Svijet oko nas i emocionalne reakcije

O duhovnim i materijalnim dobrima
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

12 Mar 2012, 14:01

Nikolajevna » wrote:Nevezano sad za ovu Pješčaninu reakciju gore i Emericzyjevu prije koju minuticu tamo negdje, čuh od mnogih da smo svadljivi preko svake mjere. Jel' to istina?
Ne bih to nazvao svadljivoscu vec emocionalnijim ispoljavanjem zadovoljstva i nezadovoljstva. Malo vise galamimo, malo se vise sluzimo gestikulacijom i mrvicu se volimo praviti tvrdjima nego sto zaista jesmo, a osjecajni smo i njezni... :D
Meni su moji ceski prijatelji jednom rekli kako vole nas temperament za razliku od vlastitog jer su oni tihi, kulturni, mirno podnose i mirno se bune dok mi odmah puskapistoljipasmater...a eto, zna se i to nekome dopasti, osim Napoleonu... :zubo:


Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

12 Mar 2012, 14:32

da da samo neki strastvenoscu i temperamentom nazivaju nesto sto zna biti cisti neodgoj. :o
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

12 Mar 2012, 14:45

Zapravo nisam mislila na svadljivost kao način reagiranja... mislila sam na uvredljivost. Na doživljavanje.

U prometu, primjerice. Zakoči li netko naglo ispred tog tvog Čeha, on će možda pomisliti da je čovjeku pozlilo, da mu trokira auto, itd. Zakoči li netko ispred nas, jasno da ćemo odmah shvatiti da je majmun baš nas našao provocirati! :mad:
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

12 Mar 2012, 14:51

Nikolajevna » wrote:
U prometu, primjerice. Zakoči li netko naglo ispred tog tvog Čeha, on će možda pomisliti da je čovjeku pozlilo, da mu trokira auto, itd. Zakoči li netko ispred nas, jasno da ćemo odmah shvatiti da je majmun baš nas našao provocirati! :mad:
pa, u biti, nećemo :ne zna:

to jest, govorim za sebe i ljude koje znam i s kojima se vozim u autima.
ja više takve koji jebu po prometu oslovljavam kao stare kućne ljubimce: ajde Toyota, ajde, malo brže, možeš ti to..kud sad kočiš, Audi, što se dešava, ajd, ajd, tako, baaavo..
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

12 Mar 2012, 14:52

Dobro, malo sam karikirala...
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

12 Mar 2012, 14:53

čak i kad stavimo kulturološke razlike na stranu, meni uvijek zabavno zamišljati kakva bi bila da sam rođena u drugačijem krajobrazu :D
sjećam se kad sam kao dijete prvi put došla u slavoniju; trebalo mi je dana da se oporavim od šoka :o
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

12 Mar 2012, 15:07

baja » wrote: sjećam se kad sam kao dijete prvi put došla u slavoniju; trebalo mi je dana da se oporavim od šoka :o
Štajebilo? :o
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

12 Mar 2012, 15:11

Pješčana » wrote: pa, u biti, nećemo :ne zna:

to jest, govorim za sebe i ljude koje znam i s kojima se vozim u autima.
ja više takve koji jebu po prometu oslovljavam kao stare kućne ljubimce: ajde Toyota, ajde, malo brže, možeš ti to..kud sad kočiš, Audi, što se dešava, ajd, ajd, tako, baaavo..
:rofl: :rofl: :rofl:

Recimo ja sam psovala samo dok vozim. Al ono - socno. Nekim muskima bi brada pala dolje. :o
Sad vozim valjda dvaput mjesecno pa shodno tome skoro ni ne psujem.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

12 Mar 2012, 15:13

A.P. » wrote:
Štajebilo? :o
sve ravno, nigdje kraja :eek:
došlo mi je da se stopim s tom zemljom :o :D
User avatar
aryna
Posts: 269
Joined: 30 Jan 2012, 15:30

12 Mar 2012, 15:14

karambol » wrote:
Ne bih to nazvao svadljivoscu vec emocionalnijim ispoljavanjem zadovoljstva i nezadovoljstva. Malo vise galamimo, malo se vise sluzimo gestikulacijom i mrvicu se volimo praviti tvrdjima nego sto zaista jesmo, a osjecajni smo i njezni... :D
Meni su moji ceski prijatelji jednom rekli kako vole nas temperament za razliku od vlastitog jer su oni tihi, kulturni, mirno podnose i mirno se bune dok mi odmah puskapistoljipasmater...a eto, zna se i to nekome dopasti, osim Napoleonu... :zubo:
to su ti rekli samo zato što su pristojni, pa su ti htjeli reći koju lijepu riječ iz čiste kurtoazije. :mig:
neki stranac kod nas tu čast i tu milost, da mu se uputi koja kurtoazna i lijepa riječ, od nas nikad neće doživjeti. :zubo:
to kako se česi mirno bune i 'mirno podnose' moglo se vidjeti 1969.
kod nas puna usta 'pas mater', pa nakon toga odeš u kafić umjesto da se zapališ. :kava:

"naš temperament"? :rolleyes: rijetko vidim nešto od 'temperamenta', češće je to samo eufemizam za čistu sirovost, prostakluk, nedostatak odgoja, o uskogrudnosti, umišljenosti bez pokrića, jalu i ostalome da i ne govorim.

sad da ne ispadnem totalno nedomoljubna, sigurna sam da nismo baš najgori na svijetu, ali stvarno, uz najbolju volju, tzv. 'hrvatski mentalitet' mi zaista nije nešto bez čega bih uvenula od tuge da kojim slučajem živim negdje drugdje.
"Čim sam vidio tvoju facu, znao sam da si to ti" (?!?!)
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

12 Mar 2012, 18:56

Pješčana » wrote: ok. ja sam u krivu. mene su Francuzi ljubili nevidljivo i neosjetljivo četvrti put. svi.
jer svih 61 milijun stanovnika ljubi jedino i samo 4 puta.

To. :) Vidis reakcije. Prava pravcata jeli.... znasekoja. :cerek:

Da sam tu generalnu tvrdnju recimo rekla nekom Shvabi, uvjerena sam da ne bi ovako zucljivosarkasticno (nedostaje jos samo govor tjela :cerek: ) reagirao. Moguce da bi emocionalni podrazaj bio isti ali reakcija - jok. :)
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

12 Mar 2012, 18:59

baja » wrote: sve ravno, nigdje kraja :eek:
došlo mi je da se stopim s tom zemljom :o :D
Jao. Sjecam se i ja svog prvog dozivljala te jeli, kakodakazem, ravnice. :cerek:

Mislila sam da bi da me tu ostave da zivim, hodala i hodala i hodala kao onaj mali Busman s bocom od kokakole, trazeci kraj svijeta, samo da se bacim s litice. :cerek:
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

12 Mar 2012, 19:22

Aristocat » wrote:

To. :) Vidis reakcije. Prava pravcata jeli.... znasekoja. :cerek:

Da sam tu generalnu tvrdnju recimo rekla nekom Shvabi, uvjerena sam da ne bi ovako zucljivosarkasticno (nedostaje jos samo govor tjela :cerek: ) reagirao. Moguce da bi emocionalni podrazaj bio isti ali reakcija - jok. :)
Pa dobro, Aristocat, nisi joj ni ti ostavila baš prostora.
Shvabo bi možda napisao: Zar se francuzi ne ljube četiri puta? Kistihand...
a ne onako isključivo...
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

12 Mar 2012, 19:40

Nikolajevna » wrote:
Pa dobro, Aristocat, nisi joj ni ti ostavila baš prostora.
Shvabo bi možda napisao: Zar se francuzi ne ljube četiri puta? Kistihand...
a ne onako isključivo...

...sto pokazuje, sto? Da sam i sama prava pravcata znasekoja. :cerek: Vidis, samospoznaja je mocna stvar.
Znaci da ja nisam bila iskljuciva ona ne bi bila sarkasticnosvadjalackinesto. Dakle akcija reakcija. Kod dvije Balkanke. Ali sto da je odgovoarao netko drugi umjesto jedne od ove dvije Balkanke? Kakva bi reakcija bila? M? :)
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

12 Mar 2012, 19:49

Ne znam, ne znam...
I kud si baš Shvabe uzela za primjer? Meni oni baš djeluju isključivi, pogotovo kad jedu oradu negdje na Jadranu. Onako ljutitog izraza lica, zaštitnički nagnuti nad pijatom... kao da se boje da će im netko od urođenika zdipiti ribu sa stola prije nego je smažu.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

12 Mar 2012, 20:03

Aristocat » wrote:

To. :) Vidis reakcije. Prava pravcata jeli.... znasekoja. :cerek:

Da sam tu generalnu tvrdnju recimo rekla nekom Shvabi, uvjerena sam da ne bi ovako zucljivosarkasticno (nedostaje jos samo govor tjela :cerek: ) reagirao. Moguce da bi emocionalni podrazaj bio isti ali reakcija - jok. :)
Rekao bi ti glupi auslender i produzio dalje.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

12 Mar 2012, 21:57

ombia » wrote:da da samo neki strastvenoscu i temperamentom nazivaju nesto sto zna biti cisti neodgoj. :o
Dok neki drugi ljigavost, kukavičluk, dodvorništvo i beskičmenjaštvo opravdavaju takozvanim dobrim odgojem. :raspa:
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

13 Mar 2012, 14:21

judolino » wrote: Dok neki drugi ljigavost, kukavičluk, dodvorništvo i beskičmenjaštvo opravdavaju takozvanim dobrim odgojem. :raspa:
A izmedju ta dva ekstrema je normala.
Nit moras bit kukavica nit psovac e da bi se za sebe izborio u zivotu.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

14 Mar 2012, 16:00

ombia » wrote:
A izmedju ta dva ekstrema je normala.
Nit moras bit kukavica nit psovac e da bi se za sebe izborio u zivotu.
Daj ne lupetaj.
U Hrvatskoj birokracija najbolje radi kad je steraš u pičku materinu, spomeneš PTSP i krvarenje i zakolutaš očima.
Druga je varijanta da je potkupiš, ali ja bih ionako radije ošamario bezobrazno dijete nego što bi mu kupio novi mobitel.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

14 Mar 2012, 16:15

judolino » wrote: Daj ne lupetaj.
U Hrvatskoj birokracija najbolje radi kad je steraš u pičku materinu, spomeneš PTSP i krvarenje i zakolutaš očima.
Druga je varijanta da je potkupiš, ali ja bih ionako radije ošamario bezobrazno dijete nego što bi mu kupio novi mobitel.
Nuzno tim redosljedom?
Zapisuje. :o
U trulim drzavama trule metode. :ne zna:

Potpis ti je super. :cerek:
Post Reply