Proučavanje psihopatije i slični hobiji

Blago onom tko rano poludi
Pehfogl
Posts: 13
Joined: 09 Dec 2016, 22:48

19 Jul 2017, 03:53

U posljednjih godinu dana sam razvila nesvakidašnji hobi, naime, počela sam visiti na jednom ASPD forumu. ASPD iliti antisocijalni poremećaj ličnosti, poznatiji kao sociopatija. Od pasivnog vorumaša koji je iz puke znatiželje vršio opservacije i učio o poremećaju sam počela aktivno učestvovati, nerijetko i trolati. Otvaram ga svako jutro, uz ness.

Da li sam psiho? Da li neko ima sličan hobi? :zubo:


User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

19 Jul 2017, 06:26

Ja volim svjetlo.

Jel ovo tema o niktofiliji ili o "mračnim" hobijima?


Nemam sličan hobi, ali nisam sigurna da ga ne bi imala ako ga otkrijem. :)
kurvanjski avatar, a
User avatar
admin
Grand Master of the Jedi Order
Posts: 1770
Joined: 13 Oct 2016, 19:32
Been thanked: 2 times
Gender:

19 Jul 2017, 09:14

Donna Sole wrote:
19 Jul 2017, 06:26
Ja volim svjetlo.

Jel ovo tema o niktofiliji ili o "mračnim" hobijima?
I mene to zanima. Riječ "nyctophilia" u naslovu nema nikakve veze sa sadržajem posta. :misli:

Naslov je promijenjen, a malo više jasnoće idući put ne bi škodilo. ;)
Stitch
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

19 Jul 2017, 09:31

Donna Sole wrote:
19 Jul 2017, 06:26
Ja volim svjetlo.

Jel ovo tema o niktofiliji ili o "mračnim" hobijima?


Nemam sličan hobi, ali nisam sigurna da ga ne bi imala ako ga otkrijem. :)
Ili o obicnom zanimanju za neobicnosti koje drugi imaju a nama su samima nepoznate? :ne zna:
Moze i o dubljem zanimanju koje nastaje kao posljedica puke znatizelje i zelje za ucenjem.

Znam citati teme na psihologiji na forumu ali me znaju fest deprimirati. Pogotovo kad ljudi pisu o ruznim stvarima koje su prosli kao djeca ili vec iz nekog razloga.
Ima i onih pozitivnih, kad su se uspjeli usprkos i unatoc izvuci i stvoriti boji zivot. Te su mi drage. :cerek:
Pehfogl
Posts: 13
Joined: 09 Dec 2016, 22:48

19 Jul 2017, 10:36

Sori na "krivom" naslovu, trebao je poslužiti kao metafora ili nešto slično, nema direktne veze sa sadržajem. Zapravo je tema posvećena sociopatiji, ali s nešto opuštenijim pristupom; potencijalno i ljuckom interesu za "mračne sile".
Ja nisam najsigurnija još uvijek šta je to što me toliko privlači tome da istražujem o Clusteru B. :misli:
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

19 Jul 2017, 15:40

Pehfogl wrote:
19 Jul 2017, 03:53
U posljednjih godinu dana sam razvila nesvakidašnji hobi, naime, počela sam visiti na jednom ASPD forumu. ASPD iliti antisocijalni poremećaj ličnosti, poznatiji kao sociopatija. Od pasivnog vorumaša koji je iz puke znatiželje vršio opservacije i učio o poremećaju sam počela aktivno učestvovati, nerijetko i trolati. Otvaram ga svako jutro, uz ness.

Da li sam psiho? Da li neko ima sličan hobi? :zubo:
Tvoj hobi je trolanje sociopata? :rofl:

Na f.hr-u je svojedobno jedna takva otvorila temu o sebi, pa nisam mogla odoljeti da malo ne zatrolam. Kad je nestala s teme, počela sam se pretvarati da sam i ja preko noći postala sociopat. Redovni posjetitelji Psihologije su me odmah skužili da serem (jer se nisam klonirala ni ništa), ali jedna je ženska fakat nasjela.

Tako da sam joj odgovarala na sva moguća glupa pitanja, pokušavajući se ufurati u ulogu. Ponese to čovjeka. :facepalm:

Cluster B je stvarno interesantan. Bolji od Ickeovih reptila. :zubo:
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

19 Jul 2017, 17:04

Proučavanje psihopatije nije nikakva rijetkost. Normalno je čak. :D

Povezujem to s opasnostima i nesrećama u stvarnome svijetu. Sa stalnim osluškivanjem što se zbiva. Skloni smo crnokronikaškim temama jer nas je tomu naučila borba za opstanak. Evolucijski smo uvjetovani da kopamo po smeću u potrazi za informacijom. Otud vječno zanimanje za crne događaje i ljude. :cerek:

Da ne spominjem cirkuse, patuljke i bradate žene. Volimo takve stvari. :) Ljudi su nekad gledali čudake u ludnicama. Danas idemo u kino - ili gledamo vijesti. :rofl:
Potpisi su za budale.
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

20 Jul 2017, 22:47

Mislim da ima tu nešto više. Zašto baš proučavanje psihopatije, a ne nerazriješenih zločina (što je također legitiman hobi :zubo: ) ?
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

21 Jul 2017, 08:03

Imaš i toga - Zodiac Killer, Jack the Ripper, Pedro Lopez, Theodore Robert Bundy... Svi ti slučajevi vrve nerazjašnjenim epizodama pa njihove zločine ne možemo smatrati do kraja razriješenima. Zato i izazivaju toliku pozornost i radoznalost. Uz činjenicu da su psihopati kondenzirano iskustvo - studiozno ih proučavaju, mjere i klasificiraju pa su iznimno pogodni za stjecanje osnovnih spoznaja - njihovoj popularnosti pogoduju i filmovi, TV serije, književna djela, razne "antologije" i "ljestvice" u časopisima...

Ako očekuješ da je proučavanje psihopatije odraz čega drugoga osim prirodnog, urođenog interesa za opasne fenomene, bojim se da ćeš se razočarati. Oni su sublimirana krajnost, odgovor na pitanje u što se čovjek može pretvoriti. Zato nas kao radoznala i oprezna bića takve pojave neprestano zanimaju.
Potpisi su za budale.
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

21 Jul 2017, 11:10

Naravno da ima. Ali netko će izabrati jedan mračni hobi, netko drugi. Mene najviše interesiraju funkcionalni psihopati i njihov utjecaj na svijet biznisa, društvo u cjelini i tako to. Lovim vještice. :giggle:
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
Post Reply