Pravila ophođenja s hipohondrima

Blago onom tko rano poludi
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

27 Feb 2012, 18:14

ex anais » wrote:
Meni je. Ja osjetim i jedan stupanj iznad. I onda mi se samo spava i budem malaksala, zato sam i posumnjala. I zadnji put mi je tako u šetnji došlo slabo od iste te temperature.
A ti se dobro osjećaš s tih 37?
Ja da.

Nego, možda bi si trebala napravit kompletnu krvnu sliku. Ja sam ju radila ljetos zbog nečeg desetog. I očekivala sam grozne nalaze, jer sam to prvi put u životu radila. A bili su jebački. Čak sam imala i brdo željeza. Doktorica je rekla da se pari kao da jedem kilu šipka dnevno.
To bi trebala i ti. Da si utuviš u glavu na neki način da se ne raspadaš, iako ti nalazi ništa ne trebaju značit niti garantirat. Al bilo bi ti lijepo da to vidiš.


Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

27 Feb 2012, 18:16

BoDerek » wrote: Ja da.

Nego, možda bi si trebala napravit kompletnu krvnu sliku. Ja sam ju radila ljetos zbog nečeg desetog. I očekivala sam grozne nalaze, jer sam to prvi put u životu radila. A bili su jebački. Čak sam imala i brdo željeza. Doktorica je rekla da se pari kao da jedem kilu šipka dnevno.
To bi trebala i ti. Da si utuviš u glavu na neki način da se ne raspadaš, iako ti nalazi ništa ne trebaju značit niti garantirat. Al bilo bi ti lijepo da to vidiš.
Morat ću. Zadnji put sam samo imala manjak željeza. Ma da me ne ometa i da mi se ne spava od toga, lako za to, ali ovako mi je sranje. Mada, po krvnoj slici se ništa ne mora vidjeti. :zubo: Ako je ... lupus il tako neki kurac. Ok, prestajem. :rofl:
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

27 Feb 2012, 18:21

ex anais » wrote:
Morat ću. Zadnji put sam samo imala manjak željeza. Ma da me ne ometa i da mi se ne spava od toga, lako za to, ali ovako mi je sranje. Mada, po krvnoj slici se ništa ne mora vidjeti. :zubo: Ako je ... lupus il tako neki kurac. Ok, prestajem. :rofl:
:rofl: Užas.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

27 Feb 2012, 18:22

ex anais » wrote:
Je. :rofl: Imala sam tako i 2010-e samo je duže trajala, po tjedan dva. Suzdržavam se da ne puknem dijagnozu. :zubo:
Pukni :zubo:
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

27 Feb 2012, 18:23

BoDerek » wrote: Pukni :zubo:
Pa jesam. Neka autoimuna bolest. Nisam ja kriva, to kažu na fhr na temi o temperaturama. :zubo:
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

27 Feb 2012, 20:29

ex anais » wrote:
Pa jesam. Neka autoimuna bolest. Nisam ja kriva, to kažu na fhr na temi o temperaturama. :zubo:
ja sam gledala zanimljivi prilog o povišenoj temperaturi.
neka istraživanja su pokazala da osobe koje boluju od karcinoma i sličnih teški bolesti nisu imale povišenu temperaturu zadnjih 5 godina, ili su je odmah sredile paracetamolom.
postoji teorija da tijelo puno ranije počinje bitku sa zloćudnim stanicama nego testovi mogu detektirati bolest, i to tako da povišenom temepraturom ubija neprijatelja.
nije svaka temperatura zlo. moja liječnica uvijek mi govori da ispod 38 C ne treba ništa uzimati, pusti tijelo da riješi stvari.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

27 Feb 2012, 20:34

Nisam skužila ovo s rakom. Oćeš reći da to može biti znak i ako traje dvije godine? :misli: Ponekad mi bude popraćeno laganom grloboljom i glavoboljom. A može bit svašta i ništa.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

27 Feb 2012, 20:49

ne. želim reći da je temperatura moguć znak da organizam radi svoj posao, bori se protiv nečega.
ne odmah raka, pobogu. bilo kakvog virusa, bakterije...
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

27 Feb 2012, 20:50

Pješčana » wrote:ne. želim reći da je temperatura moguć znak da organizam radi svoj posao, bori se protiv nečega.
ne odmah raka, pobogu. bilo kakvog virusa, bakterije...
A to sigurno, ne može biti bezveze. Računam da su sinusi jer imam problema s njima. Morat ću do doktora, samo, sad će val gripe pa mi mrsko po čekaonicama se vuć.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

28 Feb 2012, 09:06

Gugl je najgori neprijatelj hipohondara, trudnica i novopečenih majki. :o
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
Almost Rosey
Posts: 2861
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

28 Feb 2012, 12:55

Morticia » wrote:Gugl je najgori neprijatelj hipohondara, trudnica i novopečenih majki. :o
I balavica nakon seksa bez zaštite :facepalm:
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

08 Mar 2012, 23:01

Ovo je predivna tema, kao stvorena za mene :bliss: Ja sam do nedavno bila duboko uvjerena da sam pravi primjer hipohondra, ali mi je internist na sistematskom rekao da uopće nisam hipohondar već da samo držim do svog zdravlja i znam zabrinjavajuće puno podataka iz medicine. Preporučio mi je da više ne tražim simptome bolesti na internetu. I da spalim medicinsku enciklopediju.

Zadnja bolest na koju je kod mene doktorica sumnjala je bila baš multipla skleroza i čisto da vas utješim, simptomi trebaju trajati danima da bi se uzeli u obzir. Dva puta u dvije godine nije dovoljno :zubo:
Ja sam imala problema (odnosno još uvijek imam) s vidom i doktorica me poslala okulistu, pa kad su na kraju zaključili da vidim sasvim dobro, poslala me neurologu. Neurologica mi je sama rekla da misli da mi nije ništa, ali me svejedno poslala ne dodatne pretrage vida i mozga. Rezultati baš i nisu 100% dobri, ali u bolnici tvrde da su dovoljno dobri da bi se smatrali urednima. I tad sam shvatila da i nisam toliki hipohondar jer mi je laknulo i uopće nemam potrebe za daljnjim testovima. Nisam niti mislila da mi mozak savršeno dobro funkcionira.

Što se izmišljenih simptoma tiče, kad su počeli ti problemi s vidom, pričala sam s prijateljem i spomenula mu mogućnost da imam tumor na mozgu (tu sam mogućnost sama izmislila), na što mi je rekao da sigurno nemam jer nemam glavobolje. Naravno da sam ih od tog dana imala, iako me prije toga glava boljela par puta u životu.

Ex, meni se ti tvoji simptomi javljaju povremeno već godinama. Kod mene imaju veze sa disfunkcionalnom štitnjačom, anksioznišću i kroničnim umorom (koji navodno ima veze s epstein barr virusom i prvi put se javio nakon što sam preboljela mononukleozu).
Desire makes slaves out of kings.
Almost Rosey
Posts: 2861
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

09 Mar 2012, 16:18

Éowyn » wrote:Rezultati baš i nisu 100% dobri, ali u bolnici tvrde da su dovoljno dobri da bi se smatrali urednima. I tad sam shvatila da i nisam toliki hipohondar jer mi je laknulo i uopće nemam potrebe za daljnjim testovima. Nisam niti mislila da mi mozak savršeno dobro funkcionira.
Ovo potvrđuje izjavu moje profe koja veli da se hipohondrija liječi postavljanjem (somatske) dijagnoze :zubo:
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

09 Mar 2012, 20:47

Meni je doktor rekao da svi pravi hipohondri s kojima se susretao vole biti bolesni i uživaju u tome da ih ljudi žale. Kaže da je sama činjenica što sam skoro počela skakati od sreće i zbrisala iz bolnice dovoljan dokaz da nisam baš pravi hipohondar :zubo:

I trenutno se mogu pohvaliti da nema niti jednu samodijagnosticiranu bolest.
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

12 Mar 2012, 12:39

Ja imam kroničan selektivni nedostatak empatije, pa bih eventualnog hipohondra najvjerojatnije zatrolala do u beskonačnost. :cerek:
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

14 Mar 2012, 14:51

vrrrlet » wrote:Morti, čini se da sam ja čovjek života tvoje sestre.

" Boli me srce!", kaže Mortišina sestra. Vrlet diže pogled s novina, obješuje facu i kratko razmišlja, uzima šilo sa stola, probada joj srce i kaže: Rupa, je li?
Moja je baka studirala medicinu.
Nikad diplomirala, ali to je druga priča.

Uglavnom, jednom se moj djed probudio usred noći i jako ga je boljela lijeva ruka. Trkne on baku da je probudi i pita što bi to moglo biti znajuć da je ona ipak vrsna dijagnostičarka (ili je tako uvijek pričala :D), a ona samo promrmlja "to ti je infarkt", okrene se na drugu stranu i zahrče dalje.
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

14 Mar 2012, 15:11

Lastan » wrote: Moja je baka studirala medicinu.
Nikad diplomirala, ali to je druga priča.

Uglavnom, jednom se moj djed probudio usred noći i jako ga je boljela lijeva ruka. Trkne on baku da je probudi i pita što bi to moglo biti znajuć da je ona ipak vrsna dijagnostičarka (ili je tako uvijek pričala :D), a ona samo promrmlja "to ti je infarkt", okrene se na drugu stranu i zahrče dalje.
:rofl:

I, koliko je muževa pokopala? :kokice:
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

14 Mar 2012, 15:18

Leteća » wrote:
:rofl:

I, koliko je muževa pokopala? :kokice:
Nijednog. :D

Inače je baka hipohondar i teški paničar; kad je djed dobio sarkom u nozi, što je u vrijeme kad je baka studirala medicinu bilo smrtna presuda a danas možeš očekivati potpun oporavak u 95% slučajeva ako ga dijagnosticiraš na vrijeme, baka samo što nije krenula organizirati sprovod. On se zajebavao da ako mu odrežu tu nogu, skakat će okolo na drugoj. :D

Baka je iz familije hipohondara; valjda je zato i upisala medicinu. I još uvijek dijeli zastarjele medicinske savjete.
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

14 Mar 2012, 15:30

Lastan » wrote:

Baka je iz familije hipohondara; valjda je zato i upisala medicinu. I još uvijek dijeli zastarjele medicinske savjete.
Baka ti je dobila temu. :cerek: :kokice:
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
Post Reply