Tolerancija: dokle to ide?

Blago onom tko rano poludi
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

01 Aug 2017, 04:53

Donna Sole wrote:
26 Jul 2017, 08:54
Sad ću vam nešto priznati.

Ja sam, recimo, tolerantna osoba. Osim kad nisam. :)
Seksualna, spolna, vjerska opredjeljenost me nimalo ne dira. Ne dira me ni nacionalnost. Ni ljudska glupost iako sam tu ponekad na oprezu.

Međutim, vrlo sam sklona ispadima iz najbanilnih razloga. Na primjer ako neko voli Severinu. Tu ispaljujem. Neću se sad nabrijavati jer idem u more pa mi se žuri, ali budem objasnila ako se ko uključi sa zanimanjem.
Ili ako neko voli jela ispod peke. Popizdim na to. Koji kurac neko ima volit teletinu, isto to šizim. :facepalm:

A tetovaža? Bolje da ne počmem, trebat će mi terapija. U stanju sam oči iskopat neistomišljenicima oko tih banalnih tema, budem vrlo neugodna i sama sebi. Poslije se sramim.

Kako da iščupam tu potrebu da se dokazujem? Malo me sram sad, pa odo ja.
Hm, ove stvari koje si nabrojala (Severina, peka, teletina, tetovaža) mi se čine ko jako čudne za dobit popizditis. Ne kontam zašto bi iko pizdijo na takav jedan niz. Pa mi se čini moguće da ono boldano nije baš skroz točno. Odnosno da ljubitelje Severine, peke i dr. doživlavaš ko glupe ili, što zna bit posebno teško oprostivo :zubo: , ko pametne, al sa glupim afinitetima prema, recmo, tetovažama.


User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

01 Aug 2017, 05:15

Mene to nervira pojedinačno. Ne mislim da su glupi jer jedu to ili slušaju to.Ili jer su tetovirani.
Mene nervira to što se ja s tim ne znam nositi i ne uspijevam ignorirati .
Ja bi radila na sebi ne na njima. Ja bi da mi jednog dna ne budu važne banalnosti. Da mi biciklisti ne smetaju na cesti... i tako...

JUčer sam se skoro posvađala s mužem jer je stavio kečap preko piletine a na stolu stoji zdjela salate od domaće uzgojenih rajčica. wtf?

:facepalm:
kurvanjski avatar, a
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

01 Aug 2017, 06:33

Donna Sole wrote:
01 Aug 2017, 05:15
wtf?
Image
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

01 Aug 2017, 06:42

MmeTipfeler wrote:
01 Aug 2017, 06:33
Image
:rofl:


Nije to.


Ta moja isključivost i despotizam vjerojatnije ima dublje korijenje.



A, ništa... Vježbam samokontrolu.
kurvanjski avatar, a
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

08 Feb 2018, 10:40

I tolerancija je rašomonska :swami-guru-hare-krišna-mode:... bilo bi zgodno pročeprkati šta ev.psi veli o tome, zapravo nešto sam i čitao pa zaboravio...
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Herbicidna
Posts: 1099
Joined: 08 Feb 2017, 17:20

09 Feb 2018, 11:11

Kad sam već tu, a dignulo je temu... :hekla:
Donna Sole wrote:
26 Jul 2017, 11:10
Tetovaža? Plačem kad se netko tetovira. Plačem. Ko da ga sahranjujem. KO da sam čula da umire od neizlječive bolesti. Žao mi tih ljudi. Žao. A onda kad moja kćer o tome afirmativno, onda ja šajem sve u ne tri nego tristotri iljade pičaka materinih i debilizam tetovaže...kome je idiotu to palo na pamet kao uljepšavanje... :o

Sori, tako to izgleda kad ja o tome...
Molila bih vas da sad ne pričamo o teletinii, sevi ili tetovažama nego o toleranciji..... toleranciji, pliz, kako da se sredim?
al kad imam primjer o tetovažama baš, možda ti pomogne da se središ :zubo:

Svojedobno sam bila otvorila temu o tetovažama na onom forumu u kontekstu Usamljenih srca. Mnogo se ljudi uzjebalo samo zato jer sam napisala da su meni tetovaže ružne. Shvatiše valjda da idem okolo i smijem se ljudima u facu jer su tetovirani. :vidiga: Potreslo me to mnogo, čula sam čak da se neki nisu tili upoznat sa mnom na druženju forumaša zbog toga. Toliko o toleranciji. :tuzni:

Nakon nekog vremena navukla sam se na rijeliti šou o tetovažama i odlučila sam naučit što više o svemu tome. Ako niš samo da mogu prepoznat dobro napravljenu tetovažu bez obzira na motiv, pa čak učinit svijet ljepšim mjestom davanjem iskrenog komplimenta nečijoj tetovaži. Moje istraživanje je trajalo 6 mjeseci i sad se puno ležernije osjećam kad se povede razgovor o tetovažama u bilo kojem kontekstu. Na žalost, još uvijek mi se nije pružila prilika da udijelim gorespomenuti komplimet. :raspa:

Ovak općenito, na što pizdim i potpuno izgubim svoj tolerantni imidž, su opasne pasmine pasa, one uzgajane za borbe pasa. Kad vidim vlasnika takvog psa na cesti instantno si prevrtim film u glavi kakva je osoba i sve te neke osuđujuće gadosti. Još ak im pas nije na lajni ili ih imaju nekoliko, uff!! :facepalm: Nisam se još našla ponukanom da poradim na tome, a i nije da sikirom po kvartu naganjam sumnjive pse i vlasnike ili pišem peticije protiv njih, pa mislim da još neko vrijeme mogu tako netolerantno razmišljat. Jednog dana kad više ne budem vlasnica "lakorastrgljivog" psa, možda nađem vremena za proučavanje ove problematike pa će se moji vidici proširit. Do tad nastavljam anksiozno šetat kvartom u svojoj netoleranciji. :kava:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

09 Feb 2018, 18:26

Odgovaram bez citiranja. Ja uopće nisam tolerantna osoba. Mislim, nisam tolerantna u smislu da ću dopustiti zajebavanje, no tolerantna sam prema onoj "ili se pokloni ili se ukloni". Ili je možda bilo "prikloni", ne znam točno. Uglavnom, ako mi netko ili nešto ide na živce, a ne moram s njim ili s tim imati posla, okrenem se na peti i odem. Nekada sam si dopuštala i da na sav glas izrazim svoje mišljenje, sada mi se na to više ne da gubiti ni vrijeme ni energiju. Osim ako nije u pitanju neki viši cilj.

U vezi s tetovažama teško da će se naći neki viši cilj. Ne volim ih, bezvezne su mi, ne bih se nikada tetovirala. Najveća fizička promjena koju sam namjerno nanijela svojem tijelu bilo je bušenje ušiju za naušnice. Iz zezancije ili iz mode možda bih nalijepila onu tetovažu koja se poslije skine, ali zaista ne vidim u tome nikakve svrhe. Osim zajebancije, kao što rekoh. "Ooooo, uvijek si bila protiv tetovaža, a vidi sad, popustila si!" :D

Tko je zanimljiv, zanimljiv je i bez tetovaže, tko je nezanimljiv, tomu ni sto tetovaža ne može pomoći. Okej, ako netko na taj način liječi neke svoje komplekse, misli da će tako privući njega ili nju, neka to učini. Ne osuđujem. Samo smatram glupim. Što je, vjerujte mi, još gore.

Što se tiče "lakorastrgljivih" pasa i pasa za borbe, to su vrlo rastezljive kategorije, pogotovo ova prva. Imam dvije velike beštije, sve skupa 70-ak kila pesetine koje bi valjda i maltezer mogao mirne duše pojesti - uostalom, maltezerica moje frendice neki dan ugrizla je stafa za nogu. Da, ima sreću što joj nije vratio, ipak postoji razlika u veličini zubala i težini, no frendica se skrušeno ispričavala stafovu vlasniku. :cerek: Ovo moje, to su dvije labradorice, trebalo bi "psu za borbe" malo više posla da to rastrga, no dovoljno je da na krivome mjestu zagrize, recimo, na vratu, i ode moj pas. :crying: Prvi je lab bio Rikard Zečjeg Srca - kad bi netko navalio na njega, okrenuo bi se pa su mu sve ozljede bile na guzici. :D Mali mješanac, terijerske naravi, upola manji i lakši (nekih 20 kg) uredno je ugrizao pitbula za oko kad ga je pit napao i ugrizao za leđa. No razumijem o čemu govoriš, Herbicidna, odnosno mislim da razumijem. Poplava pitova i stafova krenula je kod nas tokom polovicom 90-ih, valjda kao još jedan od izraza opće agresivnosti - slučajno sam se našla u prilici da čujem slijepog čovjeka kojemu su nudili psa vodiča kako kaže da će on nabaviti svog psa, i to isključivo pitbula. A o likovima obrijanih glava i s rejbanicama na nosu bolje je i ne govoriti. :rolleyes:

Mislim da je tu u pitanju ista priča kao i odnos između centimetara u gaćama i veličine auta. :bicedobro:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

09 Feb 2018, 18:55

Ja sam strašno netolereantan jedino na zloćudnu glupost i licemjerje.
Hm, kad bolje razmislim, to pokriva praktično sve...
what we've got here is failure to communicate
Post Reply