Šund

O duhovnim i materijalnim dobrima
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

22 May 2012, 13:24

Može li meni netko objasniti zašto šund postaje sve popularniji?

Ne, Šmokljane, ovo nije još jedna tema na kojoj se hvalimo kako mi ne volimo šund. :zubo:

Daleko sam od neke intelektualne elite, al' što je previše previše je. :gaah:
Više ne mo'š slušat radio, pogledat neki film- sve sam šund. :mama:


MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

22 May 2012, 13:25

Jel treš ili baš šund? :misli: Ono, :jelenarozga:?
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

22 May 2012, 13:27

Ma što ja znam kako se više to zove. :gaah:

Svejedno, Rozga, Colonia, "pop" muzika.
Čovječe, ispada da ću počet žalit za vremenima kad je Madona bila kraljica popa. :mama:

Filmovi, također.
Danas je čovjek sretan ako je svaki deseti film koji pogleda vrijedan spomena, kamoli dobar ili odličan. :mama:

I nije to rezevirano samo za naše prostore, imam osjećaj da je svugdje na svijetu tako.
Kakav gangsta rap, koji je tu kurac?! :gaah:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

22 May 2012, 13:43

jeftin je. ne zahtijeva nikakvo obrazovanje ni znanje o umjetnosti.
pristupačan.
mehk, ko duša
a otrovan...
zarazan
jbga
alert alert

kad se uvuče nemoš se riješit
jednom sam zamolila učiteljicu svoj djece da mi djecu ne opuštaju uz ples na glazbu od severine i magazina pa mi rekoše da to nije u skladu s odgojem
aj dobro, bezbolno je prošlo, nismo podupirali a i sami su u međuvremenu naučili što ne valja.. međutim, nije lako...

Blaženi partizanski zakoni pa se na šund plaćao masni porez, postojala komisija za vrednovanje i nije cajku bilo slušat tek tako..
kurvanjski avatar, a
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

22 May 2012, 13:46

Već odavno žalim za Madonnom koja se izvijala na oltaru. :cerek: Nisam je nikad slušala, ali ajde.

Ja to zovem "fenomen globalnog zatupljenja". Furaju se sve retardiranije stvari, u kojem god obliku hoćeš. Ono, Sumrak, jebote. :facepalm:

Vuče mi na neku gadnu zavjeru - zaglupljivanjem stvoriti što više ovaca koje možeš šišati. Crkva je dobila konkurenciju, pa zato pizdi. :cerek:
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

22 May 2012, 13:46

A ne znam, nemam ni ja neko obrazovanje ni znanje o umjetnosti, al' stvarno mi se više povraća od tolike količine, da me prostiš, sranja.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

22 May 2012, 13:48

Leteća » wrote:Već odavno žalim za Madonnom koja se izvijala na oltaru. :cerek: Nisam je nikad slušala, ali ajde.

Ja to zovem "fenomen globalnog zatupljenja". Furaju se sve retardiranije stvari, u kojem god obliku hoćeš. Ono, Sumrak, jebote. :facepalm:

Vuče mi na neku gadnu zavjeru - zaglupljivanjem stvoriti što više ovaca koje možeš šišati. Crkva je dobila konkurenciju, pa zato pizdi. :cerek:
Ma da, al' nekako mi se čini da je to izmaklo kontroli čak i onima kojima je možda u startu bilo u interesu zatupiti nas.

Uostalom, tko su to "oni"?
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

22 May 2012, 13:56

Morticia » wrote:
Ma da, al' nekako mi se čini da je to izmaklo kontroli čak i onima kojima je možda u startu bilo u interesu zatupiti nas.

Uostalom, tko su to "oni"?
Oni? Pa neoliberalni kapitalisti, tko drugi?

Treba to sve pokokat. Evo, upravo berem friški mrazovac za otrovne strelice kojima ću gađati njih i njihove sluge kad mi dođu u šumu igrat pejntbol. :usama:
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

22 May 2012, 13:57

:rofl: :misli:

Ne znam, ne znam, razmislit ću malo o tome pa se javim. :o
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

22 May 2012, 15:59

Leteća » wrote:
Oni? Pa neoliberalni kapitalisti, tko drugi?

Treba to sve pokokat. Evo, upravo berem friški mrazovac za otrovne strelice kojima ću gađati njih i njihove sluge kad mi dođu u šumu igrat pejntbol. :usama:
Todorić, Kutle, Rojs, braća Mamić, Kerum, seka Kerumica, Ante Gotovac, Vlatko Marković, Tomo Šokota, Anas Sharbini, David Beckham, Žižek, Engdahl, Tito, Osama...pardon, Obama, O mama, Scarlet O'Hara, Lady Gaga, vlč Sudac, Popaj, Silvester, Tom i Jerry, Vlada Budala, George Soros, George Bush (alias Jura Grmek) i njegov tata, Gagarin....ma, ima ih.... :D
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

22 May 2012, 16:02

Jučer sam navratila susjedi na kavu, odnijela sam joj malo pite od jabuka koju sam radila u nedjelju, ona meni dade genijalne popečke od špinata. Ma kud odoh?

Daklem, bio joj je upaljen televizor. Ja ne gledam TV. Ne zbog neke odluke ili stava, ništa slično. Jednostavno se dogodilo da se u mojoj kući TV ne pali danima. Elem, tamo neka emisija na Novoj, što već ide u to vrijeme, oko pola sedam, mislim.

Ostala sam totalno zgranuta. Na ekranu sama neka nepoznata lica koja su navodno popularna. Prepoznala sam onog tipa s kapom iz Plavog orkestra koji je nedavno, kažu, snimio neki duet s nekom srpskom narodnjačom, nisam ime zapamtila. A kako je izgledala!!! :horor: A tek govorila! Ne, to nije bio njegovani srpski književni jezik.

Dakle, što hoću reći? Toga, ljudi, zbilja nije bilo prije 20 godina na TV. Nije, da me ubijete. Dakle, u vrijeme kad smo bili s našim istočnim susjedima u istoj državi, kad se emitirao i njihov program, takva se sranja nisu puštala na TV.

Eto odakle šund - s televizije.
Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

22 May 2012, 16:08

Perzefona » wrote: Eto odakle šund - s televizije.
Zadnje što sam vidio na Novoj tv, također nenamjerno - slučajno zatečen u gostima, je prilog u emisiji takvog tipa ili je to čak ista ta :ne zna: bila je "reportaža" o nekom tipu koji je, navodno, nekakav modni "guru" ili mačak ili neki qrac...a koji je zaslužio pažnju jer je depilirao svoju guzicu i rastumačio znatiželjnom puku kako je to proživio...
:gaah: :gaah: :gaah: Image
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

22 May 2012, 16:22

Da, prije dvajst godina na telki nije bilo depiliranih modnomačjih guzica. Jer smo živjeli u jednoumlju. A onda je došlo bezumlje u kojem je netko primijenio drevni mafijaški aksiom da se na smeću može najbolje zaraditi.

I tako u svim medijima. Tamo na onom forumu već se godinama raspravlja žele li čitatelji smeće ili im ga nameću nemaštoviti urednici. Konačnog zaključka još uvijek nema.
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

22 May 2012, 16:34

Ja imam gadan problem s tom televizijom. Evo, činjenica je da više HRT nema obrazovnog programa. Zašto? Zašto moram plaćati TV pretplatu da bih gledala reklame, sapunice i dnevnike?

Ja znam da se televizija bori za gledanost i da joj nije lako u konkurenciji s medijima, netom, komercijalnom televizijama, ali zato i plaćamo pretplatu, zar ne? Isuse, kako dugo nisam gledala TV. Ide li još uopće TV kalendar u podne? Idu li zanimljivi putopisi, dokumentarci, a da nisu s onim idiotskim sinkronizacijama, onak za pismene ljude koji stignu pročitati titl? Onaj kreten koji destilira mokraću na jednoj od komercijalnih TV izgleda da je svima gledljiviji.
Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

22 May 2012, 16:44

Ima pokoji dokumentarac, a i dalje ide i onaj franjotuđmanovski kalendar.

Telku nisam gledala godinama. Čak ni posjedovala.
A onda sam je mooorala imati jer sam se pripremala na život na selu, a trebala je krenuti jedna divna poučna emisija o tome kako se drži motika i kako se muzu koze.... FARMA!! :cerek:

Isuse, koji sam ja idiot. :facepalm:
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

22 May 2012, 17:57

Leteća » wrote:Ima pokoji dokumentarac, a i dalje ide i onaj franjotuđmanovski kalendar.

Telku nisam gledala godinama. Čak ni posjedovala.
A onda sam je mooorala imati jer sam se pripremala na život na selu, a trebala je krenuti jedna divna poučna emisija o tome kako se drži motika i kako se muzu koze.... FARMA!! :cerek:

Isuse, koji sam ja idiot. :facepalm:
A kaj da ti kažem? Pretpostavka je majka svih zajeba... :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

22 May 2012, 18:30

Leteća » wrote: Ja to zovem "fenomen globalnog zatupljenja". Furaju se sve retardiranije stvari, u kojem god obliku hoćeš. Ono, Sumrak, jebote. :facepalm:
To je to. Muzika je u izravnoj korelaciji s inteligencijom. Dosta je pogledati jednom takvu ekipu, sve bude jasno. :puke:
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

22 May 2012, 18:49

Tv se kod mene rijetko pali. Valjda svaka dva mjeseca i to ciljano.
Do te mjere da je zatvoren u ormaru, a nema oltar u boravku kao kod vecine domova. Ne nagrdjuje mi zivotni prostor.
Vani drzavni programi (zive od pretplate) jesu bez sunda, nekad dosadni, ali ozbiljni i sa pouzdanim informacijama, kvalitetno napravljeni, sa obrazovnim temama, nikakva senzacionalisticka zuta stampa a kamoli nekakve realiti emisije. Kvalitetni politicki talk show-ovi, dokumentarci, putopisi.
I najbolji dio, ne prekidaju filmove reklamama. :S Komercijalni stave usred najnapetije scene reklame od 17 minuta. :facepalm:
Do tad zaobravim i sto sam gledala, a kamoli da je bilo napeto.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

22 May 2012, 19:53

karambol » wrote:
Zadnje što sam vidio na Novoj tv, također nenamjerno - slučajno zatečen u gostima, je prilog u emisiji takvog tipa ili je to čak ista ta :ne zna: bila je "reportaža" o nekom tipu koji je, navodno, nekakav modni "guru" ili mačak ili neki qrac...a koji je zaslužio pažnju jer je depilirao svoju guzicu i rastumačio znatiželjnom puku kako je to proživio...
:gaah: :gaah: :gaah: Image
ovo nije šund. ovo je treš.

nek mi netko prvo objasni što smatra šundom, a što trešom, da mogu nastaviti.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

22 May 2012, 20:38

Mogao je biti naziv i jeftilen sranje od sadrzaja po SVIM medijima, tako svejedno.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
zeleni zub
Posts: 494
Joined: 29 Nov 2011, 01:35

22 May 2012, 21:10

Ako maknemo klince koji gledaju crtiće i ne čitaju štampu i penziće koji gledaju dnevnik i jel me netko tražio- ostaje grupacija koja uglavnom ima internet. Dakle ima sve uvjete da čita, gleda i sluša što želi i to za nižu cijenu, nego što je slučaj s kinom, tv i radio pretplatom i kupovanjem novina. Koji dio problema propuštam?
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

22 May 2012, 21:10

@ morticia :ma slažem se ja s tobom, sve je postalo prilagođeno bedacima.
sve je manje izazova u sadržajima koji se nude, a sve više je ponuđenog na razini koja ne izaziva razmišljanje.
rekla bih da se većina vijesti, u bilo kojem obliku, svodi na utaživanje gladi otprve. gola tijela, sex, jeftini humor. katastrofe. tome pridodajmo velike atribute, koji će stršati u naslovima, i time privući publiku.
a publika, umorna od života, sve češće samo to i traži: da ne mora sad još i misliti, nek gledaju tko se s kime jebe, kako mu je pokazao tko je gazda, vidi kako je ta familija stradala i što tko nosi, te zapleti na razini da odustajem od većine serija i filmova :facepalm:
kroz medije se prate životi meni nezanimljivih ljudi, koji ništa pametno ni zanimljivo ni za društvo bitno ne rade, nego su sami sebi svrha.
oni su protagonisti svega, samo je pitanje gledamo li njihov uspjeh ili patnju.

što se tiče internetsa, i tu ima kvalitetnih stvari za naći. pitanje je pronađe li ih većina
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

22 May 2012, 21:24

zeleni zub » wrote:Ako maknemo klince koji gledaju crtiće i ne čitaju štampu i penziće koji gledaju dnevnik i jel me netko tražio- ostaje grupacija koja uglavnom ima internet. Dakle ima sve uvjete da čita, gleda i sluša što želi i to za nižu cijenu, nego što je slučaj s kinom, tv i radio pretplatom i kupovanjem novina. Koji dio problema propuštam?
Propuštaš odgojnu komponentu medija.

Kako se uostalom dozna što se želi gledati, slušati? Internet nudi svašta, kako znati što uzeti, kako oformiti ukus i sklonost.

Evo, upravo na radiju slušam emisiju o Dragi Britviću i ide pjesma Novih fosila s njegovim stihovima. Glase otprilike ovako:

Ugasili smo davno petrolejke i luči
i posjekli su kesten za telefonske žice.
Sad mogu na telefon da pitam gdje su ptice
(...)

I pala mi je ova tema na pamet. Eto, takvi su nekad bili stihovi popularne glazbe koja se sretala na radiju i TV-u. Ne kažem da je baš sve bilo bajno i poetski vrhuhsko, ali to su otprilike slušale i gledale široke narodne mase, to im se nudilo. A to je bio pjesmuljak, šlager, zabavnja, kuruza.... U usporedbi s današnjim pjesmuljcima, to je umjetnost.

Problem danas koji propuštaš misim da je u prevelikoj i preopširnoj ponudi. Koja često rezultira bauljanjem i izgubljenošću.
Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

22 May 2012, 23:08

Chilimama » wrote: jednom sam zamolila učiteljicu svoj djece da mi djecu ne opuštaju uz ples na glazbu od severine i magazina pa mi rekoše da to nije u skladu s odgojem...
sevka je dobar primjer propadanja kriterija; nekoć je oponašala alanis morissette, a skončala na ceci :D
a huljiću bi oduzela državljanstvo zbog trovanja nacije lošom ritam mašinom
Leteća wrote:Oni? Pa neoliberalni kapitalisti, tko drugi?
da, histerični konzumerizam je srozao kriterije; što više, a ne što bolje
Treba to sve pokokat. Evo, upravo berem friški mrazovac za otrovne strelice kojima ću gađati njih i njihove sluge kad mi dođu u šumu igrat pejntbol
zanimljiva ideja :o :D
Perzefona wrote:Eto odakle šund - s televizije.
istina ali je televizija u isto vrijeme i odraz društvene klime
čini mi se da je šund kod nas sveprisutan, serviraju nam ga polupismeni ljudi koji su se na bitnim pozicijama našli zahvaljujući obiteljskim i/ili političkim vezama
kad kažem polupismeni, mislim uistinu polupismeni za poslove koje rade
tako da televizija samo prenosi stanje s terena; šund u politici, u sportu, u obrazovanju, kulturi... :D
zeleni zub wrote:Dakle ima sve uvjete da čita, gleda i sluša što želi i to za nižu cijenu, nego što je slučaj s kinom, tv i radio pretplatom i kupovanjem novina. Koji dio problema propuštam?
nije problem u odabiru medija nego u filtriranju informacija, a šund je zastupljeniji
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

23 May 2012, 06:48

zeleni zub » wrote:Ako maknemo klince koji gledaju crtiće i ne čitaju štampu i penziće koji gledaju dnevnik i jel me netko tražio- ostaje grupacija koja uglavnom ima internet. Dakle ima sve uvjete da čita, gleda i sluša što želi i to za nižu cijenu, nego što je slučaj s kinom, tv i radio pretplatom i kupovanjem novina. Koji dio problema propuštam?
Javni (društveni) prostor :mig:
Naime, u svakodnevnom životu, ako si iole društveno aktivan (dovoljno je da odlaziš na posao) jednostavno ne možeš izbjeći šund sadržaj: gleda te s bilborda, svira na radiju (trešti iz tuđih automobila, trešti iz birtija, na pučkim zabavama), arhitektura je šund, ljudi koje srećeš i s kojima komuniciraš operiraju u okvirima šund kulture. Vijesti su, i sadržajno i opremom, uglavnom šund. Javni diskurs je šund.
Negdje se lakše, a negdje teže izolirati, ali ne možeš se izolirati potpuno.
Post Reply