Šund

O duhovnim i materijalnim dobrima
User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

23 May 2012, 16:53

Nu tebe, pa to moraš proć da bi prerasla.

Isuse, koliko sam se ja načitala ljubića: :facepalm: Ana Žube i ekipa. : :o Ljubavni vikend romani. Toga se nitko ne sjeća. Ni Tupelo, da mi može spustit kak sam stara.


Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

23 May 2012, 16:55

Perzefona » wrote:
Isuse, koliko sam se ja načitala ljubića: :facapalm: Ljubavni vikend romani. Toga se nitko ne sjeća. Ni Tupelo, da mi može spustit kak sam stara.
:rofl: :rofl:

I to* sam čitala. Jedino sam kod Cartland nepovratno zapela. :tuzni: Preružičasto, prestrašno.

*ljubiće općenito, ne te vikend nešto. :zubo:
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

23 May 2012, 16:57

Perzefona » wrote: I ja tako.

Nije neka bajna sreća misliti za sebe da si bolji, pametniji, vredniji od drugih ljudi. Nije bajna sreća ni to biti.

Jebemu, pa ljudi trebaju jedni druge, žele jedni druge. Imaju potrebu pripadati, afirmirati se među drugim ljudima, komunicirati, dijeliti se i množiti. :o

Odskakati nije nikad dobro, pa ni onda kad odskačeš po vrlini. Glave koje strše, prve padaju.

Biti izoliran u svojoj samodopadnosti nije baš neki vrh blaženstva.

Ovo je offtopic, i treba na roditeljstvo ili takvo što. Sorry.
Morticia je cijelu školu stršala, pa joj nije pala glava. :ne zna:

I zašto se mi samodopadni ne bi okružili istim takvim ljudima, zašto bi se okruživali sa šljamom? Štoviše, okružujući se šljamom dokazuješ komplekse jer is najbolji među njima, što uopće nije teško, dovoljno je imati srednju školu, oprati zube navečer i ne tući ženu do krvi, dok se okružujući ljudima boljim od sebe kruniš poniznošću i skromnošću.

Kako da ja budem skroman među plebsom? Da se pravim da frfljam, da se pravim grbav, otkinem nogu ili jezik? :ne zna: Da se prestanem prati iza uha i općenito, da ih ne uvrijedim?
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

23 May 2012, 17:02

Perzefona » wrote:Nu tebe, pa to moraš proć da bi prerasla.

Isuse, koliko sam se ja načitala ljubića: :facepalm: Ana Žube i ekipa. : :o Ljubavni vikend romani. Toga se nitko ne sjeća. Ni Tupelo, da mi može spustit kak sam stara.
:svi pisci sveta i život team: :kava:
User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

23 May 2012, 17:06

Ma gle, ne možeš baš reći da je kompletna populacija šljam. A skoro kompletna populacija sluša, gleda, traži i konzumira šund. Treš.

Kako? Zašto? To me zanima.
Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

23 May 2012, 17:29

Pa zato jer se nudi iz svih izloga :ne zna:

Šund-ljudi su dizajneri istih i logično je da se onda može jedino birati između šunda br. 1 i šunda br. 2.


(Odabrao Đelo Hadžiselimović je endemski primjerak nešunda na HTV-u npr., a on je tako mala, beznačajna mrvica u tom sistemu)
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

23 May 2012, 19:08

Morticia » wrote:Ja ne želim djetetu posebno ukazivati na idiote. :ne zna:
Danas se punki raspametila nad prizorom omota sladoleda na podu pod ljuljačkom pa sam joj lijepo objasnila da to, doduše, je crveno i plavo, ali da nije ništa lijepo nego je smeće koje neka stoka nije bacila u koš nego na pod, jer su neki ljudi stoka. Poše, moram porazgovarat s Tupelo o tome smijem li to govorit djetetu. :o

Moram priznat da mi je po pitanju šunda u zadnje vrijeme dosta fino. Nemam tv. Vijesti čitam tu i tamo, kad se sjetim reć Calibreu da mi ih pošalje na kindle. Doduše, šalje mi i Večernji, pokušavam imat nekakvog pojma šta se dešava u državi, al onda mi skine članak o tome kako i kada trebam jesti voće koje u želucu postaje kiselo, i o Kylie Minogue, a počesto i s nekom polugolom ženom, ali preživim. Ne idem na portale. Od interneta idem na fejs i forume i brainpickings. :D

Cijena koju plaćam je ta da nemam pojma šta se dešava u državi, svijetu, nemam pojma o najnovijim trendovima i hitovima i tako dalje. :D
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

23 May 2012, 19:12

Perzefona » wrote:Ma gle, ne možeš baš reći da je kompletna populacija šljam.
Pa da, ne možeš.
A skoro kompletna populacija sluša, gleda, traži i konzumira šund. Treš.
Ovo ipak možeš. :zubo: Skoro kompletna populacija je šljam.
User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

23 May 2012, 19:15

Biti šljam i slušati/gledati šljam meni nije isto.
Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

23 May 2012, 19:50

Perzefona » wrote: Ana Žube i ekipa. : :o Ljubavni vikend romani. Toga se nitko ne sjeća. Ni Tupelo, da mi može spustit kak sam stara.

o, sjeća , sjeća...
:o

Lako meni za pročitane šund romančiće jer nisam tim štivom ulazila niučije kuće, uši, nit ometala prostor zvukovima koji nisu za moja fina ušesa...
Romančići su ionako bili štivo za uspavljvanje i idealiziranje ljubavi i njenih slatkih muka..
Kad sam počela "prometovat" ( :o :facepalm: o izraza) i oni su prestali biti štivo za uspavljivanje.
Uvjerena sam da je to benigno. Našla sam drugu dudu varalicu. Jep, prostakuša sam.
Ovo je užas i vrlo otrovno, zarazno , dugotrajno i teško izlječivo...
kurvanjski avatar, a
zeleni zub
Posts: 494
Joined: 29 Nov 2011, 01:35

23 May 2012, 23:25

Silajn » wrote:
Javni (društveni) prostor :mig:
Naime, u svakodnevnom životu, ako si iole društveno aktivan (dovoljno je da odlaziš na posao) jednostavno ne možeš izbjeći šund sadržaj: gleda te s bilborda, svira na radiju (trešti iz tuđih automobila, trešti iz birtija, na pučkim zabavama), arhitektura je šund, ljudi koje srećeš i s kojima komuniciraš operiraju u okvirima šund kulture. Vijesti su, i sadržajno i opremom, uglavnom šund. Javni diskurs je šund.
Negdje se lakše, a negdje teže izolirati, ali ne možeš se izolirati potpuno.
Ok.

No, opet taj dio da šund ljudi vole, žele i traže... Što se tiče glazbe, filma, književnosti, likovne umjetnosti, kazališta i tako nekih grana stvarno mi je bespredmetno pričati o teroru šundom. Tu stvarno možeš gotovo redovno biti gospodar odabira.

I ne mislim da je bitno to što djeci puštaju u igraonici ili riječi hitova iz 76. Kužim da je grozno da dijete sluša Maju Šuput, ali niti će zbog toga u striptizete niti u znanstvenike.
zeleni zub
Posts: 494
Joined: 29 Nov 2011, 01:35

23 May 2012, 23:31

judolino » wrote: Problem je taj što je 99% interneta obično sranje.
Problem je taj što sam proveo djetinjstvo i mladost uz kvalitetan i edukativan TV program pa mi sada smeta nedostatak istoga.
Za koji ih kurac ljudi plaćaju?
Ok, koristi onaj preostali postotak.
Ne plaćaj pretplatu.
Ja sam provela djetinjstvo uz suicide strike i graničara, jedini dokumentarac koji sam uspjela upratiti je bio onaj o divljoj svinji koja ne želi hraniti jednu od svojih svinjica, možda mi zato sada ništa ne smeta :zubo: .
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

24 May 2012, 09:00

Perzefona » wrote:Isuse, koliko sam se ja načitala ljubića: :facepalm: Ana Žube i ekipa. : :o Ljubavni vikend romani. Toga se nitko ne sjeća. Ni Tupelo, da mi može spustit kak sam stara.
Kako se ne bih sjećala Ane Žube, pobogu :raspa:

Da, i ja sam stara. :crying:
kuki wrote:Danas se punki raspametila nad prizorom omota sladoleda na podu pod ljuljačkom pa sam joj lijepo objasnila da to, doduše, je crveno i plavo, ali da nije ništa lijepo nego je smeće koje neka stoka nije bacila u koš nego na pod, jer su neki ljudi stoka. Poše, moram porazgovarat s Tupelo o tome smijem li to govorit djetetu. :o
Meni je muž zabranio da joj to govorim. :o
Veli da će to ionako sama naučiti jednog dana, ali da nema smisla da odgajamo malo čangrizavo mizantropče. Kao, neka barem nekoliko godina vjeruje u med, mlijeko, slatke štence i sunčano vrijeme.
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

24 May 2012, 09:07

Chilimama » wrote:... nedostajala im je upravo sevka jer je pajsad originalna, svoja, nejebenikog, ima stila, dobro izgleda i nenadjebiva
jašta, ugledajte se, kćeri naše :mudri: :serek:
Glede sportskog dijela programa su se malo ljutikale jer ko, robica je fina , šeta da se ne vidi ili zapraši ili tako nešto
s ovim se, srećom, ne srećem previše ali uvijek ima netko... na pozivnicama za zadnji rođendan moje kćeri smo naglasili da dođu odjeveni u što stariju odjeću jer ćemo i do šume.... jednu je mama dovela direktno od frizera, sa šljkicama po glavi.... valjda da paše na šljokičaste štrample i lakirane cipele
vratila se mami u ponešto izmjenjenom izdanju :D
ex_anais wrote:Ja sam slušala Tajči kao dijete pa sam opet ispala ok.
ali sasvim sigurno nisi čula za liposukciju u crtiću :D :(

logično mi je da će se kroz istraživanje najesti i šunda ali ne i da je šund glavno jelo
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

24 May 2012, 09:12

baja » wrote: vratila se mami u ponešto izmjenjenom izdanju :D
:rofl: Difno.

Joj, tužno mi je čitat ovo.
ali sasvim sigurno nisi čula za liposukciju u crtiću :D :(
Jesu to bile one.. Divlje mačke? Ili tako nekako?
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

24 May 2012, 09:20

kuki » wrote: Jesu to bile one.. Divlje mačke? Ili tako nekako?
bratz, dabogda im se otkotrljale one predimenzionirane glave :o
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

24 May 2012, 09:22

Morticia » wrote:Može li meni netko objasniti zašto šund postaje sve popularniji?
Prvo, obrazovanje ubrzano (već par desetljeća) odlazi k vragu. Znači, sve je manje publike za zahtjevnije kulturne proizvode.

Drugo, ljudi koji odlučuju o kulturnoj politici od 1990. dalje mahom su nekulturni ognjištari.

Treće, promijenio se image šunda. Ljude šunda više nije sram. Prije si bar verbalno podržavao 'kulturu' a diskretno trošio 'šund'. Danas je šund OK, a kultura se ismijava.

To je dugo lagano klizanje u propast.

Dakle, bit će još gore. Najveći je problem percipirana elita. Ljudi i kvalitete u koje se mladi ugledaju.
User avatar
Ze.
Posts: 1098
Joined: 17 Sep 2011, 21:26

24 May 2012, 10:09

Šund ko' šund - ljude šund očito zabavlja. Ponuda-potražnja i tako to.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

24 May 2012, 10:19

Ze. » wrote:Šund ko' šund - ljude šund očito zabavlja. Ponuda-potražnja i tako to.
A jel' moguće da se radi o začaranom krugu?
Tj. da nas putem medija sustavno (još više) zatupljuju?
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Ze.
Posts: 1098
Joined: 17 Sep 2011, 21:26

24 May 2012, 10:21

Morticia » wrote:
A jel' moguće da se radi o začaranom krugu?
Tj. da nas putem medija sustavno (još više) zatupljuju?
A, pa da. Nisam siguran da li je bilo prije kokoš ili jaje, ali tu se sad već radi o cijelom ekosistemu. :D

Mainstream je šund nad šundovima, od muzike, filmova do preporučene literature.
Priznajem, kriv sam po (gotovo) svim točkama. :rofl:
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

24 May 2012, 12:56

Perzefona » wrote:Ma gle, ne možeš baš reći da je kompletna populacija šljam. A skoro kompletna populacija sluša, gleda, traži i konzumira šund. Treš.

Kako? Zašto? To me zanima.
Zašto to ne bih mogao reći? Čini li skoro kompletna populacija išta da me razuvjeri? :rofl:
Perzefona » wrote:Biti šljam i slušati/gledati šljam meni nije isto.
Otprilike kako nije isto biti sifilitična kurva ili jebati sifilitičnu kurvu, ali u oba slučaja imaš sifilis.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

24 May 2012, 14:08

Ze. » wrote:
A, pa da. Nisam siguran da li je bilo prije kokoš ili jaje, ali tu se sad već radi o cijelom ekosistemu. :D

Mainstream je šund nad šundovima, od muzike, filmova do preporučene literature.
Eto, kad nas izvanzemaljci konačno postoje, moći će se diviti ekosistemu i civilizaciji izgrađenoj isključivo od fekalija. :zubo:

BTW, znači li ikome išta riješ FicDep? ;)
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Ze.
Posts: 1098
Joined: 17 Sep 2011, 21:26

24 May 2012, 15:44

Leteća » wrote:
Eto, kad nas izvanzemaljci konačno postoje, moći će se diviti ekosistemu i civilizaciji izgrađenoj isključivo od fekalija. :zubo:

BTW, znači li ikome išta riješ FicDep? ;)
Možda nešto i nauče od nas. :D
Lyla
Posts: 215
Joined: 07 May 2012, 23:18

24 May 2012, 15:48

vrrrlet » wrote:
Zašto to ne bih mogao reći? Čini li skoro kompletna populacija išta da me razuvjeri? :rofl:
Vidiš kako si ti zao. :E Tamo jebeš ljude što bi guštere vratili iz rupa iz kojih su isplazili, a ovdje cijelu populaciju nazivaš šljamom bez problema. :uzdah:
Ti si jedan obični populist i pozer.
:giggle:
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

24 May 2012, 15:49

:kokice: :zubo:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
Post Reply