Koji je meni quratz?

Blago onom tko rano poludi
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

07 Jun 2017, 21:41

Chilimama wrote:
07 Jun 2017, 20:19
...
Ma jebeš ti, Paunoviću.
Sori, moram kad vidim kako se čudesne žene zapetljavaju u vlastita lasa :cerek:
Nije problem u krizi, znam da sam ju sama stvorila.
Ljutim se sama na sebe što joj dajem važnost.
Što dajem važnost sranju i što sam dopustila sujeti da me spusti i prizemlji. Što sam dopustila da se ponizim i to mazohistički , voljno.
Ja bih rekao da se ljutiš što ti se očekivanja nisu ispunila, i što si otkrila koliko si lako podložna deluzijama. Težak udarac mokrom krpom za nekoga tko smatra kako u svakom trenutku ima sve konce svog života u svojim rukama. I sad se pokušavaš vratit u svoju sigurnu božansku sferu, bacajući drvlje i kamenje na... pa, ti znaš koga. Al ne zaboravi: jadan je to osjećaj kada znaš da si utješna nagrada, i trebaš bit faking nesebično požrtvovan da ga iskreno ignoriraš.
Kuja tražeći gospodara.
Hajde-hajde, to vam je esencijalno u karakteru, samo vam apdejtanje sa ovim feminističkim čudesima modernog društva stvara tu kako sam već rekao dihotomiju. Tješi se bar time da nemaš makijavelistički pristup, to bi te tek zadržalo u vlastitoj beskonačnoj petlji.
Al odbolovat ću ja to, znam.
Aha. I bit ćeš opet ona ista čudesna žena šta vitla magični laso iznad glave. :D


what we've got here is failure to communicate
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

08 Jun 2017, 07:19

Nisam ja utješna nagrada.
Ja sam onaj topli kruh s namazom.
Utješna mu je nagrada buđav lebac što mu se divi, koji se divi sanjaru i slatkim riječima o zvjezdanom nebu.. Običnom luzeru.


Al, lijepo si to sročio.
kurvanjski avatar, a
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

08 Jun 2017, 12:34

Chilimama wrote:
08 Jun 2017, 07:19
Al, lijepo si to sročio.
Ma kurac je lijepo sročio. Samo se malo pravi važan, a ni Majstora i Margaritu nije pročitao.

Chilimama wrote:
07 Jun 2017, 13:17
Hendlam nekako ali nije mi dobro.

Nije mi bilo dobro, ad sam sve bolje.

Prerasporedila sam se. Imam planove, misao vodilje. Sitnice neke isto pomažu. Obavljeni mali poslići. Kava sa prijateljicama.
Kupanje, sunčanje, plivanje...

serotonin. trešnje. burek s mesom čak.
Toooo! :top:

Ne zaboravi, međutim, da i u Zagrebu ima bureka. S mesom čak. :D Do Sarajeva možemo skoknuti onako usput. Stitcha nećemo voditi sa sobom. On ne bi iz buregdžinice iznio živu glavu. :cerek:

P. S. Jedino ako Elli namigne da ga se hoće riješiti, ali mislim da neće. :raspa:
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

08 Jun 2017, 13:57

MmeTipfeler wrote:
08 Jun 2017, 12:34
Ma kurac je lijepo sročio. Samo se malo pravi važan, a ni Majstora i Margaritu nije pročitao.
De objasni ovaj navod? :misli:


Pročitati Majstora i Margaritu ništa ne vrijedi. :zubo: Ja sam je pročitao i ništa mi nije bilo jasno, a previše sam lijen da idem proučavati Bulgakova i dešifrirati sve silne aluzije, simbole i reference u tom romanu. Tako da se zapravo još najbolje sjećam onog dijela kad Margarita postane prekrasna vještica i leti gola okolo. :rofl: Za to ne treba puno razmišljati...
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

08 Jun 2017, 17:25

I mene sad zanima poveznica između Majstora i Margarite i mojim nabrijanim ( sve to manje) stanjem.


Kako god, jel do tjelovježbe ili mora tj plivanja sprintom, ali ja sam svaki dan smirenija.

Možda napišem pričicu pa ju tamo negdje postavim na ljes.
Možda vam bude jasnije.

Samo se bojim da će biti previše poznatih elemenata pa je moguće da će me neko prepoznati. Nevažno, akteri neće, ne trkeljaju.
kurvanjski avatar, a
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

08 Jun 2017, 18:10

nodens wrote:
08 Jun 2017, 13:57
De objasni ovaj navod? :misli:

Pročitati Majstora i Margaritu ništa ne vrijedi. :zubo: Ja sam je pročitao i ništa mi nije bilo jasno, a previše sam lijen da idem proučavati Bulgakova i dešifrirati sve silne aluzije, simbole i reference u tom romanu. Tako da se zapravo još najbolje sjećam onog dijela kad Margarita postane prekrasna vještica i leti gola okolo. :rofl: Za to ne treba puno razmišljati...
Chilimama wrote:
08 Jun 2017, 17:25
I mene sad zanima poveznica između Majstora i Margarite i mojim nabrijanim ( sve to manje) stanjem.
Jedina su veza Haramovi komentari na ovoj temi, a o M&M misli otprilike jednako loše kao i Nodens (link) pa sam uhvatila priliku da ga malo zezam. Doduše, u trenutku kada je pisao ovaj post kojim sam linkala još nije bio stigao do golih vještica - možda ga ovo potakne. :cerek:

A nema se tu što puno dešifrirati - knjiga je jasna da jasnija ne može biti. Istina, pretpostavlja svojevrsno predznanje, no to pretpostavlja svako dobro književno djelo. No to i nije tema pa zanemarite. :mig:
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

08 Jun 2017, 18:47

Eno priče na ljesu
kurvanjski avatar, a
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

08 Jun 2017, 21:43

Chilimama wrote:
08 Jun 2017, 07:19
Nisam ja utješna nagrada.
Ja sam onaj topli kruh s namazom.
Ne... htio sam reći kako si ljuta sama na sebe kad si otkrila kako se zadovoljavaš i sa utješnom nagradom, nakon što si otkrila kako je glavni zgoditak fejk. I da je ta utješna nagrada svjesna svojeg statusa, ali joj to ne smeta jer si ti njoj glavni zgoditak. Pa ti to sad vraća rejting u vlastitim očima. A ja se baš divim tim utješnim nagradama. O boj, kakvo bi tragično mjesto, da ne kažem dolina suza :D , svijet bio bez njih.
Valjda je tako. Ne znam točnu priču, ali utvaram si da mi je otprilike jasno kako ljudska psiha funkcionira. Lako je moguće i da skroz zabludim, varijacije su velike, a podataka premalo...
Chilimama wrote:
08 Jun 2017, 07:19
Utješna mu je nagrada buđav lebac što mu se divi, koji se divi sanjaru i slatkim riječima o zvjezdanom nebu.. Običnom luzeru.
Hmmm :misli: ... insufficient data for meaningful answer.
Chilimama wrote:
08 Jun 2017, 07:19
Al, lijepo si to sročio.
Eh... misliš?
Ovo je, za mene, lijepo sročeno:

And in the end, we were all just humans, drunk on the idea that love, only love, could heal our brokenness.

- autor je diskutabilan
http://quoteinvestigator.com/2015/05/28/love-heal/

Chilimama wrote:
08 Jun 2017, 17:25
...
Kako god, jel do tjelovježbe ili mora tj plivanja sprintom, ali ja sam svaki dan smirenija.
Dokazan je biokemijski učinak fizičkih aktivnosti (kao i prehrane) na psihu. Tijelo odašilje signale umu da poduzima nešto u pogledu percipiranog problema, i um reagira smanjenjem zahtjeva za reakcijama. Jedna od stvari koje farmaceutska industrija teško može ostvariti na ovom tehnološkom stupnju.
Chilimama wrote:
08 Jun 2017, 18:47
Eno priče na ljesu
Ček' da si nekaj popijem, a onda drž' gaće.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

08 Jun 2017, 22:02

MmeTipfeler wrote:
08 Jun 2017, 18:10
Jedina su veza Haramovi komentari na ovoj temi, a o M&M misli otprilike jednako loše kao i Nodens (link) pa sam uhvatila priliku da ga malo zezam. Doduše, u trenutku kada je pisao ovaj post kojim sam linkala još nije bio stigao do golih vještica - možda ga ovo potakne. :cerek:
Ispravak netočnog navoda! :o
Ne znači automacki da mislim loše o nečemu što na prvu loptu ne razumijem. Samo sam rekao da su mi neki dijelovi knjige dosadni, a neki baš brilijantni. Ali treba pokušat prokljuvit i dosadne dijelove, prije presude -samo to još nisam učinio.
MmeTipfeler wrote:
08 Jun 2017, 18:10
A nema se tu što puno dešifrirati - knjiga je jasna da jasnija ne može biti. Istina, pretpostavlja svojevrsno predznanje, no to pretpostavlja svako dobro književno djelo. No to i nije tema pa zanemarite. :mig:
Hah! Ja da nemam neko predznanje o nečemu?! :durica:

Dobro, nemam o književnim strujanjima i formama ekspresije po epohama, između ostalog... :brukica:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

08 Jun 2017, 22:08

haram wrote:
08 Jun 2017, 21:43
Dokazan je biokemijski učinak fizičkih aktivnosti (kao i prehrane) na psihu. Tijelo odašilje signale umu da poduzima nešto u pogledu percipiranog problema, i um reagira smanjenjem zahtjeva za reakcijama. Jedna od stvari koje farmaceutska industrija teško može ostvariti na ovom tehnološkom stupnju.
Farmaceutska možda ne može, ali tvornice čokolade itekako mogu. :D

haram wrote:
08 Jun 2017, 22:02
Hah! Ja da nemam neko predznanje o nečemu?! :durica:

Dobro, nemam o književnim strujanjima i formama ekspresije po epohama, između ostalog... :brukica:
Odgovor je bio upućen Nodensu. Ti si ionako stručnjak za linkovlje. :cerek:
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

08 Jun 2017, 22:14

Ne mogu sebi vjerovati da nisam u svoj ovoj muci poželila čokoladu.... :misli:
kurvanjski avatar, a
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

08 Jun 2017, 22:59

MmeTipfeler wrote:
08 Jun 2017, 22:08
...
Odgovor je bio upućen Nodensu. Ti si ionako stručnjak za linkovlje. :cerek:
Aha. A bez interpretacija tog "stručnjaka za linkovlje" vi bi kužili -šta?
Chilimama wrote:
08 Jun 2017, 22:14
Ne mogu sebi vjerovati da nisam u svoj ovoj muci poželila čokoladu.... :misli:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

09 Jun 2017, 07:08

haram wrote:
08 Jun 2017, 22:59
Aha. A bez interpretacija tog "stručnjaka za linkovlje" vi bi kužili -šta?
Možda bismo otvorili koju knjigu... :D
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

09 Jun 2017, 09:51

MmeTipfeler wrote:
08 Jun 2017, 18:10
A nema se tu što puno dešifrirati - knjiga je jasna da jasnija ne može biti. Istina, pretpostavlja svojevrsno predznanje, no to pretpostavlja svako dobro književno djelo. No to i nije tema pa zanemarite. :mig:
Jesi li ti sigurna u ovo. :zubo:

Ako baciš letimičan pogled na wiki, vidjet ćeš da postoji preko nekoliko različitih tumačenja te knjige; odakle tebi onda da je 'sve jasno da jasnije ne može bit'?

Uostalom, ako je tako jasno, hajde mi onda objasni u par rečenica, generalnu ideju i par glavnih motiva te u kakvoj su međusobnoj vezi. Neće biti teško ako je roman tako jasan. :cerek:

Inače, ja sam ga čitao na preporuku jedne prijateljice (hmm) kojoj je to omiljeni roman, ali prvi put ga je čitala još kao klinka. Nekako ne vjerujem da je u toj ranoj dobi imala ne znam kakvo 'predznanje' o ruskoj političkoj klimi 30-tih godina prošlog stoljeća, ili da je znala dovoljno općenito o ruskoj literaturi koja je prethodila Bulgakovu. I svejedno je ostavio dojam na nju. Dakle, po nekoj logici predznanje ne bi ni trebalo biti nužno. A i zanima me što točno žene vide u toj knjizi, da ih impresionira i u tender age of twelve. :zubo:

S druge strane, ja nešto ipak znam o toj klimi (iako ne baš puno, hm), a i čitao sam ruske klasike s kraja 19-tog stoljeća, pa svejedno mi nije bilo jasno što, zbilja, pjesnik hoće reći. Preferiram Dostojevskog, moram priznat.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

09 Jun 2017, 10:08

MmeTipfeler wrote:
08 Jun 2017, 12:34
Ne zaboravi, međutim, da i u Zagrebu ima bureka. S mesom čak. :D Do Sarajeva možemo skoknuti onako usput. Stitcha nećemo voditi sa sobom. On ne bi iz buregdžinice iznio živu glavu. :cerek:
Mah, buregdžinice su mi kako-tako, problem su ćevabdžinice. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

09 Jun 2017, 16:52

MmeTipfeler wrote:
08 Jun 2017, 18:10


A nema se tu što puno dešifrirati - knjiga je jasna da jasnija ne može biti. Istina, pretpostavlja svojevrsno predznanje, no to pretpostavlja svako dobro književno djelo. No to i nije tema pa zanemarite. :mig:
Iako nije tema, da dam moj dojam.
Majstor i Margarita je ukleta knjiga.
To valjda Woland baca cini iako je samo mrtvo slovo na papiru. :D
Kad se uvuce pod kozu, nema natrag.

Pocela sam je citati davno, pa odustala, onda se knjiga odmarala jedno vrijeme, pa sam ponovo pocela citati, od pocetka, dosla do kraja, onda je opet skupljala prasinu, pa je godinu dana bila redovno stivo kraj kreveta, pa sam je spremila da se odmori i sad je povremeno nasumice otvorim pa sto me dopadne. :cerek:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

09 Jun 2017, 19:06

nodens wrote:
09 Jun 2017, 09:51
Jesi li ti sigurna u ovo. :zubo:
Jesam. I Wiki mi nije autoritet. Više vjerujem BaraHudi.

Pitanje "šta je pisac hteo da kaže" oduvijek mi je bilo mrsko. Što je htio rei, to je i rekao. Knjiga je uvijek interakcija, a pod predznanjem nisam mislila na poznavanje podataka, nego zapravo svojevrsnu načitanost. Ne vjerujem da bi M&M bili prikladno štivo za nekoga tko tek uči čitati ili bira prve knjige u životu. Dakako, ne škodi ni poznavanje vremena u kojem je roman nastao, ali neke su rečenice bezvremene. Izvanvremenske. Recimo, rukopisi ne gore. Gdje ćeš bolje generalne ideje?
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

09 Jun 2017, 19:28

Malo ste oftopični.
Cijenim komentare na M&M ali na drugom podforumu.

Ja sam ovdje u qurtzu.

Manje nego jučer, vjerojatno više nego sutra. :)
Što je dobro, nije li?


Otplivala sam 1km, što i nije nešto ali s obzirom na moje stanje ter dijetalnu prehranu ovo je više nego dobro. Napose jer nisam plivala dvije godine nego samo plivušila .

Večeras sam pozvana na jednu izložbu , što sam odbila jer sam dogovorila s drugom frendicom slaganje ormara i cijeđenje bočice.
Znate ono ženske spike, bacanje robe, preslagivanje i cerekanje.

Ogovarat ćemo muškarce, ziher.
kurvanjski avatar, a
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

09 Jun 2017, 19:51

Chilimama wrote:
09 Jun 2017, 19:28
Malo ste oftopični.
Cijenim komentare na M&M ali na drugom podforumu.
Tko je ono i gdje rekao da su društvenjaci dosadniji od matematičara? :cerek:

Što se plivanja tiče, važno je da se nisi utopila. :D

A da znaš koliko toga ima kod mene za sređivanje... I to se odgađa zato što ne mogu naći žrtvu koja će sa mnom sjediti i blebetati dok ja odlučujem ovo ćemo ostaviti, ovo ćemo baciti, ajooooj, a što je ovo, daj da pogledam. :facepalm:

Zavidim ti na večerašnjoj zabavi. :top:
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

10 Jun 2017, 02:56

Muškarac nije tračabl, mušakarac je bestekstoostavljabl. :o
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

10 Jun 2017, 10:30

Šabović Adis wrote:
10 Jun 2017, 02:56
Muškarac nije tračabl, mušakarac je bestekstoostavljabl. :o
Ha! Ti onda očito ne poznaješ prave muškarce. :D
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

10 Jun 2017, 10:31

Pravom mučkarcu uvijek je miliji lakonski izričaj -ako je pogodio prstom u oko ispast će faca, a ako se dovede u gabulu uvijek se može vaditi da je krivo shvaćen :cerek:

Ono što me ushitilo u M&M je dijalog Jošue i Pilata. Ne ono kad Pilat poučava Jošuu kako ga se treba oslovljavati, nego ono kad Jošua kaže: lakše je govoriti istinu.
Nekako imam osjećaj da bi taj Jošua imao vrlo male šanse kod žena, pogotovo onih jakih. Mnogo bolje bi prošao Poncije Pilat, ili čak Marko Štakoraš... zar ne? Vidiš, Ćili, u nekom pogledu ta knjiga dotiče se i ove teme.
A tek sam pročitao ovlaš samo dio... stvarno mnogo dobra knjiga :)
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

10 Jun 2017, 11:07

Ja sam otplivala oko kilometar. Netom se vratila iz mora, kosa još mokra.

Kad posložim robu sa sušila, pa po ormarima, javim se kako sam dobro.
Jučer sam bila s prijom, sređivale smo robu i ormare, popile bocu , malo smotale i ajrambajram.
Danas ću se sunčat.
Imam deset kila manje . U tri mjeseca , neloš rezultat.
kurvanjski avatar, a
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

10 Jun 2017, 11:40

MmeTipfeler wrote:
10 Jun 2017, 10:30
Ha! Ti onda očito ne poznaješ prave muškarce. :D
Mislio sam, pritom, na sebe. :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

10 Jun 2017, 11:58

Šabović Adis wrote:
10 Jun 2017, 11:40
Mislio sam, pritom, na sebe. :rofl:
Eto! Vidiš da nisam fulala. :E

haram wrote:
10 Jun 2017, 10:31
A tek sam pročitao ovlaš samo dio... stvarno mnogo dobra knjiga :)
A tek kad dođeš do golih vještica... Dotle bi Chilli mogla smršaviti još 20 kila. :D
Post Reply