subkultura ili?

O duhovnim i materijalnim dobrima
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

28 May 2012, 14:35

Nisam mogla uzeti primjer silovatelja ili silovanja jer ne silujes sam sebe (e da bi bila paralela sa ovim isprsanim koji su sami sebe dobrovoljno tako ukrasili). Tu bi primjer silovatelja bio potpuno promasen. I neukusan spram zaista silovanih ljudi.
Osim ako ne ubrajamo u silovanje samih sebe kad se napijemo tako da nam bude muka. :zubo: (u tom smislu sam onda visekratno "silovana"). Ubojstvo iz istog razloga bi bio los primjer. Samoubojstvo bi bio bolji, ali tu i nema diskusije, to je ultimativan nacin nanosenja stete samom sebi. :zubo:

Narkomanija bi za razliku od ovog gore bila prikladan primjer. Uzela sam alkoholizam jer narkomani JESU vec stigmatizirani, a alkoholicari ne jer si svaki Dudek malo spije vikendom i to je tak - normalno. :ne zna: E pa bas i nije.
Za potrebe diskusije i treba uzeti primjer necega gdje stetimo sebi a na prvi pogled nije stigmatizirano od okoline. Ponasanje koje je evidentno lose i vec osudjeno od srustva ide u prilog tvojoj a ne mojoj argumentaciji pa je logicno da se necu potezati toga.
Tako da ja mislim da se alkoholizam bas trebao uvesti u diskusiju.

I naravno stotine drugih poremecaja ne govore da je sovjek guster normalan. Ali ni ne govore da nije. :)
To bi bila poanta mog pisanja na ovoj temi.


User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

28 May 2012, 14:42

Pa evo, i sama si rekla za alkoholizam- to nije normalno.

Jesi li?
Jesi.

A zašto je onda čovjek gušter "možda" normalan? :misli:

Mislim, daj, zar stvarno, stvarno za nekog tko vjeruje kako je gušter i cijelo tijelo, do posljednjeg centimetra istetovira da bi izgledao kao gušter, isturpija zube, rascijepi si jezik na pola možemo uopće i teoretizirati u kontekstu neke normalnosti?
Ma koliko je ta normalnost rastezljiv pojam.
Najviše što mogu (i jesam) priznati jest to da taj čovjek ne znači nužno opasnost po okolinu i da njegov poremećaj ne govori ništa o njegovoj ljudskosti.
Ali da je normalan- nije, jbte.

I sad sam se sjetila na što sam zaboravila odgovoriti- tolika masa pirsinga i tetovaži može dovesti do različitih boleština i zaraza, nevezano samo za prljav pribor.
Otrovanje krvi, za početak.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

28 May 2012, 14:54

Pa, nitko na temi ni nije rekao da guštere smatra normalnima. Stvarno nije, ne znam što ste tolko zapeli branit njihov poremećaj. Nitko im ga ne pokušava oduzeti.

Dio nas je reklo: poremećeni su i šta sad, nisu jedini. A dio vas je reklo: poremećeni su i nije važno tko je još poremećen, bitno je da oni jesu jer je ovo njihova tema.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

28 May 2012, 15:00

Kako sad nije rekao? :o
Kako nije rekao?! :gaah:

O čemu onda uopće raspravljamo ako ne o tome? :misli:

O tome kako bi ih društvo trebalo tretirati?

Ako se ne varam više od jedne osobe na ovoj temi je reklo kako "ta sitnica" kao što je 5000 pirseva po cijelom tijelu uopće ne mora biti znak da čovjek ima neki poremećaj. :ne zna:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

28 May 2012, 15:11

Ne da mi se češljat cijela tema. Ali ja to zbilja nisam rekla, niti sam ikoga shvatila da tako misli.
Ja sam naglasila da definitivno mislim da postoje nepravilnosti, ali pošto ne znam o kakvom je poremećaju riječ i da li nužno jest (pošto mi se ne da cijlu skupinu ljudi stavit pod isti nazivnik), bitan mi je način na koji se odnose i ponašaju prema okolini. To je sve :o
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

28 May 2012, 15:21

Emericzy » wrote:

Ako tražim službenika za šalter, čovjeka-guštera i ženu u tehnikoloru neću zaposliti. Nisam ih ja diskvalificirao za taj posao, nego oni sami. Jako ću razmisliti hoću li ih zaposliti u bilo kojem drugom kapacitetu. Kako da ja znam kako daleko ide njihova sklonost krajnostima? Velika većina radnih procesa ne trpi eksces. Zašto da si na vrat natovarim potencijalne nevolje? A njima, tko je kriv što svoju ekscesnost javno reklamiraju?

Napravit ću svakako iznimku u slučaju izuzetnog talenta ili radnog mjesta koje traži kreativnost a podnosi eksces, ali takva mjesta nisu baš česta. Isto ću tako napraviti iznimku za osobu koju dovoljno dugo poznajem da znam da funkcionira normalno.

Dakle, svakako imam priličnu dozu tolerancije ali istovremeno i određenu dozu zazora prema onome što samo sebe ističe kao odmak od 'normalnog'. Sve OK; nemam problema s tobom ako si 'udaren' za svoj vlastiti račun i u svojem životu. Ali bit ću oprezan ako se uplićeš u moj život i područje za koje sam ja odgovoran.
Sad kad ovo čitam dođe mi da se i ja svrstam u vrrrletov Team Lizard. :zubo:

Recimo, onog rogatog bi rado zaposlila kao konobara u noćnom klubu, a ženu koja visi s kuke u trgovinu koja prodaje opremu za ekstremne sportove. Ne bih imala ništa protiv ni da mi kojekakve nakarade rade kao programeri ili grafičari.

Gledajući oko sebe, čini mi se da radne procese ne ometa toliko ekscesnost koliko tupost. Ukratko, između kandidata koji ima na čelu istetoviran kurac i onoga koji je glup ko kurac, odabrala bih prvog.
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

28 May 2012, 15:21

Morticia » wrote:Ako se ne varam više od jedne osobe na ovoj temi je reklo kako "ta sitnica" kao što je 5000 pirseva po cijelom tijelu uopće ne mora biti znak da čovjek ima neki poremećaj. :ne zna:
Ako su svi naglašavali da je poremećaj i alkohol i šta sve ne, onda su valjda htjeli reć da su oboje poremećeni (i alkići i gušteri), a ne da alkići jesu a gušteri nisu :rofl:

Osobno, nisam stavljala naglasak da je kod guštera 100% poremećaj u pitanju jer stvarno ne znam dovoljno o njima, a nisam nijednog ni upoznala. Pa bi bilo zbilja bahato da im nešto prišivam kao činjenicu.

Ali da ne izgledaju normalno i da se zgražam, to jesam rekla.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

28 May 2012, 15:25

BoDerek » wrote:Ne da mi se češljat cijela tema. Ali ja to zbilja nisam rekla, niti sam ikoga shvatila da tako misli.
Ja sam naglasila da definitivno mislim da postoje nepravilnosti, ali pošto ne znam o kakvom je poremećaju riječ i da li nužno jest (pošto mi se ne da cijlu skupinu ljudi stavit pod isti nazivnik), bitan mi je način na koji se odnose i ponašaju prema okolini. To je sve :o
Pa dobro, a što misliš, kako se društvo odnosi prema njima?
Mislim, ono što ja vidim tu po Rijeci (ali ovdje nema baš ovakvih ekstrema) ti ljudi žive kao i svi drugi, u smislu da nisam primjetila da ih se kamenuje na ulici.
Da, ljudi ih promatraju, ali to im valjda i jest cilj. :ne zna:

O tome da li su diskriminirani kod zapošljavanja ne znam puno, obzirom da mi se čini da takve osobe i traže "srodna" zanimanja, tj. uglavnom ih viđam po tatto studijima, eventualno na nekim sličnim mjestima.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Ze.
Posts: 1098
Joined: 17 Sep 2011, 21:26

28 May 2012, 15:25

Božek, jel nam to jedina aktivna tema na forumu? :facepalm: :rofl:
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

28 May 2012, 15:28

BoDerek » wrote: Ako su svi naglašavali da je poremećaj i alkohol i šta sve ne, onda su valjda htjeli reć da su oboje poremećeni (i alkići i gušteri), a ne da alkići jesu a gušteri nisu :rofl:

Osobno, nisam stavljala naglasak da je kod guštera 100% poremećaj u pitanju jer stvarno ne znam dovoljno o njima, a nisam nijednog ni upoznala. Pa bi bilo zbilja bahato da im nešto prišivam kao činjenicu.

Ali da ne izgledaju normalno i da se zgražam, to jesam rekla.
Pa da, to su htjeli reći.
Ali, zašto, pobogu, što to u kontekstu ove rasprave ustvari dokazuje? :ne zna: :rofl:

Zašto bi to bilo bahato? :misli:
Ako za nekog znaš da se smatra Isusom ili uskrslom Ivanom Brlić Mažuranić- hoćeš li njemu prišiti kuku etiketu?
Nećeš?
Svaka čast, ja sam očito fašist, jer ja hoću. :zubo:
Last edited by Morticia on 28 May 2012, 15:29, edited 1 time in total.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

28 May 2012, 15:29

Ze. » wrote:Božek, jel nam to jedina aktivna tema na forumu? :facepalm: :rofl:
A di će suza nego na oko :zubo:
User avatar
Ze.
Posts: 1098
Joined: 17 Sep 2011, 21:26

28 May 2012, 15:31

Morticia » wrote:
Pa da, to su htjeli reći.
Ali, zašto, pobogu, što to u kontekstu ove rasprave ustvari dokazuje? :ne zna: :rofl:

Zašto bi to bilo bahato? :misli:
Ako za nekog znaš da se smatra Isusom ili uskrslom Ivanom Brlić Mažuranić- hoćeš li njemu prišiti kuku etiketu?
Nećeš?
Svaka čast, ja sam očito fašist, jer ja hoću. :zubo:
Ja zato podržavam svakoga koga su oteli vanzemaljci! :o :rofl:
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

28 May 2012, 15:32

Morticia » wrote:
Pa dobro, a što misliš, kako se društvo odnosi prema njima?
Mislim, ono što ja vidim tu po Rijeci (ali ovdje nema baš ovakvih ekstrema) ti ljudi žive kao i svi drugi, u smislu da nisam primjetila da ih se kamenuje na ulici.
Da, ljudi ih promatraju, ali to im valjda i jest cilj. :ne zna:

O tome da li su diskriminirani kod zapošljavanja ne znam puno, obzirom da mi se čini da takve osobe i traže "srodna" zanimanja, tj. uglavnom ih viđam po tatto studijima, eventualno na nekim sličnim mjestima.
Pa takvih ekstremnih primjeraka ne znam :ne zna:
Ali, budimo realni, nismo baš neka liberalna i tolerantna sredina.

Ma ne raspravlja se meni ni o tome. :rofl:
Moja je poanta bila: bitno je kako se oni ponašaju, i ako se ponašaju dobro po tome ću im sudit. A to pravilo vrijedi i za sve druge. Ne želim im gledat u zdravstvene kartone i povijesti bolesti.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

28 May 2012, 15:34

Morticia » wrote:
Pa da, to su htjeli reći.
Ali, zašto, pobogu, što to u kontekstu ove rasprave ustvari dokazuje? :ne zna: :rofl:

Zašto bi to bilo bahato? :misli:
Ako za nekog znaš da se smatra Isusom ili uskrslom Ivanom Brlić Mažuranić- hoćeš li njemu prišiti kuku etiketu?
Nećeš?
Svaka čast, ja sam očito fašist, jer ja hoću. :zubo:
Ajme, Mortiša, koji ti je bog??

Pa zgražam se i ja, jeboteotac! I ne mislim da su normalni, i uplašila bi ih se da ih sretnem po noći.
Ali nisam im sklona u ozbiljnijim raspravama svima ozajedno prišiti nekakve luđačke etikete JER NE ZNAM NIŠTA O NJIMA.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

28 May 2012, 15:35

Ako i rogati nisu poremećeni, ova tema definitivno jest :rofl:
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

28 May 2012, 15:38

A gdje ti tu vidiš ozbiljnu raspravu? :rofl:

Mislim, pa nisam ja nekome od njih došla i u lice rekla- ti si poremećeni luđak.
Niti je ovo neka relevantna rasprava po kojoj će se raditi neka studija, što li.
Nismo ni na sudu pa da moje svjedočenje nekome od njih može škoditi.

Znači, ništa što ja ovdje napišem nije bitno niti može ugroziti ijednog čovjeka guštera.
To je samo moje mišljenje, a moje mišljenje je da su takve osobe poremećene.
Sasvim ozbiljno mišljenje u potpuno neozbiljnoj raspravi. :zubo:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

28 May 2012, 15:38

BoDerek » wrote:Ako i rogati nisu poremećeni, ova tema definitivno jest :rofl:
:facepalm: :rofl:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

28 May 2012, 15:39

E pa ja tebe kužim. Ja tebe ni ne napadam :rofl:

Iskreno, ništa mi više nije jasno :o

Ali vidim da ti je stalo do guštera.
Možda da osnuješ humanitarnu udrugu Dajmo im da budu poremećni.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

28 May 2012, 15:42

Vi ništa ne razumijete. :o

Od svih vas ja im najviše sličim, zato sam se toliko i uživjela. :o :zubo:

Osim ako je još netko ovdje bušio nos kliještima, na veš mašini. :o
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

28 May 2012, 15:51

Morticia » wrote:
Osim ako je još netko ovdje bušio nos kliještima, na veš mašini. :o
Ja sam jednom odrezala trepavice. Jel se to računa? Bar malkice?
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

28 May 2012, 15:52

Margarita » wrote: Ja sam jednom odrezala trepavice. Jel se to računa? Bar malkice?
:rofl:

Zašto?
Jesi li mislila da si neka egzotična životinja, ili? :zubo:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

28 May 2012, 15:54

Ja sam se depilirala šećernom pastom iz kućne proizvodnje. Na stubištu. :o
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

28 May 2012, 15:54

Leteća » wrote:Ja sam se depilirala šećernom pastom iz kućne proizvodnje. Na stubištu. :o
Molit ću recept, hvala. :o
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

28 May 2012, 15:56

Morticia » wrote:
:rofl:

Zašto?
Jesi li mislila da si neka egzotična životinja, ili? :zubo:
:rofl:

Biće je mislila da će joj narast veće i čvršće. Al trebala ih je onda obrijati :o
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

28 May 2012, 15:57

:rofl:

Odosmo moje rupe, tetovaže i ja kući, ovo više nema smisla. :o
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
Post Reply