Kroničan stres i njegovi efekti

Blago onom tko rano poludi
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

07 Jun 2017, 11:26

Dakle, imam sve simptome burn outa ili predugoj izloženosti kroničnom stresu.
Nema što me ne boli. Više ne znam jel imam odjednom srčani i moždani i vensku trombozu ili je samo anksioznost.

I što sad? :D

Majke mi, ja ne znam. Ne znam što dalje. Logika bi nalagala maknuti se iz okruženja koja ubija ljude- doslovno, vidjela na svoje oči, ali kako? Kako platiti stan?
Eto, za TO sam ja privela onaj nesretni faks kraju. :D

Znam da je tema u kurcu i nepovezana, ali i ja sam pa eto. Došla sam do zida. Baš do zida. Probala, dala sve od sebe i ne ide, jedno mora otići, ili taj posao ili zdravlje, jedno od toga, a na meni je izbor. A nemam izbora. Moram platiti stan. Iz mjeseca u mjesec. Imam i neke dugove jer sam morala primanja prebacit u drugu banku nažalost, a imala sam minus tamo. Uglavnom, jedan od razloga zašto ljudi pate dok hitna ne dođe po njih na posao- dugovi.
Da odem van, nisam sigurna da sam u formi trenutno. Bogpitaj i kakvu boleštinu imam od sveg tog stresa.

Jebiga, eto, kukam malo, dugo nisam.


User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

07 Jun 2017, 11:38

Jel ti to tražiš cimera možda? :D
what we've got here is failure to communicate
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

07 Jun 2017, 11:39

Sad sam ti tila reć šta tražim, al ne bi bila istina.
U kurcu sam. Proživjela sam jedan teži šok na poslu i sad sam uzela bolovanje, ako će mi dat otkaz, ako će ne znam što, nek mi rade što hoće, sve su mi već napravili. Problemčić je što otad su mi noge drvene, ne znam jel ih osjećam il ne osjećam. Brijem da je to stres, ali bogpitaj. :D U kurcu sam, eto. :D
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

07 Jun 2017, 11:52

Pa šta je tolki buling na tom tvom poslu? A da nađeš drugi? Npr. kao neka prodavačica, ili čistačica... tamo je prednost imat odrvenjele noge :cerek:

Il se dobro udaj :ne zna:
what we've got here is failure to communicate
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

07 Jun 2017, 11:57

A čuj, ne znam kako bih to nazvala, ali stres i pritisak je ogroman, zaista ogroman. I onda gledaš ta oboljenja ljudi oko sebe, kako im je točno to sranje prouzročilo bolesti i muka ti je. A kad još po nekog dođe hitna, uh joy.

A ne znam, htjela sam slati molbu u Algoritam prije par mjeseci hahahaha, al eto vidiš šta se desilo. :D A na stari posao se baš ne želim vraćati, kažem, kako ću plaćati stan, a i to je bila svojevrsna robija, doduše ni blizu kao ova. Ovo je hard core, advanced level.

Najteže mi pada mirenje s tim da ću život provesti valjda po call centrima. Ali bolje i to...

Za udaju je kasno, ja sam ti ocvala 32-godišnjakinja pod konstantnim stresom, de bre, ko bi to slušao i trpio.
Kako ću čistiti kad se ne mogu ustati trenutno haha.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

07 Jun 2017, 11:59

Najradije bih se napila i nadrogirala što nikad nisam i zaboravila da sve ovo postoji, ova država, ovo smeće od države i ovaj odvratni kapitalizam. Ne jer sam neradnica iako će mi i to netko prišiti na kaput, nego jer jedno je raditi, a drugo je kad se netko prema tebi ponaša kao jebeni feudalac prije industrijske revolucije- umri na radnom mjestu, u bilo kakvim uvjetima, ali radi stoko.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

07 Jun 2017, 12:06

Da imam bilo kakvu kućicu, bilo šta, ne bih trena trpjela to, jednog trena. Ali kako Rozga kaže "ja sam rođena bez prava da nešto naslijedim i imaaam". :rofl: I da valjda crknem prije četrdesete. Al tko mi je kriv što nisam upisala profitablno zanimanje, eh... tuka. Poslovi u mojoj struci su ipak samo za hadezejovsko smeće.
I nezahvalna sam. Ljudi sjede na birou, a kad me netko lupi svom snagom, ja trebam reć dajte mi još toga, još, nije mi dosta udaraca, stresa, još mi dajte. Želim crć za vašu pohlepu, za vaš sveti profit, dajte da crknem da bi vi ljetovali u Dubaiju.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

07 Jun 2017, 12:11

Eks wrote:
07 Jun 2017, 11:57
...
Za udaju je kasno, ja sam ti ocvala 32-godišnjakinja pod konstantnim stresom, de bre, ko bi to slušao i trpio.
....
Kasno? :hihihihi: :giggle:
Učlani se na Iskricu pa da vidiš zgodnih i pametnih momaka ornih za udaju :zubo:
Samo nemoj stavit svoju sliku, nego nekog supermodela :D
Najradije bih se napila i nadrogirala što nikad nisam i zaboravila da sve ovo postoji, ova država, ovo smeće od države i ovaj odvratni kapitalizam. Ne jer sam neradnica iako će mi i to netko prišiti na kaput, nego jer jedno je raditi, a drugo je kad se netko prema tebi ponaša kao jebeni feudalac prije industrijske revolucije- umri na radnom mjestu, u bilo kakvim uvjetima, ali radi stoko.
Definitivno ne radiš u državnom preduzeću... :/
what we've got here is failure to communicate
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

07 Jun 2017, 12:45

Radim za privatnika, da. Broj sam. Nitko i ništa. Kolege su pounutrili stav da su robovi i da trebaju radit dok se ne izvrnu tamo, a ja nekako se teško mirim s tim.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

09 Jun 2017, 21:37

Eks wrote:
07 Jun 2017, 12:45
Radim za privatnika, da. Broj sam. Nitko i ništa. Kolege su pounutrili stav da su robovi i da trebaju radit dok se ne izvrnu tamo, a ja nekako se teško mirim s tim.
Po meni, imaš dvije opcije: boriti se individualno, što je Sizifov posao, i boriti se sistemski, što je donkihotovski posao.
Treća je da si reinkarnacija idućeg Dalai-lame, u što iz mnogih razloga sumnjam.

A sa WTF mućškim đubretom si se upetljala, jadna ne bila?
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

09 Jun 2017, 22:49

To obično biva, da kup bude veći.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

10 Jun 2017, 12:59

Ma nisam, imam jednog u životu, ali nije loš, ono je bilo nekom drugom upućeno tko se nije petljao sa mnom, trenutak nemoći me spopao.

Malo sam bolje danas. Vidjet ćemo, dan po dan. A povratak na posao... agrh. Nema tu borbe, harame, to je "uzmi ili ostavi", ogroman sistem koji je funkcionirao prije mene tako i poslije mene, gotovo pa neuništiv. I melje ljude kao salamu. Ja u životu nisam vidjela egzemplarniji primjer kapitali... pardon, feudalističke okrutnosti. Ostala sam zapanjena svirepošću. Ali ja sam naivka. To je sistem "ti sad tu umri, a mi ćemo raditi kao da se ništa ne dešava".
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

10 Jun 2017, 13:00

Moram naći nešto drugo, ali to je opet proces ako želim naći nešto zaista bolje, a ne opet zamijeniti jedno govno drugim kao što sam napravila već.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

10 Jun 2017, 14:53

Eks wrote:
10 Jun 2017, 12:59
Ma nisam, imam jednog u životu, ali nije loš, ono je bilo nekom drugom upućeno tko se nije petljao sa mnom, trenutak nemoći me spopao.
Aha, onda dobro...
Eks wrote:
10 Jun 2017, 12:59
Malo sam bolje danas. Vidjet ćemo, dan po dan. A povratak na posao... agrh. Nema tu borbe, harame, to je "uzmi ili ostavi", ogroman sistem koji je funkcionirao prije mene tako i poslije mene, gotovo pa neuništiv.
Pa zar ti aluzije na Sizifov posao i donkihotovsku borbu ne govore baš to? :mig:
Eks wrote:
10 Jun 2017, 12:59
I melje ljude kao salamu. Ja u životu nisam vidjela egzemplarniji primjer kapitali... pardon, feudalističke okrutnosti. Ostala sam zapanjena svirepošću. Ali ja sam naivka. To je sistem "ti sad tu umri, a mi ćemo raditi kao da se ništa ne dešava".
Sreća tvoja što nisi vidjela još gore. Ja sam zbog nehumanih uvjeta rada u bivšoj firmi pred xy godina pokušao podići neku pobunu, svi kmetovi pograbiše vile i zublje i povikaše kako idu zamnom, a kad smo stigli podno Bastilje ja se okrenuh i otkrih kako od gomile osta tek šačica nas :cerek: Naravno, masa se zadovoljila kupljenjem pobacanih mrvica ravnodušno gledajući kako nas par pljugera bacaju sa zidina.
what we've got here is failure to communicate
Post Reply