subkultura ili?

O duhovnim i materijalnim dobrima
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

26 May 2012, 18:59

ex anais » wrote:Mene pitaš? Ja ionako mislim da većina ljudi ima neki poremećaj. :rofl: Sebe naravno ne izuzimam iz toga, ja ih imam barem par.
Lijep post, ex anais! :top:

Ja nastojim ljude maksimalno tolerirati. Nekom trknutom, probušenom, oslikanom ili na neki drugi način čudnome sigurno neću pokušati ni na koji način otežavati život. Niti ću nekom drugome pomoći da mu ga oteža. Sasvim suprotno. Neću ga vrijeđati niti išta takvo.

Međutim, blesavo mi je praviti se da ga smatram 'normalnim'. Ili misliti da ne postoji 'normalno'. Kako ne bi postojalo! Pa makar to bio nekakav imaginarni skup osobina kojemu nitko stvaran ne odgovara. Ne moram ja to 'normalno' posebno precizno definirati; imam u glavi otprilike grubu predodžbu i to mi je dovoljno.

Mislim, moraš u životu imati neki orijentir. Imaš ga u svemu. Što god radiš, imaš nekakav pojam o tome što je OK, što nije, što je uobičajeno, što je ekscesno itd. itd. Moraš znati gdje su strane svijeta, gdje je gore, gdje dolje, na kojem si katu itd. itd.

Kao što ti kažeš, ni sam sebe ne isključujem iz toga. Itekako znam po čemu sve iskačem iz normi, bilo u 'pozitivnom' ili u 'negativnom' smislu. I drago mi je da znam. I zbog onih dragih iskakanja i onih koja su mi puno manje draga.

Volim znati gdje sam. Pa ako sam negdje na nekakvom ekstremu da znam paziti što radim.

Naravno da onda automatski i druge rangiram po kojekakvim ljestvicama. Mislim da je to prirodno i da je OK, sve dok ih na tom temelju ne počnemo kinjiti ili aktivno diskriminirati.

A čak i to mi se čini OK u nekim situacijama. Kao poslodavac, zapošljavao sam ne mareći za nacionalnu i vjersku pripadnost i za spolnu orijentaciju. Ali ekscesne osobe nastojao sam izbjeći.

Ako tražim službenika za šalter, čovjeka-guštera i ženu u tehnikoloru neću zaposliti. Nisam ih ja diskvalificirao za taj posao, nego oni sami. Jako ću razmisliti hoću li ih zaposliti u bilo kojem drugom kapacitetu. Kako da ja znam kako daleko ide njihova sklonost krajnostima? Velika većina radnih procesa ne trpi eksces. Zašto da si na vrat natovarim potencijalne nevolje? A njima, tko je kriv što svoju ekscesnost javno reklamiraju?

Napravit ću svakako iznimku u slučaju izuzetnog talenta ili radnog mjesta koje traži kreativnost a podnosi eksces, ali takva mjesta nisu baš česta. Isto ću tako napraviti iznimku za osobu koju dovoljno dugo poznajem da znam da funkcionira normalno.

Dakle, svakako imam priličnu dozu tolerancije ali istovremeno i određenu dozu zazora prema onome što samo sebe ističe kao odmak od 'normalnog'. Sve OK; nemam problema s tobom ako si 'udaren' za svoj vlastiti račun i u svojem životu. Ali bit ću oprezan ako se uplićeš u moj život i područje za koje sam ja odgovoran.


User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

26 May 2012, 23:59

Bios » wrote:Uostalom, svaki dan se takmičite tko je više lud i poremećen na više od nekoliko forumskih tema. Koja je razlika između toga i RL ljudi guštera? Bezbolnije je, samo to.

Jednostavno nije in biti običan i normalan i dosadan. :D
Odlicno.
ex anais » wrote: Stvarno misliš da je moguće živjeti gdje mi živimo, imati takvu prošlost, povijest, sve, i biti normalan? Kamon, pa svi smo spaljeni u glavu, pitanje je samo koliko je tko osvijestio i koliko je tko spreman priznati. A kad osvijestiš onda to i hendlaš dovoljno do razine neke normalnosti. Oni koji to ne mogu i ne znaju hendlati postanu meta.
I sad kad smo se slozili da su su svi neka vrsta pacijenata kakvog gusta ili svrhe ima pokazivati prstom na one koji su po nasoj slobodnoj procjeni malo vise pacijenti nego mi?
ex anais » wrote: Stvar je samo u tome da se čovjek okruži osobama koje imaju kompatibilne poremećaje njegovima.
Odlicno.
Emericzy » wrote: Međutim, blesavo mi je praviti se da ga smatram 'normalnim'. Ili misliti da ne postoji 'normalno'. Kako ne bi postojalo! Pa makar to bio nekakav imaginarni skup osobina kojemu nitko stvaran ne odgovara.
Pa dobro za neke ti nisi normalan i sta sad? Valjda se ne mora praviti da mu jesi.
Sta tebe koji - oprosti na direktnosti - godinama varas vlastitu zenu cini boljim covjekom/radnikom od covjeka gustera? Ako ista ti si dokazao da ti se bas ne moze vjerovati. :ne zna: Za njega to trebamo tek otkriti.
To sve bi bilo potpuno irelevatno da se ne postavljas nad takvima kao ubercovjek. To svemu tome i daje paradnu notu.
Je i ja sam varala.
Ali bas zbog toga necu polaziti od toga da su bas ti drugi ekscesni i problematicni a ja sam toliko bolja od njih i jos sam u poziciji hocu li ih zaposljavati ili ne. Koji buster za mali ego. :zubo:
I kakvo ograniceno gledanje na nekoga kao uposlenika.
Dobro ako vodite diplomatsko predstavnistvo neces ga staviti u prve redove, ali ima x struka u kojima isti ne smeta.
Emericzy » wrote: Ako tražim službenika za šalter, čovjeka-guštera i ženu u tehnikoloru neću zaposliti. Nisam ih ja diskvalificirao za taj posao, nego oni sami.
Cime su se tocno diskvalificrali?
Emericzy » wrote: A njima, tko je kriv što svoju ekscesnost javno reklamiraju?
Oni koji svoju mozda mnogo goru pomno skrivaju su pouzdaniji radni kolege? :misli:
Emericzy » wrote: Napravit ću svakako iznimku u slučaju izuzetnog talenta ili radnog mjesta koje traži kreativnost a podnosi eksces, ali takva mjesta nisu baš česta
Pun ih je kufer. Da vidite kako marketinski gurui koji su isfurali neke od najpoznatijih reklama po europi dolaze na posao, proglasili bi ih vjerojatno nenormalnima.
A ti nenormalni bolje rade od pola ekipe s ove teme i zaradjuju deset puta vise, da ne kazem da su normalni ma sto god to znacilo. Mozes biti svasta a da si do jaja istetoviran od knjigovodje, znanstvenika, kuhara da ne nabrajam dalje.
Last edited by Tea Tree on 27 May 2012, 13:40, edited 1 time in total.
Reason: Popravljanje kvota
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

28 May 2012, 08:27

ombia » wrote:


Ali bas zbog toga necu polaziti od toga da su bas ti drugi ekscesni i problematicni a ja sam toliko bolja od njih i jos sam u poziciji hocu li ih zaposljavati ili ne. Koji buster za mali ego. :zubo:
I kakvo ograniceno gledanje na nekoga kao uposlenika.
Dobro ako vodite diplomatsko predstavnistvo neces ga staviti u prve redove, ali ima x struka u kojima isti ne smeta.



Pun ih je kufer. Da vidite kako marketinski gurui koji su isfurali neke od najpoznatijih reklama po europi dolaze na posao, proglasili bi ih vjerojatno nenormalnima.
A ti nenormalni bolje rade od pola ekipe s ove teme i zaradjuju deset puta vise, da ne kazem da su normalni ma sto god to znacilo. Mozes biti svasta a da si do jaja istetoviran od knjigovodje, znanstvenika, kuhara da ne nabrajam dalje.
Zanimljivo.

Jesi li ti ista osoba koja je pisala ovo? :misli:
ombia » wrote:


Zato da neduzni klijenti i radni kolege ne moraju gledati necije sise do pupka. Ili necije dlakavo pazusje nikad obrijano jer dolazi na posao u topicu :facepalm:. Zato da ja ne osljepim jer bi kolega furao havajku na posao.
S time da ja dress code uglavnom nemam. Ali svako malo se uvjerim da je nekim ljudima zaista potreban.
Jer na mene osoba sa rasparanim trapericama i golog pupka ne ostavlja profesionalni dojam.
ombia » wrote:
A vjeruj nekom treba. Generalni zajeb i je pretpostaviti da ce bas svi imati nekog zdravo razuma kad se odjevaju na posao. Dress code je i nastao jer dio ekipe takvog zdravo razuma nema. :zubo:
ombia » wrote: Mene je uvijek cudila potreba dress coda, ali vidim da je nema da bi ljudi svasta izmisljali. :zubo:
ombia » wrote:
Ne da moze nego je. Nisu to moje predrasude. Nego ja razumijem poslodavca koji te placa ne da testira koliko su tvoji poslovni suradnici open minded nego da i nastupas s odredjenom dozom i optickog profesionalizma. To je ono o cem Pjescana gore pise.
Znači, da vidim da li sam dobro shvatila- smatraš stil odjevanja pokazateljem nečijeg profesionalizma, ali za nekoga tko na sebi ima doslovno 5000 rupa koje je svojevoljno probušio ili za nekog tko za sebe smatra da je leopard/gušter ne bi imala nikakvog problema na prvu povjerovati u njegov veliki profesionalizam?

Bitno da je u košulji, jel' tako. :zubo:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

28 May 2012, 08:51

Morticia » wrote:
Nisam zanemarila dohovni aspekt.
Međutim, pomalo mi se gadi što se danas taj duhovni aspekt eksploatira na svakom koraku.
Uopće ne sumnjam da postoje oni (rijetki) koji kroz bol transcedentiraju, međutim, mislim da je u današnje vrijeme puno već broj onih koji to samo debelo "isfuravaju".
ali wrote:a možda među njima ima i nekih koji tako rade isto ono što tvoja nona radi nedjeljom kad ide na misu
mislim da je, u postotku, jednako lažnjaka među gušterima kao i među onima na nedjeljnoj misi :D
kako je u vremenima durštvenih/moralnih kriza pojačana potraga za duhovnim tako se čini na mjestu pitanje koje je Lyla postavila temom - hoće li kuke/tetovaže/pirsanje postati mainstream?!?
pa, obzirom na dubinu krize, moglo bi :zubo:
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

28 May 2012, 08:58

Ne znam, meni je malo deplasirano u isti koš strpati nekog fakira koji ležanje na čavlima "obavlja" u trenutku nekakvog duhovnog obreda, nirvane, transa, čega li, i to u svojoj privatnosti, s nekim tko smatra da je čovjek gušter ili s nekim tko je izbušio 5000 pirsinga po cijelom tijelu, a onda zaposlio menadžera, otvorio svoju web stranicu i prodaje se. :ne zna:

Em što fakir ne hoda non stop okolo prikucan na čavle, em što ovaj drugi ne može uslijed svog bušenja po nekoliko dana bez hrane i vode, čak i zraka. :zubo:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

28 May 2012, 09:12

Morticia » wrote:Ne znam, meni je malo deplasirano u isti koš strpati nekog fakira koji ležanje na čavlima "obavlja" u trenutku nekakvog duhovnog obreda, nirvane, transa, čega li, i to u svojoj privatnosti, s nekim tko smatra da je čovjek gušter ili s nekim tko je izbušio 5000 pirsinga po cijelom tijelu, a onda zaposlio menadžera, otvorio svoju web stranicu i prodaje se. :ne zna:
ali to je upravo ono što si ti spomenula; profanacija duhovnog
šarenilo njihovih tjelesa ne razlikuje se bitno od šarenila štandova u međugorju
ne mislim, naravno, da je svatko tko koketira s nekim drevnim ritualima na putu duhovnog istraživanja ali nije ni svatko tko ide u crkvu
ista pomodnost koja jedne tjera na tetoviranje, druge tjera u crkvene klupe

što se tiče veb stranica: imam frenda u japanu koji u fušu zarađuje kao evangelistički svećenik :D
licencu za vjenčavanje je dobio preko interneta i biznis mu odlično ide
naime, japanci najprije obave svoje tradicionalne obrede, a onda hoće i holivudski scenarij u civilnoj, uparađenoj obleki
kako je frend naš čo'ek; visok i plećat, tako ga japanci redovito biraju na štetu pravih svećenika jer im izgleda dobro na slikama :D
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

28 May 2012, 09:14

Pa, ja imam mišljenje i o tim i takvima koji idu u crkvu samo "reda radi".
Al' to nije tema, tako da ono... Sačuvat ću to za neka buduća klanja. :zubo:

Uglavnom, napisala sam što mislim o Međugorju. :o :zubo:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

28 May 2012, 11:10

baja » wrote:
mislim da je, u postotku, jednako lažnjaka među gušterima kao i među onima na nedjeljnoj misi :D
Dok sam pisala odgovor, bijah svjesna da je ta paralela potpuna navlakuša i vrlo skliska uz to :D

Mislim, ne znam mogu li uopće procijeniti koliko je ljudi po crkvama koji jesu u kontaktu sa duhovnošću, koliko ih misli da je u kontaktu s duhovnošću, a koliko ih se fura na kontakt s duhovnošću :confused:

Morticia ako sam shvatila, izričito odriče pravo da je moguće visiti sa kuke i biti "normalan". Znači svaki takav čin svodi na egzibiciju, patologiju itd. Ja sam samo mislila primijetiti da možda ipak među svim tim egzibicionistima ima i onih, koji to rade iz posve duhovnih (spoznajnih?) pobuda, kao što to rade stoljećima (ok, ne u zapadnom svijetu ali stoljećima) - ne zato jer žele biti "drukčiji".
Tako bi mogli i zapadnjačko prakticiranje joge pa čak i svih istočnjačkih borilačkih vještina, koji dolaze s istog izvora, mogli nazvati potrebom da budemo drukčiji, da "se furamo" itd.
Zašto ama baš nitko od nas s ove strane ne bi mogao spoznati ono što na Istoku uglavnom normalno prihvaćaju da se može :ne zna:

Morticia, naravno da ne mislim da su svi redom produhovljeni :zubo: Ali otkud ti znaš da baš nitko nije?
I ne govorim o gušterima, leopardima, pirsevima i sl., samo o body suspensionu. (naravno da ne branim normalnost nekoga tko želi postati leopard i želi da ga se normalno takvim prihvati)

Više egzibicionista imaš nedjeljom na misi, nego..... :no: ....ne bih dalje, zapetljat ću se :rofl:
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

28 May 2012, 11:21

Pa ja se u principu slažem s tobom.
I ok, u prvom postu sam onako paušalno dobacila- meni je to SVE bolesno.
Pogrešno sam se izrazila, tj. ne mislim da je svatko tko se bavi takvim nekim stvarima koje ja ne razumijem poremećen.

Mislila sam na ovakve primjere koje je Lyla linkala.
Čak u startu uopće nisam pričala o ovima koji tu i tamo vise s kuke, nemam previše pojma o tome. :ne zna:
Al' ne mogu se oduprijeti pomisli (predrasudu?) kako čovjek koji je izbušio 5000 rupa po cijelom tijelu i onda to slika i "prodaje" jednostavno ima nekih problema u glavi.
Ne mogu. :ne zna:

Ponavljam, ne bih takve ljude pobila ili potrpala u logore :zubo:, ali da ih smatram normalnima- ne smatram, jbga.
A o tome da su mi estetski i fizički odvratni neću, jer stvarno nema smisla.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Ze.
Posts: 1098
Joined: 17 Sep 2011, 21:26

28 May 2012, 11:23

ali » wrote:
Morticia ako sam shvatila, izričito odriče pravo da je moguće visiti sa kuke i biti "normalan".
Pa i ja to mislim. :D

Da se razumijemo, biti "normalan" je jako relativan pojam, jelte. Neću ni sebe normalnim zvati, tim više što je biti pomaknut danas jako cool. :cerek:

I da, ne isključujem da je netko ovdje netko dostigao tu razinu meditacije, međutim smatram da je to za nekog tko tamo nije rođen i živi u ovoj našoj civilizaciji (dakle priučeni :D) jako teško. Visit produhovljeno s kuke, jel. Zato što je nemoguće živjeti ovdje na način na koji istočnjački maheri postižu te svoje transeve, a da usput imaš posao i što za jesti. To je full time job...
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

28 May 2012, 11:28

A što onda s jogom? Misliš da ni jedan zapadnjak ne može prakticirati, a da je ne svede na obično gimnasticiranje :ne zna:
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

28 May 2012, 11:30

ali » wrote: Dok sam pisala odgovor, bijah svjesna da je ta paralela potpuna navlakuša i vrlo skliska uz to :D
jašta je, zato se i ogradih zubotom :o
User avatar
Ze.
Posts: 1098
Joined: 17 Sep 2011, 21:26

28 May 2012, 11:42

ali » wrote:A što onda s jogom? Misliš da ni jedan zapadnjak ne može prakticirati, a da je ne svede na obično gimnasticiranje :ne zna:

Ne znam puno o jogi - dakle, što se njome postiže i do koje granice idu majstori, pa ti ne mogu reći.
Znam da ljudi nominalno bol ne vole.
Pa imaš dvije opcije - ili je ne osjećaš ili je voliš.
Prvo se može postići (valjda, nisam probao niti ikoga poznam) meditacijom, a drugo je, jebiga, budimo iskreni - poremećaj.
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

28 May 2012, 11:45

Morticia » wrote:Pa ja se u principu slažem s tobom.
I ok, u prvom postu sam onako paušalno dobacila- meni je to SVE bolesno.
Pogrešno sam se izrazila, tj. ne mislim da je svatko tko se bavi takvim nekim stvarima koje ja ne razumijem poremećen.
Ok, nesporazum samo, dakle.

(A što se oblokavanja tiče i povrijeđenosti :zubo: , s razlogom nisam napisala "ti" nego "netko" :mig:
I poanta je bila u usporedbi sa onima koji vise s kuke (btw. kako se na hrvatskom kaže "onaj koji visi" :misli: , a da nije viseći jer ne visi trenutno nego mu je to npr. zanimanje :ne zna: ( :rofl: )), ako pretpostavimo da netko to radi zbog duhovne komponente probadanja.
Imam i ja nekoliko, u stručnim knjigama opisanih i navodno izlječivih :o , ponašanja, bez brige, nije to bio hračak na tvoju osobnost :grli:)



Nego ajmo probat, u svjetlu probadanja iglom kao stejtmenta, bušenja kao slanja poruke, ukrašavanja kao patologije..itd., razjasniti najnoviju potrebu Jadranke K. da upravo odsustvom donedavno svakodnevnog probadanja i ukrašavanja svog tijela broševima, nekome (naciji? Svijetu? Evropi? Karamarku? Proizvođačima igala?) pošalje poruku da više nema razloga da šalje poruku.

Ili koji kurac joj je sad to :facepalm:
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

28 May 2012, 12:00

Ma sve ok. :)
Ali ozbiljno, ja znam u čemu kod mene leže uzroci takvog mog ponašanja, ne bježim od toga.
Samo mi to nije bio argument, jer to što netko ima nekih problema, poremećaja, čega god, ne znači da netko drugi nema.

Što se tiče Kosorice- što, više ne nosi broševe? :confused:
E tek to je poremećeno! :o
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

28 May 2012, 12:54

Kad nema kuke, nije ni stablo za bacit...
Image

Vježbajte. :E
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

28 May 2012, 13:29

Morticia » wrote:
Zanimljivo.

Jesi li ti ista osoba koja je pisala ovo? :misli:









Znači, da vidim da li sam dobro shvatila- smatraš stil odjevanja pokazateljem nečijeg profesionalizma, ali za nekoga tko na sebi ima doslovno 5000 rupa koje je svojevoljno probušio ili za nekog tko za sebe smatra da je leopard/gušter ne bi imala nikakvog problema na prvu povjerovati u njegov veliki profesionalizam?

Bitno da je u košulji, jel' tako. :zubo:
E da znas da sam znala da ces se pozvati na tu diskusiju. :zubo:
Jedna rupa u tvom argumentiranju ovdje je to sto ja za ljude gustere nikad nisam tvrdila da mogu raditi svugdje. Jer ne mogu. Dapace nekim cudom nisi registrirala ono boldano. Radi ljudi poput tebe i slicnih s teme njih ne bi trebalo makar i u kosulji zaposliti u nekim konzervativnijim bransama. Tema o dresscodu se dakle upravo u tome razlikuje.
Ima tu jos rupa al ne da mi se dalje. :ne zna:
Znači, da vidim da li sam dobro shvatila-
Nisi dobro shvatila. :ne zna:

Ajmo sad o ubijanju sebe alkholom i koliko je to ljubaf spram sebe. :E Ili ajmo o ubijanju radom kako bi imali veci auto i vise dana skijanja. Jel to bolesno? Nije? Zdravo je? Za koga? :misli:
Na ovoj temi ima previse licemjerja. Samo zato sto se neciji "demoni" na prvu ne vide ne znaci da je taj ista normalniji od ovog istetoviranog.
Kao sto rekoh, vise zazirem od onih ukalupljenih, ispeglanih (i ne prije nego opet nastane buka u kominikacijskom kanalu ne mislim ovime na dress code) i naizgled pripitomljenih. Kad si takvi daju oduska, tko prezivi pricati ce.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

28 May 2012, 13:45

Radi ljudi poput mene? :rofl: :rofl:

A ne radi ljudi poput tebe koji OSLIJEPE od pogleda na nečiji, zamisli sad- PUPAK ili neobrijan pazuh? :rofl: :rofl: :rofl:

Puno je licemjerja na temi? :rofl:
A nije licemjerno tvrditi da ti netko u rasparanim trapericama ne odaje dojam profesionalizma, al' zato Emericziju napisati da busta ego time što ne bi (U SVOJOJ FIRMI, ne bilo gdje) zaposlio čovjeka guštera? :zubo:

Što se tiče alkohola, vidim da ti je to jako zanimljiva tema.
Reci, što te zanima, imam ponešto iskustva. :raspa:
Ali samo ako ćeš ti meni otkriti tajnu imaginarnog roditeljstva. :cheer:
Eto, jel' ti se na ovakav način razgovara?
Meni je o i više nego jadno, ali nema problema, ako ćemo nastaviti u tom tonu samo izvoli. :top:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

28 May 2012, 14:02

Mozemo o alkoholu zasto ne? Imam ponesto iskustva. :o
Dovoljno da na osnovu istoga ne dijelim etikete "bolesnici" sakom i kapom.

Mimo toga tebi se sa mnom razgovara ne obrnuto, sto je ocito. :ne zna:
No nisam ti ja kriva sto ti je dosadno na poslu. :o
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

28 May 2012, 14:06

Pa gle, preko nekoliko puta sam postavila normalno pitanje na koje nisam dobila odgovor- kakve veze ima nečiji eventualni alkoholizam s čovjekom gušterom?

Da li to što jedna osoba na ovom svijetu ima poremećaj znači da neka druga sigurno nema?

Samo to me zanima i samo iz tog razloga mi taj "argument" s alkoholizmom nije uopće jasan.

Da, po meni je čovjek koji si je izbušio 5000 rupa po tijelu (radi ukrašavanja ili zato što je uvjeren da je životinja) bolestan.
Što ne znači da mi netko tko je ubojica, silovatelj ili tako nešto nije još bolesniji.

E sad, jedino ako ti smatraš da ja pijem toliko da nisam u stanju uopće razglabati po forumima. :zubo:
Onda bi bilo dobro da to kažeš, da se više ni ne trudim. :D
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

28 May 2012, 14:12

Morticia » wrote: E sad, jedino ako ti smatraš da ja pijem toliko da nisam u stanju uopće razglabati po forumima. :zubo:
Čekaj malo, zar hoćeš reći da to netko radi trijezan?
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

28 May 2012, 14:14

Morticia » wrote:Pa gle, preko nekoliko puta sam postavila normalno pitanje na koje nisam dobila odgovor-

1.kakve veze ima nečiji eventualni alkoholizam s čovjekom gušterom?

2.Da li to što jedna osoba na ovom svijetu ima poremećaj znači da neka druga sigurno nema?

Samo to me zanima i samo iz tog razloga mi taj "argument" s alkoholizmom nije uopće jasan.

Da, po meni je čovjek koji si je izbušio 5000 rupa po tijelu (radi ukrašavanja) bolestan.
Što ne znači da mi netko tko je ubojica, silovatelj ili tako nešto nije još bolesniji.
1. Zasto sam povukla paralelu pitas? I usput u toj paraleli uvrstila sebe isto. Zato sto pises da je tetoviranje u kolicini u kojoj to ovi ekstremni primjeri cine nanosenje stete samom sebi, los nacin ophodjenja sa sobom, parafrazirano, da ne trazim citat. E pa bas to isto je kad se frend napio i vise od sest sati povracao dusu nakon toga. U mojoj kupaoni. Al nebitno. :zubo:
E sad alkohol je nekako prihvaceniji kao "normalan" jer je rasiren i posvudusa. To je po meni jedina razlika.
Ne cek. Ima jos jedna. Na ustrub alkohola. Od redovnog alkoholiziranja se mozes i razboljeti (sto ne znaci da volim vino ista manje zbog te cinjenice). Od ful istetoviranog tijela, ako ne naidjes na zarazeni materijal za rad, valjda nema bolesti.
Alkoholizirana osoba u javnom prostoru me obicno smeta. Nealkoholizirana a ful istetovirana manje.

2. Naravno da ne znaci. Vecina ljudi s teme je i prije preskocila to tvoje pitanje jer je tako ocit odgovor. No ne diskutiramo mi oko odgovora na to.
Nego oko pogleda na to jel taj istetovirani bolestan.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

28 May 2012, 14:15

Margarita » wrote: Čekaj malo, zar hoćeš reći da to netko radi trijezan?
Ne smijem reć da si ne upropastim reputaciju.

Hik. :o
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

28 May 2012, 14:16

Cini mi se da si zadnji dio posta naknadno dodala kad sam vec odgovorila ili jos odgovarala na gornji dio.
Mislim da te tvoj alkoholizam na poslu :o nimalo ne razlikuje od ostalih sudionika ovdje. U smislu da te ne cini losijim forumasem.
Mozda netko ovo tipka ful ispirsan? Mozda ima x tetovaza? Na isto ti dodje. :rofl:
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

28 May 2012, 14:22

ombia » wrote:
2. Naravno da ne znaci. Vecina ljudi s teme je i prije preskocila to tvoje pitanje jer je tako ocit odgovor. No ne diskutiramo mi oko odgovora na to.
Nego oko pogleda na to jel taj istetovirani bolestan.
Ma čekaj malo.
Kako ne diskutiramo oko toga kad ste na temu o ljudima gušterima ti i još neki uveli i taj detalj- alkohol.
Mislim, mogli ste bilo koji drugi, narkomaniju, ubojstva, silovanja, bilo što, tako svejedno.
Svi ti ostali poremećaji ne znače da čovjek gušter nije poremećen.

Naravno, slažem se da to nije trebalo biti uvučeno u raspravu i predmet diskusije, zato i pitam zašto se navelo, tj. spomenulo.
Mislim, što se time točno dokazuje?


A sad vidim i drugi post- pa ja imam x tetovaža i poneki pirs. :rofl:
I još i pijem. :zubo:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
Post Reply