Predrag Matvejević

O duhovnim i materijalnim dobrima
User avatar
InterMezzo
Posts: 49
Joined: 11 Feb 2017, 11:35

04 Mar 2017, 05:38

Neki to jednostavno nikada neće shvatiti... pomirimo se s time.

Počivaj u miru, Peđa.


User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

05 Mar 2017, 16:45

Inoslav Bešker, jučer u 7.04 na Fejsu.
Sinoć tri i pô sata komemoracije Predragu Matvejeviću u jednoj od dvorana Senata Talijanske Republike - interesa toliko da nisu mogli ući ni svi koji su se najavili. Tri dana ranije, kažu mi, u Trstu, pored granice, o Matvejeviću kao piscu protiv granica. U Rimu dobio svežanj fotokopija onoga što je objavljeno o Matvejeviću u ovih 28 dana od njegove smrti - više nego u Hrvatskoj u deset godina. Za tri i po tjedna znanstveni skup o Matvejeviću u Napulju. Obaviješten sam da će biti komemoracija na Harvardovu sveučilištu. Itd. Čudnih li zemalja gdje ne trebaju povjerenstvo za povijesnu istinu prije negoli se izjasne.
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

06 Mar 2017, 07:38

Stitch wrote:
03 Mar 2017, 18:55
Mda, u pravu si. Prosječni je pučkoškolac pismeniji od tebe veleumnoga, ali ti, eto, znaš tko jest, a tko nije intelektualac. Ono je, veliš, dobro sročeno? Za tutleke poput tebe, koji su u životu jedva pedeset knjiga pročitali, vjerojatno jest. I to ti je otprilike krajnji domet, s mukom sricati slova i prepisivati pamflete.
kod ovog boldanog si se trebao zaustaviti. nit imas mojih skola nit ces se ikad pribliziti a ja kao sto sam odmah i napisao ne pisem o matvejevicu kao piscu nego matvejevicu kao mrzitelju hrvatske - da je ostao di je rodjen kao i frljic i slicni, bas me zanima tko bi mu danas tepao da je intelektualac a moj domet je svakako veci od dometa citatelja jutarnjeg lista koji nicice pada pred hvalospjevima covjeku koji je dva desetljeca rigao zuc po nepostojecim ustasama, onda pretjerao i izgubio na sudu - i onda okolo lagao da mora u zatvor i da ga progone ustase.

a sad nastavite padati na guze pred covjekom koji smatra da su oni zbog kojih danas ne govorimo ekavicom zapravo ustase.
AJ EM BAK!
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

06 Mar 2017, 07:44

Ne postoji Matvejevićev tekst u kojem piše da mrzi Hrvatsku. Ne postoji. Nijedan.

Jesi li proslovkao to, ti pasionirani ljubitelju Kamenjara i sličnih portala za mentalno i duhovno ograničene?
Potpisi su za budale.
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

06 Mar 2017, 08:45

Stitch wrote:
06 Mar 2017, 07:44
Ne postoji Matvejevićev tekst u kojem piše da mrzi Hrvatsku. Ne postoji. Nijedan.

Jesi li proslovkao to, ti pasionirani ljubitelju Kamenjara i sličnih portala za mentalno i duhovno ograničene?
pises mi drugdje da spominjem jutarnji, mogu ja tako tebe s kamenjarom podjebavat al ne bih to radio tom portalu jer ma koliko cesto zabrazde srce im je na mjesto. sto tebi naravno nije pa zato i ne citas s to pisem nego lupetas cim me ugledas na forumu. lijepo je tvoje crno-bijelo shvacanje svijeta, lijepo je da trazis gdje je matvejevic napisao da mrzi i takodjer je lijepo da to ne nalazis no ja sam vrlo jasno napisao sve o tome. no ne daj se smetati, lupetaj dalje.
AJ EM BAK!
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

06 Mar 2017, 09:01

Da, vrlo si jasno napisao da Matvejevića nikad nisi čitao. I vrlo si jasno napisao da sve svoje znanje o njemu crpiš iz drugih izvora. Vidim da si nekad u školi marljivo prepisivao iz tuđih bilježnica umjesto da čitaš lektiru.

To ti, naravno, nije smetalo da dođeš ovamo i prosipaš bisere na temi o čovjeku o kojem zapravo ništa ne znaš. Meni je to posve dovoljno da nepogrešivo utvrdim s kim imam posla.

A sad odoh oprati ruke.
Potpisi su za budale.
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

06 Mar 2017, 09:23

Stitch wrote:
06 Mar 2017, 09:01
Da, vrlo si jasno napisao da Matvejevića nikad nisi čitao.
oho konacno si procitao kaj sam napisao. bravo.
I vrlo si jasno napisao da sve svoje znanje o njemu crpiš iz drugih izvora. Vidim da si nekad u školi marljivo prepisivao iz tuđih bilježnica umjesto da čitaš lektiru.
ne. ono kaj sam napisao je ovo, pomoci cu ti jer koristenje vijuga nije ti u opisu lika i djela:
kaj nije dovoljno njegovih 20 otvorenih pisama izrazavanja gnusanja ustasom tudjmanom koji bije prelijepu jugoslaviju, nije dovoljno ni njegovih tribina po europi o hrvatskom nacionalizmu a na pitanje kakav je to nacionalizam braniti se od agresije pedja bi mucao i trazio uklanjanje ubacenih crnokosuljasa. zapravo me ne cudi da ga volis.
To ti, naravno, nije smetalo da dođeš ovamo i prosipaš bisere na temi o čovjeku o kojem zapravo ništa ne znaš. Meni je to posve dovoljno da nepogrešivo utvrdim s kim imam posla.
i? ja znam tko si ti, ti znas tko sam ja, oboje znamo tko i sto je bio matvejevic ali ti oko toga imas smetnje.
A sad odoh oprati ruke.
kao sto sam rekao nakon citanja jednog od matvejevicevih proljeva o hrvatskom nacionalizmu: zbogom, nikome neces falit.
AJ EM BAK!
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

06 Mar 2017, 11:07

7nationarmy wrote:
06 Mar 2017, 09:23
oho konacno si procitao kaj sam napisao. bravo.
Naravno da jesam. Ne pišem o stvarima koje nisam pročitao. Za razliku od tebe.
7nationarmy wrote:
06 Mar 2017, 09:23
ne. ono kaj sam napisao je ovo, pomoci cu ti jer koristenje vijuga nije ti u opisu lika i djela:
Odakle si to prepisao? Opet iz sumnjivih izvora?
7nationarmy wrote:
06 Mar 2017, 09:23
i? ja znam tko si ti, ti znas tko sam ja, oboje znamo tko i sto je bio matvejevic ali ti oko toga imas smetnje.
Oboje?! Ti si možda pičkica pa ti odgovara ta dvojina, ali ja nisam. Rekoh već da si polupismen, uostalom.
7nationarmy wrote:
06 Mar 2017, 09:23
kao sto sam rekao nakon citanja jednog od matvejevicevih proljeva o hrvatskom nacionalizmu: zbogom, nikome neces falit.
Nisi ti kadar shvatiti značenje i značaj jednoga pisca, a kamoli sveučilišnoga profesora koji je učio i odgajao generacije i generacije onih što su se poslije zapošljavali u osnovnim i srednjim školama, izdavačkim kućama i raznim institutima. Njegove su zasluge nemjerljive. Za razliku od tvojih.
Potpisi su za budale.
User avatar
InterMezzo
Posts: 49
Joined: 11 Feb 2017, 11:35

06 Mar 2017, 12:33

Stitch... this discussion is not worth your time... :)
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

06 Mar 2017, 12:47

Ma znam. Ali ne pišem zbog njega. Pišem zbog svih koji će danas-sutra naletjeti na ovu temu i pročitati Sedmičine pizdarije.
Potpisi su za budale.
User avatar
InterMezzo
Posts: 49
Joined: 11 Feb 2017, 11:35

06 Mar 2017, 12:59

Sanity is priceless. Postoje ljudi koje je neizbježno zaobilaziti.
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

06 Mar 2017, 14:38

o gle, gugl translejt, samo takvi koji smatraju da zvuce pametnije pisuci na engleskom mogu cijeniti covjeka koji je usred rata papagajski ponavljao miloseviceve teze o hrvatskom nacionalizmu.

stitch
Nisi ti kadar shvatiti značenje i značaj jednoga pisca, a kamoli sveučilišnoga profesora koji je učio i odgajao generacije i generacije onih što su se poslije zapošljavali u osnovnim i srednjim školama, izdavačkim kućama i raznim institutima. Njegove su zasluge nemjerljive. Za razliku od tvojih.
kao da citam antu tomica i viktora ivancica nakon cjelonocnog proucavanja nacertanija ilije garasanina. neka tebe i tvog misljenja, meni ne smeta kad je netko otvoreno na strani agresora, samo se smijem vama koji se takvom covjeku klanjate. super su nam generacije koje je matvejevic odgajao, koja je ono hrvatska po svim mjerilima u eu, zadnja ili predzadnja?
AJ EM BAK!
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

06 Mar 2017, 16:30

7nationarmy wrote:
06 Mar 2017, 14:38
o gle, gugl translejt, samo takvi koji smatraju da zvuce pametnije pisuci na engleskom mogu cijeniti covjeka koji je usred rata papagajski ponavljao miloseviceve teze o hrvatskom nacionalizmu.

stitch
kao da citam antu tomica i viktora ivancica nakon cjelonocnog proucavanja nacertanija ilije garasanina. neka tebe i tvog misljenja, meni ne smeta kad je netko otvoreno na strani agresora, samo se smijem vama koji se takvom covjeku klanjate. super su nam generacije koje je matvejevic odgajao, koja je ono hrvatska po svim mjerilima u eu, zadnja ili predzadnja?
Domoljube, obećaj da mi nećeš pošiziti ako ti postavim par domoljubnih pitanja! :D
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

06 Mar 2017, 18:24

7nationarmy wrote:
06 Mar 2017, 14:38
kao da citam antu tomica i viktora ivancica nakon cjelonocnog proucavanja nacertanija ilije garasanina. neka tebe i tvog misljenja, meni ne smeta kad je netko otvoreno na strani agresora, samo se smijem vama koji se takvom covjeku klanjate. super su nam generacije koje je matvejevic odgajao, koja je ono hrvatska po svim mjerilima u eu, zadnja ili predzadnja?
Otvoreno na strani agresora?! U kojem ti paralelnom svijetu živiš, promaknulo ti je da je rat odavno završio?

Nevjerojatni ste vi nazovihrvati; prvi kad treba mahati zastavom, zadnji kad treba upotrijebiti mozak.

Za to što je Hrvatska tu gdje jest kriv je ponajprije onaj degenerik Tuđman, skupa sa svojom bandom lupeža.
Potpisi su za budale.
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

06 Mar 2017, 18:50

Samobaniraj se na dva tri dana. :kava: Tako govorit o ocu domovine ccc...
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

06 Mar 2017, 18:54

Tako o njemu govori 90 posto Hrvata. Prošetaj se malo po Lijepoj Našoj, osluškuj što ljudi vele.

Iznimka su samo jebači i mislioci na baterije poput Sedmice, za koje se odmah vidi da su u vrtiću prečesto padali na glavu.
Potpisi su za budale.
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

10 Mar 2017, 13:50

Stitch wrote:
06 Mar 2017, 18:24
Otvoreno na strani agresora?! U kojem ti paralelnom svijetu živiš, promaknulo ti je da je rat odavno završio?

Nevjerojatni ste vi nazovihrvati; prvi kad treba mahati zastavom, zadnji kad treba upotrijebiti mozak.

Za to što je Hrvatska tu gdje jest kriv je ponajprije onaj degenerik Tuđman, skupa sa svojom bandom lupeža.
aha, imas ti pravo, nije novosadski korpus razorio vukovar nego franjo. evo zasto ja volim demokraciju i zasto volim da ljudi govore - prije ili kasnije izadje karakter na vidjelo - hrvatstvo mjeris kenjanjem po hrvatskoj, pa ako si tako silno nesretan, kaj radis tu? nije ti to zdravo biti ozlojadjen jer ti ukinuse feral i potjerase heroje u srpske novosti.

kakve veze ima kad je rat zavrsio? agresor je agresor i nakon milijun godina, nece povijest mijenjati ni pravomocno osudjeni klevetnik ni neki ubogi stitch.
Tako o njemu govori 90 posto Hrvata. Prošetaj se malo po Lijepoj Našoj, osluškuj što ljudi vele.

Iznimka su samo jebači i mislioci na baterije poput Sedmice, za koje se odmah vidi da su u vrtiću prečesto padali na glavu.
ne govori. ti, matija babic, ante tomic i oliver frljic niste ni 1%.
AJ EM BAK!
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

10 Mar 2017, 13:51

Šabović Adis wrote:
06 Mar 2017, 16:30
Domoljube, obećaj da mi nećeš pošiziti ako ti postavim par domoljubnih pitanja! :D
samo ako mi napises gdje sam j ikad igdje posizio. zamijenio si me s nekim, ja patuljke tapsam po kockastim glavama ;)
AJ EM BAK!
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

10 Mar 2017, 13:54

Ne spamaj temu. Za privatne razmirice postoje privatne poruke.
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

10 Mar 2017, 13:58

i to napises meni nakon ovoliko upisa di me se casti :D nista ja ne spamam, matvejevic je bio pizda od covjeka, logicno je da ga pizde podrzavaju - lako njima za njegov rad, ionako im je drag samo zbog glumatanja i teatralnih odlazenja kad ga nitko nije sljivio. toliko od mene.
AJ EM BAK!
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

10 Mar 2017, 14:00

7nationarmy wrote:
10 Mar 2017, 13:50
aha, imas ti pravo, nije novosadski korpus razorio vukovar nego franjo. evo zasto ja volim demokraciju i zasto volim da ljudi govore - prije ili kasnije izadje karakter na vidjelo - hrvatstvo mjeris kenjanjem po hrvatskoj, pa ako si tako silno nesretan, kaj radis tu? nije ti to zdravo biti ozlojadjen jer ti ukinuse feral i potjerase heroje u srpske novosti.
:rofl:

Aha, klasična zamjena teza, izmišljanje i laži. Drukčije i ne znaš raspravljati.

Kako tipično. I jadno.
7nationarmy wrote:
10 Mar 2017, 13:50
ne govori. ti, matija babic, ante tomic i oliver frljic niste ni 1%.
Slobodno provjeri. Jednom kad se iz uhljebničkih, dupelizačkih krugova podobnih prebaciš u one kojima se kreću ostali građani. :kava:
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

10 Mar 2017, 14:18

7nationarmy wrote:
10 Mar 2017, 13:51
samo ako mi napises gdje sam j ikad igdje posizio. zamijenio si me s nekim, ja patuljke tapsam po kockastim glavama ;)
Ček, ti to meni imputiraš da sam ja tebi imputirao šizenje po internetsima?! :rofl:

Gle, prosto je da prostije ne može biti jer se radi se o ko pročita - magarac tipu stvari! Smatram da ne znaš a kad ti nešto napišem može fakat biti da pošandrcaš kad to saznaš. Čim saznaš. :rofl:

Obećavaš da nećeš? :D
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

10 Mar 2017, 14:23

7nationarmy wrote:
10 Mar 2017, 13:51
samo ako mi napises gdje sam j ikad igdje posizio. zamijenio si me s nekim, ja patuljke tapsam po kockastim glavama ;)
ajde ne seri.
nisi pošizio jer se kontroliraš i skirvaš ljutnju ko zmija noge. nemaš muda za to jer duboko u sebi znaš da je izopačeno ono što zapravo osjećaš.
šta misliš da se iz aviona ne kuži kako lomiš i kičmu i jezik ne bi li zvučao posprdno i hladnorkvno. moš mislit, a gnjev izvire iz svake tvoje pore.

i nemoj si laskati. ovo ovdje što se govori tebi, ne ide na adresu svih desničara i domoljuba, možeš li to shvatiti? već ide lično i osobno tebe.
bilo je ovdje desničara s kojima se moglo lijepo raspravljati i čije se mišljenje cijenilo. a ti, stari moj, si sramota i za desničara.
nešto slično što je modni mačak za pedere, to si ti za desničare. mentalna karikatura :kava:

može ban :kava:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

10 Mar 2017, 14:40

Beau wrote:
10 Mar 2017, 14:23
može ban :kava:
:rofl:

Ne može. :kiss:
Potpisi su za budale.
User avatar
gđa Karambol
Posts: 404
Joined: 20 Jun 2013, 08:44

10 Mar 2017, 14:52

Adise, Bo te pretekla.
Beau wrote:
10 Mar 2017, 14:23
...
može ban :kava:
:cerek:
Locked