Rasprava radi rasprave

Blago onom tko rano poludi
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

24 Oct 2017, 16:59

Voltaire zapravo nikada nije izrekao ni napisao rečenicu koja mu se pripisuje već stotinjak i više godina. Ako ne znate na što mislim, evo: Je ne suis pas d’accord avec ce que vous dites, mais je me battrai pour que vous ayez le droit de le dire. (Ne slažem se s ovime što tvrdite, ali ću se boriti za vaše pravo da to kažete.) Kada je trebalo proturiti kakvu izmišljotinu, snalazili su se ljudi nekako i prije Fejsa. :D

Gospodin Arouet nije nikada bio toliko popustljiv prema neistomišljenicima, a pogotovo ne prema izjavama koje je osobno smatrao apsurdnima. No ovo nije tema o njemu, nego o tome kako se tko od nas snalazi u 'džankfudu' od informacija kojima nas svakodnevno obasipaju te kako na to reagiramo.

Povod za temu dao mi je Hrobi i njegova tema o NDH. Temu sam zatvorila i o njoj se ovdje neće raspravljati. No ono o čemu želim da porazgovaramo, dakako, ako za to budete zainteresirani, jest pitanje koliko ovakav stav smatrate kukavičkim? Pod "ovakav stav" mislim na izbjegavanje rasprave o nečemu što smatram netočnim, ali svaku raspravu o tome smatram besmislenim natezanjem pa je izbjegavam.

Drugo je pitanje kako osobno reagirate u takvim situacijama. Ne moraju biti u pitanju ustaše i partizani, može biti u pitanju i Zemlja kao ravna ploča, cjepivo kao dokazani uzrok autizma, you name it. Uskuha li sve u vama, požalite li što je rasprava samo internetska pa ne možete sugovornika zgrabiti za gušu i ciglom mu utjerati pamet u glavu pa se ipak odlučite na psovke i jebanje mamice - svejedno je li ustaška, četnička, komunistička ili kakva već - ili pak uprazno trošite pristojne riječi, vrijeme i energiju? Smatrate li da uopće ima smisla raspravljati?

Odmah ću sama odgovoriti na svoje pitanje: smatram i ne smatram. Ovisi o temi i o sugovorniku odnosno sugovornicima. No, što dalje, sve se više uvjeravam kako su sve to samo moji ventili, a praktične koristi od toga nema.

Da vas čujem.


User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

24 Oct 2017, 17:32

MmeTipfeler wrote:
24 Oct 2017, 16:59
Povod za temu dao mi je Hrobi i njegova tema o NDH. Temu sam zatvorila i o njoj se ovdje neće raspravljati. No ono o čemu želim da porazgovaramo, dakako, ako za to budete zainteresirani, jest pitanje koliko ovakav stav smatrate kukavičkim? Pod "ovakav stav" mislim na izbjegavanje rasprave o nečemu što smatram netočnim, ali svaku raspravu o tome smatram besmislenim natezanjem pa je izbjegavam.
Trkeljanje nije hrvatska Wikipedija i ovdje se neće relativizirati ustaški zločini, pisati hvalospjevi Francetiću i Bobanu te općenito uzdizati NDH kao "državu hrvatskog naroda". Jer to nikad nije ni bila, bila je država hrvatskih izroda. I hrvatskih izdajnika. :kava:

Dobro si dakle postupila, temu je trebalo zaključati. Ali ostavio bih je da stoji kao opomena. Nema to nikakve veze s kukavičlukom - postoje stvari o kojima se ne raspravlja zato što je riječ o općepoznatim činjenicama, pa i civilizacijskim stečevinama. Zna se što je fašizam, zna se i što je antifašizam. Komu takav stav smeta, neka se slobodno prošeta do drugih internetskih odredišta, široko je virtualno polje. :zubeki:
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

24 Oct 2017, 18:09

Stitch wrote:
24 Oct 2017, 17:32
Dobro si dakle postupila, temu je trebalo zaključati. Ali ostavio bih je da stoji kao opomena.
Maknula sam je jer sam zločesta. :D Tko ima što napisati, neka napiše po sjećanju, a ne da se ovdje nastavi rasprava o NDH. Na što vjerujem da se svi bruse. Pa smo opet u području hrvatske Wikipedije. A mene zanima opći odnos prema raspravama. Ako takvo što uopće postoji.

No, gdje ste junaci? :cerek:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

24 Oct 2017, 18:44

Možda vas ovo potakne na razmišljanje: jesu li internetski trolovi samo oni koji se naknadno uključuju u raspravu da bi zajebavali ostale ili i oni koji započinju rasprave iz kojih ništa pametno i ne može proizići?

Recimo ja. :D
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

24 Oct 2017, 19:33

Pusti, Šabo je posebna kategorija. :rofl:
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

24 Oct 2017, 19:46

Fak dat, svi smo mi Šabo...:rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

24 Oct 2017, 20:37

Ovo nije tema o Šaboviću. No možemo je otvoriti. Što mislite? Svatko od nas svoju temu? Sam svoja tema? :D

Nego, evo vam malo zezancije u slici. Sličnosti i razlike? Gdje su granice tolerancije?


Image
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

24 Oct 2017, 21:41

Otkad je kukasti krst simbol fašizma a ne nacizma? :misli:
I jel' imaju ti antifašisti kakvo vijeće? Narodnog oslobođenja, jel'? :kokice:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

24 Oct 2017, 22:10

Šabović Adis wrote:
24 Oct 2017, 21:41
Otkad je kukasti krst simbol fašizma a ne nacizma? :misli:
Ne pratiš suvremena kretanja. Antifa se protivi nacionalizmu općenito, pa ma kako se nazivao. Kukasti križ svjetski je poznat simbol, a upotrebljava ga tko god stigne.
I jel' imaju ti antifašisti kakvo vijeće? Narodnog oslobođenja, jel'? :kokice:
Ama nemaju. Neorganizirana bagra. I još kopiraju boje. :D
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

24 Oct 2017, 22:57

MmeTipfeler wrote:
24 Oct 2017, 22:10
Ne pratiš suvremena kretanja.
Da zaustavite ta kretanja pod hitno! :rofl:
Antifa se protivi nacionalizmu općenito, pa ma kako se nazivao.
Piše li šta u knjigama je li fašizam vid nacionalizma ili je nacionalizam vid fašizma? Mislim, meni potpuno svejedno, ja prvo pucam a onda lijepim etikete...dok mi ih ne ponestane, a onda izmislim nove. :rofl:
Kukasti križ svjetski je poznat simbol, a upotrebljava ga tko god stigne.
Jbt. đe je svijet a đe mi...uopšte nismo u fazonu. :rofl:
Ama nemaju. Neorganizirana bagra. I još kopiraju boje. :D
Neka, neka, izbirikaće se oni. :D
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

25 Oct 2017, 07:05

Šabović Adis wrote:
24 Oct 2017, 21:41
Otkad je kukasti krst simbol fašizma a ne nacizma? :misli:
I jel' imaju ti antifašisti kakvo vijeće? Narodnog oslobođenja, jel'? :kokice:
Originalno, kukasti križ simbolizira nešto sasvim drugo. Pogotovo u Aziji. U Japanu ga ima na svakom koraku, pogotovo u budističkim hramovima.

The swastika is an ancient symbol that has been used for over 3,000 years. (That even predates the ancient Egyptian symbol, the Ankh!) Artifacts such as pottery and coins from ancient Troy show that the swastika was a commonly used symbol as far back as 1000 BCE.
Until the Nazis used this symbol, the swastika was used by many cultures throughout the past 3,000 years to represent life, sun, power, strength, and good luck.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

25 Oct 2017, 11:51

Nukac wrote:
25 Oct 2017, 07:05
Originalno, kukasti križ simbolizira nešto sasvim drugo. Pogotovo u Aziji. U Japanu ga ima na svakom koraku, pogotovo u budističkim hramovima.

The swastika is an ancient symbol that has been used for over 3,000 years. (That even predates the ancient Egyptian symbol, the Ankh!) Artifacts such as pottery and coins from ancient Troy show that the swastika was a commonly used symbol as far back as 1000 BCE.
Until the Nazis used this symbol, the swastika was used by many cultures throughout the past 3,000 years to represent life, sun, power, strength, and good luck.
Aaaa...a ja mislio da predstavlja simbol oslobođenja, i da je kukast zato što se polomio usljed djelovanja rotacione sile - sile osovine, po Z osi, koje mnogi nisu ni svjesni, čak ni kad gledaju pravo u nju pošto se Z osa svodi samo na tačku, jer ne kuže stvar u 3D nego samo u 2D, tj. imaju površne, plitke poglede na svijet. Šta čo'ek neće na brzinu naučit, jeeee...:D
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

25 Oct 2017, 12:04

Nukac wrote:
25 Oct 2017, 07:05
Originalno, kukasti križ simbolizira nešto sasvim drugo. Pogotovo u Aziji. U Japanu ga ima na svakom koraku, pogotovo u budističkim hramovima.
A s obzirom na to da su Hrvati podrijetlom iz Irana, dakle, iz Azije, sada je valjda svima jasno zašto im je Hakenkreuz u genima. :cerek:

P. S. Šaboviću, poslat ću te direktoru. :raspa:
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

25 Oct 2017, 12:19

MmeTipfeler wrote:
25 Oct 2017, 12:04
A s obzirom na to da su Hrvati podrijetlom iz Irana, dakle, iz Azije, sada je valjda svima jasno zašto im je Hakenkreuz u genima. :cerek:

P. S. Šaboviću, poslat ću te direktoru. :raspa:
Nemoj Titati...samo to ne! :rofl:

:kiss:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

25 Oct 2017, 12:51

Šabović Adis wrote:
24 Oct 2017, 21:41
Otkad je kukasti krst simbol fašizma a ne nacizma? :misli:
I jel' imaju ti antifašisti kakvo vijeće? Narodnog oslobođenja, jel'? :kokice:
A jel imaju ti fašisti nekakvu frontu žena? :misli:
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

25 Oct 2017, 12:56

Leteća wrote:
25 Oct 2017, 12:51
A jel imaju ti fašisti nekakvu frontu žena? :misli:
:ne zna:

Sa'ću ih pitat'. :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

25 Oct 2017, 15:36

Leteća wrote:
25 Oct 2017, 12:51
A jel imaju ti fašisti nekakvu frontu žena? :misli:
Imaju, zove se KKK (kuhinja, crkva, djeca).

Dobro je da je tema o velikim junacima ustašama zatvorena, nema potrebe za takvim svinjarijama. Tko ima volje, može pogledati na što sliče podforumi Povijest i Alternativa na podforumu.

Ne mislim da je ljudsko i manjinsko demokratsko pravo širiti zloćudne dezinformacije, a razumijevanja za ljudožderska i majmunska prava jednostavno nemam.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

25 Oct 2017, 16:53

judolino wrote:
25 Oct 2017, 15:36
Imaju, zove se KKK (kuhinja, crkva, djeca).
:cerek:
Tko ima volje, može pogledati na što sliče podforumi Povijest i Alternativa na podforumu.
Nemam previše volje. Za Povijest me ne čudi, ali što se Alternativa u to umiješala? :misli:
Ne mislim da je ljudsko i manjinsko demokratsko pravo širiti zloćudne dezinformacije, a razumijevanja za ljudožderska i majmunska prava jednostavno nemam.
Potpisujem s obje ruke. Međutim, upravo o tome pokušavamo razgovarati. Bar se nadam da pokušavamo. Prema kojem se kriteriju određuje je li nešto dezinformacija? I što učiniti s majmunima i ljudožderima? Ignorirati i praviti se blesav ili im ispaliti metak u glavu? Ne mora biti baš doslovce.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

26 Oct 2017, 00:51

Ne znam za tebe i tvoje kriterije, ali ja sam proučavao povijest 20. stoljeća prije najezde internetskih pamfleta. Mislim da je i Skvič, koliko vidim, on zna dobro prosuditi da je fašist onaj tko se glasa kao fašist, drka kao f... itd, itd.

Privatni je forum, bit će kakav želite da bude. S tim da Anderlona živo boli kurac za njegov, pa možete vidjeti na što to sliči.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

26 Oct 2017, 01:15

Leteća wrote:
25 Oct 2017, 12:51
A jel imaju ti fašisti nekakvu frontu žena? :misli:
Šabović Adis wrote:
25 Oct 2017, 12:56


:ne zna:

Sa'ću ih pitat'. :rofl:
Image

Pit'o sam ih, kažu mrš! :rofl:


MmeTipfeler wrote:
25 Oct 2017, 16:53
Prema kojem se kriteriju određuje je li nešto dezinformacija?

Komparacijom. :zubo:
Ako jeknem je, a odjekne nije, laže planina pa da mi ju je mater rodila... :rofl:
I što učiniti s majmunima i ljudožderima? Ignorirati i praviti se blesav ili im ispaliti metak u glavu? Ne mora biti baš doslovce.
Majmune u zoološki! Ove druge - proždrijeti, šta bi drugo... :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
Post Reply