wrote:
26 Feb 2017, 17:00
Sekunda s vanjske strane vrata WC-a i sekunda s unutrašnje strane vrata WC-a nije jednako duga. :o

Možda fizičari nisu uspjeli u tome, ali drugi ljudi, vrste domnestica vulgaris, davno su primijetili i opisali taj fenomen. :D
Slažem se. :D

nina williams wrote:
26 Feb 2017, 18:43

Ma pitala sam za kilogram i sekundu, al nema veze i ovo more proć.
Masa bi trebala bit obrnuto proporcionalna vremenu, al ne znan kako točno. :zubo:
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

26 Feb 2017, 19:45

MightyMe wrote:
26 Feb 2017, 19:32
Masa bi trebala bit obrnuto proporcionalna vremenu, al ne znan kako točno. :zubo:
Kubično? Ja b to na kub, pa kom odojci, kom opanci.*

Sad mi palo na pamet, trebalo bi smislit program u kojem bi se ozračilo ove koji žele smršavit. :rofl: Pa nek računaju kolko im je vrijeme poluraspada.
Predviđam silan uspjeh ovoj metodi.



*Je, znam da su obojci. Al ne vidim zašto bi iko bolje prošo ako dobije opanke umjesto odojaka. A obojci, ionako, nikog ne zanimaju.


Inače:
Zekoslawa wrote:
25 Feb 2017, 19:46
Dopuštam da je matematičarima veći, ali ovo je nešto što može reći samo... prirodnjak. :zubo:
opraštam.
Jako mi je drago što te vidim. :cerek:
Vi ostali, pardonirajte, neću više.
User avatar
Quark
Informatičar starog kova
Posts: 1860
Joined: 20 Oct 2015, 19:19
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

26 Feb 2017, 23:10

nina williams wrote:
26 Feb 2017, 18:43
Recmo, raja više voli politiku neg fiziku.
Sasvim logično i u duhu tradicije ovih prostora. Laprdanje o glupostima je vještina koja ima vrlo visok postotak stručnjaka unutar kruga od 300-400 km. Čim triba reć nešto pametno...
nina williams wrote:
26 Feb 2017, 18:43
Iako dosta od fizike more shvatit i na instinktivnom nivou.
Naprotiv... vrlo malo, vrlo malo :)
TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

26 Feb 2017, 23:33

nina williams wrote:
26 Feb 2017, 19:45
Vi ostali, pardonirajte, neću više.
Taman posla, samo nastavi.

Zec. :cerek:
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

27 Feb 2017, 07:15

nina williams wrote:
26 Feb 2017, 18:43
Ručno bi ja. Ako nemam digitrona.
Ma, pametno. :five:
Al ljudima jest jezik iznad matematike. Jer smo ga mi izmislili.
A matematika je o nama neovisna i boli je đon za nas i niko je ne može izmislit.
Molem?! :confused:

I matematiku smo!
Ovo mi pomalo vuče stav(ove) o istini koja, navodno, isto tako (može da) nema ni'ke veze s nama, postoji neovisno od nas i generalno je objektivna & stuff. :hekla:
Da se razumemo, Truth nema veze s nama, Wahrheit, Verdad, Veritas isl. zato što mi šnjima nemamo veze. :zubo:

I kako da nam, vako egocentričnim, na tron sjedne išta doli neke umotvorine?
Pa vidiš u svakodnevnoj primjeni da je to tako.
Recmo, raja više voli politiku neg fiziku. Iako dosta od fizike more shvatit i na instinktivnom nivou. Uopće nam ne treba jezik da skontamo dal više boli kad nam na glavu pane kamen il list. A i za jednostavnu, malecku, politiku moraš slušat, gledat, božemeprosti možda čak i čitat. I svejedno svi sve znaju o precjedničkim izborima u nas i okolici, al ih puno manje zna išta beknut o sili.
Da beknem: :zubo:

Otkako je gosin Njutna, nema više: 'vakih, 'nakih, mračnih, svjeckih itd. Njutn im je svima (tim raznim, lažnim silama) dohak'o. Njutn - obersiledžija, if sila then Njutn... :rofl: ...što se savršeno dobro uklapa u jezik, uzevši u obzir to da se, jezički, mora znati o kome i o čemu je riječ. Hoću reć', kako znamo da neko govori o sili - po tome što se u Njutnima izražava.
Jab' mu dao da bude narodni heroj. Il' nosilac spomenice, samtin... :rofl:
Dašta. :zubo:
Iz ovog argumenta, dragi prirodnjaci, posve je jasno da je jezik prvotan, a matematika drugotna, bar na ovim prostorima, a svi znamo kolka je to jedna veličina od argumenta, skoro ko ona poluga o koju se upirući more pokrenuti svijet.
:zubo:
:trep:
MightyMe wrote:
26 Feb 2017, 15:48
Odlična je baba.
Al, da, to san mislija reć. 1 sekunda = 299792458 metara. :D
Ovo su povijesne neistine! I podmetanja! :flop:

:rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

27 Feb 2017, 08:06

Ja bih se vratila na drugu rečenicu u Hrobijevu postu, ali nije zgorega pročitati i ostatak:
Hroboatos wrote:
25 Feb 2017, 16:38
Matematika i jezik su dvije različite stvari.
I jesu i nisu. Oboje je izraz čovjekova mišljenja, čovjekova načina na koji tumači svijet oko sebe, izraz čovjekove svijesti o tome svijetu.

Ne bih sada ulazila u filozofske igrice o drvetu koje pada u šumi, ali matematika doista ne postoji bez čovjeka. Da nije tako, ne bismo imali više brojevnih sustava - svaki prikazuje različit pristup matematici iako se svakim može prikazati isto matematičko načelo, ne bismo imali više načina bilježenja brojeva, ne bismo imali više načina računanja. Ni jezik ne postoji bez čovjeka, nije bogodan - inače bismo svi govorili jednim te istim jezikom, čak bismo imali iste frazeme, a ne bi u hrvatskome mraku sve mačke bile crne, a u francuskome sive.

Egzaktne znanosti društvenima osporavaju status znanosti zbog nemogućnosti eksperimenta. Isti bi se argument mogao primijeniti i na matematiku: ni tu ne postoji mogućnost eksperimenta, zar ne? Ukratko, što je ljudsko mišljenje apstraktnije, mogućnost se za eksperiment smanjuje. Galilei se mogao zabavljati bacanjem kamenja, odnosno što li je već bacao, s tornja u Pisi, Einsten teško da je mogao eksperimentalno dokazati svoju teoriju, a o daljnjem poniranju u fizikalne zakonitosti da se i ne govori - dokazi su uvijek posredni. Ili nisu?

Nisam matematičarka, ali volim matematiku i oduvijek sam je voljela upravo zato što je apstraktni oblik izražavanja ljudske misli, najapstraktniji među egzaktnim znanostima. Volim lingvistiku jer je najapstraktniji oblik izražavanja ljudske misli među društvenim znanostima. Volim glazbu kao najapstraktniju od svih umjetnosti, ali cilj je svake umjetnosti prikazati nam onu apstrakciju koja se krije iza tog prikaza: svrha likovnoga umjetničkog djela nije prikazati, štajaznam, krvavi goveđi but, neku povijesnu bitku ili poslužiti umjesto fotke za OI, nego ono "nešto" što iza toga stoji, ono pred čime zastaje dah.

Meni dah zastaje i pred matematikom, i pred jezikom, i pred umjetničkim djelom - pred dostignućem čovjekova uma.

P. S. Inače, i riječ "matematika" može se upotrijebiti i upotrebljava se u prenesenome značenju. Primjerice, on tu ima neku svoju matematiku.
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

27 Feb 2017, 11:52

MmeTipfeler wrote:
27 Feb 2017, 08:06
...Einsten teško da je mogao eksperimentalno dokazati svoju teoriju, a o daljnjem poniranju u fizikalne zakonitosti da se i ne govori - dokazi su uvijek posredni. Ili nisu?
How yes no. Testovi relativnosti su toliko direktni da direktniji ne mogu bit. Jedino si u pravu da baš Einstein nije mogao dokazat svoju teoriju jer je bia teoretičar i posal mu nije bia dokazivat takve stvari.
P. S. Inače, i riječ "matematika" može se upotrijebiti i upotrebljava se u prenesenome značenju. Primjerice, on tu ima neku svoju matematiku.
Naravno. Lingvist će prije koristit gramatiku u prenesenom značenju, nego ja koji ću neki fizikalni koncept koristit u prenesenom značenju. Lingvist će imat gramatiku okopavanja vrtla, a ja ću to zvat malo drugačije.
User avatar
Quark
Informatičar starog kova
Posts: 1860
Joined: 20 Oct 2015, 19:19
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

27 Feb 2017, 12:21

MmeTipfeler wrote:
27 Feb 2017, 08:06
ali matematika doista ne postoji bez čovjeka
Ovo je toliko krivo da zahtijeva brzi protunapad :kava:

Da čovjek nikad nije nastao, svejedno bi u našoj galaksiji bilo 300 000 000 000 zvijezda.
Da čovjek nikad nije nastao, svejedno bi zbroj kvadrata nad katetama bio jednak kvadratu nad hipotenuzom.
Da čovjek nikad nije nastao, svejedno bi rotacijsko magnetno polje ... otkrijte sami.

Da čovjek nikad nije nastao jedino čega u svemiru nebi bilo je gramatike i ljudske gluposti.
TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

27 Feb 2017, 12:47

Quark wrote:
27 Feb 2017, 12:21
Ovo je toliko krivo da zahtijeva brzi protunapad :kava:

Da čovjek nikad nije nastao, svejedno bi u našoj galaksiji bilo 300 000 000 000 zvijezda.
Da čovjek nikad nije nastao, svejedno bi zbroj kvadrata nad katetama bio jednak kvadratu nad hipotenuzom.
Da čovjek nikad nije nastao, svejedno bi rotacijsko magnetno polje ... otkrijte sami.

Da čovjek nikad nije nastao jedino čega u svemiru nebi bilo je gramatike i ljudske gluposti.
Krivo. Postojale bi zvijezde, ali tko bi znao ima li ih mnogo ili malo, tko bi znao koliki im je broj, točan ili približan svejedno. Kao pojam, kvadrat je ljudski konstrukt, a o katetama i hipotenuzi te njihovu odnosu da se i ne govori.

Nema lošijeg sugovornika od onoga koji ne želi slušati i čuti. Vjerovao ili ne, proučavanje jezika uči nas razmišljanju, pa čak i matematičkome. No, dobro, samo se ti tvrdoglavi. Meni je svejedno.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

27 Feb 2017, 12:50

MightyMe wrote:
27 Feb 2017, 11:52
How yes no. Testovi relativnosti su toliko direktni da direktniji ne mogu bit. Jedino si u pravu da baš Einstein nije mogao dokazat svoju teoriju jer je bia teoretičar i posal mu nije bia dokazivat takve stvari.
O, da? Primjerice?
Naravno. Lingvist će prije koristit gramatiku u prenesenom značenju, nego ja koji ću neki fizikalni koncept koristit u prenesenom značenju. Lingvist će imat gramatiku okopavanja vrtla, a ja ću to zvat malo drugačije.
Ne, lingvist će primijetiti i zabilježiti da ljudi u govoru pojam "matematika" upotrebljavaju i u prenesenom značenju.
User avatar
Quark
Informatičar starog kova
Posts: 1860
Joined: 20 Oct 2015, 19:19
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

27 Feb 2017, 13:02

I šta ćemo sad? Matematičari, fizičari, astronomi se stoljećima trude da otkriju prirodne zakone i rezultat svega toga je da netko kaže "šta vam vridi kad smo mi rekli kad ide tvrdo č, a kad meko ć"
TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

27 Feb 2017, 13:24

MmeTipfeler wrote:
27 Feb 2017, 12:50
O, da? Primjerice?
Postulat specijalne teorije relativnosti je da je brzina svjetlosti u vakuumu ista u svakom referentnom sustavu. To se mjeri na dosta načina i u principu vrlo direktno.
Nuklearni reaktori svakodnevno testiraju STR jer su jezgre lakše točno za energiju koju izbace vani - potvrđujući E = mc^2. O akceleratorima da ne govorim.

Test koji se vrši svakodnevno, a potvrđuje obe teorije relativnosti je dilatacija vremena na GPS satelitima. Satovi koji se gibaju trebaju kucati sporije, a satovi koji su u slabijem gravitacijskom polju trebaju kucati brže. Kad se zbroje ta dva efekta dobije se točna korekcija koja omogućava da GPS radi.
Ne ide direktnije od pokretanja dvije štoperice i gledanja da kucaju različito jedna od druge i to točno u skladu s teorijama relativnosti.

Ali budući da je opća relativnost geometrijska teorija, čak postoje i uvjerljiviji dokazi. Jedan od njih je precesija perihela Merkura koja se vidi kroz teleskop. Doslovno se radi o korekciji orbite koja je objašnjiva jedino s OTR. Druga stvar je i efekt gravitacijske leće, koji je isto objašnjiv jedino s OTR. To je tako super da je i Židov dobija svoj križ. :zubo:

Ovo je tek malo grebanja po površini, ima još puno toga.
Ne, lingvist će primijetiti i zabilježiti da ljudi u govoru pojam "matematika" upotrebljavaju i u prenesenom značenju.
Slažem se. Moja poanta je bila da ljudi koriste prenesena značenja riječi iz struke dok rade nešto treće jer su im one najbliže.

Ako oćeš, radi se o ponašanju lingvista na pivi kojem je sve gramatika i fizičara na pivi kojem je sve povećanje entropije. :D
Last edited by MightyMe on 27 Feb 2017, 13:25, edited 1 time in total.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

27 Feb 2017, 13:25

Dobro i kaj sad?
Nego kad već zapinjemo s jezikom na matematiku ili matematikom za jezik, da čujem mislite li da je jezik kojim se naučava i tumači matematika doar i razumljiv? Na primjer klincima u osnovnoj školi. Kaj klincima znači obrnuto proporcionalno? Korjenovanje? Ima li to veze s mrkvom, korijenom oraha u vrtu ili čupanjem korova?
Koliko je moguće izbjeći homonime u nastavi i na neki drukčiji način ispričati priču o matematici?
:kokice:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Quark
Informatičar starog kova
Posts: 1860
Joined: 20 Oct 2015, 19:19
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

27 Feb 2017, 13:35

Koja bi bila adekvatnija riječ za proporciju?
TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
User avatar
Quark
Informatičar starog kova
Posts: 1860
Joined: 20 Oct 2015, 19:19
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

27 Feb 2017, 13:35

I koja bi bila adekvatnija riječ za adekvatno? :facepalm:
TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

27 Feb 2017, 13:37

Prikladnija. :raspa: #jezikoslovac
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

27 Feb 2017, 13:54

ispriĆavan se, samo na sekund ću zasmetat.. :o
Quark wrote:
27 Feb 2017, 13:02
"šta vam vridi kad smo mi rekli kad ide tvrdo č, a kad meko ć"
MmeTipfeler wrote:
27 Feb 2017, 12:47

proućavanje
:zubo:
:vidiga:
:rofl:

znam da je tipfeler, tipfelerko, al šteta mi je propustit ovakvu priliku :o

otišla sam :trk:
User avatar
Quark
Informatičar starog kova
Posts: 1860
Joined: 20 Oct 2015, 19:19
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

27 Feb 2017, 14:00

ha ha ha dobra :)
TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

27 Feb 2017, 15:01

Quark wrote:
27 Feb 2017, 13:35
Koja bi bila adekvatnija riječ za proporciju?
Ma, mislim na to da postoji govorni i matematički jezik i da se razlikuju. I problem je u osnovnoj školi, najčešće, gdje se dobar broj nastavnika matematike koristi matematičkim jezikom koji klincima zna biti nepoznat, nerazumljiv i odbojan, na koncu. U govornom i matematičkom jeziku koristimo određene simbole, ali se uporaba tih simbola razlikuje. Kaj ja sad tu hoću, zapravo, reći.... :zubo:
Funkcija, hiperbola, interval, kut, kvadar, pravokutnik, simetrala, težište, trapez, elipsa, kvadratna jednadžba, korjenovanje, vektor, paralelogram, relacija, obrnuto proporcionalno...sve to treba nekako objasniti i približiti govornim jezikom da bi klincima probudio zanimanje za rješavanje, a opet, na kraju, da bi riješio postavljene zadatke moraju ih "prevesti" na matematički jezik. :zubo:
Alzo daklem...jedno bez drugog nemere. Jezik je u motivaciji za rješavanje matematičkih zadataka jako važan kao i njegova pravilna uporaba. Jezik će pobuditi interes prema matematici, a onda će se u tom interesu razviti matematičke sposobnosti. Ne?
:D
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

27 Feb 2017, 15:19

Quark wrote:
27 Feb 2017, 12:21
Ovo je toliko krivo da zahtijeva brzi protunapad :kava:

Da čovjek nikad nije nastao, svejedno bi u našoj galaksiji bilo 300 000 000 000 zvijezda.
A to da je nastao ti je, kao, neki postulat, a? :zubo:
Da čovjek nikad nije nastao, svejedno bi zbroj kvadrata nad katetama bio jednak kvadratu nad hipotenuzom.
Aha, isto kao što bi i sam teorem postojao da ga niko nije dao. :rofl:
Da čovjek nikad nije nastao, svejedno bi rotacijsko magnetno polje ... otkrijte sami.
Da čovjek nikad nije nastao jedino čega u svemiru nebi bilo je gramatike i ljudske gluposti.
Alo, determinista... :rofl:

Ovo me podsjeća na one umobolne epizode Nešnal Džiogrefiksa (il' Diskaverija :zubo: ) gdje, kao, raspravljaju, boljerečeno špekulišu, kako bi Zemlja izgledala da nema ljudi. Oni, ljudi, raspravljaju...a bez ljudi. :zvrko: :facepalm:
:rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

27 Feb 2017, 15:20

Quark wrote:
27 Feb 2017, 13:35
Koja bi bila adekvatnija riječ za proporciju?
Razmjer. :D
Quark wrote:
27 Feb 2017, 13:35
I koja bi bila adekvatnija riječ za adekvatno? :facepalm:
Odgovarajuće. :zubo:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

27 Feb 2017, 16:03

Beau wrote:
27 Feb 2017, 13:54
ispriĆavan se, samo na sekund ću zasmetat.. :o





:zubo:
:vidiga:
:rofl:

znam da je tipfeler, tipfelerko, al šteta mi je propustit ovakvu priliku :o

otišla sam :trk:
Hvala, ispravila sam. :)
Post Reply