Priče s plavog kauča

Blago onom tko rano poludi
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

17 Apr 2012, 14:57

Jel psihoanaliza Freud? Jel on teoretizirao o paljenju na roditelje? Možda je to bio vrh shvaćanja početkom 20-tog stoljeća, ali meni zvuči kao šarlatanstvo :ne zna:

Meni se čini da je problem s odlaskom psihologu/psihijatru problem u 3 stvari: nemogućnošću određivanja vlastitih granica, mistifikacije i stigmatizacije (kao što je Rosey napisala).

Što se tiče granica - koliko mi izgleda, osobe koje znam da su bile kod psihologa/psihijatra (ne znam kod kojeg, pa sam stavila pod zajednički nazivnik) trebale su i prije krenuti, ne kad je voda već do grla. Iako, jasno mi je da je teško odrediti koliko mora biti loše ili učestalo da osoba odluči reagirati. I ne bi uspoređivala sa zuboboljom, to je prilično jednostavna stvar; ali recimo glavobolja - kad se kreće kod liječnika, nakon koliko učestalosti, nakon kolike razine boli i nakon koliko vremena :ne zna: Pogotovo ako malo je, pa malo nije.

Za mistifikaciju - valjda samo oni koji su bili kod psihologa znaju kako izgleda tako neki razgovor, ostali znatiželjnici nagađaju :zubo: Šta te pita, o čemu pričaš, što ti kaže :ne zna:

O stigmatizaciji - jasno ko dan, šta ću ić kod psihologa, nisam luda :D :durica:


User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

17 Apr 2012, 14:58

@jez- ja sam odrasla uz psihijatra/psihoanalitičara/grupnog analitičara (ženskog, doduše).
Što te zanima?
Last edited by Morticia on 17 Apr 2012, 14:59, edited 1 time in total.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

17 Apr 2012, 14:59

Almost Rosey » wrote:
A ti nemoj :D

Uostalom, mnogo je veća vjerojatnost da ćeš se sa psiholozima sretat u drugim sferama živta nego na terapiji.

Ali moram se osvrnuti na ovo - išla bi psihijatru psihoterapeutu, ali ne bi psihologu. Ako završe edukaciju za istu terapiju, to je zapravo ista stvar :ne zna: to što je netko doktor medicine tebi kao klijentu u terapiji ne znači ništa (osim toga da ti, eto, ulijeva veće povjerenje, što je sasvim legitimno).
pa to i kazem, nekako mi se cine prikladniji za druge sfere ili za neke manje zahtjevne slucajeve.

itekako mi znaci jer cijenim ako covjek ima klinicku praksu i dobro poznaje mozak. mislim da medicinar tu ipak ima vecu prednost. na kraju krajeva, nekima je takav lijecnik i potreban.
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

17 Apr 2012, 15:00

*jezebel* » wrote:
jel' itko od vas upoznao nekog psihoanaliticara? onako malo poblize? meni se onaj cika gruden cini malo preluckast za moj ukus.
i ovaj kojeg ja znam je malo otkačen; voli staviti čudnih trava u umak kad mu dolazi punac :D
Almost Rosey
Posts: 2861
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

17 Apr 2012, 15:01

blue » wrote:Jel psihoanaliza Freud? Jel on teoretizirao o paljenju na roditelje? Možda je to bio vrh shvaćanja početkom 20-tog stoljeća, ali meni zvuči kao šarlatanstvo :ne zna:
Freud je jedan od začetnika. Mislim da su se do danas ipak malo pomaknuli od njega :zubo:
Premda, iznenadila bi se koliko mu se danas vraćaju. Nije on baš toliko nebulozan bio.
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

17 Apr 2012, 15:02

Morticia » wrote:@jez- ja sam odrasla uz psihijatra/psihoanalitičara/grupnog analitičara (ženskog, doduše).
Što te zanima?
mene? odrasla? uz psihoanaliticara? ti? :eek:

:misli:

ma nista, nista, predomislila sam se, necu ic'. :p

:rofl:
blue » wrote:Jel psihoanaliza Freud? Jel on teoretizirao o paljenju na roditelje? Možda je to bio vrh shvaćanja početkom 20-tog stoljeća, ali meni zvuči kao šarlatanstvo :ne zna:
pa on je 'nako... vise u prapocecima. al' znao je bit' zgodan. mislim, intrigantan. :o
Last edited by *jezebel* on 17 Apr 2012, 15:03, edited 1 time in total.
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

17 Apr 2012, 15:03

*jezebel* » wrote:
jebote, jednom operem glavu aspirinima i dvaput lice u jabucnom octu (ups, ovo drugo mozda nisam trebala spomenuti) i sad odmah ispadam nenormalna!!! :gaah: e pa jepite se!!! svi!!! :durica: :crying:
A votka? U tom članku se spominje i pranje votkom, da kosa fino sjedne, i med i ocat za sjaj, a bez ispiranja :kokice:

Image

Od Grudena čujem samo pizdarije, da bi bio dobar psiholog, treba prvo bit čovjek, a ovaj je debil :ne zna:
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

17 Apr 2012, 15:03

:rofl: :o
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

17 Apr 2012, 15:04

tek sam dosla na temu, a vec sam izgubila energiju. jepite se! :rofl:

ne podnosim alko'ol u velikim kolicinama. :o pola somersbyja i ne mogu se dic' iz fotelje. :o
Last edited by *jezebel* on 17 Apr 2012, 15:05, edited 1 time in total.
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
Almost Rosey
Posts: 2861
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

17 Apr 2012, 15:05

*jezebel* » wrote:pa to i kazem, nekako mi se cine prikladniji za druge sfere ili za neke manje zahtjevne slucajeve.

itekako mi znaci jer cijenim ako covjek ima klinicku praksu i dobro poznaje mozak. mislim da medicinar tu ipak ima vecu prednost. na kraju krajeva, nekima je takav lijecnik i potreban.
Da, ajmo reći da je glavno područje zanimanja psihologa normalno (zato -logija, a ne -jatrija, liječenje).

Kliničku praksu mora imati i psiholog ako se hoće baviti terapijom (savjetovanjem). I to nekoliko godina kliničke praske. I psihologe filaju neurologijom, mozag smo u detalje morali naučiti. O fiziološkim podlogama poremećaja da i ne govorim.

blue, Gruden je -jatar.
Last edited by Almost Rosey on 17 Apr 2012, 15:06, edited 1 time in total.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

17 Apr 2012, 15:05

Operi leđa u Red Bullu, čujem da daje krila.
Last edited by Morticia on 17 Apr 2012, 15:06, edited 1 time in total.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

17 Apr 2012, 15:05

*jezebel* » wrote: jel' itko od vas upoznao nekog psihoanaliticara? onako malo poblize? meni se onaj cika gruden cini malo preluckast za moj ukus. toliko je gluposti izvalio na teveju i u novinama da imam dojam da se zestoko sprda s onima koji ga prate. onako kao neki rl trol. mislim, ako vjeruje u sve *izdarije koje izgovori, onda je vjerojatno malkice poremecen. :giggle:
:raspa: Sve ste ga upoznale.
blue » wrote:Jel psihoanaliza Freud? Jel on teoretizirao o paljenju na roditelje? Možda je to bio vrh shvaćanja početkom 20-tog stoljeća, ali meni zvuči kao šarlatanstvo :ne zna:
Iako sam imao predrasudu o Freudu, jer je bio izdanak židovske inteligencije s prijelaza stoljeća, i kao takav vrlo udaljen od prosječnih misli postkomunistiočkog pankoidnog drkoša poput mene, nakon dublje analize njegova teorija psihe mi ulazi među prve četiri na ovome svijetu.

Ako u to uračunaš milje u kojemu je dotični djelovao, dakle carevi, biskupi i jedna jedina istina, uz sveopću neukost, lik je genij. Izveo je predmetnu tematiku iz srednjovjekovnog baljezganja u znanost i još je dosta aktualan.

To s jebanjem majke je izvedeno iz konteksta, a i taj dio je malo pjesnički napisao. A i tko bi htio jebati svoju majku kad je Markova majka bila bolja. :ne zna:
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

17 Apr 2012, 15:07

pa sve i da zelis jebati majku, sigurno to ne zelis namjerno. nisi ti kriv ako se podsv...kako se vec ono zove...poigrava s tobom.
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

17 Apr 2012, 15:08

U nekom trenutku razvoja svatko želi jebati svoju majku.
Ili oca.

Zato je npr. loše kad su roditelji ružni i stari. :fašist:
To zbunjuje dijete jer ih ne može doživjeti kao seksualne osobe, da ne kažem objekte.

:raspa:
Last edited by Morticia on 17 Apr 2012, 15:09, edited 1 time in total.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

17 Apr 2012, 15:09

..a jel neko zna psihoanaliticara..psihoanaliticarku, a da je homoseksualac? :kokice:

molim, ne ceprkati po korjenima rijeci. :facepalm:
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

17 Apr 2012, 15:10

..a unda » wrote:..a jel neko zna psihoanaliticara..psihoanaliticarku, a da je homoseksualac? :kokice:

molim, ne ceprkati po korjenima rijeci. :facepalm:
Tebe stvarno opterećuju ti homoseksualci. No, na pravoj si temi. :D
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

17 Apr 2012, 15:11

ex anais » wrote:
Tebe stvarno opterećuju ti homoseksualci.
Ne uvijek. Ponekad je on gore. :D
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

17 Apr 2012, 15:12

rouzi, znam da i vi to morate svladati, ali svejedno... dobro, necu vise. :D al' tko zna, mozda se jednog dana i sretnemo. nakon sto me dodatno izludi netko kome sam vjerovala. :rofl:
Morticia » wrote:U nekom trenutku razvoja svatko želi jebati svoju majku.
Ili oca.
lazes, gaduro lazljiva.

ja sam voljela sjediti u krilu tatinom prijatelju. :o
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

17 Apr 2012, 15:14

*jezebel* » wrote: ja sam voljela sjediti u krilu tatinom prijatelju. :o
Poistovjećivala si ga s tatom, naravno.
Nisi si mogla priznati da na isti način želiš tatu, pa si našla zamjenu.
Sasvim normalno.

Next!!! :kava:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

17 Apr 2012, 15:14

ex anais » wrote:
Tebe stvarno opterećuju ti homoseksualci. No, na pravoj si temi. :D
upravo je mozda suprotno. mene opterecuju psihoanaliticari, a trebali bi radit suprotno. ok, preformulirat cu pitanje..jel iko ovdje zna homoseksualca, a da je psihoanaliticar? citati ovo kao gens tantum ili kako se to vec zove..
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

17 Apr 2012, 15:16

vrrrlet » wrote:
Ne uvijek. Ponekad je on gore. :D
Što će mu onda psihoanalitičar. :ne zna:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

17 Apr 2012, 15:16

vrrrlet » wrote:
Ne uvijek. Ponekad je on gore. :D
a dole ne moze opterecivat? e, vrle, vrle.. :raspa:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

17 Apr 2012, 15:17

ex anais » wrote:
Što će mu onda psihoanalitičar. :ne zna:
..kako to mislis..jedan? :ne zna:
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

17 Apr 2012, 15:18

pa jel' nisu svi psihoanaliticari homo? homo, vege, pedofili i ubojice? :ne zna:

ako i nisu, mislis li da bi te homo psihoanaliticar manje opterecivao? :D
Last edited by *jezebel* on 17 Apr 2012, 15:21, edited 1 time in total.
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

17 Apr 2012, 15:21

..a unda » wrote: ..kako to mislis..jedan? :ne zna:
Dobro, već smo negdje ustanovili da te jedan ne bi mogao pratiti. :ne zna:
Post Reply