Predrag Matvejević

O duhovnim i materijalnim dobrima
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

10 Mar 2017, 14:52

Stitch wrote:
10 Mar 2017, 14:40
:rofl:

Ne može. :kiss:
gđa Karambol wrote:
10 Mar 2017, 14:52
Adise, Bo te pretekla.



:cerek:
:rofl: :o


User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

10 Mar 2017, 14:56

Beau wrote:
10 Mar 2017, 14:23
ajde ne seri.
nisi pošizio jer se kontroliraš i skirvaš ljutnju ko zmija noge.
aj ovo jos komentiram i onda vas pustam da se klanjate klevetniku koji si umislio da je vazniji nego sto je, nesto popuz dzikica. ljutnju? na koga ili sto?
nemaš muda za to jer duboko u sebi znaš da je izopačeno ono što zapravo osjećaš.
šta misliš da se iz aviona ne kuži kako lomiš i kičmu i jezik ne bi li zvučao posprdno i hladnorkvno. moš mislit, a gnjev izvire iz svake tvoje pore.
malo projiciras ili se samo gledas u ogledalo?
i nemoj si laskati. ovo ovdje što se govori tebi, ne ide na adresu svih desničara i domoljuba, možeš li to shvatiti? već ide lično i osobno tebe.
bilo je ovdje desničara s kojima se moglo lijepo raspravljati i čije se mišljenje cijenilo. a ti, stari moj, si sramota i za desničara.
nešto slično što je modni mačak za pedere, to si ti za desničare. mentalna karikatura :kava:
:D koja si ti tragikomedija, de nadji mi tog desnicara koji smatra da je matvejevic bio u pravu kad je hrvatsku optuzivao za fasizam - i tijekom domovinskog rata i kasnije. jednog jedinog a te s kojima caskas lijepo pozdravi i pitaj kako je u sabcu i pancevu :D
može ban :kava:
neka tebe, ja sam tako i za matvejevica pisao davnih dana, onda za mesica pa i za milanovica - dajte manijacima megafone, sve kamere i mikrofone, nitko im ne moze nastetiti kao oni sami.
AJ EM BAK!
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

10 Mar 2017, 14:58

e da, u adis nesto oce pita pa nikako da pita, nemam ti ja vremena cekat bosanca da sroci pitanje, to je ko da ti idem objasnjavat da niste izmislili burek pa ono kaj zovete sirnica zapravo je burek.

toliko, budite pozdravljeni.
AJ EM BAK!
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

10 Mar 2017, 14:59

Nego, Sedmice, dobiješ li ti povišicu kada direktoru poduzeća koje služi za prikupljanje HDZ-ovih crnih fondova pokažeš svoje postove? :kava:
Potpisi su za budale.
User avatar
gđa Karambol
Posts: 404
Joined: 20 Jun 2013, 08:44

10 Mar 2017, 15:00

Što jest - jest. Sedmice, internetska veza ti je brza.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

10 Mar 2017, 15:04

Državna je, jebiga. Šteta što je to jedino brzo kod njega.
Potpisi su za budale.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

10 Mar 2017, 15:04

7nationarmy wrote:
10 Mar 2017, 14:56
aj ovo jos komentiram i onda vas pustam da se klanjate klevetniku koji si umislio da je vazniji nego sto je, nesto popuz dzikica. ljutnju? na koga ili sto?

malo projiciras ili se samo gledas u ogledalo?

:D koja si ti tragikomedija, de nadji mi tog desnicara koji smatra da je matvejevic bio u pravu kad je hrvatsku optuzivao za fasizam - i tijekom domovinskog rata i kasnije. jednog jedinog a te s kojima caskas lijepo pozdravi i pitaj kako je u sabcu i pancevu :D

neka tebe, ja sam tako i za matvejevica pisao davnih dana, onda za mesica pa i za milanovica - dajte manijacima megafone, sve kamere i mikrofone, nitko im ne moze nastetiti kao oni sami.
jebiga, taman oprala ruke :D

može ban :kava: :zubo:

tako sam se potrudila bit gruba, a vi mi se smijete :durica:
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

10 Mar 2017, 15:16

7nationarmy wrote:
10 Mar 2017, 14:58
e da, u adis nesto oce pita pa nikako da pita,
Zašto petljaš? Pitao sam te već:

Šabović Adis wrote:
10 Mar 2017, 14:18

Obećavaš da nećeš? :D

Dalje:
nemam ti ja vremena cekat bosanca da sroci pitanje,



A jel' i inače razgovaraš s bosancima: :rofl:

Image

:rofl:

to je ko da ti idem objasnjavat da niste izmislili burek pa ono kaj zovete sirnica zapravo je burek.

toliko, budite pozdravljeni.
Treš...
Bježiš, Pičko, a? :D
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

10 Mar 2017, 15:52

jeste vi to sedmici skinuli ban? :rofl:

neka, dobro ste učinili... :raspa:


lijepo sam vam napisao da je to mnogo dobar čoek,

duše ko u toplih đevreka :zubo:


samo mi je neko obrisao... :tuzni:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

10 Mar 2017, 16:14

7nationarmy wrote:
10 Mar 2017, 13:58
i to napises meni nakon ovoliko upisa di me se casti :D nista ja ne spamam, matvejevic je bio pizda od covjeka, logicno je da ga pizde podrzavaju - lako njima za njegov rad, ionako im je drag samo zbog glumatanja i teatralnih odlazenja kad ga nitko nije sljivio. toliko od mene.
Ruku na srce, prvi si počeo, a onda i vrlo grubo nastavio. Osobno ne podržavam Matvejevića niti mislim da ga je u bilo čemu trebalo ili da ga treba podržavati. Poštujem ga kao iznimnu osobu. Ako sam zbog toga pizda, ponosit ću se time.

Ne mora se sve promatrati kroz političku prizmu, a kod Matvejevića politički element nikada nije bio u prvom planu. Ako ti kod njega vidiš i znaš o njemu samo to, onda zaista imaš problema s dioptrijom.

No, na stranu Matvejević - meni je samo žao i čudno što vidim i znam da možeš kvalitetno raspravljati, a spuštaš se na razinu podjebavanja i vrijeđanja te se čini da samo radi toga dolaziš ovamo. Što je šteta - možeš kad hoćeš, ali većinom nećeš.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

10 Mar 2017, 18:07

Euklid wrote:
10 Mar 2017, 15:52
jeste vi to sedmici skinuli ban? :rofl:
Jesmo. Bilo nam je dosadno. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

10 Mar 2017, 19:16

7nationarmy wrote:
10 Mar 2017, 14:56
... nesto popuz dzikica
Kojeg dzikica?

Volim te :love:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

10 Mar 2017, 19:50

MmeTipfeler wrote:
10 Mar 2017, 16:14
Ne mora se sve promatrati kroz političku prizmu, a kod Matvejevića politički element nikada nije bio u prvom planu. Ako ti kod njega vidiš i znaš o njemu samo to, onda zaista imaš problema s dioptrijom.
Apsolutno. Pozitivizam je davno nestao iz književnosti i općenito umjetnosti, jedino se u nas furaju na beznadno zastarjele i zaostale teorijske modele po kojima je bitno što su komu bili otac i mati, u kakvoj je sredini tko odrastao, je li bio bogat ili siromašan, je li politički naginjao desnici ili ljevici, fašizmu ili komunizmu, je li bio u partizanima ili ne...

Zato u školama i bubamo irelevantne biografske podatke umjesto da se usredotočimo na ono što je jedino važno - djelo. Umjetnina je fenomen sam za sebe, nju treba proučavati, a ne političko ili vjersko opredjeljenje umjetnika. Za svijetom kasnimo gotovo stoljeće i nije nikakvo čudo da djeca kad ih se pita za interpretaciju pjesme ili romana ne znaju ni beknuti. Nego zamuckuju i nabadaju ono što su naštrebala napamet umjesto da uključe mozak i počnu razmišljati.
Potpisi su za budale.
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

15 Mar 2017, 07:40

MmeTipfeler wrote:
10 Mar 2017, 16:14
No, na stranu Matvejević - meni je samo žao i čudno što vidim i znam da možeš kvalitetno raspravljati, a spuštaš se na razinu podjebavanja i vrijeđanja te se čini da samo radi toga dolaziš ovamo. Što je šteta - možeš kad hoćeš, ali većinom nećeš.
dakle ja bih trebao 'kvalitetno raspravljati' kad na se na neki moj upis natovari 'kulturnjaka' koji od neuroticnog uzvikivanja fasizam do lupanja smajlija - zanimljivo kako bih ja trebao drzati standard rasprave a sugovornici su druga klasa. ili je to mozda zato jer se smatra da lijevi spektrum drustva i nije za drugo nego lupanje smajlija, to bi objasnilo zasto smo imali dva mandata u kojima se puno lamentiralo o manjinama, homoseksualcima i slicnim za drustvo nevaznim segmentima a za to vrijeme doslovno sve ostalo je propadalo pa smo eto zavrsili na samom dnu europske unije. zato ja matvejevica gledam kroz njegovo politicko djelovanje, isti mu m.o. kao recimo anti tomicu, gmjevni stricek koji kad nesto ne uspije krene bljuvati zuc po zemlji. ne po pojedincima, po zemlji. teatralno odlazenje, visekratno, teatralno vracanje i pruzanje druge, trece i osme 'sanse' pa opet bljuvanje zuci - na kraju klevetnik i lazov, a to zanemariti jer je napisao brevijar? ja necu. vi kako zelite. samo mi jedna stvar nije jasna, tko god to s matvejevicem vidi fasizaciju, ustase, radikale i slicno - kaj radite po tom pitanju? prijavljujete li te slucajeve ili ste kao naslovnica jutarnjeg, puni boje i olova bez supstance?
AJ EM BAK!
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

15 Mar 2017, 07:45

a ono na zatvorenom threadu je najbolji primjer - svadjalacki trolerski duh? ma ne serite. gdje me vidite da se svadjam, a to da vam je trolanje kad se zajebavam s osobama koje me smatraju fasistom - to smatram ljudskim pravom i obvezom. ja ne moram tu pisati, ja to biram, a vi odlucite zelite li jednoumlje i tapsanje po ramenima koje vas je i dovelo do sacice aktivnih forumasa.
AJ EM BAK!
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

15 Mar 2017, 08:12

Ne, nije nas 'jednoumlje i tapšanje po ramenima' dovelo do šačice aktivnih forumaša, druge su stvari bile posrijedi. Koje, jasno je svima koji su ovdje daleko dulje i češće od tebe. Stoga si prestani tepati. Nisi toliko bitan. Nisi uopće bitan.

Hoćeš li ostati ili otići, tvoja je stvar. Ali sve dok pišeš, poštovat ćeš pravila. Ili ćeš snositi sankcije.
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

15 Mar 2017, 08:21

7nationarmy wrote:
15 Mar 2017, 07:45
a ono na zatvorenom threadu je najbolji primjer - svadjalacki trolerski duh? ma ne serite. gdje me vidite da se svadjam, a to da vam je trolanje kad se zajebavam s osobama koje me smatraju fasistom - to smatram ljudskim pravom i obvezom. ja ne moram tu pisati, ja to biram, a vi odlucite zelite li jednoumlje i tapsanje po ramenima koje vas je i dovelo do sacice aktivnih forumasa.
Ne volim nered. Pod time mislim kako mi nije drago što o ovome moram ovdje govoriti, ali prilika je pa što da je propustim.

Pod "zatvorenim threadom" vjerojatno misliš na javnu raspravu o predloženim izmjenama i dopunama. Jesi li tu temu u potpunosti pročitao ili si je samo preletio? Jesi li vidio da se i tebe tamo spominjalo? I u kojem kontekstu? I ne samo tebe - slučajno si poslužio kao primjer upravo protiv ovoga što tvrdiš: da se ovdje teži k "jednoumlju i tapšanju po ramenu", no ono što želimo... dobro, neću upotrebljavati kraljevsku množinu niti govoriti u ime svih ostalih, iako sam poprilično uvjerena ili se bar nadam da težimo k istome... dakle, ono što ja želim jesu kvalitetni sugovornici i argumentirana rasprava, a ono što ne želim, to je lijepljenje epiteta. Bilo kome. Pa tako ni tebi da si ustaša ni Matvejeviću da je sve ono što si mu nabrojio.

Bez uvrede, ne uspoređujem te s Matvejevićem. :D Uspoređujem samo način pisanja odnosno rasprave.

Ako tvrdiš da Matvejevića gledaš kroz njegovo politčko djelovanje, dopusti da da ja gledam kroz ostali njegov rad. Ako ga uspoređuješ s Antom Tomićem, mislim da doista vrlo usko gledaš: Tomić meni često čak nije ni duhovit, a isto tako vrlo često fula poantu. Osobno mišljenje, no mogla bih ti u njegovim člancima naći mjesta koja pokazuju što želim reći, no mislim kako on nije tako važan da se time bavim.

Šačica aktivnih forumaša, da, točno, nažalost. No ne zbog težnje "jednoumlju i tapšanju po ramenu", kako ti tvrdiš, nego upravo zbog trolanja i uzajamnog vrijeđanja, na brzinu napisanih postova tek da se nešto napiše i nekoga upikne, čemu su bili skloni upravo neki od aktivnih forumaša kojima se ne sviđa novi smjer.

Jako ti fale? Meni ne.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

15 Mar 2017, 08:23

MmeTipfeler wrote:
15 Mar 2017, 08:21
Pod "zatvorenim threadom" vjerojatno misliš na javnu raspravu o predloženim izmjenama i dopunama.
Ne misli. Cilja na svoju poučnu temu, to ga peče. :raspa:
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

15 Mar 2017, 08:28

Stitch wrote:
15 Mar 2017, 08:23
Ne misli. Cilja na svoju poučnu temu, to ga peče. :raspa:
Aha. Pa neka otvori novu i suvislo je vodi. U novim okolnostima. Pa ćemo ga zajebavati kao i Quarka, ali ćemo se uzajamno zajebavati. :raspa:
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

15 Mar 2017, 08:50

MmeTipfeler wrote:
15 Mar 2017, 08:21
dakle, ono što ja želim jesu kvalitetni sugovornici i argumentirana rasprava, a ono što ne želim, to je lijepljenje epiteta. Bilo kome. Pa tako ni tebi da si ustaša ni Matvejeviću da je sve ono što si mu nabrojio.
ali sve sto sam matvejevicu nabrojao on je sam za sebe rekao, ne znam kojim je zakonom jugoslavenstvo proglaseno kaznjivim djelom ali itekako znam koji zakon prijeci glupanima da okolo ljude nazivaju fasistima ili ustasama pa spomenute budale moraju zatomiti bijes i koristiti pojmove poput ustasoidi u javnom diskursu. matvejevic je klevetnik i lazov, na njegovu stranu stalo je nekoliko medija koji pokrivaju preko 90% etera.

stitch, nista mene ne pece. naviknut sam da nema sugovornika koji mi moze parirati pa se rasprava cesto svodi da se navedeni sugovornici bave lupanjem smajlija i raznim budalastinama ;)
AJ EM BAK!
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

15 Mar 2017, 08:58

MmeTipfeler wrote:
15 Mar 2017, 08:28
Aha. Pa neka otvori novu i suvislo je vodi. U novim okolnostima. Pa ćemo ga zajebavati kao i Quarka, ali ćemo se uzajamno zajebavati. :raspa:
tema je bas bila ok, no kao i svaku (ne samo ovdje) temu zagadilo ju par 'mislioca' kojima je jedini diskurs spominjanje roditelja, vrijedjanje i drugi vidovi iskazivanja nemoci. nisam ja kriv da nitko nije zelio popricati o inflaciji pa da objasnim zabludu da je juga imala samo 20 miljarda dolara duga. al, ko sam ja da vam zadirem u politiku moderiranja, ja sam samo na ovom threadu kao sto sam bio na forum.hr kad je umro gotovac - nitko nece dosege umanjivati, ali ni zaboraviti ono sjedenje u saboru kad se odavala pocast preminulom franji. to mi je gotovca prekrizilo kao karakternu nulu za vijeke vjekova, matvejevica mi je lakse 'prezirati' jer taj nije ni imao domoljubnu komponentu.
AJ EM BAK!
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

15 Mar 2017, 08:58

7nationarmy wrote:
15 Mar 2017, 08:50
naviknut sam da nema sugovornika koji mi moze parirati pa se rasprava cesto svodi da se navedeni sugovornici bave lupanjem smajlija
:mama: :mama: :mama: :mama:

živa istina.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

15 Mar 2017, 09:07

Beau wrote:
15 Mar 2017, 08:58
:mama: :mama: :mama: :mama:

živa istina.
Idi vrit. Sad sam popljuvala monitor kavom. :facepalm:

Sedmici odgovaram u drugom postu. Dok se uozbiljim.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

15 Mar 2017, 09:09

blago tebi, ja se mogu samo kiselo nasmijat :kiseli smajlić:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

15 Mar 2017, 09:18

Vidi, Sedmice, uopravo ovime što pišeš o razlozima zbog kojih je tema upropaštena potvrđuješ ono što govorim. Ako baš hoćeš da analiziram, počeo si izazivački već od naslova - "sad ću ja vama sve objasniti", a znao si kamo dolaziš i kakva te reakcija očekuje. Nemoj mi reći da nisi unaprijed u tome uživao. :mig:

Nisam ekonomist, a nisi ni ti, vjerujem, ali vrlo bih rado popričala - bilo s tobom, bilo s nekim drugim - o tome što je Hrvatsku dovelo u ovakvu ekonomsku situaciju u kojoj se danas nalazi. I ne samo ekonomsku - duhovnu, kulturnu... Međutim, za to nisu krivi ni Gotovac ni Matvejević. No o tome, ako želiš i ako si spreman, možemo na drugome mjestu. Bez etiketiranja i generaliziranja. Rukavica je bačena. Prihvaćaš?
Locked