o samoci..o usamljenosti.....you name it...

Blago onom tko rano poludi
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

12 Dec 2011, 01:56

ex_anais » wrote:
Možda zato što sućut i tješenje potencira dramu, a ovo je skretanje pozornosti ili obrušavanje na problem.
Da, točno to, samo bez skretanja pozornosti.
Potenciranje drame nikome nije dobrog donijelo.

Ajmo sad na nesvrstane srat s ninom. :xzubo:
Ako nastavimo ovdje pametovat, preći ćemo granice vlastite pameti pa ćemo ispast glupi.
Bjež'mo!


Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

12 Dec 2011, 01:57

..a unda » wrote: :rofl:

da, autoempatican. :xd:

perverzno? vidim ja da je tebi vlaska zemlja nepoznata..:zivili:
Sad se trebam sramit što nisam vlajina? :rofl:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

12 Dec 2011, 01:57

Tea Tree » wrote: Da, točno to, samo bez skretanja pozornosti.
Potenciranje drame nikome nije dobrog donijelo.

Ajmo sad na nesvrstane srat s ninom. :xzubo:
Ako nastavimo ovdje pametovat, preći ćemo granice vlastite pameti pa ćemo ispast glupi.
Bjež'mo!
..cemo? ..cemo??? :xzubo:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

12 Dec 2011, 01:58

ex_anais » wrote:
Sad se trebam sramit što nisam vlajina? :rofl:
sasvim suprotno. zato sto nisi svjetska zena. :xzubo:
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

12 Dec 2011, 01:58

..a unda » wrote: sasvim suprotno. zato sto nisi svjetska zena. :xzubo:
To mi isto ne zvuči dobro. :misli:
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

12 Dec 2011, 08:04

ElliQuinn » wrote:Sve se pitam zašto me se još nije negdje zaboravilo.
Ajme. I još puno puta po puno ajmeova. :(

Tebi je jasno da već neko vrijeme doslovno vrištiš? Počelo je "usitno", pa je čovjeku (bilo) neugodno komentirati i propitkivati - onako, računaš "to je tek trenutak, proći će (ju)", ali nažalost se gomila i raste. Ima tu još elemenata za kojekakva nagađanja, ali besmisleno je i nekorisno.

Kombinacija toga "vrištanja sa strane" i ogromnog osjećaja nemoći i nesudjelovanja (bivanja objektom zbivanja, umjesto subjektom ili barem sudionikom) kojim su preplavljene ove rečenice je nešto što s vremenom metastazira preko granice popravljivoga.

Vrijeme nije na tvojoj/vašoj strani, nažalost. Reci mu što mu imaš za reći, neka ti kaže što ti ima za reći. Pokrpajte se, pokrpajte vâs dok još možete. :grli:
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

12 Dec 2011, 08:54

ex_anais » wrote:
Ja nisam. Zbilja nisam. Ne tvrdim da ne postoje, ali ja ih nisam susrela,
Ja jesam sentimentalne hadezeovce. One koji više ne glasaju za njih, ali i danas ih imaju potrebu braniti, ondosno boli ih kad ih netko nekontrolirano gadi.

Ali to je nebitno, nisam trebala spominjat hadezeovce :o Ti si spominjala općenito različite određene stavove kod ljudi, te kako ti isti utječu na cjelokupan odnos s njima
Općenito mi je fanatizam odbojan, zagriženost, mržnja u bilo kojem smjeru.
Također :ne zna:
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

12 Dec 2011, 10:45

..a unda » wrote: sta sad..kufer amo, kufer tamo. sta fali kuferima? mozda oce bit kao iz onog es efa, jel pracet ono s onim kuferom, kovcegom sta trci.. :xd:
Oh, Luggage. Ovo je bolje i od horoskopa. :cerek: :cerek: :cerek:
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

12 Dec 2011, 11:57

ElliQuinn » wrote: Oh, Luggage. Ovo je bolje i od horoskopa. :cerek: :cerek: :cerek:
eto, jel vidis kako treba samo malo drugacije gledat..samo malo. :xd:
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

24 Oct 2013, 11:08

Podižem temu. Ne slučajno.


Vidim da je ovo na psihologiji, a zadnjih dana sam u potražnji nekakvih savjeta te prirode pa vidim da se i ovdje ima što reći.


Nekoga muči osjećaj usamljenosti i težina koju ona pruža. Mogu onako s površine reći da se često radi o dosadi a ne samoći. Ako se netko želi uljuljati u svoju kolotečinu, uljuljat će se i to svojevoljno jer mu je to trenutno lakše i draže , dopuštajući snovima da ostaju snovi.

Mene muči nešto drugo suprotno od osjećaja samoće , a to je osjećaj nevladanja samom sobom jer sam u okruženju kojem se predajem i dušom i tijelom i sad već jedva izdržim. Toliko patim za miromi samoćom, toliko se želim izolirati iz civilizacije i upustiti se u neki robinzonski život.
Dosta mi je gužve oko mene, dosta mi je ljudi, obitelji uže i šire, izgubila sam sebe.
Zapustila sam svoje talente, svoje darove koje sam razvijala kao dijete i to bez potpore onih koji su mi je minimalno dugovali.
Ostavila sam to za "neke bolje dane" koji nikako da dođu, koji su mi sve dalje.

Često se uhvatim u sanjarenju da živim u nekom zaostalom selu, negdje bogu iza nogu, negdje gdje se na prozoru hladi pita od jabuka a na špaheru na drva cvrče kuhane marmelade koje nitko ne želi jesti.
Želim imati svoje vrijeme, 24/7, ne želim se nikome pravdati zašto je nešto za ručak a nije nešto drugo. Ne želim se družiti jer moram jer je to na redu i jer su to obveze.
Želim se posvetiti sebi ali samo sebi, biti jedna sama usamljena žena kojoj je dovoljan kuhan krumpir dnevno s dva zrna soli i kapi maslinovog ulja koje sam zaradila berući tuđe masline.
Želim dane provoditi kako mi odgovara, nikome ne objašnjavati da i je draže sjediti uz more, skupljati kamnečiće i naplavine, stare i osušene panjeve bora, koru sa stabala kreirati u instalaciju koja se meni sviđa i koja me izražava.
Ne želim misliti o računima, režijama, cijeni goriva i novim modnim dodacima .
Želim lutati , doma dolaziti umorna i gladna ne čekajući nikog i ništa i gdje me nitko ne čeka.
Znam da je to nemoguće i da bi me proglasili ludom i maknutom.
Ne sanjam o materijalnom ni o putovanjima, izlascima...
Sanjam o miru i tišini. Sanjam o samoći.
kurvanjski avatar, a
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

24 Oct 2013, 11:15

Chilimama » wrote: Želim dane provoditi kako mi odgovara, nikome ne objašnjavati da i je draže sjediti uz more, skupljati kamnečiće i naplavine, stare i osušene panjeve bora, koru sa stabala kreirati u instalaciju koja se meni sviđa i koja me izražava.
Ne želim misliti o računima, režijama, cijeni goriva i novim modnim dodacima .
Želim lutati , doma dolaziti umorna i gladna ne čekajući nikog i ništa i gdje me nitko ne čeka.
Znam da je to nemoguće i da bi me proglasili ludom i maknutom.
Ne sanjam o materijalnom ni o putovanjima, izlascima...
Sanjam o miru i tišini. Sanjam o samoći.
kužim te. ali zar bi baš sama sama voljela provodit takve dane?
meni bi trebala jedna do dvije osobe, može i više, ali pomno izabrane :o

samoća fakat zatupljuje, nemreš tako dugo :ne zna:
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

24 Oct 2013, 11:25

Ne znam, nisam probala a ne vjerujem ni da će mi trebati razraditi konkretan plan pa ti ne mogu odgovoriti najpreciznije.
MOgu samo reći, da nisam uvjerena da bi se odrekla interneta i da bi u slučaju potrebe za društvom lako dolazila do osoba koje su mi važne da im se posvetim i da im poklonim svoje vrijeme.
Ne želim da ovo zvuči prepotentno jer ne mislim da sam jako važna da svoje vrijeme cijenim više. Želim reći da je vrijeme jedino ono što vrijedi i da je jedino nenadoknadivo pa dajući sebe vremenom mislim da dajemo ono najviše..
To kažem jer sam iskusila puno puta očaj što se s nekim nisam družila više kad te osobe nema i da toj osobi sigurno nisu važni pokloni koje smo ostavljali...Baš zato i cijenim kad mi se netko odazove na neku kavu ali ne zbog kave nego zbog vremena koje ćemo provesti zajedno.


Znam ja točno zašto želim biti sama. Baš zbog toga što se ne želim ( a znam da moram i da hoću) više osjećati odgovorna prema nekima koji me ne zaslužuju .

I takva se zato osjećam dvolična, pa bi ja zato da neki drugi ne moraju imati odgovornost prema meni...

Ma ovo je jedna duga i druga priča...
kurvanjski avatar, a
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

24 Oct 2013, 11:25

Mislim da svakome (ne znam je li pretjerano reći baš svakome, ali ajd, onda barem dosta ljudi) dođe takva faza. Faza nekakve zasićenosti svime, kad hoćeš samo odmor, taj psihološki odmor, odmak od svega tekućeg i to na neodređeno.
Povremeno čujem za takve primjere, ljude koji su se iz Zagreba odselili na neki otok. Obično nitko ne zna točno što rade ni od čega žive, ali oni koji mi prenesu takvu vijest tvrde, više po vlastitoj procjeni, da im je dobro, odlično čak.

Ne vjerujem da bih to mogla. U trenucima kad mi je stvarno pun kurac svega pomišljam kako je to super, ali prva sljedeća misao koja imalo detaljnije razrađuje takav plan nije mi privlačna.

Nije da bi sad baš svi mislili da si "makla", ali razmisli bi li to stvarno mogla.
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

24 Oct 2013, 11:31

Chilimama » wrote: Znam ja točno zašto želim biti sama. Baš zbog toga što se ne želim ( a znam da moram i da hoću) više osjećati odgovorna prema nekima koji me ne zaslužuju .

I takva se zato osjećam dvolična, pa bi ja zato da neki drugi ne moraju imati odgovornost prema meni...

Ma ovo je jedna duga i druga priča...
Pa tu tobožnju društvenu odgovornost nije problem eliminirati. Samo trebaš u sebi prelomiti sve kurtoazije i slične stvari i dogovoriti se sama sa sobom da to ne služi ničemu.
Kurtoazna druženja (i to vrlo rijetko) odrađujem samo "u ime viših ciljeva" tj. zbog posla. :zubo:
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

24 Oct 2013, 11:39

Tea Tree » wrote: Pa tu tobožnju društvenu odgovornost nije problem eliminirati. Samo trebaš u sebi prelomiti sve kurtoazije i slične stvari i dogovoriti se sama sa sobom da to ne služi ničemu.
Kurtoazna druženja (i to vrlo rijetko) odrađujem samo "u ime viših ciljeva" tj. zbog posla. :zubo:

Nisu to kurtoazna druženja. To sam odavno eliminirala.
To je odgovornost prema obitelji koju želim eliminirati iz svog života. Ne radi se o užoj obitelji ( muž, djeca, oni su mi jedini smisao i razlog što se još držim)...
dalje me sram pisati....
kurvanjski avatar, a
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

24 Oct 2013, 11:42

Chilimama » wrote:

Nisu to kurtoazna druženja. To sam odavno eliminirala.
To je odgovornost prema obitelji koju želim eliminirati iz svog života. Ne radi se o užoj obitelji ( muž, djeca, oni su mi jedini smisao i razlog što se još držim)...
dalje me sram pisati....
Ma kakav sram? :ne zna: Evo, oš da ja prva, pa da probijem led? :zubo:
Nemam nikakvog kontakta sa širom obitelji. Dakle, starci jedino i to je to. Nemam brata, sestru, muža, djecu.
Šira obitelj i ja nismo na istim valnim duljinama, kolosjecima, čemu već. Čemu trud?
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

24 Oct 2013, 11:53

Blago tebi...
Ma vidi, ova priča traje i traje već toliko godina otkad znam za sebe i u meni je stvorila neku vrstu ...pa, ajd, da ne biram riječi sjebanosti..i tobaš u kontaktu s nima. dakle što se više trudim biti dobra kćer, to mi je stanje gore...
psiholog mi kaže da ću to riješiti određenom terapijom ...
E, sad, da dovršim ovaj dio... ja ne ttražćim savjet, nisam ja baš ni tako neiskusna ni takva neznalica..
samo sam htjela komentirati problem usamljenosti jer iz mog kuta gledanja to je blagoslov...
pikčr dis: nikome nisma dužna ništa objašnjavati u strahu oću li biti shvaćena...za sad to još ne znam, još sam djevojčica i želim tu djevojčicu ubit..ili njih...naravno, pod navodnicima...
kurvanjski avatar, a
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

24 Oct 2013, 12:05

Chilimama » wrote:Blago tebi...
Ma vidi, ova priča traje i traje već toliko godina otkad znam za sebe i u meni je stvorila neku vrstu ...pa, ajd, da ne biram riječi sjebanosti..i tobaš u kontaktu s nima. dakle što se više trudim biti dobra kćer, to mi je stanje gore...
psiholog mi kaže da ću to riješiti određenom terapijom ...
E, sad, da dovršim ovaj dio... ja ne ttražćim savjet, nisam ja baš ni tako neiskusna ni takva neznalica..
samo sam htjela komentirati problem usamljenosti jer iz mog kuta gledanja to je blagoslov...
Onda ovo što ti govorim nemoj doživljavati kao savjet nego kao komentar. :D Mislim, svejedno je, nije cilj da tebe smjestimo na mjesto tražitelja savjeta, a ostale na mjesto savjetnika pa da baš iz tih pozicija moramo pričati. Samo tako i nikako drukčije. :D

Napisala si nešto, pa onda nešto Beau pa ja pa opet ti i tako, pomalo trkeljamo, iznosimo svoja iskustva, mišljenja, kako to već biva u ovim situacijama.
pikčr dis: nikome nisma dužna ništa objašnjavati u strahu oću li biti shvaćena...za sad to još ne znam, još sam djevojčica i želim tu djevojčicu ubit..ili njih...naravno, pod navodnicima...
U duhu ovih iznošenja iskustava i mišljenja, mogu reći da je u mom slučaju to i sa starcima vrlo ograničeno. Mislim, šta je uopće dobra kćer? Onako kako oni misle da bi trebala biti dobra, ti, netko treći? Društvo? Koje društvo? Naše, američko, skandinavsko?
Na razne načine sam starcima što rekla, što dala do znanja, da ne možemo tako razgovarati ni imati takav odnos. Oni su takvi kakvi jesu, ja sam opet nekakva drukčija i možemo funkcionirati u tim okvirima.
Ne mogu postati ono što oni misle da bih mogla ili trebala niti će oni postati drukčiji nekakvi, kakvi bi se meni više sviđali.
Takvi smo kakvi smo, možemo u tim okvirima funkcionirati najbolje što možemo. Ako ne možemo tako, ne moramo uopće. :ne zna:
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

24 Oct 2013, 12:22

Ne smeta meni da netko savjetuje, samo nisam htjela preuzeti topik...inače , nije bed..
A to što kažeš znam , teoretski da, a u praksi se ne snalazim baš tako dobro...u tom odnosu, jel...
da, ako ne možemo tako nećemo uopće i sad sam se konačno pomirila s tim...otkazujem sve nepotrebne susrete i komunikaciju..

U odnosu s drugim ljudima nemam problema, pače , smatraju me svjevrsnim guruom u međuljudskom odnosima i načinima ophođenja...ironično, a


ma dobro
kurvanjski avatar, a
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

24 Oct 2013, 12:26

u postolara najgore cipele, jbg...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

24 Oct 2013, 12:40

Chilimama » wrote:Ne smeta meni da netko savjetuje, samo nisam htjela preuzeti topik...inače , nije bed..
A to što kažeš znam , teoretski da, a u praksi se ne snalazim baš tako dobro...u tom odnosu, jel...
da, ako ne možemo tako nećemo uopće i sad sam se konačno pomirila s tim...otkazujem sve nepotrebne susrete i komunikaciju..

U odnosu s drugim ljudima nemam problema, pače , smatraju me svjevrsnim guruom u međuljudskom odnosima i načinima ophođenja...ironično, a


ma dobro
Pa nije to neobično. Znaš kako se kaže da je lakše biti pametan za drugoga. Mislim, nije to stvar pameti nego pozicije. Lakše je biti objektivan kad te se situacija ne tiče izravno.
Starci k'o starci, nemali broj ih se služi raznim vrstama emocionalnih ucjena, onih najbanalnijih. Nabijaju osjećaj grižnje savjesti da potomci nisu ispunili njihova očekivanja, što kod njih izaziva neviđenu bol, a sve je to za dobro potomaka, nego kako. :D I da su samo njih slušali, oooo, kako bi dobro prošli u životu i gdje bi im kraj bio, ali sad im se sav neposluh obija o glavu.
U tolikoj brizi za dobrobit svog djeteta previđaju da upravo ovakve prodike proizvode kontraefekt i to "dijete" čine nesretnim.
Dijete ne može biti dovoljno dobro, uspješno, bilo kakvo, da se ne bi našle zamjerke. To ne postoji. A zamjerke nisu zapravo zamjerke. Pravi balkanski roditelj smatra da stalnim kvocanjem potiče dijete da ide naprijed. :D
Ako je i dobro nešto što napraviš, to vrijedi samo ovaj tren. A šta će biti sutra? Razmišljaš li o sutra? :zubo: I već vide da ono što namjeravaš napraviti sutra neće biti dobro.
Nema kraja tome. :D
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

24 Oct 2013, 12:49

Tea :top:
(ne samo za zadnji post, već i prijašnje na temi :o )

I eto takvi nemaju djecu, pih :durica:
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

24 Oct 2013, 12:56

Beau » wrote:Tea :top:
(ne samo za zadnji post, već i prijašnje na temi :o )

I eto takvi nemaju djecu, pih :durica:
:cerek:

Mislim, nije da nemam. Imam troje. Ali imaju po 4 noge i repove. :zubo:
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

24 Oct 2013, 12:59

Tea Tree » wrote: :cerek:

Mislim, nije da nemam. Imam troje. Ali imaju po 4 noge i repove. :zubo:
sretni kučkini sinovi :cerek: :rofl:
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

24 Oct 2013, 13:01

Beau » wrote: sretni kučkini sinovi :cerek: :rofl:
Kćeri. Sve tri. :cerek:
Post Reply