Hrvatska kultura cvjeta, a Hrvatska u kurcu

O duhovnim i materijalnim dobrima
User avatar
Aurora
Posts: 342
Joined: 12 Nov 2011, 19:35

30 Mar 2012, 18:28

Redovito slušam dnevnik (obično gledam u tanjur), i svako malo neka izložba/sajam/festival/slično. Hrvatski radnici/proizvođači/poslovnjaci osvajaju nagrade ili već imaju nagrade u nečemu.

S druge strane, kriza, dugovi, otkazi, propast dolazi zajedno s tim sajmovima.



Jesam li nešto krivo čula?


Ovom usranom konzumerističkom društvu fali ljubav, čast, srčanost, suosjećajnost i poštenje, a ne nikakav patriotizam, bogobojaznost, marljivost, spremnost na odricanje i prihvaćanje besmislenih kazni...
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

31 Mar 2012, 11:53

Aurora » wrote:Redovito slušam dnevnik (obično gledam u tanjur), i svako malo neka izložba/sajam/festival/slično. Hrvatski radnici/proizvođači/poslovnjaci osvajaju nagrade ili već imaju nagrade u nečemu.

S druge strane, kriza, dugovi, otkazi, propast dolazi zajedno s tim sajmovima.



Jesam li nešto krivo čula?
..jesi, krivo si cula. nema druge strane, tj ona nije bitna. :zubo:

sve cesce cujem neke pozive, proglase, apele da se pocne malo pozitivnije gledat na ovu nasu situaciju, sadasnjost, pa i buducnost, da se isticu pozitivni primjeri kojih ima, ali se utapaju informativno u crne vijesti, previse se govori o kriminalu, mafiji, korupciji, razbojstvima i ostalom slicnom.
kao, stvara se slika da ta crna slika preteze, ali ajmo se dogovorit da se barem radi o fifti-fifti i onda rec..nije bas sve tako crno.
ali i kad se hoce staviti te neke pozitivne vijesti ili barem neutralne, malo kad se pogleda i razmiusli sto se pogledalo, uglavnom samo jos vise i dublje povuku u crnilo.
mislim, netko ocito zeli da se crnilo ne vidi tako sto ce se pustiti crnilo, nesto kao sto sipa radi kad oce pobjec. :D
..nekidan je u splitu bilo odrzano predavanje naslova teme..zasto je hrvatsko drustvo zaostalo u razvoju - izazovi postindustrijskih promjena. mjesto gdje se odrzavalo opredavanje..dominikanski samostan u splitu. predavac, sveucilisni profesor, doktor znanosti perackovic, predavac na hrvatskim studijima i visi znanstveni suradnik u pilaru.

dakle, usprkos tome sto je predavac najavio da se kao pripadnik znanstvene zajednice na neki nacin osjeca obaveznim da popularizira i na takav nacin obrazuje narod, pa se mozda tu mogu naci neke olaksavajuce okolnosti, odavno nisam cuo uzivo tako otvorenu kombinaciju zamjene teza, pogresnih premisa na bazi izoliranih rezultata istrazivanja, uopce, prepuno logickih nedosljednosti, pozivanja pozitivnih procesa i primjera u proslosti da bi ih se nakon toga pet puta jace zgazilo tako da postanu argumenti, oblacenje u znanstvene halje najobicniju ideologizaciju na vise strana i razina. ukratko, hardkor prostitucija znanosti, a pod tim ne mislim na populariziranje.
predivan trenutak da bi se vidjelo iskoristavanje apsurda na svoj mlin na nacin..vjerujem jer je nevjerojatno da je realno, sto vise nije ni nevjerojatno, nego suludo..

citavo predavanje je sluzilo tome da usprkos svemu, cak i tom predavanju, ima nade, valjda jer jer smo u ovoj drzavi i u ovom ekonomskom sustavu, ima nade ako ne podlegnemo najvecoj opasnosti, a to je depopuacija i ima nade ako svaki grad na jadranu ili dalmaciji, gdje vec, napravi solanu ili se okrene nekoj drugoj postindustrijskoj arkadijskoj proizvodnji i odabiranju treceg puta koji je zamaskiran u peti ili koji vec puteljak.

dakle, lukavo predavanje koje mi simbolicki govori o karakteru forsiranog optimizma u nas koji ne zeli da se shvati kao da je forsiran, dakle, optimizam kroz utjehu.

dakle, sajmovi nicega, nagrade za uzalud, prezivljavanje prikazano na razini tv survajvora, a realnost nam je potajno salezijanski irsko bormanovsko oslobadjanje, dakle, nade ima.
kao sto nam je ekonomija u propasti, a banke cvjetaju, tako nam cvjeta u kultura utjehe, nade i vjere, a mi svaki dan se sa dijelom sebe rastajemo i to sasvim nefigurativno, sasvim namjerno osmisljeno i s nestrpljenjem.


da, mjesto predavanja je isto ono u oviru kojega se redovno odrzava misa pavelicu, ali kontekst je u oku kontekstualizatora, a kontekst je u predavanju nametljivo izbjegnut, iako se par puta spomenuo u indirektnim tragovima kao cinjenicna objektivnost koja je eto, mozda i srecom nezaobilazna, sto nam jos vise daje nade za optimizam u bilo kakvo, cak i nepostojece sutra, samo ne onakvo kojeg smo se rijesili.
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

31 Mar 2012, 14:00

..a unda » wrote:predavac na hrvatskim studijima i visi znanstveni suradnik u pilaru
Treba li išta dalje reći?

Dvije institucije koje je HDZ utemeljio kad je vidio da one postojeće, koliko-toliko normalne, ne može zatrti samo tako, niti može u njih instalirati dovoljno svojih ideologa.

Drek vrijede i Hrvatski studiji i Pilar.
User avatar
Aurora
Posts: 342
Joined: 12 Nov 2011, 19:35

03 Apr 2012, 11:33

sve cesce cujem neke pozive, proglase, apele da se pocne malo pozitivnije gledat na ovu nasu situaciju, sadasnjost, pa i buducnost, da se isticu pozitivni primjeri kojih ima, ali se utapaju informativno u crne vijesti, previse se govori o kriminalu, mafiji, korupciji, razbojstvima i ostalom slicnom.
kao, stvara se slika da ta crna slika preteze, ali ajmo se dogovorit da se barem radi o fifti-fifti i onda rec..nije bas sve tako crno.

Dakle, ti misliš da su novinari izmislili 6. festival kave?
Ovom usranom konzumerističkom društvu fali ljubav, čast, srčanost, suosjećajnost i poštenje, a ne nikakav patriotizam, bogobojaznost, marljivost, spremnost na odricanje i prihvaćanje besmislenih kazni...
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

03 Apr 2012, 16:46

Aurora » wrote:

Dakle, ti misliš da su novinari izmislili 6. festival kave?
il to postoji? u nas ili inace u svijetu, u sinju npr? :ne zna:

pa eto, ako je vijest, onda postoji. i da, u pravu si, kakve veze imaju moji neplaceni racuni za vodu i struju dok se odrzava festival kave i ako je tu prepuno uspjesnih ljudi koji piju kavu ili sto vec, ako vidim da nam kultura kave cvjeta.
vidim da je dobro. i bi tako.. :D
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

03 Apr 2012, 16:56

To je bilo sad u Opatiji, vidijo plakate na svoje oči.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

03 Apr 2012, 17:00

vrrrlet » wrote:To je bilo sad u Opatiji, vidijo plakate na svoje oči.
..onda mora da stvarno postoji taj festival. :ne zna:
User avatar
Aurora
Posts: 342
Joined: 12 Nov 2011, 19:35

03 Apr 2012, 17:45

..a unda » wrote: il to postoji? u nas ili inace u svijetu, u sinju npr? :ne zna:

pa eto, ako je vijest, onda postoji. i da, u pravu si, kakve veze imaju moji neplaceni racuni za vodu i struju dok se odrzava festival kave i ako je tu prepuno uspjesnih ljudi koji piju kavu ili sto vec, ako vidim da nam kultura kave cvjeta.
vidim da je dobro. i bi tako.. :D
U Opatiji, kako vrrlet kaže. I nije samo festival kave.

Ali ja sam mislila: Kako hrv. kultura ima toliko festivala, sajmova, feštica... a Hrvatska nam je u kourc.?
Ovom usranom konzumerističkom društvu fali ljubav, čast, srčanost, suosjećajnost i poštenje, a ne nikakav patriotizam, bogobojaznost, marljivost, spremnost na odricanje i prihvaćanje besmislenih kazni...
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

03 Apr 2012, 17:52

Aurora » wrote:
U Opatiji, kako vrrlet kaže. I nije samo festival kave.

Ali ja sam mislila: Kako hrv. kultura ima toliko festivala, sajmova, feštica... a Hrvatska nam je u kourc.?
pa, ko se kruha ne nakruhi, taj se igre ne naigra.. :D
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

03 Apr 2012, 17:52

Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Aurora
Posts: 342
Joined: 12 Nov 2011, 19:35

03 Apr 2012, 18:29

Ovom usranom konzumerističkom društvu fali ljubav, čast, srčanost, suosjećajnost i poštenje, a ne nikakav patriotizam, bogobojaznost, marljivost, spremnost na odricanje i prihvaćanje besmislenih kazni...
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

03 Apr 2012, 19:35

Aurora » wrote:
U Opatiji, kako vrrlet kaže. I nije samo festival kave.

Ali ja sam mislila: Kako hrv. kultura ima toliko festivala, sajmova, feštica... a Hrvatska nam je u kourc.?
pa i festivali su biznis. kaj treba u opatiji napraviti? tvornicu?
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

03 Apr 2012, 20:15

Aurora, to što su većinom zle vijesti ne znači da je život stao. ljudi se još uvijek vole, zaljubljuju, darivaju i provode vrijeme skupa. Stvarno mislim da je obraćanje pažnje samo na crne vijesti kriv način, a nama su sve informativne emisije takve.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Aurora
Posts: 342
Joined: 12 Nov 2011, 19:35

04 Apr 2012, 07:56

Pješčana » wrote:Aurora, to što su većinom zle vijesti ne znači da je život stao. ljudi se još uvijek vole, zaljubljuju, darivaju i provode vrijeme skupa. Stvarno mislim da je obraćanje pažnje samo na crne vijesti kriv način, a nama su sve informativne emisije takve.
Ma ne.


Čudila sam se od kud takve sretne vijesti u gospodarski opterećenoj državi.




Ma nije važno.
Ovom usranom konzumerističkom društvu fali ljubav, čast, srčanost, suosjećajnost i poštenje, a ne nikakav patriotizam, bogobojaznost, marljivost, spremnost na odricanje i prihvaćanje besmislenih kazni...
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

04 Apr 2012, 11:06

nije išlo samo na tebe :)
stvar je u tome (po meni) da smo sve informativne vijesti i portale pretvorili u crnu kroniku,i samo pilamo po negativi.
a ima i ok vijesti.
ovih se sjećam da sam naletila na njih:
Bauerfeind će cijeli Bliski Istok opskrbljivati medicinskim pomagalima
http://danas.net.hr/novac/nasa-tvornica ... iski-istok

mala tvrtka iz Murvice potpisala višemilijunski ugovor s Egiptom, dostavljat će im umjetno gnojivo
http://danas.net.hr/hrvatska/hrvatska-t ... zu-gnojiva

dva Riječana i Surf'n'Fries
http://danas.net.hr/novac/dvojica-rijec ... aju-svijet
Hedera iz Splita kreće na Rusiju
http://danas.net.hr/novac/obiteljski-bi ... nje-rusije
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Aurora
Posts: 342
Joined: 12 Nov 2011, 19:35

04 Apr 2012, 11:10

Sjetila sam se još nečega. Neki dizajneri-nešto su potpisali ugovor s Roll Royce-om. Crtati će brodove.




Dobro, Hrvatska nije baš u kurcu. :rofl:
Ovom usranom konzumerističkom društvu fali ljubav, čast, srčanost, suosjećajnost i poštenje, a ne nikakav patriotizam, bogobojaznost, marljivost, spremnost na odricanje i prihvaćanje besmislenih kazni...
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

04 Apr 2012, 11:14

Aurora » wrote:Sjetila sam se još nečega. Neki dizajneri-nešto su potpisali ugovor s Roll Royce-om. Crtati će brodove.




Dobro, Hrvatska nije baš u kurcu. :rofl:
ti znaš da to stoji u mom postu od jučer na koji ti radiš :lux:?

:rofl: trebalo bi početi dijeliti ginko na forumu
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

04 Apr 2012, 16:36

Da nbam je brodogradnja išla u tom smjeru umjesto prema tankerima i inim hrpama čelika, mogli smo biti u svjetskom vrhu, Imali smo vrhunske projektante. Ali drek, škver je škver. Jebeš sjedenje u projektnom birou i pijenje kave. To nije rad.
Post Reply