O socijalnoj psihologiji

Blago onom tko rano poludi
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

26 May 2017, 17:54

nodens wrote:
26 May 2017, 17:24
Ovo prvo mi smeta, točno, ali ne vidim gdje sam radio ovo drugo, tj. sugerirao neke 'svoje' generalne teorije nalik na ove iz socijalne psihologije.

Samo sam rekao da mi socijalna psihologija generalno ide nakurac. To ne znači da nema ljudi u doticaju s tom (pseudo)znanošću koje cijenim. Osim spomenutih Jussima i Haidta, svakako valja navesti i Jordana Petersona. :cerek:
Pa eto, je li bahatost treba samo smanjiti ili, ono, kako si rekao - eliminirati? :zubo:

Kako znaš da 2+2≠petak ukoliko ne znaš da 2+2=4? :rofl:


Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

26 May 2017, 18:00

Šabović Adis wrote:
26 May 2017, 17:54
Pa eto, je li bahatost treba samo smanjiti ili, ono, kako si rekao - eliminirati? :zubo:

Kako znaš da 2+2≠petak ukoliko ne znaš da 2+2=4? :rofl:
Hajd se ti izražavaj jasnije, mkay? :cerek: Koji je tvoj point, ili pitanje?

Da ti ponovim: ne moram JA 'znati' što će se sutra dogoditi, da bih znao da 'prekognicist' sere kvake. :rofl: Analogija naravno nije potpuna, no ne mogu se sjetiti bolje. I što, ja kažem da prekognicist sere kvake, a ti na to kažeš - kako znaš da sere kvake, kad ni ti ne znaš što će se sutra dogodit?
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

26 May 2017, 18:15

nodens wrote:
26 May 2017, 18:00
Hajd se ti izražavaj jasnije, mkay? :cerek: Koji je tvoj point, ili pitanje?

此字體現時分開A、B兩檔。可有辦法同時用兩檔,避免字形相異?

:facepalm:

例字:𨳨
目前若用A檔,則𨳨形
:ne zna:

愛執而觀,因之為水
轴字误,当作「诈」

:mama:

愛執而觀,因之為水

:gaah:

四部叢刊三編
:nogica:

:rofl: :rofl: :rofl:
Da ti ponovim: ne moram JA 'znati' što će se sutra dogoditi, da bih znao da 'prekognicist' sere kvake. :rofl: Analogija naravno nije potpuna, no ne mogu se sjetiti bolje. I što, ja kažem da prekognicist sere kvake, a ti na to kažeš - kako znaš da sere kvake, kad ni ti ne znaš što će se sutra dogodit?
Kurac ti znaš da sere kvake ako ne znaš i sam šta će se sutra dogoditi, ako i sam nisi i veći prekognicist - to je moj point. :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

26 May 2017, 19:40

Šabović Adis wrote:
26 May 2017, 18:15
Kurac ti znaš da sere kvake ako ne znaš i sam šta će se sutra dogoditi, ako i sam nisi i veći prekognicist - to je moj point. :rofl:
To ti je self-defeating argument, u tom slučaju. Jer, ako je tako, onda kako ti znaš da ja 'kurac znam' - ako ni sam ne znaš što će se sutra dogodit? :rofl:

Tj. onda se taj tvoj argument može baš lijepo primijeniti na tebe samog. Enivej, meni osobno je to bezveze. Da ponovim: ne moram biti astrolog, ne moram 5 godina studirati astrologiju, da bih znao da astrolozi maslaju gluposti.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

26 May 2017, 20:14

nodens wrote:
26 May 2017, 19:40
To ti je self-defeating argument, u tom slučaju. Jer, ako je tako, onda kako ti znaš da ja 'kurac znam' - ako ni sam ne znaš što će se sutra dogodit? :rofl:
1) Imam tvoju izjavu gdje tvrdiš da ne znaš. Ožda kažeš da lažeš? :rofl:
2) Ko ti kaže da ne znam šta će se dogoditi, ja to samo ne objavljujem na sva zvona, ne proričem, ne prognoziram budućnost. :rofl:
Tj. onda se taj tvoj argument može baš lijepo primijeniti na tebe samog. Enivej, meni osobno je to bezveze. Da ponovim: ne moram biti astrolog, ne moram 5 godina studirati astrologiju, da bih znao da astrolozi maslaju gluposti.

Znaš li ti išta drugo osim ne znati? :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

26 May 2017, 23:27

nodens wrote:
26 May 2017, 19:40
To ti je self-defeating argument, u tom slučaju. Jer, ako je tako, onda kako ti znaš da ja 'kurac znam' - ako ni sam ne znaš što će se sutra dogodit? :rofl:

Tj. onda se taj tvoj argument može baš lijepo primijeniti na tebe samog. Enivej, meni osobno je to bezveze. Da ponovim: ne moram biti astrolog, ne moram 5 godina studirati astrologiju, da bih znao da astrolozi maslaju gluposti.


Dokaz je neosporiv. :zubo:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

27 May 2017, 00:51

E kad se Adis uhvati semantike, nemo'š ga ni za glavu ni za rep... :rofl:
nodens wrote:
26 May 2017, 13:09
...
A glede DID-a, jesi li možda čitao Juliana Jaynesa, The Origin of Consciousness in the Breakdown of the Bicameral Mind? Fascinating stuff. :cerek:
Preletio sam sad malo. Izgleda moćna hipoteza, slažem se. Ali u nekim segmentima previše nategnuta, čini mi se -kao ono da su nekad ljudi štovali mnogo bogova jer nisu bili samosvjesni, pa su prešli na monoteizam sa razvojem svijesti (ako sam dobro shvatio). Ne, bili su skloni antropo... nešto ( :p Stiče) zbog svojih ograničenih iskustava i skromnog znanja o svijetu koji ih okružuje... A kad neki dijelovi ne štimaju, ne može niti čitava konstrukcija biti valjana. Valjda zato niti nije općeprihvaćena. Ali vraški zanimljiv ugao propitkivanja o stvaranju civilizacije iz psihološke perspektive, neki dijelovi bi mogli voditi u neke nove spoznaje...

Ima jedan dobar tekst i o tome zašto je zapravo nastao Göbekli Tepe, prvi hram ljudskog roda (inače su neki začeci religije pronađeni i kod evropskih neandertalaca), linkaću ako nađem opet (pa sad ti čitaj satima :p ). Ispada da je civilizacija zapravo nusprodukt nastanka religije. A religija je nusprodukt razvoja inteligencije zbog hipertrofiranog organa nekima znanog kao mozak. :D
To nas opet vraća na onaj eksperiment prirode sa više nego za opstanak potrebno razvijenom inteligencijom. Meni je jako zanimljivo što izgleda da niti rod homo (molim bez komentara, Adise! :cerek: ) nije baš nešto tako originalno novo na ovom planetu. Neki fosilni nalazi indiciraju na moguću samosvijest još kod prije više od 200 miliona godina živućih glavonožaca koji su slagali kralježnjake ihtiosaura u uzorke koji su predstavljali svojevrsne autoportrete njihovih vlastitih pipaka (dobro, možda je i to nategnuto, ali ne mogu se drugačije objasniti dotični fosilni nalazi).

http://www.huffingtonpost.com/2013/11/0 ... 83643.html
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

27 May 2017, 01:11

Leteća wrote:
25 May 2017, 16:53
A pazi anketu:

"In the same study from yesterday, the authors introduced a measure of someone's trolliness (that's my term, not theirs). They call it the Global Assessment of Internet Trolling (GAIT). Subjects in their study were shown these four statements:

1. I have sent people to shock websites for the lulz.
2. I like to troll people in forums or the comments section of websites.
3. I enjoy griefing other players in multiplayer games.
4. The more beautiful and pure a thing is, the more satisfying it is to corrupt.

The first three statements measure enjoyment and experience with trolling, and the last one measures how closely someone identifies with the trolling "culture."

Subjects were asked to rate how well each statement described them on a five-point scale from 1 (strongly disagree) to 5 (strongly agree). The average of a person's ratings for these four statements became their GAIT, or trolliness, score."

https://www.psychologytoday.com/blog/yo ... rnet-troll

Po tome nije dovoljna ljubav prema trolanju da bi bio trol. Moraš i mučiti mačke. Jebote. :zubo:
Probaj čitati s razumijevanjem. Trolanje može biti simptom sociopatskih osobina, koje se iskazuju i na druge načine. Koji bi to mogli biti? Jebote.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

27 May 2017, 01:17

Riona wrote:
26 May 2017, 23:27
Dokaz je neosporiv. :zubo:
Ma bezveze mu je to da se taj moj argument primjenjuje na mene, ne sam argument. :D

Ni ja nemam ništa protiv mojih argumenata... :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

27 May 2017, 07:18

Bas vam necu reci prostonarodski sta radite. Uostalom znate to i sami. : boooring:
A tema je bila...hmmm, tema je bila "tko je pametniji"... ne, ne, "tko vise trućka"? Ma ne, "ko ima najveci
Naramak besmislica"?

Uspjesnost u ugovaranju na spoj! Pa da. Pise tu, na vrhu!
I, onda, kako tu stojite?
Ima'l kakovih rezultata?




sent from T
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

27 May 2017, 08:16

Ne jebu ti oni ništa. To si zapravo pitala, je li? ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

27 May 2017, 08:31

Nemoj ti meni prevoditi mene! : :tuctuc:

Pitala sam imaju li što pridonijeti temi, a ne svojim zamišljenim podtemama. (Uostalom, za ovo svoje trućkanje mogli su otvoriti svoju temu, koju valjda nitko ne bi čitao i sve pet!)
Ali budući da oni predstavljaju nekih 80% muškog čovječanstva na forumu koje piše, a tema je naprosto muška... mislim da će se upokojiti.Tema.
User avatar
admin
Grand Master of the Jedi Order
Posts: 1770
Joined: 13 Oct 2016, 19:32
Been thanked: 2 times
Gender:

27 May 2017, 09:34

Riona wrote:
27 May 2017, 08:31
Pitala sam imaju li što pridonijeti temi, a ne svojim zamišljenim podtemama. (Uostalom, za ovo svoje trućkanje mogli su otvoriti svoju temu, koju valjda nitko ne bi čitao i sve pet!)
U pravu si. Zato sam taj dio i odvojio.
Stitch
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

27 May 2017, 10:40

admin wrote:
27 May 2017, 09:34
U pravu si. Zato sam taj dio i odvojio.
Bravo!
Inače, pomislila sam da si me obrisao. Pa razmišljam o klonu pod nickom "Brisana". Ko da sam u susjednoj državi :rofl:
Zanimljivo, na fhr nisu me nikad brisali. Baš ništa. Dade čovjeku misliti. :D
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

28 May 2017, 12:02

Siguran sam da će te ovo psihosocijalno istraživanje još više oduševiti Nodenše :cerek:

Muscular men less likely to support social and economic equality, study suggests
https://medicalxpress.com/news/2017-05- ... ality.html
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

28 May 2017, 13:11

Riona wrote:
27 May 2017, 10:40
Zanimljivo, na fhr nisu me nikad brisali. Baš ništa. Dade čovjeku misliti. :D
Vjerojatno zato što tamo pišeš na bezveznim temama pa ustvari nije bitno što objavljuješ. :p

Ali dobro, da ne duljimo previše: 'chat' u koliko-toliko stručnim raspravama poput ove (ili u onima na Jezikoslovlju) brisat ću bez pardona. Pogotovo što sam Šabovića i tebe već opominjao zbog takvih stvari. Sinoć ste se malo zanijeli, priznat ćeš i sama. Nadam se da će ubuduće toga biti manje. Ako Nodensa i Harama zanima beskrajno drvljenje o socijalnoj psihologiji, neka ih. Ne treba ih u tome ometati. ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

28 May 2017, 14:15

Stitch wrote:
28 May 2017, 13:11
Vjerojatno zato što tamo pišeš na bezveznim temama pa ustvari nije bitno što objavljuješ. :p
aha. tamo uopće nema pametnih tema i nemoguće je pisati nešto smisleno :durica:
Stitch wrote:
28 May 2017, 13:11
Ali dobro, da ne duljimo previše: 'chat' u koliko-toliko stručnim raspravama poput ove (ili u onima na Jezikoslovlju) brisat ću bez pardona. Pogotovo što sam Šabovića i tebe već opominjao zbog takvih stvari. Sinoć ste se malo zanijeli, priznat ćeš i sama. Nadam se da će ubuduće toga biti manje. Ako Nodensa i Harama zanima beskrajno drvljenje o socijalnoj psihologiji, neka ih. Ne treba ih u tome ometati. ;)
ae, imaš i tu pravo. nije da mogu chatati sama...ali sudjelujem :shy:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

28 May 2017, 22:41

Riona wrote:
28 May 2017, 14:15
aha. tamo uopće nema pametnih tema i nemoguće je pisati nešto smisleno :durica:

ae, imaš i tu pravo. nije da mogu chatati sama...ali sudjelujem :shy:
Aha... aj se ti stručno nadoveži na Nodensa i harama :p
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

29 May 2017, 01:19

Instagram is the most harmful social network for your mental health :cerek:
https://qz.com/988765/instagram-fb-is-t ... urce=parSA
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

29 May 2017, 09:45

haram wrote:
28 May 2017, 22:41
Aha... aj se ti stručno nadoveži na Nodensa i harama :p
haram wrote:
29 May 2017, 01:19
Instagram is the most harmful social network for your mental health :cerek:
https://qz.com/988765/instagram-fb-is-t ... urce=parSA
ma, fakat, to mi nije moguće :zubo:
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

29 May 2017, 17:01

Šabović Adis wrote:
25 May 2017, 17:02
Svoje ili može i komšijine? :kokice:

Ja imam samo psa...:rofl:
Ako je lijep i nedužan, a ti ga pokvariš, to bi se trebalo računati. :rofl:
nodens wrote:
25 May 2017, 18:15
Dakle, ova pitanje po njima 'measure' something. :facepalm:

Kad bi se fizika bavila 'mjerenjima' te kvalitete, još bismo bili u kamenom dobu...

U svakom slučaju, socijalni psiholozi se obožavaju igrati sa statistikom i natezati brojeve i matematičke tehnike dok u hrpi 'podataka' ne nađu ono što od početka žele naći. Kao što je još davno netko lucidno primijetio: ako skupiš dovoljno podataka, onda statističkim metodama možeš dokazati bilo što. :rofl:
Zašto gubiti vrijeme na skupljanje podataka? :zubo:

http://www.smbc-comics.com/?id=3374

Postaviš tezu, "dokažeš" je i prodaješ proizvod. :kava:
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

29 May 2017, 17:10

Riona wrote:
27 May 2017, 08:31
Nemoj ti meni prevoditi mene! : :tuctuc:

Pitala sam imaju li što pridonijeti temi, a ne svojim zamišljenim podtemama. (Uostalom, za ovo svoje trućkanje mogli su otvoriti svoju temu, koju valjda nitko ne bi čitao i sve pet!)
Ali budući da oni predstavljaju nekih 80% muškog čovječanstva na forumu koje piše, a tema je naprosto muška... mislim da će se upokojiti.Tema.
Zapravo, ovako odvojene teme djeluju pomalo... disocijativno. :facepalm:

https://www.youtube.com/watch?annotatio ... 7P0S1K4ZA

You can do it! :top:
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

29 May 2017, 18:47

Sve je dobro dok su sve u istoj sobi. :cerek:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

29 May 2017, 22:24

haram wrote:
29 May 2017, 01:19
Instagram is the most harmful social network for your mental health :cerek:
https://qz.com/988765/instagram-fb-is-t ... urce=parSA
Čitao sam taj (ili sličan) članak na nekom drugom portalu nedavno, objavili su ga kao senzaciju. A zapravo ništa senzacionalno u njemu nema. Dapače, sve je prilično razložno i logično. :raspa:
Potpisi su za budale.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

29 May 2017, 23:34

Čini mi se da je tema zapravo počela sa nekoliko postova ranije.
what we've got here is failure to communicate
Post Reply