O rodu, o jeziku...

O duhovnim i materijalnim dobrima
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

02 Dec 2011, 18:11

Hroboatos » wrote:Hajde da čujemo i to čudo. Što to "hrvatski nacionalisti" tvrde, a da je ----- loše li sl, štojaznam.
Recimo, kozmopolitizam.

Nadnacionalizam. Što će reći, potrebu da se bude i dio šire zajednice, a ne samo svoj u svom kokošinjcu.

Prezir prema nacionalnim mitovima.

Prezir prema hrvatskoj reviziji povijesti.

Prezir prema katoličkoj crkvi.

Antituđmanizam.

Svaka od tih pojedinačnih stvari znala mi je zaraditi etiketu komunjare, jugonostalgičara, anti-Hrvata itd.


Hroboatos
Posts: 565
Joined: 28 Sep 2011, 18:16

02 Dec 2011, 18:20

Emericzy » wrote: Recimo, kozmopolitizam.

Nadnacionalizam. Što će reći, potrebu da se bude i dio šire zajednice, a ne samo svoj u svom kokošinjcu.

Prezir prema nacionalnim mitovima.

Prezir prema hrvatskoj reviziji povijesti.

Prezir prema katoličkoj crkvi.

Antituđmanizam.

Svaka od tih pojedinačnih stvari znala mi je zaraditi etiketu komunjare, jugonostalgičara, anti-Hrvata itd.
Pa, možda nisu bili nježni, no nisu bili ni u krivu. Uza sav mutež koji pokrivaju ti pojmovi- ovako definirani izgledaju kao popis multikulti djetinjarija.
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

13 Dec 2011, 09:42

Hroboatos » wrote:
Pa, možda nisu bili nježni, no nisu bili ni u krivu. Uza sav mutež koji pokrivaju ti pojmovi- ovako definirani izgledaju kao popis multikulti djetinjarija.
U tvojim očima da, svakako. I razumljivo. Meni je djetinjarija nositi nacionalne naočnjake, koji ne vide ništa osim svojega, a svoje vide drastično preuveličano.

Gdje si ti "naci", ja sam, baš kao što kažeš, "multikulti". I kad sve što znam sagledam, uz poštovanje goleme količine stvari u raznim kulturama, nekako bolje znam cijeniti ono naše što valja. Nema toga strašno puno -- a i kako bi, od tako malog naroda -- ali bogami sasvim dovoljno da se ni pred kime, srazmjerno gledajuć, ne moramo sramiti. I na taj način znam da to što cijenim stvarno valja.

Oni koji vide i vole samo svoje, obično nemaju pojma. Vole zato što su im tako rekli mama, tata, učitelj i pop. Oni su kao muškarci koji bi ženili isključivo djevicu, bojeći se podsvjesno da će iskusnija vidjeti da zapravo nisu bogznakakvi jebači.

Moja je Hrvatska testirana u usporedbi sa širokom paletom kultura i pokazala se dobrom. Naci-domoljubi nemaju ni širinu ni razumijevanje niti muda za takvo testiranje. Oni svoju naciju drže u podrumu kao Fritzl.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

13 Dec 2011, 10:25

Emericzy » wrote:
Moja je Hrvatska testirana u usporedbi sa širokom paletom kultura i pokazala se dobrom. Naci-domoljubi nemaju ni širinu ni razumijevanje niti muda za takvo testiranje. Oni svoju naciju drže u podrumu kao Fritzl.
:cerek:
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
Post Reply