subkultura ili?

O duhovnim i materijalnim dobrima
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

25 May 2012, 15:56

BoDerek » wrote:Pa mi svi isto prilično isto razmišljamo. Samo što se vama nagađa i priča o njihovoj poremećenosti, a meni o tome kako bi se društvo prema njima trebalo odnosit. To je sve.

Meni to što su oni poremećeni nije neka jaka stvar za raspravljanje ukoliko ne pričamo o specifičnoj poremećenosti, bolesti, dijagnozi. Ali mi pričamo o bušenju i tetoviranju, a to nije dijagnoza ni bolest.
Pa čuj, meni osobno je odgovor na tvoje pitanje potpuno jasan i jednoznačan- društvo bi se prema njima trebalo odnositi dobro i normalno, dok ne štete drugome. :ne zna:

Mislim, to mi je toliko neupitno da uopće nisam imala potrebu posebno o tome razglabati.


MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

25 May 2012, 15:57

Morticia » wrote:
Običan. :horor: :trk:

:zubo:
:rofl: :rofl:

Bo, pa kako se sada odnosi? Kako se oni odnose prema društvu, koje su njihove želje i očekivanja?
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

25 May 2012, 16:00

BoDerek » wrote:Ali mi pričamo o bušenju i tetoviranju, a to nije dijagnoza ni bolest.
Samo po sebi nije. Ali neki poremećaj iznutra tjera ljude da ne znaju stati s bilo kakvim operacijama ili u ovom slučaju bušenjima i tetoviranjima. To je prosto k'o pasulj. Ljudi se ozljeđuju, a pitanje je koliko je društvo spremno tom ozljeđivanju dati legitimitet. Ako povrjeđivanje sebe nema nužno smrtne posljedice, društvo će mu dati legitimitet. Anoreksija se npr. liječi jer od nje ljudi umiru. Inače ne vidim zašto ljudi kosturi ne bi šetali zemljom i bili prihvaćeni, kad bi mogli takvi preživjeti.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

25 May 2012, 16:01

Ma jab' to sve u ćorku. :o

:rofl: :rofl:

Ajte bok. :w
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

25 May 2012, 16:02

Morticia » wrote:
Pa čuj, meni osobno je odgovor na tvoje pitanje potpuno jasan i jednoznačan- društvo bi se prema njima trebalo odnositi dobro i normalno, dok ne štete drugome. :ne zna:

Mislim, to mi je toliko neupitno da uopće nisam imala potrebu posebno o tome razglabati.
Nego ćemo još ponavljati kako su jako i nenormalno poremećni? Okejič :cerek:
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

25 May 2012, 16:04

BoDerek » wrote:
Nego ćemo još ponavljati kako su jako i nenormalno poremećni? Okejič :cerek:
A o čemu je ova tema? :ne zna:

Ili ćemo raspravljati može li se čovjek gušter zaposliti kao pravnik i jel ok da mu društvo to ospori?
Možemo i o tome, jednako je uzaludno.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

25 May 2012, 16:04

BoDerek » wrote:
Nego ćemo još ponavljati kako su jako i nenormalno poremećni? Okejič :cerek:
:ne zna:
Pa, ako želiš samo izvoli. :cerek:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

25 May 2012, 16:06

Mislim, sutra će se pojaviti čovjek koji je kožu ušio u bundu i glumi Jetija, a mi ćemo se praviti da ga ne bi depilirali. Ajte molim vas.
Idem čistiti stan. :tuzni:
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

25 May 2012, 16:07

Morticia » wrote:
Pa eto, vidiš kako se može, Slavice. :zubo:
Meni su oni bolesni, tebi sam ja, i svi hepi. :zubo:
Jer po meni su i oni turbo autodestruktivni.

Razlika je u tome što ja ne bih graknula kako moje ponašanje nije devijantno i autodestruktivno.
Ja sam toga svjesna i ne tražim da me netko naziva produhovljenom zbog toga. :trio:
Znači da ipak ne misliš da ima i onih koji to rade isključivo iz duhovnih pobuda, ne zato jer su sjebani ili samo željni pažnje :misli:
Ze. wrote:
Da. I? Ostale patologijie nisu tema ove rasprave, već patologije klingonske rase. :zubo:
Ne govorim o Klingoncima, nego da se baš svima koji se probadaju kukama i vise lijepi etiketa, a možda među njima ima i nekih koji tako rade isto ono što tvoja nona radi nedjeljom kad ide na misu
(dakle, :rofl: )


btw. kad smo kod probadanja.... danima me već probada nešto u leđima :mudri:
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

25 May 2012, 16:09

Netko visi na kuki?

Idem.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

25 May 2012, 16:24

Mislim da postoje ljudi koji kroz bol spoznaju duhovno.
Mislim da ovi koje je Lyla linkala nisu ti, kao ni svi oni koji "hobi" visnje na kukama prezentiraju svijetu putem interneta i imaju menadjere. :zubo:

Doduse, ja ni Sudca ne smatram bas olicenjem dusevnog zdravlja, tako da ono... :zubo:
Last edited by Morticia on 25 May 2012, 16:42, edited 1 time in total.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
Almost Rosey
Posts: 2861
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

25 May 2012, 16:27

vrrrlet » wrote:
Tako je. Ako znate sve o rogatom, kako jede djecu, krade po dućanu i pljuje po majci, onda znate sve i o kuratom, koji fino miriše, ima tri vikendice, mrtvu majku, dva fakulteta i voli masirati stopala nakon što je napravio čokoladni kolač.

Dakle, sve vi koje ste prilično zgodne a zgražale ste se nad rogatim, izvolite mi dati pičke.
Mene samo zanima razlog, ako ga ima, zbog kojeg si je netko odlučio izbušiti facu. I zanima me, također, postoji li kakva razlika u strukturi između takve populacije (što je opet nezgodno, jer ih nemreš sve trpat u isti koš) i "standardne" populacije. Eto, baš me to zanima. I nemoš mi uskratit znatiželju. Možeš mi reći da sam debil ak se okrenem na ulici ili prokomentiram za ženom s ožiljkom posred face i molit ću te da to učiniš kad vidiš da to (ili kakav ekvivalent tome) radim.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

25 May 2012, 16:44

Almost Rosey » wrote:
Mene samo zanima razlog, ako ga ima, zbog kojeg si je netko odlučio izbušiti facu. .
Pa pitaš...npr. Morti, zašt' si probila...nos? Koji ti je jarac bio? I zašto nisi probušila uho u krug i naokolo?
Ja pitam. Pitao sam frenda koji mu qrac znači križ na potkoljenici? Da jel on jebeni templar ili šta?
I zakaj je još na nadlaktici krasopisom tetovirao ime neke žene?? I oće li mu biti žao kad ga napuca i kak to misli izbrisati kad popizdi??
OK, on nije subkulturan, čak je i nekulturan (pljuje i psuje i ne zna sastaviti rečenicu bez jebiga, jebote, a u pičkumaternu...). On je samo pomodan. Vidio Beckhama i potkovao se i on... Mislim da to ide kad se zalaufaš. Baš si sam sebi guba i različit. Gade ti se činovnici, bankari, političari, treća smjena i tvoji starci. Baš hoćeš biti drugačiji. Nećeš nikada uzeti kredit, raditi od 9 do 5, vjenčati se i odgajati djecu, kupovati špek i u svemu ćeš biti drugovačiji jer kužiš (on/a) svijet bolje od ikoga, ali je to ponekad običnim pizdunima teško za shvatiti. Ovako će ga/ju odmah prepoznati jer je na direktnoj vezi sa silama svemira. Ima ugrađene antene i bio/la je u snoviđenjima (crack dijeta, vjerujem) na čaju s Beelzebubom i još nekim bubama...
I onda, jednostavno, odeeeee..... :D
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

25 May 2012, 16:47

Dakle, ipak je sve samo kontra? :zubo:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

25 May 2012, 16:58

Morticia » wrote:Dakle, ipak je sve samo kontra? :zubo:
Pa ja nekog pravog leoparda ili guštera nemam u blizini, ali da imam - pitao bi ga kaj mu to znači. Onako, iz čiste znatiželje i bez ruganja ili podcjenjivanja. Zavisno o odgovoru bih se smijao, plakao ili kimao glavom s puno razumijevanja. Ove koje poznam, a imaju pirs ili tetovaže, pitao sam i svi su odgovarali otprilike isto. Nijanse postoje, ali su sve u istoj zagradi...
Eto, to je moje iskustvo. I ja sam osamdesetih izbušio uši, imao kosu do guzice, pa me stari pitao jesam li drogoš ili peder? Rekao sam mu da nisam, da zapalim koju džoju, ali da me interesiraju samo žene i da dugu kosu nosim kako bi sakrio klempave uši. Onda mi je rekao da ću biti ćelav s 30 jer da kosu moraš šišati kao i travu da bi bila čvrsto na glavi i tako nekako....A eto, fulao je. Samo je pobijelila, mjestimično... :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

25 May 2012, 17:01

Sta sta mu znaci?! :azdaja:

Nista mu ne znaci, vidis da on JEST leopard!
Ravr!

:zubo:

Al' NE, to nije poremeceno.
Normalno je, jbte. :rofl:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

25 May 2012, 17:12

Morticia » wrote:Sta sta mu znaci?! :azdaja:

Nista mu ne znaci, vidis da on JEST leopard!
Ravr!

:zubo:

Al' NE, to nije poremeceno.
Normalno je, jbte. :rofl:
Ti si konzerva. :zubo: :cerek:
Tak su i meni govorili da sam munjen jer imam dugu kosu.... :cerek:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

25 May 2012, 17:14

:rofl:

Jesi li bio uvjeren da zato sto imas kosu pripadas drevnom plemenu Dugokosci? :zubo:

Mislim, ako smatramo normalnim da je covjek za sebe uvjeren kako je zivotinja priznajemo li uopce ijedan poremecaj ili mentalnu bolest?
Last edited by Morticia on 25 May 2012, 17:16, edited 1 time in total.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

25 May 2012, 17:15

Morticia » wrote:Sta sta mu znaci?! :azdaja:

Nista mu ne znaci, vidis da on JEST leopard!
Ravr!

:zubo:

Al' NE, to nije poremeceno.
Normalno je, jbte. :rofl:
Ako se čovjeci leopardi uspješno infiltriraju u društvo mislim da će žena s 10 mačaka konačno izgubiti titulu usidjelice. :hekla:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

25 May 2012, 18:16

Morticia » wrote::rofl:

Jesi li bio uvjeren da zato sto imas kosu pripadas drevnom plemenu Dugokosci? :zubo:

Mislim, ako smatramo normalnim da je covjek za sebe uvjeren kako je zivotinja priznajemo li uopce ijedan poremecaj ili mentalnu bolest?
Jok ja...Dugokosci nisu postojali. Bili su dorsovci i parplovci, na samom početku, a kasnije su se pojavili i još neki... :zubo:

Pa, ako netko vjeruje da je pingvin (ili ameba, leopard, točkastorepi kvol ili čudnovati kljunaš...votever) - po meni nisu su mu sve daske lijepo složene...zapravo, konstrukcija mu je u qrcu, ali ga prihvaćam kao pojavu u mojoj okolini. Onako, kao i crnog kosa ili susjedovu debelu mačku...Jedan lik iz kvarta je bio uvjeren da je on reinkarnacija nekog indijanca, ali je kasnije prestao u to vjerovati kad je pao s konja i slomio kosti (da je istinski indijanski duh bio u njemu ne bi mu se takvo što dogodilo), a drugi lik iz kvarta (lud kvart 100 na sat) je brijao da je potomak nekih vanzemljaka s alphe centauri, čitao sirius (davni SF časopis) i odlazio na zvjezdarnicu gnjaviti zaposlenike svojim "saznanjima". Jedan dan po njega su došli stričeki u bijelim kutama s onim tiru-liru autom i odvezli ga u Vrapče jer je odlučio instalirati teleport na vrhu nebodera...da ne idem u detalje.... :zubo:
Alzo dakle, ne smetaju mi (niti se imam čemu na ovom svijetu čuditi) dok me ne zajebavaju, ali tako je i sa onim "normalnim" spodobama... : tolerantan : :frajer:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

25 May 2012, 20:01

Al' priznajes da su ovi tvoji ludi k'o kupus, iako ti ne smetaju? :zubo:

Iste "osjecaje" ja gajim prema covjeku gusteru.
Ne smeta mi ni najmanje, al' mislim da je kuku totalno. :zubo:

Meni samo nije jasno sto neki ovdje imaju protiv poremecenih ludaka. :ne zna:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Potjeh
Posts: 1361
Joined: 05 Oct 2011, 00:00

26 May 2012, 14:12

karambol » wrote:Baš hoćeš biti drugačiji. Nećeš nikada uzeti kredit, raditi od 9 do 5, vjenčati se i odgajati djecu, kupovati špek i u svemu ćeš biti drugovačiji jer kužiš (on/a) svijet bolje od ikoga, ali je to ponekad običnim pizdunima teško za shvatiti. Ovako će ga/ju odmah prepoznati jer je na direktnoj vezi sa silama svemira. Ima ugrađene antene i bio/la je u snoviđenjima (crack dijeta, vjerujem) na čaju s Beelzebubom i još nekim bubama...
I onda, jednostavno, odeeeee..... :D
S ovim si sasvim sigurno pokrio jedan dio tematske populacije. Jako puno ljudi dijeli ambiciju da budu drugačiji od ostalih. Svojevrsna potraga za identitetom onako - tko sam ja zapravo? Ako imaš hrpu ljudi koji su se obrazovali kako si se ti obrazovao, ako radiš posao kojeg radi na tisuće drugih, ako se baviš hobijima kojima se oko tebe ljudi bave čovjek se zapita... Neki u potrazi za odgovorom jednostavno odu malo predaleko za ukus opće populacije.

Ja imam blisku prijateljicu koja je odlučila svojim tetovažama obilježavati bitne epohe svojeg života. S obzirom da još nije ušla u tridesete i da je već zanimljiv kolaž izreka i simbola procjenjujem da će za nekih 10-15 godina ostati bez slobodne površine. :ne zna:
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

26 May 2012, 17:16

Morticia » wrote:
Eto, ja mogu.
Tolika brutalnost prema vlastitom tijelu, bez obzira da li je učinjena u svrhu "uljepšavanja", po meni ima isti korijen- samoranjavanje.
A vjerujem da ljudi koji se imaju potrebu samoranjavati imaju problema sa samima sobom.
Vrijedi li to i za opaka pijanstva u kojima se unistim do daske? Brutalno je. Ne uljepsava me.
Dakle svi koji su se pronasli u ovome - imaju problema sa sobom.

@blue slazem se s vecinom tvojih postova na ovoj temi. Pogotovo onaj dio o toleranciji.

Ne razumijem i odbijam razumjeti neke natpise ovdje. Proglasavati nekog bolesnim samo zato jer ne zadovoljava nase estetske kriterije. Bez da nam je ista ucinio. Ili nekome drugome.
Da oko mene pun kufer spirsanih, ful tetoviranih i sta? Najvise me zajebase oni u odijelima.
BoDerek » wrote:Pa mi svi prilično isto razmišljamo. Samo što se vama nagađa i priča o njihovoj poremećenosti, a meni o tome kako bi se društvo prema njima trebalo odnosit. To je sve.

Meni to što su oni poremećeni nije neka jaka stvar za raspravljanje ukoliko ne pričamo o specifičnoj poremećenosti, bolesti, dijagnozi. Ali mi pričamo o bušenju i tetoviranju, a to nije dijagnoza ni bolest.
Amen.

Da ex, ljudi se ozljedjuju. Psihicki mnogo gore nego fizicki. Neke koji visekratno upadaju u ocito destruktivne obrasce ponasanja cemo nazvati psihicki bolesnima?
Imas srca reci frendici koja se stalno u krive zaljubljuje da je bolesnica?

Ove koje zanima zasto su se ovi probili. Pa pitas. Gdje je problem u pitanju?
Imaju i svoje web stranice ovi najpoznatiji s linka pa pitas tamo.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

26 May 2012, 17:41

Mene pitaš? Ja ionako mislim da većina ljudi ima neki poremećaj. :rofl: Sebe naravno ne izuzimam iz toga, ja ih imam barem par. Netko gugla boleštine, netko se opija, netko se drogira, netko ima neku fobiju, netko je anksiozan.. kužiš? Sve su to poremećaji u nekom stupnju. Ovisi samo o kojem. Onaj tko se reže i pokušava se ubiti je sigurno poremećeniji od mene i on to itekako zna, ne moram mu ja reći.


Ali, bottom line, svi smo donekle poremećeni, pitanje je samo koliko je naš poremećaj društveno prihvatljiv. Netko će piti čitav život bez posljedica, a netko će prijeći tanku granicu jednom i umrijeti u mukama, kužiš? Istina je da smo jako strogi prema tima koji se okliznu niz ledinu, možda zato jer smo preplašeni da smo to mogli biti mi, uz samo malo manje kontrole. Ja se ne mogu nikako identificirati s ljudima gušterima jer nemam čak ni probušene uši. Prije se mogu identificirati s tom ženskom koja zabrije na poremećenog lika. :zubo: Ali ona to ionako zna, ako je imalo pametna, stoga "poremećena si" je nešto što si s frendovima možeš razmijeniti i kao "kompliment". Onako, da, poremećena sam, ali šta ću sad, neću se ubit. :D

Stvarno misliš da je moguće živjeti gdje mi živimo, imati takvu prošlost, povijest, sve, i biti normalan? Kamon, pa svi smo spaljeni u glavu, pitanje je samo koliko je tko osvijestio i koliko je tko spreman priznati. A kad osvijestiš onda to i hendlaš dovoljno do razine neke normalnosti. Oni koji to ne mogu i ne znaju hendlati postanu meta. :ne zna:

Da smo svi savršeno zdravi u glavu, bolio bi nas kurac za nakaze bilo koje vrste. Mene ljudi gušteri ne interesiraju, pravo da ti kažem, moj jedini refleks je gađenje jer sam ionako gadljiva osoba. Isto se tako ne obrušavam ni na jednu skupinu, vidim, reagiram, prođe me. No imaš ljude koji su u stanju danima, satima, godinama trančirati recimo lica poznatih osoba, njihove operacije, njihovo psihifizičko stanje- jel to zdravo? Tko normalan može biti opsjednut tuđim izgledom? Jedna moja frendica je godinama opsesivno komentirala sve žene u krugu od sto metara. Mislila je, naravno, da je zdrava u glavu. Njena opsjednutost izgledom je za mene žestoki poremećaj. :ne zna:

Stvar je samo u tome da se čovjek okruži osobama koje imaju kompatibilne poremećaje njegovima. Netko tko serenda o tuđim plastičnim operacijama i općenito tuđem izgledu do razine opsesije je meni savršeno dosadan i smara me. Radije ću pričati čak o ljudima gušterima. :ne zna: Ali da netko ima potrebu svaki dan srati o ljudima gušterima, preporučila bih mu da se liječi.

Eto, normalnost je prerelativna pojava. Ali itekako skužiš kad netko prijeđe granicu i otkotrlja se u tri pičke materine. Primijetiš, kažeš i to je sve. Ako si jednako skurcan primjećivat ćeš svaki božji dan. Organizirati parade protiv ljudi guštera. I tako.
Ja sam općenito hladnokrvna na tuđe poremećaje i ludila. Nisam od onih koji će svaki dan nekom skakati po glavi da je lud. Nije to moj hobi. Da jest, zabrinula bih se. :D
User avatar
Bios
slučajna nakupina stanica
Posts: 1755
Joined: 18 Sep 2011, 09:08
Location: U pokretu...

26 May 2012, 18:58

Uostalom, svaki dan se takmičite tko je više lud i poremećen na više od nekoliko forumskih tema. Koja je razlika između toga i RL ljudi guštera? Bezbolnije je, samo to.

Jednostavno nije in biti običan i normalan i dosadan. :D
Maštam ... :lux:
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
Post Reply