Predrag Matvejević

O duhovnim i materijalnim dobrima
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

15 Mar 2017, 09:19

Beau wrote:
15 Mar 2017, 09:09
blago tebi, ja se mogu samo kiselo nasmijat :kiseli smajlić:
Kao što rekoh, i to ne jednom, ja sam nepotopivi optimist. Možda ćeš se uskoro moći i meni smijati, to jest mojemu neuspjelom pokušaju. :p


User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

15 Mar 2017, 09:30

MmeTipfeler wrote:
15 Mar 2017, 09:19
Kao što rekoh, i to ne jednom, ja sam nepotopivi optimist.
to je dobro. ja za sebe kažem da sam pesimist iz uvjerenja :o
premda ima i u meni, možda ne toliko optimizma, koliko naivnosti i veselja. pa to i nije toliko crna kombinacija.
Možda ćeš se uskoro moći i meni smijati, to jest mojemu neuspjelom pokušaju. :p
meni je drago da bar drugi pokušavaju. samo radi toga mi nije na ignoru.
često čak i naivno pomislim, evo ga - sad će skužit, odlično mu je rekla/rekao :lol: :crying:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

15 Mar 2017, 11:35

Sad je i Gotovac, vidim, problematičan. Meh, uopće mi se ne da. :bonk:
Potpisi su za budale.
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

20 Mar 2017, 07:27

MmeTipfeler wrote:
15 Mar 2017, 09:18
Vidi, Sedmice, uopravo ovime što pišeš o razlozima zbog kojih je tema upropaštena potvrđuješ ono što govorim. Ako baš hoćeš da analiziram, počeo si izazivački već od naslova - "sad ću ja vama sve objasniti", a znao si kamo dolaziš i kakva te reakcija očekuje. Nemoj mi reći da nisi unaprijed u tome uživao. :mig:

Nisam ekonomist, a nisi ni ti, vjerujem, ali vrlo bih rado popričala - bilo s tobom, bilo s nekim drugim - o tome što je Hrvatsku dovelo u ovakvu ekonomsku situaciju u kojoj se danas nalazi. I ne samo ekonomsku - duhovnu, kulturnu... Međutim, za to nisu krivi ni Gotovac ni Matvejević. No o tome, ako želiš i ako si spreman, možemo na drugome mjestu. Bez etiketiranja i generaliziranja. Rukavica je bačena. Prihvaćaš?
ti kazes svadjalacki, ja kazem zajebantski - nije mene tu nitko vidio da se svadjam.

ja jesam ekonomist, i nisi u pravu da nisu krivi za to primadone poput matvejevica i gotovca pred kraj zivota, bas oni su najbolji pokazatelj sustava iz kojeg smo izasli, ili je stvorio manijake ili egoiste koji smatraju da je NJIHOVA istina i hrvatska jedina a sve ostalo je olos. etiketiranja? to si se zabunila, etikete su isle prema meni, ne od mene a prozvat jugoslovena jugoslovenom bi valjda spomenutom trebala bit cast :D

ne moras ni pitati jesam li za raspravu, cekam sugovornike koji na svaki moj upis ne pocnu pjevat o ljubicici beloj i kak je zli todoric opljackao hrvatsku uz pomoc franje.
AJ EM BAK!
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

20 Mar 2017, 07:29

Stitch wrote:
15 Mar 2017, 11:35
Sad je i Gotovac, vidim, problematičan. Meh, uopće mi se ne da. :bonk:
da se tebi itekako ali ne mozes. nista oko gotovca nije problematicno, veliki covjek koji kad je trebalo odat pocast preminulom covjeku - ostaje jedini u sabornici sjediti. promlemi su postojali samo u njegovoj glavi.
AJ EM BAK!
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

20 Mar 2017, 08:02

Nikad nisi čuo za onu Tinovu s Matoševa pogreba: "De mortuis nil nisi bene govore samo bene", kada je mladi Ujević dobro ispreskakao mrtvoga Gustla, pretpostavljam?

Sitni državni službenik poput tebe, naviknut na lizanje šefovskih i rođačkih guzica kako bi sačuvao svoju sinekuricu, i ne može shvatiti zašto Gotovac baš tada nije htio odati počast tom nitkovu i hohštapleru.
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

20 Mar 2017, 08:10

K'o da ti on kuži da veće u manje nejde...:giggle:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

20 Mar 2017, 09:18

Stitch wrote:
20 Mar 2017, 08:02
Nikad nisi čuo za onu Tinovu s Matoševa pogreba: "De mortuis nil nisi bene govore samo bene", kada je mladi Ujević dobro ispreskakao mrtvoga Gustla, pretpostavljam?

Sitni državni službenik poput tebe, naviknut na lizanje šefovskih i rođačkih guzica kako bi sačuvao svoju sinekuricu, i ne može shvatiti zašto Gotovac baš tada nije htio odati počast tom nitkovu i hohštapleru.
buci buci :D

vidis madam o cemu pisem o deficitu sugovornika - nista mene ne smeta ni tudje misljenje ni uvrede kad vidim od koga dolaze, smeta me samo kako se jednoumlje lijepi na jednoumlje, makar i na ovoj margini interneta.
AJ EM BAK!
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

20 Mar 2017, 09:30

Mda. Naravno da je jednoumlje posrijedi kada te sugovornik razotkrije kao varalicu koji se grčevito upinje dokazati vlastitu stručnost i upućenost u društvene prilike na marginama interneta jer to na radnome mjestu nikako ne može budući da kolege oko njega ispravno pretpostavljaju kako je do tog posla uopće došao. Zato i ne čudi što imaš viška vremena od devet do pet i što ga provodiš ovdje i na Forumhaeru umjesto da zaradiš plaću koju svi financiramo. :zubeki:
Potpisi su za budale.
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

20 Mar 2017, 15:04

jos jednom, madam - jel ovo gore primjer kako sam svadljiv u komunikaciji :D
AJ EM BAK!
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

20 Mar 2017, 15:35

Ne trolaj. Radije mi objasni kako tvoji apologetski postovi koje već godinama štancaš svuda gdje se pojaviš nisu prozirna obrana vlastitih beneficija nego odraz pravoga hrvatstva i domoljublja. Meni je tvoj patriotizam sitnoga glodavca u najmanju ruku sumnjiv, ako ne i odvratan.

Zašto popu ne reći pop, a bobu bob? Ovdje nema čovjeka kojega nisi napao zbog tobožnjega jugoslavenstva, titoljublja, čega sve ne, a kad se taj profinjeni pristup primijeni na tebe, onda kmečiš i tražiš korektnu raspravu. Zanimljivo. :raspa:
Potpisi su za budale.
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

20 Mar 2017, 15:51

gluposti. bezveznjak provali tvrdnju da bi kasnije istu naveo kao argument i zatrazi objasnjenje. bilo je na politici masu neistomisljenika koji su za razliku od tebe imali i znanja i znali su komunicirati. kako bi mene moglo uvrijediti da me netko poput tebe naziva glodavcem i slicno - jedino istinito je da trazim raspravu, nigdje nisam napisao korektnu niti kmecim, to kaj si navikao na tapsanja jaja sa sacicom istomisljenika pa si izgubio pojam o tome kaj je komunikacija, tvoja stvar. al kaj ja znam, ja sam svadljiv :D
AJ EM BAK!
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

20 Mar 2017, 16:35

Ccc... Nešto si pomiješao. Tvrdnja nije argument. Tvrdnja je ono što se tvrdi, jednostavno. A ja tvrdim da su ti stavovi licemjerni. Promašio si, dakle. :raspa:

Usput, znakovito je kako se braniš od toga. Vadiš se na lažne logičke pogreške, što samo dokazuje da imaš putra na glavi i da to što govorim nije daleko od istine. ;)

Ili da objasnim plastičnije, što bi rekao kolega Quark, tako da razumiju i oni koji su stali pred tablu Ekonomskog fakulteta i uskliknuli: "To je tô, time ću se u životu baviti!" - nedužni ljudi nikad se ne vade na tehnikalije. Oni uvjeravaju da su nedužni. I bijesni su kad ih se optužuje za nešto što nisu učinili. To su ti, onako, osnove psihologije. :kava:
Potpisi su za budale.
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

21 Mar 2017, 14:46

koliko rijeci da se iskobeljas od pozivanja na vlastitu tvrdnju. ko matvejevic kad je lagao da ga ustase progone.
AJ EM BAK!
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

21 Mar 2017, 15:40

Kao da se imam iz čega izvlačiti, pobrkao si me sa sobom. :D

Zabavljam se na tvoj račun, ništa drugo. Sam si kriv, lijepo ti je Didi rekla da trebaš drukčiji pristup. :zubeki:
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

21 Mar 2017, 17:16

7nationarmy wrote:
21 Mar 2017, 14:46
ko matvejevic kad je lagao da ga ustase progone.
Gdje je to rekao? Tim riječima? Ili je to pojednostavljeni "prijevod". Mislim, oprosti, Matvejević je, ako ništa drugo, umio čitati i pisati. Ako je i tvrdio da se u Hrvatskoj javlja "ultranacionalistički, desni, fašistički pravac", što jest točno - mislim, i da se takva struja javlja i da je on to tvrdio, takva tvrdnja nije isto kao i laž da ga progone ustaše. Nuance. :raspa:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

21 Mar 2017, 17:44

Ti doista očekuješ da će taj forumski klaun citirati Matvejevića? Klasa optimist. :rofl:

Njegov je stil komunikacije, područje u kojem se najbolje snalazi - prikazivanje sugovornika kao državnog neprijatelja. Sve o čemu raspravlja s negativnim konotacijama ocjenjuje kao pojave štetne za javni i hrvatski interes. No kad se objekt promatranja promijeni, kad se njegova malenkost - da, baš malenkost! - stavi u fokus, ispada da mu potkazivanje i denuncijacija nisu baš toliko drage metode. :kava:
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

21 Mar 2017, 17:52

Stitch wrote:
21 Mar 2017, 17:44
Ti doista očekuješ da će taj forumski klaun citirati Matvejevića? Klasa optimist. :rofl:

Njegov je stil komunikacije, područje u kojem se najbolje snalazi - prikazivanje sugovornika kao državnog neprijatelja. Sve o čemu raspravlja s negativnim konotacijama ocjenjuje kao pojave štetne za javni i hrvatski interes. No kad se objekt promatranja promijeni, kad se njegova malenkost - da, baš malenkost! - stavi u fokus, ispada da mu potkazivanje i denuncijacija nisu baš toliko drage metode. :kava:
Očekujem jer ja jesam državni neprijatelj. Tako da me nema što prikazivati. Iz takve sam familije. Djed mi je u svim državama na ovim prostorima bio u zatvoru. Neki antiprotivan tip koji nije znao držati jezik za zubima i uvijek je nešto zvrndao. Geni su geni. :D
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

21 Mar 2017, 18:02

A ti onda pokušavaj Sedmicu dovesti na pravi kurs, što da ti velim. Samo nemoj da poslije bude "a lijepo sam ti rekao"... ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

21 Mar 2017, 18:31


Stitch wrote:Ti doista očekuješ da će taj forumski klaun citirati Matvejevića? Klasa optimist. :rofl:

Njegov je stil komunikacije, područje u kojem se najbolje snalazi - prikazivanje sugovornika kao državnog neprijatelja. Sve o čemu raspravlja s negativnim konotacijama ocjenjuje kao pojave štetne za javni i hrvatski interes.
:S :rofl:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

21 Mar 2017, 18:37

Stitch wrote:
21 Mar 2017, 18:02
A ti onda pokušavaj Sedmicu dovesti na pravi kurs, što da ti velim. Samo nemoj da poslije bude "a lijepo sam ti rekao"... ;)
Meh. Sedmica dolazi ovamo samo kad na Fhr-u dobije ban.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

21 Mar 2017, 19:22

Onda nam je u interesu da ga tamo uopće ne dobiva, je li? :raspa:
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

21 Mar 2017, 19:49

Stitch wrote:
21 Mar 2017, 19:22
Onda nam je u interesu da ga tamo uopće ne dobiva, je li? :raspa:
To jedino ako Miky odvede Anderlona na ručak. :D
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

22 Mar 2017, 07:34

MmeTipfeler wrote:
21 Mar 2017, 18:37
Meh. Sedmica dolazi ovamo samo kad na Fhr-u dobije ban.
nisam u banu. a o matvejevicevom djelovanju u francuskoj sam vec pisao. zar nije dovoljna ni pravomocna presuda za klevetu tom nacitanom, obrazovanom i pismenom genijalcu nakon koje je kukao da ga se progoni jer je nehrvat?

a moje obozavatelje cu ovaj put ignorirati, vidim da im se svakodnevnica malo popravila sad kad sam im se poceo cesce obracati pa nek lupaju smajlije dok im sreca traje :D
AJ EM BAK!
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

22 Mar 2017, 07:41

7nationarmy wrote:
22 Mar 2017, 07:34
nisam u banu. a o matvejevicevom djelovanju u francuskoj sam vec pisao. zar nije dovoljna ni pravomocna presuda za klevetu tom nacitanom, obrazovanom i pismenom genijalcu nakon koje je kukao da ga se progoni jer je nehrvat?
Bio si jučer. Ili prekjučer. Nego, ne mijenjajmo temu. Nisi mi odgovorio na pitanje.
Locked