subkultura ili?

O duhovnim i materijalnim dobrima
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

01 Jun 2012, 14:58

Chilimama » wrote: Pa takav može pred onaj narod koji ga takvim prihvaća na mjesti gdje je to "uniforma" , protokol... Svećenici ne nose one halje po ulici nego samo na misi. Što govori u prilog tome da su i oni kao i gušteri među svojima svoji...U biti , pirsingirani i tetovirani se pače jednako kreću posvuda..ne zanima ih zgražanje okoline jer da misle na to , ne bi se uređivali. Jednako tako i gušteri. Oni se furaju na svoje...
Samo pomičemo granice, ništa više. Ja sam prije 30 godina bio "frik" s dugom kosom, rinčicama i dugim noktima na jednoj ruci (kao,gitarist :zubo: ), poderanim levisicama i kaj ja znam s čim sve ne... Zatim se farbala kosa, punk ikonografija, rap ikonografija, pop ikonografija i malo po malo moralo se pronaći nešto što nitko nije još "izumio"...Želiš biti osobit, prihvaćen ili samo pokazati kako ti je sve konvecionalno jednostavno fuj i odbojno... Furka je ista - jer ja sam neprilagođen...liberalnom kapitalizmu, dioničarskom kapitalu, konzumerizmu, tradiciji i društvenom uređenju i svjetskom poretku...
Pomiču se i granice i širimo tor u koji primamo i s razumijevanjem gledamo sve te "pobunjenike" i onda oni mogu takvi pred narod i posvuda...
Tu i tamo se pojave likovi poput onih ruskih Ljubera koji su okolo paradirali uredno podšišani i u bijelim košuljama i šorali sve koji su bili drugačiji - jedna vrsta ruskih nazija od prije dosta godina....
A eto, Rusija je danas šarena kao i većina tzv. progresivnih kapitalističkih zemalja... :D


Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

01 Jun 2012, 15:02

Chilimama » wrote: Pa takav može pred onaj narod koji ga takvim prihvaća na mjesti gdje je to "uniforma" , protokol...
A ne znam što mi je blesavije. Prihvaćati norme koje nemaju smisla ili ne prihvaćati norme koje imaju smisla.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

01 Jun 2012, 15:10

Margarita » wrote: A ne znam što mi je blesavije. Prihvaćati norme koje nemaju smisla ili ne prihvaćati norme koje imaju smisla.

Nekad su se svi muškarci tako oblačili, nije bilo čudno da se nose plaštevi i halje, ali je bilo čudno da žena nosi hlače ili čak da žena studira..Nekad je bilo čudno pušiti (cigarete op.čilimama) ili da žena ima kraću kosu...Pače, muškarci su u neka doba bili dužni imati dugu kosu a žene pokrivala tj marame za glavu...Sve su to bile neke norme...
Meni je danas čudno samo čuđenje.
kurvanjski avatar, a
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

01 Jun 2012, 15:12

Chilimama » wrote: Meni je danas čudno samo čuđenje.
Ja volim kad se začudim sebi jer me nešto začudilo. Baš me razveseli.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

01 Jun 2012, 15:22

vrrrlet » wrote:
Da. Zamisli da ispirsa gume službenog automobila ili istetovira portira na spavanju.
Uopće mi to nije teško zamisliti.
Daj odjebi. Po čemu je on manje debilan od neke koja ima 300 pari štikli? Kako za nju znaš da ti neće na spavanju staviti štiklu u guzicu ili nešto?
Pa sad, da odjednom obuje svih 300 pari i nje bih se plašio.
A i ti pizdo ne seri. Ne usuđuješ se posuditi bicikl ni fiskalno odgovornim osobama, a sad bi trebalo ispasti da bi dao krug bodljikavom prasetu.
A tek ovi što si gomilaju nekretnine i gotovinu? Nije te njih više strah nego guštera?
A na ulici sa svake strane,
filijale, uredi... :gitara:
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

01 Jun 2012, 15:25

Chilimama » wrote:

Nekad su se svi muškarci tako oblačili, nije bilo čudno da se nose plaštevi i halje, ali je bilo čudno da žena nosi hlače ili čak da žena studira..Nekad je bilo čudno pušiti (cigarete op.čilimama) ili da žena ima kraću kosu...Pače, muškarci su u neka doba bili dužni imati dugu kosu a žene pokrivala tj marame za glavu...Sve su to bile neke norme...
Meni je danas čudno samo čuđenje.
Je, pomicanje normi zapravo je normalno.

Ali onda dolazimo do ovoga:
Ze. » wrote: I za svakoga tko želi izgledati kao Khajiit it Elder Scrollsa ću reći da nije baš zdrav u tintari:
Image

Jedno su pirsevi i tetovaže, a drugo ovi neki...štatijaznam (nisu više ni transgender, nego valjda transpecies likovi iz bajki)...
Preciznije, transhumanista, odnosno ekipe kojoj nije dovoljno da se oblači čudno nego je i uspjela zajebati neke biološke odrednice ljudskog tijela. A i to bi za koju godinu moglo postati ako ne normalna, onda svakidašnja pojava. Što je sljedeće?
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

01 Jun 2012, 15:27

Leteća » wrote:
A i to bi za koju godinu moglo postati ako ne normalna, onda svakidašnja pojava. Što je sljedeće?
Pa da se ugledamo na Yodu i neke iz Zvjezdanih staza...Ili će biti guba zeleni ten poput Shrekovog... :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

01 Jun 2012, 15:30

Ili ovo? :cerek:

Image

Vidi kako je lijepo mršava. I izdepilirana. :rofl:
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

01 Jun 2012, 15:31

Leteća » wrote:Ili ovo? :cerek:

Image

Vidi kako je lijepo mršava. I izdepilirana. :rofl:
Malo joj se vene vide... :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

01 Jun 2012, 15:33

Kad sam je zadnji put vidjela, baš ih je planirala kirurški ukloniti. :kava:
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

01 Jun 2012, 15:45

Leteća » wrote:Kad sam je zadnji put vidjela, baš ih je planirala kirurški ukloniti. :kava:
Pazuhe je već uklonila...i još neke problematične dijelove... :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

01 Jun 2012, 15:46

Divno koliko samo ustedi na stiklama :cerek:
Iako, zubi se ne vide.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

01 Jun 2012, 15:49

ombia » wrote:Divno koliko samo ustedi na stiklama :cerek:
Iako, zubi se ne vide.
Kad je sungazer... :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

01 Jun 2012, 17:35

Margarita » wrote: A gdje ćeš veće subkulture od svećeničke. One halje, kape, plaštevi, lanci i ostala skalamerija. I sad takav može pred narod a jadničak spirsani ne može na šalter.
Ja njima ne bih dao da čuvaju ovce na papiru nacrtane. A ljudi im djecu u ruke daju... :facepalm:
Post Reply