Kako postati manje osjetljiv?

Blago onom tko rano poludi
User avatar
elma
Posts: 3104
Joined: 02 Feb 2013, 01:33

01 Feb 2012, 19:10

... to jest, kako razviti kurcobolju? :zubo:

Radi se o tome da me svaka sitnica smeta - ljuti ili rastužuje.
Npr. rođendan mi je i jedna od dražih prijateljica mi ne čestita rođendan ni u ponoć ni ujutro, nego tek predvečer i ja sam cijeli dan pomalo tužna, pomalo ljuta i iznad glave mi visi pitanje ljuti li se/zašto sad takvo ponašanje/... (inače si uvijek čestitamo u ponoć ili prijepodne)
Ili - više nas se dopisuje, stavim neki link ili postavim neko pitanje i svi me ignoriraju. Opet se pitam što nije u redu, zašto me svi ignoriraju, ljutim se jer kako mogu, sigurno me tračaju jer prošli put nisam bila na kavi...

Ja to sad nazivam sitnicama i vidim problem u sebi, a ne njima, ali u tom trenutku i neko vrijeme poslije "događaja" me to stvarno pogađa/povrijedi.

Nemojte me štediti. :zubo:


User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

01 Feb 2012, 19:14

kajla » wrote:... to jest, kako razviti kurcobolju? :zubo:

Radi se o tome da me svaka sitnica smeta - ljuti ili rastužuje.
Npr. rođendan mi je i jedna od dražih prijateljica mi ne čestita rođendan ni u ponoć ni ujutro, nego tek predvečer i ja sam cijeli dan pomalo tužna, pomalo ljuta i iznad glave mi visi pitanje ljuti li se/zašto sad takvo ponašanje/... (inače si uvijek čestitamo u ponoć ili prijepodne)
Ili - više nas se dopisuje, stavim neki link ili postavim neko pitanje i svi me ignoriraju. Opet se pitam što nije u redu, zašto me svi ignoriraju, ljutim se jer kako mogu, sigurno me tračaju jer prošli put nisam bila na kavi...

Ja to sad nazivam sitnicama i vidim problem u sebi, a ne njima, ali u tom trenutku i neko vrijeme poslije "događaja" me to stvarno pogađa/povrijedi.

Nemojte me štediti. :zubo:

Imaš li doma kakvo oružje? Image
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

01 Feb 2012, 19:21

Ne znam. :zubo:
Ako nisi taj tip osobe, jako teško. Jednostavno se pomiri s tim. Nekog boli kurac tj. ima manji prag osjetljivosti, a netko samo naizgled pa kupi u sebi pa jednom pukne na ovaj ili onaj način, a netko odmah kanalizira emocije. Dok se ne rasplačeš na javnom mjestu, super je. :rofl:
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

01 Feb 2012, 19:26

kajla » wrote:... to jest, kako razviti kurcobolju? :zubo:

Radi se o tome da me svaka sitnica smeta - ljuti ili rastužuje.
Npr. rođendan mi je i jedna od dražih prijateljica mi ne čestita rođendan ni u ponoć ni ujutro, nego tek predvečer i ja sam cijeli dan pomalo tužna, pomalo ljuta i iznad glave mi visi pitanje ljuti li se/zašto sad takvo ponašanje/... (inače si uvijek čestitamo u ponoć ili prijepodne)
Ili - više nas se dopisuje, stavim neki link ili postavim neko pitanje i svi me ignoriraju. Opet se pitam što nije u redu, zašto me svi ignoriraju, ljutim se jer kako mogu, sigurno me tračaju jer prošli put nisam bila na kavi...

Ja to sad nazivam sitnicama i vidim problem u sebi, a ne njima, ali u tom trenutku i neko vrijeme poslije "događaja" me to stvarno pogađa/povrijedi.

Nemojte me štediti. :zubo:
gledaš tuđe živote kroz vlastitu prizmu. na žalost, ljudi su sebi najbitniji, kao što si i ti sebi najbitnija :D
možda su ti mislili odmah ujutro čestitati, ali ako nisu isti tren, zaboravili su, pukla im je cijev u kuhinji, dijete se razboljelo, krepo mob i slično.
to ne znači da su odnosi loši.
prestani se promatrati kroz oči drugih ljudi. oni ne misle samo o tebi cijeli dan
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

01 Feb 2012, 19:28

Stvarno ne znam.
Mozda imas problema sa samopouzdanjem pa tvoja slika o samoj sebi ovisi o tome kako (ti mislis da) te vide drugi.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Jade
Posts: 223
Joined: 03 Jan 2012, 05:32
Location: Ne, hvala.

01 Feb 2012, 19:34

Nemam neku konkretnu pomoć, kajla.
Mogu ti samo reći o sebi da volim dramiti kao i ti, a ljudi to baš ne vole.
Zdruge strane, ti si takva osoba i nema nade da ćeš se sad puno ili radikalno mijenjati. Jedino što možeš je svako malko smanjit intenzitet, jel.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

01 Feb 2012, 19:37

Jade » wrote:Nemam neku konkretnu pomoć, kajla.
Mogu ti samo reći o sebi da volim dramiti kao i ti, a ljudi to baš ne vole.
Zdruge strane, ti si takva osoba i nema nade da ćeš se sad puno ili radikalno mijenjati. Jedino što možeš je svako malko smanjit intenzitet, jel.
Osim, ako ga ne pojača... Pomoći ćeš si onoga trena kada skužiš da to što drugi misle uopće nije važno. Od tog trenutka bit će ti gušt živjeti... :)
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
elma
Posts: 3104
Joined: 02 Feb 2013, 01:33

01 Feb 2012, 19:39

Ovo da ljudi ne vole dramu... Ja ni ne pokazujem na van da me to toliko smeta niti dramim pred njima. Ponekad se stvarno osjećam kao da sve glumim i pravim se da je ok.
Mislim da je točno ovo što je Morticia rekla o samopouzdanju. :(

I sviđaju mi se zadnje dvije Pješčanine rečenice. :D
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

01 Feb 2012, 20:31

kajla » wrote:Ovo da ljudi ne vole dramu... Ja ni ne pokazujem na van da me to toliko smeta niti dramim pred njima. Ponekad se stvarno osjećam kao da sve glumim i pravim se da je ok.
Mislim da je točno ovo što je Morticia rekla o samopouzdanju. :(

I sviđaju mi se zadnje dvije Pješčanine rečenice. :D
Ako te dira, dirati ce te i dalje. Jedino da pokusas izracionalizrati da takve stvari nisu rezultat toga da te ti ljudi ne vole ili ne cijene, nego im je dan drugacije poslozen nego tebi.
Osobno sam losa za datume i ljudima koje volim do neba i natrag znam fulati rodjendan za jedan dan, ali znaju da ih volim, pokazujem to redovito na mnoge druge nacine.
User avatar
Maleficent
Posts: 444
Joined: 28 Sep 2011, 14:04

01 Feb 2012, 20:59

kajla » wrote:... to jest, kako razviti kurcobolju? :zubo:
Onako općenito: kad te dovoljno puta izjebu u mozak, oguglat ćeš.

Smanji očekivanja.
User avatar
rh4ps0dy
Posts: 725
Joined: 17 Sep 2011, 23:11
Location: Podravina

01 Feb 2012, 21:02

Ista sam takva i odvratno je, al primjećujem pomake kako starim/sazrijevam. Nikad neću postati đonoobrazna, ali ako budem upola manja drama queen ili barem to počnem zadržavati za sebe, reći ću da sam uspjela.
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

01 Feb 2012, 21:31

S vremenom za određene stvari razviješ kurcobolju, a za neke nikad nećeš. Deal with it. Ja sam zamijenila to generalnim osjećajem pižđenja, iziritiranosti i ponekad nervoze i mogu ti reć da mi nije nešto bolje generalno, ali je lakše.
User avatar
Maleficent
Posts: 444
Joined: 28 Sep 2011, 14:04

01 Feb 2012, 21:38

A.P. » wrote:Ja sam zamijenila to generalnim osjećajem pižđenja, iziritiranosti i ponekad nervoze i mogu ti reć da mi nije nešto bolje generalno, ali je lakše.
Sljedeća faza je istinska kurcobolja. :D

Mene je prije svašta moglo ispizdit. Onda sam se navikla očekivat najgore.
S vremenom po putu negdje izgubiš sentiment.

Sad me iz takta mogu izbacit samo nepravde i sudbine slabih i nemoćnih slojeva društva.

Za ove svakodnevne pizdarije - BMK. Stvarno.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

01 Feb 2012, 21:41

A jesi zadovoljna tako?
Ja sam recimo isto jebacki osjetljiva i imam kratak fitilj, al' bez obzira koliko se trudila, nisam se u ovih 32 godine makla puno s mrtve tocke.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

01 Feb 2012, 21:46

Maleficent » wrote:
Sljedeća faza je istinska kurcobolja. :D

Mene je prije svašta moglo ispizdit. Onda sam se navikla očekivat najgore.
Baš sam htjela napisati kako to dolazi od pretjerane idealizacije ljudi. Samo ne znam koliko je rješenje očekivati najgore. To bi bilo ono tipa ljudi su stoka i očekuj to dok te ne uvjere u suprotno. Ja uvijek isprve gledam dobro. Malo skeptičnosti ne bi bilo naodmet. :o Ali nekako mi to očekivanje najgoreg zvuči tužno.
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

01 Feb 2012, 21:51

ex anais » wrote: To bi bilo ono tipa ljudi su stoka i očekuj to dok te ne uvjere u suprotno.
Pa otprilike jest tako. S godinama ne očekujem više ništa, ni da su stoka ni da su super. Naprosto ne mislim ništa dok ne vidim o čemu se radi. Iako uglavnom jesu stoka. :zubo:
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

01 Feb 2012, 21:55

Tea Tree » wrote: Pa otprilike jest tako. S godinama ne očekujem više ništa, ni da su stoka ni da su super. Naprosto ne mislim ništa dok ne vidim o čemu se radi. Iako uglavnom jesu stoka. :zubo:
To je idealno stanje. Čekaš dok ne vidiš. Ae, jesu. :zubo:
User avatar
Maleficent
Posts: 444
Joined: 28 Sep 2011, 14:04

01 Feb 2012, 21:57

Ah, što ću kad sam cinik po prirodi. Bude mi jako lijepo kad me ipak pozitivno iznenade. :D
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

01 Feb 2012, 22:04

ex anais » wrote:
To je idealno stanje. Čekaš dok ne vidiš. Ae, jesu. :zubo:
Točno opisano. :rofl: A i ljudi se lako odaju po nekakvih par idiotluka koje prospu u onom početnom predstavljanju.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

01 Feb 2012, 22:09

Tea Tree » wrote: Točno opisano. :rofl: A i ljudi se lako odaju po nekakvih par idiotluka koje prospu u onom početnom predstavljanju.
Ja uvijek dam benefit of the doubt unatoč tome što primijetim te početne stvari. No, s godinama će doć i pamet. :raspa:
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

01 Feb 2012, 22:13

Meni je lakse vjerovati da je vecina normalna. Da zabrijem da je vecina gamad ne bi mi se dalo izaci uopce iz kuce. :ne zna:
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

01 Feb 2012, 22:17

Pa kad znaš da je većina gamad, onda je smješnije. Prepoznaš ih u startu i već misliš da znaš što će reći i napraviti, a onda ispadnu još groteskniji od toga. :D
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

01 Feb 2012, 22:27

Tea Tree » wrote:Pa kad znaš da je većina gamad, onda je smješnije. Prepoznaš ih u startu i već misliš da znaš što će reći i napraviti, a onda ispadnu još groteskniji od toga. :D
Ne mislim da je vecina ljudi gamad. :ne zna: Obicno mi ljudi ne rade strasno ruzne stvari. :zubo:
S druge strane da zabrijem da je vecina gamad onda sam valjda gamad i ja.
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

01 Feb 2012, 22:33

ombia » wrote:
onda sam valjda gamad i ja.
Želiš reći game? :zubo:
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

01 Feb 2012, 22:42

ombia » wrote:
Ne mislim da je vecina ljudi gamad. :ne zna: Obicno mi ljudi ne rade strasno ruzne stvari. :zubo:
S druge strane da zabrijem da je vecina gamad onda sam valjda gamad i ja.
Pa naravno da mi ne rade jer sam se naučila prepoznat gamad pa nemaju priliku. Ali vidim kako rado drugima rade svašta.
Pa i ja sam gamad ako moram bit. Šta'š, takav život. :zubo:
Post Reply