subkultura ili?

O duhovnim i materijalnim dobrima
Lyla
Posts: 215
Joined: 07 May 2012, 23:18

23 May 2012, 15:49

ovo nije topik gdje se zgražamo.
Počela sam se pitat prvi put kad sam slučajno zalutala ljetos na neki performans gdje su ljudi bili okačeni na one suspenzije i raščerečeni po kukama imitirali bolje sutra.

Kako kažu, kad uspiješ kanalizirat bol, dođeš u neko stanje nadnaravne svijesti, neka kakti nirvana.
Ne znam, bogami, ja sam se samo poprilično prepala. :brukica:

i danas čitam članak:

http://lupiga.com/vijesti/index.php?id=6956

pa se pitam jel pripadnost ovakvoj subkulturi neka vrsta poremećaja ili postoji neko tolerantno objašnjenje po kom te i takve subkulturne skupine mogu bit sastavljene od normalnih pojedinaca koji uopće nisu sociopati?


User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

23 May 2012, 15:51

Ja mislim da su oni svi poremećeni. :hitler:

Uopće se ne šalim.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

23 May 2012, 15:51

Meni se to gadi. :(
Lyla
Posts: 215
Joined: 07 May 2012, 23:18

23 May 2012, 15:55

Oke, ovo su ekstremi.

Al postoje i manje ekstremni, al ipak nama pretjerani slučajevi.
Frend psiholog kaže da ima frendicu koja ima milju pirsinga i koja je pionirka suspenzije u Hrvata. I da je cura jako normalna, pristojna, draga i fina i sve. I kao..gle, njena percepcija lijepog i estetike uopće je drugačija, kao i ekipi s kojom se druži.
kako i kad se u svom životu prosječan Hrvat sudari s tom suspenzijom, ja se pitam?
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

23 May 2012, 15:59

Ne znam, ništa ne znam, ali poprilično sam uvjerena da onaj tko toliko muči i ranjava svoje tijelo ne voli sebe baš previše.
Last edited by Morticia on 23 May 2012, 15:59, edited 1 time in total.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

23 May 2012, 15:59

Lyla » wrote:Oke, ovo su ekstremi.

Al postoje i manje ekstremni, al ipak nama pretjerani slučajevi.
Frend psiholog kaže da ima frendicu koja ima milju pirsinga i koja je pionirka suspenzije u Hrvata. I da je cura jako normalna, pristojna, draga i fina i sve. I kao..gle, njena percepcija lijepog i estetike uopće je drugačija, kao i ekipi s kojom se druži.
kako i kad se u svom životu prosječan Hrvat sudari s tom suspenzijom, ja se pitam?
Na početku puberteta?? :misli:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

23 May 2012, 16:02

Mislim da je to kao s plastičnim operacijama, drogom i sl. Netko će imati mjeru, netko će otići u propast. Ovi ljudi su otišli u propast na neki način, a vjerojatno su počeli prvim pirsingom da se uklope u ekipu, blah.. Uvijek je netko slabiji, nesigurniji. Nije to po ničem različito od neke ženske koja je napravila operaciju nosa, usana, sisa, kvarca se cijele godine, samo je ona društveno prihvatljiva iako je nesigurna i često također odbojna oku. :zubo:
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

23 May 2012, 16:04

ex anais » wrote:Mislim da je to kao s plastičnim operacijama, drogom i sl. Netko će imati mjeru, netko će otići u propast. Ovi ljudi su otišli u propast na neki način, a vjerojatno su počeli prvim pirsingom da se uklope u ekipu, blah.. Uvijek je netko slabiji, nesigurniji. Nije to po ničem različito od neke ženske koja je napravila operaciju nosa, usana, sisa, kvarca se cijele godine, samo je ona društveno prihvatljiva iako je nesigurna i često također odbojna oku. :zubo:
Slažem se s tim.
Međutim, ono što mi je u toj cijeloj situaciji blesavo jest to da će ovakve nakaze vrlo lako osuditi i pljucnuti na takvu jednu "šupljaču" nazivajući je ispraznom i sjebanom, a sebe očito ne vide u ogledalo.
Ne, oni su tako kul... :rolleyes:

Doduše, ide to i obrnuto, ona će za njih reć' da su poremećeni, a neće razmisliti o sebi.

:misli:

I tako...
Sve je to poremećeno. :o
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
Lyla
Posts: 215
Joined: 07 May 2012, 23:18

23 May 2012, 16:07

Jel to nesigurnost? Jel to obijest? Jel to debilizam?

Bilo je na NatGeo neki dan dokumentarac o ovim pojavama, kako polako, ali sigurno, prelaze iz subkulture u mainstream. Velike tetovaže, recimo, uopće više nisu znak pripadnosti nekoj subkulturi.
Danas svaka hipsterka koja brije na Istok ima zmaja na leđima.

Hoćemo li s vremenom svi imati jezike ko gušteri? :crying:
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

23 May 2012, 16:10

Valjda sve po malo, i nesigurnost, i obijest i debilizam..
Mislim da je usporedba s narkomanijom na mjestu.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

23 May 2012, 16:11

Lyla » wrote:Jel to nesigurnost? Jel to obijest? Jel to debilizam?


Hoćemo li s vremenom svi imati jezike ko gušteri? :crying:
Vrlo nepraktično...za one koji vole lizati...sladoled. :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

23 May 2012, 16:11

Morticia » wrote:
Slažem se s tim.
Međutim, ono što mi je u toj cijeloj situaciji blesavo jest to da će ovakve nakaze vrlo lako osuditi i pljucnuti na takvu jednu "šupljaču" nazivajući je ispraznom i sjebanom, a sebe očito ne vide u ogledalo.
Ne, oni su tako kul... :rolleyes:

Doduše, ide to i obrnuto, ona će za njih reć' da su poremećeni, a neće razmisliti o sebi.

:misli:

I tako...
Sve je to poremećeno. :o
Pa tako je to i u normalnijim vidovima tih suprostavljenih grupa. Jedni i drugi se oblače uniformirano, prepoznatljivo, ulažu jednak trud u odjevne kombinacije itd.

A neki odu u ekstreme i ćao. Meni ništa manje ne bode oči jedna Nina Morić nego ti likovi, jednako su mi užasni.
Nije to za osudu, ali neizbježno se te osobe dotjeraju do toga da ih ne možeš gledati bez wtf pitanja. Oni su sebi vjerojatno lijepi. Ili možda nisu, možda su sebi ružni, tipa kao što anoreksičarka uvijek mršavi jer je sebi u ogledalu debela, možda i oni imaju potrebu da se stalno poljepšavaju jer su nezadovoljni postojećim stanjem. :misli:
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

23 May 2012, 16:28

Ne razumijem zašto bi svi pojedinci trebali biti normalni. Neka si zaguraju luster u guzicu, neka jebu antilope, kupaju u živi ili što god im srce želi. Dok plaćaju porez i ne tlače druge svojim ponašanjem, neka izgledaju kako hoće.

A nazvati ih sociopatima u društvu koje je jednog Tuđmana izabiravalo za predsjednika, jednog Miloševića, jednog Busha, je u najmanju ruku neukusno. Ako sociopati mogu voditi države, za koji kurac neki Meho ne bi zaključio da je on leopard?
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

23 May 2012, 20:02

Ne mogu se ne složit s vrletovom zadnjom rečenicom. :(

Al kad sam vidjela jezik onog tipa, trznula sam se unatrag i rukom pokrila ekran.
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

23 May 2012, 20:14

Užasno mi je ovo vidit i osjećam sućut.

Lakše mi je kad se sjetim da njih baš i nije puno briga što ja mislim.

Zapravo , nije ih uopće briga.

Razlika među tetoviranima i netetoviranima je ta što tetovirane nije briga što netetovirani nisu tetovirani...


http://tattoodesigns.benick.net/2011/08 ... wings.html
kurvanjski avatar, a
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

23 May 2012, 20:16

Ne smetaju mi, ne mislim da smo ludi ko vrsta nit da smo otišli ukurac.
to je ona ista kultura koja sigura silikone u sise, guzice, obraze, izvlači mast iz guzice i ponovno previše jede, te umrtvljuje lice.

pretpostavljam da je to proces , kao sve više šminke/tetovaža/ nakita.ako im paše i ne štete okolini, samo neka daju
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
zeleni zub
Posts: 494
Joined: 29 Nov 2011, 01:35

23 May 2012, 23:02

Mislim da naprosto zabriju na neki svoj estetski ideal. Sve njih s izbrijanim frizurama i pirsevima i tetovažama okom okrznem i strpam u isti estetski koš i ništa mi to nije tako spektakularno, varijacije na temu. Jedino mi je ovaj s bunarom na nosu gadljiv. Tako u koševe trpam i sve ostale vizualno slične jedinke. Kvarcanje i ekstenzija jedna kanta, Rip Kirby i bicikli s košarama sa suncokretom druga kanta, kosa do brade na debeli vrat treća i sl. :D . Samo furke ili osobne estetske preferencije.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

24 May 2012, 08:15

vrrrlet » wrote:Ne razumijem zašto bi svi pojedinci trebali biti normalni. Neka si zaguraju luster u guzicu, neka jebu antilope, kupaju u živi ili što god im srce želi. Dok plaćaju porez i ne tlače druge svojim ponašanjem, neka izgledaju kako hoće.

A nazvati ih sociopatima u društvu koje je jednog Tuđmana izabiravalo za predsjednika, jednog Miloševića, jednog Busha, je u najmanju ruku neukusno. Ako sociopati mogu voditi države, za koji kurac neki Meho ne bi zaključio da je on leopard?
Tko je rekao da svi moraju biti "normalni"? :misli:

Neka radi tko što hoće, dok ne ugrožava okolinu, ali jednako kao što on ima pravo ugurat si gumu od auta u nosinu tako i ja imam pravo o tome imati mišljenje. :ne zna:

A to što su Tuđman i Milošević bili bolesnici ne znači da u ludilu ne postoje gradacije. :zubo:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

24 May 2012, 08:54

ex anais » wrote:
Pa tako je to i u normalnijim vidovima tih suprostavljenih grupa. Jedni i drugi se oblače uniformirano, prepoznatljivo, ulažu jednak trud u odjevne kombinacije itd.

A neki odu u ekstreme i ćao. Meni ništa manje ne bode oči jedna Nina Morić nego ti likovi, jednako su mi užasni.
Nije to za osudu, ali neizbježno se te osobe dotjeraju do toga da ih ne možeš gledati bez wtf pitanja. Oni su sebi vjerojatno lijepi. Ili možda nisu, možda su sebi ružni, tipa kao što anoreksičarka uvijek mršavi jer je sebi u ogledalu debela, možda i oni imaju potrebu da se stalno poljepšavaju jer su nezadovoljni postojećim stanjem. :misli:
da, pitanje je kako oni sebe doživljavaju, a nekako mi se čini da nije poanta u uljepšavanju kao što je to slučaj kod nine morić
to što su došli do sličnih rezultata je slučajno :D
a što njih tjera na ovakve promjene...??? ona posvema istetoviarna ženska kaže da je preduhitrila bolest koja bi joj ostavila ožiljke po koži, onaj je valjda uvjeren da je sličniji leopardu nego ljudima, ...klingonci, gušteri... možda je evolucijski pomak, a možda nesigurnošću potaknut povratak drevnim ritualima sakaćenja... :ne zna:
Lyla
Posts: 215
Joined: 07 May 2012, 23:18

24 May 2012, 09:17

mene zanima jel to uistinu subkultura kako mi tvrdi friend ili je to kita lastavica? :D
Oke ovi ekstremi su kite lastavice, ali što je s manje ekstremnim slučajevima?
Bilo na telki dokumentarac o ljudima kojima je sve nakaradno do vrata, a od vrata gore je kao sve ok jer idu na posao, nose duge košulje i kao trebaju raditi pa nije baš in da plaše ljude. I integrirani su u društvo u potpunosti u tom smislu.
User avatar
Ze.
Posts: 1098
Joined: 17 Sep 2011, 21:26

24 May 2012, 09:21

Lyla » wrote:Jel to nesigurnost? Jel to obijest? Jel to debilizam?

Bilo je na NatGeo neki dan dokumentarac o ovim pojavama, kako polako, ali sigurno, prelaze iz subkulture u mainstream. Velike tetovaže, recimo, uopće više nisu znak pripadnosti nekoj subkulturi.
Danas svaka hipsterka koja brije na Istok ima zmaja na leđima.

Hoćemo li s vremenom svi imati jezike ko gušteri? :crying:
Mislim da danas svi žele biti nešto posebno - čak mislim da je to izjava jedne Klingonke koju sam vidio na televiziji. Sve može, samo da budeš poseban. :D
Lyla
Posts: 215
Joined: 07 May 2012, 23:18

24 May 2012, 09:24

Ze. » wrote:
Mislim da danas svi žele biti nešto posebno - čak mislim da je to izjava jedne Klingonke koju sam vidio na televiziji. Sve može, samo da budeš poseban. :D
Elem misliš kompleks, a ne subkultura kako meni frend tvrdi??
A šta je s onim vješanjem na suspenzije i kuke? Jel to isto posebnost?
Koja je razlika između toga i extremnih sportova?
User avatar
Ze.
Posts: 1098
Joined: 17 Sep 2011, 21:26

24 May 2012, 09:31

Lyla » wrote:
Elem misliš kompleks, a ne subkultura kako meni frend tvrdi??
A šta je s onim vješanjem na suspenzije i kuke? Jel to isto posebnost?
Koja je razlika između toga i extremnih sportova?
Da, u smislu gloablno usađenog kompleksa, potrebe, štatijaznam...nisam ni psiholog ni sociolog, ali nekako mi se čini da danas svi žele biti nešto ekstra, samo da iskaču od okoline na bilo koji način. Možda griješim, naravno, ne mogu ući u glavu svakog Tetovirka. :D

A ovi što vise s kuka? Nisam ih baš nešto vidio, pa neću pričati napamet - što, samo vise tako?
Lyla
Posts: 215
Joined: 07 May 2012, 23:18

24 May 2012, 09:36

Ze. » wrote:


A ovi što vise s kuka? Nisam ih baš nešto vidio, pa neću pričati napamet - što, samo vise tako?
Bome da:

http://www.google.hr/search?tbm=isch&hl ... _eoX0v66Ro

Kraljica u Hrvata, prvakinja u sportu, Riječanka :D
User avatar
Ze.
Posts: 1098
Joined: 17 Sep 2011, 21:26

24 May 2012, 09:40

Odlično. To mi je sport isto kao što mi je Eurokaz umjetnost. :D
Bit će da sam teža konzerva...
Post Reply