Priče s plavog kauča

Blago onom tko rano poludi
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

17 Apr 2012, 15:22

*jezebel* » wrote:pa jel' nisu svi psihoanaliticari homo? homo, vege, pedofili i ubojice? :ne zna:

mislis li da bi te homo psihoanaliticar manje opterecivao? :D
pa mozda? :ne zna:

mislim, svi jesu nesto, ali ja sam pita za homoseksualce. a i inace..ok, jesu li psihoanaliticari ili psihijatri, ti psihijatri, ima ih i ono..zajebanih. npr, padaju mi sad na pamet..raskovic, karadzic..ali, mora bit da ih ima jos takih. :ne zna:


User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

17 Apr 2012, 15:23

Almost Rosey » wrote:mozag smo u detalje morali naučiti
eto, eto vidis da ne znate dovoljno! pseudoznanost!!! :B
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

17 Apr 2012, 15:24

ex anais » wrote:
Dobro, već smo negdje ustanovili da te jedan ne bi mogao pratiti. :ne zna:
ili jesmo?
dakle, ti ne znas nijednog te profesije i tog opredjeljenja? ja isto nisam cuo. pa, zar ne postoje? :confused:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

17 Apr 2012, 15:26

*jezebel* » wrote:
eto, eto vidis da ne znate dovoljno! pseudoznanost!!! :B
ko ne zna? ili je almost psigijatar? ..psigoanaliticar?
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

17 Apr 2012, 15:28

..a unda » wrote: ko ne zna? ili je almost psigijatar? ..psigoanaliticar?
ti. :kava: almost je psigogog.
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

17 Apr 2012, 15:29

..a unda » wrote: ili jesmo?
dakle, ti ne znas nijednog te profesije i tog opredjeljenja? ja isto nisam cuo. pa, zar ne postoje? :confused:
Poentiraj. Prvu plahtu bar.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

17 Apr 2012, 15:30

*jezebel* » wrote:tek sam dosla na temu, a vec sam izgubila energiju. jepite se! :rofl:

ne podnosim alko'ol u velikim kolicinama. :o pola somersbyja i ne mogu se dic' iz fotelje. :o
Joj blago ti se :) izlasci su ti jeftini :S
Almost Rosey wrote: blue, Gruden je -jatar.
Eh potato - potato, svejedno nije osoba koja bi se trebala baviti ljudima. Ja mogu biti fašistoidna, zatucana, mizantrop ili fanatik, ali na moj posao to ne utječe; psihijatar/psiholog, teta u vrtiću, barmen, medicinska sestra, liječnik, svećenik to ne smiju biti :ne zna:

Vrrrlet, jedino što o psihoanalizi znam je to okidanje na roditelje kao glavna okosnica (ili je to najpoznatije :ne zna: ); znam da je bio znanstvena faca na prijelazu stoljeća, ali danas mi se čini, zastario, isto kao i geocentrični sustav.
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

17 Apr 2012, 15:31

Ej, jezebel, želiš li da ti kažem iz čega se poaže psihijatrija na medicini? :raspa: :zubo:
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

17 Apr 2012, 15:31

Joj, ima jedna žena na ŽuD-u koja tvrdi da je psihoterapeut, a muža terorizira da joj se dvaput godišnje zakune na dijete da je neće nikad prevariti. Plače mi se kad pomislim da ona liječi ljude. :crying:
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

17 Apr 2012, 15:31

Perzefona » wrote:Naravno da ne sprečava. Ali isto tako ni ne idem automehaničaru da mi ulije vode ili promijeni žarulju. :) Niti idem zubaru zbog da mi preporuči kalodont i vrstu četkice, zbog izbjeljivanja i sličnih pizdarija. Radije zube redovito perem ili otrpim žutilo. Ne dam da mi smeta. :ne zna:

A odlazak šrinku postao je gotovo higijenska navika.
Premalo je ljudi sa postenim higijenskim navikama.

To na stranu, pa nitko nece ic zbog pizdarije, nego kad mu voda dodje do grla. Kamo srece da ima vise njih koji bi introspekcije, a manje onih koji zabrijavaju kako su u redu. Pa misle da su normalni a histericni su sefovi, vrstece mame i vjecno nafukani umorni muzevi.
Najveci problem zapravo imaju oni koji imaju problem a ne rijesavaju ga.
Ni intelektualni ni emocionalni.
Ustvari, ako ću najiskrenije- velika, debelo velika, većina nema.
Samo vjeruje da ima.
Da.

Ti Perzefono radis u skoli? Znaci i skolski psiholog je nesto sto skole ne trebaju? :ne zna:
On samo ujebe djecu.
KBT ne ide dubinski
Ta metoda kotira dosta dobro, jest orjentirana praksi ali netko kome je sad ful tesko, znaci nije depresivan i da ne zna zasto, nego zna zasto je al ne moze si sam pomoci (smrt clana obitelji itd.) treba konkretne prijedloge kako da prezivi dan, a ne treba analizu zasto ga je mama odbila od sise tek sa pet godina.
Do toga mogu doci, ali neke zastarjele metode su prespore i za ekipu koja bas i nije akutno u kurcu, jebote covjek se ubije tri puta dok oni uopce do korjena problema dodju.

Ta realitetna, kakvo joj je medjunarodno ime?
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

17 Apr 2012, 15:34

*jezebel* » wrote:
ti. :kava: almost je psigogog.
..a psihogog je ona. :cerek: gog, magog i psihogog. :zubo:

pa dobro, ona vise radi s misevima i statistikom. testove radi i reklame. sta nije tako? jesu li psigogozi isto psigoanaliticari? ono, mogli bi..ako bi htjeli :libresse?:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

17 Apr 2012, 15:36

ex anais » wrote:
Poentiraj. Prvu plahtu bar.
sta da poentiram? nema se tu sta poentirati. i kako da poentiram? ..da se ukocim u netremici, dignem prednju desnu sapu i ispruzim rep? :ne zna:
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

17 Apr 2012, 15:38

..a unda » wrote: sta da poentiram? nema se tu sta poentirati. i kako da poentiram? ..da se ukocim u netremici, dignem prednju desnu sapu i ispruzim rep? :ne zna:
Pa kakve veze ima jel homoseksualac, što hoćeš od njega? :D
User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

17 Apr 2012, 15:39

ombia » wrote:


Ti Perzefono radis u skoli? Znaci i skolski psiholog je nesto sto skole ne trebaju? :ne zna:
On samo ujebe djecu.
On se bavi birokracijom. Ne zajebavam se. Piše zapisnike. Tjera profesore da pišu zapisnike, zlu ne trebalo, ako dođe do vraga, da škola ima sve zapisano.

Naša je još dobra, puno tih papirnatih pizdarija napravi sama. Drugdje maltretiraju razrednike.

Mah... nisam svoje mišljenje o (ne)korisnosti psihologa izvukla iz malog prsta.
Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

17 Apr 2012, 15:39

Ja sam svojedobno tamo na DZ molila da mi preporuče neku literaturu o snovima, a da nije Freud jer mi je dosadio. Totalno su popizdili :rofl:, a moram reć da su me uspjeli dotjerat do toga da se osjećam posrano.
Enivej, svi si možemo nać dijagnozicu. Znaš da je voda do grla kad osvijestiš, a šaranje po literaturi će svakom od nas reć, ne možda da smo ludi ko kupus, ali da imamo išjuz :D I da su često veznai za nama najbliže, roditelje? I-ha, baš čudno :zubo:
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

17 Apr 2012, 15:41

Silajn » wrote:Ej, jezebel, želiš li da ti kažem iz čega se poaže psihijatrija na medicini? :raspa: :zubo:
necu. i sta sad? :D
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

17 Apr 2012, 15:42

vrrrlet » wrote:
:raspa: Sve ste ga upoznale.



Iako sam imao predrasudu o Freudu, jer je bio izdanak židovske inteligencije s prijelaza stoljeća, i kao takav vrlo udaljen od prosječnih misli postkomunistiočkog pankoidnog drkoša poput mene, nakon dublje analize njegova teorija psihe mi ulazi među prve četiri na ovome svijetu.

Ako u to uračunaš milje u kojemu je dotični djelovao, dakle carevi, biskupi i jedna jedina istina, uz sveopću neukost, lik je genij. Izveo je predmetnu tematiku iz srednjovjekovnog baljezganja u znanost i još je dosta aktualan.zna:
Polako je sve manje aktualan. Sve manje. Srecom.
Bio je aktualniji dok sam ja studirala. :mama:
Stari sovinist.

Na ZuD-u ima i jedna druga teta (ne ta od ex) koja je divna :cerek: i ima svoju praksu.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

17 Apr 2012, 15:42

ex anais » wrote:
Pa kakve veze ima jel homoseksualac, što hoćeš od njega? :D
od koga? zasto mislis da hocu nesto od..njega? odakle ti to? odakle takav smisao za trgovinu? ..aj, lezi malo, pricaj nam.. :raspa:

pa nema veze, ali eto, niko ne zna psihoanaliticara..psihoanaliticarku, homoseksualca..homoseksualku. :ne zna:
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

17 Apr 2012, 15:43

*jezebel* » wrote:
necu. i sta sad? :D
:)
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

17 Apr 2012, 15:44

ombia » wrote: Na ZuD-u ima i jedna druga teta (ne ta od ex) koja je divna :cerek: i ima svoju praksu.
To jest. :)

..a unda wrote: od koga? zasto mislis da hocu nesto od..njega? odakle ti to? odakle takav smisao za trgovinu? ..aj, lezi malo, pricaj nam.. :raspa:

pa nema veze, ali eto, niko ne zna psihoanaliticara..psihoanaliticarku, homoseksualca..homoseksualku. :ne zna:
Zašto trgovina, otkud ti pomisao na trgovinu, što te asociralo? Pričaj nam o tome. :)
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

17 Apr 2012, 15:46

Perzefona » wrote: On se bavi birokracijom. Ne zajebavam se. Piše zapisnike. Tjera profesore da pišu zapisnike, zlu ne trebalo, ako dođe do vraga, da škola ima sve zapisano.

Naša je još dobra, puno tih papirnatih pizdarija napravi sama. Drugdje maltretiraju razrednike.

Mah... nisam svoje mišljenje o (ne)korisnosti psihologa izvukla iz malog prsta.
Ne saljete skolskom psihologu djecu s nekim upadljivim ponasanjem, sklonu konfliktima i slicno.
Barem je tako bilo kad sam ja isla u skolu.
Sto danas radite s takvom djecom? Kako im pomazete? :ne zna:

Ovo zadnje, nisam ni ja ali takva argumentacija i nije nesto.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

17 Apr 2012, 15:46

ombia » wrote:..

Polako je sve manje aktualan. Sve manje. Srecom.
Bio je aktualniji dok sam ja studirala. :mama:
Stari sovinist.
..
oh, oh. nikad nije bio zivlji i rasireniji i doduse, nadogradjeniji.. :cheer:
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

17 Apr 2012, 15:48

..a unda » wrote: oh, oh. nikad nije bio zivlji i rasireniji i doduse, nadogradjeniji.. :cheer:
Gdje? U teoriji ili praksi?
Dapace u knjizarama nabases i slijep na stalno nova izdanja kritike njegovo lika i djela.
Pravi melem za oci.
User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

17 Apr 2012, 15:49

Silajn » wrote:Ja sam svojedobno tamo na DZ molila da mi preporuče neku literaturu o snovima, a da nije Freud jer mi je dosadio. Totalno su popizdili :rofl:, a moram reć da su me uspjeli dotjerat do toga da se osjećam posrano.
Enivej, svi si možemo nać dijagnozicu. Znaš da je voda do grla kad osvijestiš, a šaranje po literaturi će svakom od nas reć, ne možda da smo ludi ko kupus, ali da imamo išjuz :D I da su često veznai za nama najbliže, roditelje? I-ha, baš čudno :zubo:
Kao što će i svakome od nas ultarzvučni i laboratorijski i svaki drugi pregled pronaći nešto zabrinjavajuće.

Netko je spominjao tjelesne bolesti i uspoređivao iz s duševnima. Ističući kako je normalno i prihvatljivo brinuti se za tjelesno zdravlje.

Tek toliko da mi se ne bi spočitavala nedosljednost, ja mislim da je svijet prepun hipohondara. I fasciniraju me ljudi koji satima mogu komentirati neke vrijednosti svojih nalaza uspređujući ih s normalnima, sa svojima prošlomjesečnima, kojima je tlakomjer nešto poput četkice za zube, koji barataju dijagnozama i učenim latinskim nazivima bolesti.

Tko traži, taj i nađe.

A najjači su mi takozvani paketi. Onak, sindikat ili neki drek (Kolektivni ugovor, koji klinac) omogućio je nekakav sistematski. Koji dolazi u paketima. Kao recimo usluge mobitelnih operatera. Jel te više zanimaju poruke ili razgovori? Razgovaraš li danju ili noću, s inozemstvom možda? Tako se možeš opredijeliti za paket srce, pluća, bubrezi, ili jetra, maternica, crijeva. Pa jebote! I onda me zajebavaju kako sam rasipna i neodgovorna i da će taj novac propasti jer ne želim ići. :rolleyes:
Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
Almost Rosey
Posts: 2861
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

17 Apr 2012, 15:51

Istina je da se školski psiholozi većinom bave birokratskim poslovima, papirologijom.

Eh i da, jedan disklejmer - Rosey je kurac od ofce, da izvinete, a ne psiholog :kava: hoću reć, učim jošte škole :)
Post Reply