Myers-Briggs test osobnosti

Blago onom tko rano poludi
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

31 Oct 2011, 10:13

aisling » wrote:Od idealiste, inžinjera i umjetnika ću uspjet skucat nešto dobro kako god da okreneš :D
Na primjer, nezaposlenog forumaša. :D


Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

31 Oct 2011, 10:29

slafko » wrote:
Od dva različita pitanja si uspio složiti jedno. Suosjećanje i razumijevanje su različite kategorije, zar ne?
OK, mislio sam si prištedjeti tipkanje vjerujući da će biti jasno. Slobodno pročitati "što zapravo znači suosjećati s drugima, imati razumijevanja za tuđe probleme"?

Poanta je u nečemu sasvim drugome: do koje se "razine nesudjelovanja" u našim životima tih problematičnih za koje treba imati razumijevanja i tih s kojima se treba suosjećati, treba protezati naše suosjećanje i razumijevanje pa da bi se na takva pitanja moglo odgovoriti potvrdno?
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

31 Oct 2011, 10:31

aisling » wrote:Od idealiste, inžinjera i umjetnika ću uspjet skucat nešto dobro kako god da okreneš :D
Blah. Sponzoruša. Izdala si se.
User avatar
aisling
Posts: 3899
Joined: 18 Sep 2011, 00:37

31 Oct 2011, 11:23

ElliQuinn wrote: Na primjer, nezaposlenog forumaša. :D
Lord Byron wrote: Blah. Sponzoruša. Izdala si se.
Nezaposlena sponzoruša :crying:
Vi ste zli.
Happy Easter!
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

31 Oct 2011, 11:27

aisling » wrote:

Nezaposlena sponzoruša :crying:
Vi ste zli.
Idi plači svom inženjeru, umjetniku i kome ono još od kojeg ćeš nešto skucat.
User avatar
aisling
Posts: 3899
Joined: 18 Sep 2011, 00:37

31 Oct 2011, 11:29

Kud baš na meni da se demonstrira što znači ne suosjećati s drugima :tuzni: : blinkblink:
Happy Easter!
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

31 Oct 2011, 11:36

aisling » wrote:Kud baš na meni da se demonstrira što znači ne suosjećati s drugima :tuzni: : blinkblink:
A kad moram. Onaj tip osobnosti koji dobijem kad sam hladni kučak mi je kuliji od onog tipa kad sam micicamucica.

Think positive: suosjećaj s mojim problemom pa ćeš imati bolju osobnost na testu :D.
User avatar
slafko
Posts: 623
Joined: 19 Oct 2011, 08:57

31 Oct 2011, 11:44

Lord Byron » wrote: OK, mislio sam si prištedjeti tipkanje vjerujući da će biti jasno. Slobodno pročitati "što zapravo znači suosjećati s drugima, imati razumijevanja za tuđe probleme"?

Poanta je u nečemu sasvim drugome: do koje se "razine nesudjelovanja" u našim životima tih problematičnih za koje treba imati razumijevanja i tih s kojima se treba suosjećati, treba protezati naše suosjećanje i razumijevanje pa da bi se na takva pitanja moglo odgovoriti potvrdno?
To je barem lagan odgovor: Do razine do koje svakom pojedincu odgovara.

Jedina stvar koja nadilazi naš osobni komfor u ovakvim situacijama je obaveza pomoći unesrećenom. Ne u Horvatinčić-smislu unesrećenog kada nakon ubojstva zoveš odvjetnike i frendove jer si se unesrećio, već u smislu da zoveš hitnu, murije, vatrogasce, GSS. Nakon čega ideš pomoći dok profesionalci ne dođu. I to je to.

U svim ostalim situacijama sami odlučujemo želimo li i koliko daleko ulaziti u tuđe probleme.
When I came to Spain and I saw people partying I thought to myself: What the fuck!?
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

31 Oct 2011, 11:46

slafko » wrote:
To je barem lagan odgovor: Do razine do koje svakom pojedincu odgovara.
Znači, mogu se razbacivati tvrdnjama o svojoj empatičnosti čak i ako se ona odnosi samo na dvije-tri osobe na kugli zemaljskoj? Hm. :confused:
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

31 Oct 2011, 11:51

Lord Byron » wrote: OK, mislio sam si prištedjeti tipkanje vjerujući da će biti jasno. Slobodno pročitati "što zapravo znači suosjećati s drugima, imati razumijevanja za tuđe probleme"?

Poanta je u nečemu sasvim drugome: do koje se "razine nesudjelovanja" u našim životima tih problematičnih za koje treba imati razumijevanja i tih s kojima se treba suosjećati, treba protezati naše suosjećanje i razumijevanje pa da bi se na takva pitanja moglo odgovoriti potvrdno?
Jel plačeš na tužne i srcedrapateljne scene kad Juan ne može bit sa Esmeraldom jer između njih stoji Marisol sa automatskom puškom? :crying:




Ne, a? Eto, bezosjećajan si :raspa:

OT: A što očekuješ od psiholoških testova? :zubo: Rješavala sam, ponekad, iz zabave na netu i zbog posla "za stvarno" ovakve bedastoće i moj zaključak je da: ili sam ja naletila na nepamente psihologe i predvidljive testove ili je psihologija fakat psudoznanost, pa se u pokušaju prikazivanja sebe kao relevantne discipline služi efektnim trikovima :ne zna:
User avatar
aisling
Posts: 3899
Joined: 18 Sep 2011, 00:37

31 Oct 2011, 11:53

blue, a recimo da baci bombu na Marisol bez da je plakao prije toga, a poslije samo suze radosnice? Da li je i onda bezosjećajan ili samo ne pokazuje osjećaje?
Happy Easter!
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

31 Oct 2011, 11:59

blue » wrote: OT: A što očekuješ od psiholoških testova? :zubo:
Od ovakvih, naravno, ništa.

Mene zanima neka druga "razina" psihologije - osim "ozbiljne" psihologije, zanima me i laičko-amatersko neuko vještičarenje kao njena daleka i nepriznata podvrsta.

Nažalost, doslovno svašta dobije taj papir pa onda kompromitira one prave i posebne.
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

31 Oct 2011, 12:07

blue » wrote: OT: A što očekuješ od psiholoških testova? :zubo: Rješavala sam, ponekad, iz zabave na netu i zbog posla "za stvarno" ovakve bedastoće i moj zaključak je da: ili sam ja naletila na nepamente psihologe i predvidljive testove ili je psihologija fakat psudoznanost, pa se u pokušaju prikazivanja sebe kao relevantne discipline služi efektnim trikovima :ne zna:
Da ti ja sad velim kako imam metar kojim mjerim masu, jel bi mi vjerovala? :zubo:

Nije ovo test, neg internetska zajebancija za kraćenje vremena.
User avatar
slafko
Posts: 623
Joined: 19 Oct 2011, 08:57

31 Oct 2011, 12:11

Lord Byron » wrote: Znači, mogu se razbacivati tvrdnjama o svojoj empatičnosti čak i ako se ona odnosi samo na dvije-tri osobe na kugli zemaljskoj? Hm. :confused:
Možeš se razbacivati čime god želiš. Druga je stvar vjeruješ li ti samome sebi i vjeruju li ti drugi.
When I came to Spain and I saw people partying I thought to myself: What the fuck!?
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

31 Oct 2011, 12:19

aisling wrote:blue, a recimo da baci bombu na Marisol bez da je plakao prije toga, a poslije samo suze radosnice? Da li je i onda bezosjećajan ili samo ne pokazuje osjećaje?
Onda je jamačno flegmatik, makar se po Lordovim postovima to ne bi dalo naslutiti :D :Psiholog: :kava:

Lord Byron wrote: Mene zanima neka druga "razina" psihologije - osim "ozbiljne" psihologije, zanima me i laičko-amatersko neuko vještičarenje kao njena daleka i nepriznata podvrsta.

Nažalost, doslovno svašta dobije taj papir pa onda kompromitira one prave i posebne.
Zašto te zanima lakrdijaška strana psihologije? :confused: Ostavljam mogućnost da stvarno znanstvena strana psihologije postoji, samo ja s time nisam upoznata, al nekako sam skeptična prema toj ideji :misli:
nina williams wrote: Nije ovo test, neg internetska zajebancija za kraćenje vremena.
Ma naravno :top: Nemam ništa protiv takvih testova kao zajebancije, problem je što se porfuravaju kao bitna stvar npr. pri selekciji kandidata kod zapošljavanja, kod procjene radne atmosfere i sl. E, tu već imam protiv da me se mjeri porizvoljnim, lakrdijaškim, interpretativnim mjernim jedinicama, ako će se rezultat mjerenja smatrati važnim za išta.
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

31 Oct 2011, 12:22

slafko » wrote:
Možeš se razbacivati čime god želiš. Druga je stvar vjeruješ li ti samome sebi i vjeruju li ti drugi.
Hm.

Mislim da za odgovor na pitanje poput "jeste li empatični" čovjek mora biti načisto s nekakvom "etalonskom definicijom/mjerom" empatičnosti.

Postoji "krug" (znam, mamac za fore o "Circle of Trust" :D) u kojem je nemali broj ljudi koji će itekako povjerovati u moju empatičnost. Ali, ljudi izvan tog kruga će na spomen ičega takvog vrištati od smijeha.
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

31 Oct 2011, 12:23

blue » wrote: Zašto te zanima lakrdijaška strana psihologije? :confused:
Zanima me bavljenje lakrdijaškom stranom psihologije zato što ni za koju drugu stranu nemam kompetencija.
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

31 Oct 2011, 12:32

blue » wrote: Ma naravno :top: Nemam ništa protiv takvih testova kao zajebancije, problem je što se porfuravaju kao bitna stvar npr. pri selekciji kandidata kod zapošljavanja, kod procjene radne atmosfere i sl. E, tu već imam protiv da me se mjeri porizvoljnim, lakrdijaškim, interpretativnim mjernim jedinicama, ako će se rezultat mjerenja smatrati važnim za išta.
Mislim da se nismo razumjele. :zubo:
Ovo zbilja-zbilja nije test. Ne postoji test osobnosti. Ovo je upitnik. I ništa ti ne vrijedi bez nekog s diplomom kod kojeg obaviš razgovor nakon ispunjavanja.
Kad se zapošljavaš, zdravoseljački, ovo služi da se vidi kolko kandidat laže. Il kolko je sklon samozavaravanju tj. kolko se prikazuje u boljem svjetlu.

Banalan primjer:
Pitanje glasi: vaća li vas anksioznost često
Kandidatov odgovor: nikad
Razgovor s diplomiranom personom: kandidat se znoji ko lud, grize nokte, pogled mu vrluda, jebe ježa u leđa.
User avatar
aisling
Posts: 3899
Joined: 18 Sep 2011, 00:37

31 Oct 2011, 12:36

nina williams » wrote: Mislim da se nismo razumjele. :zubo:
Banalan primjer:
Pitanje glasi: vaća li vas anksioznost često
Kandidatov odgovor: nikad
Razgovor s diplomiranom personom: kandidat se znoji ko lud, grize nokte, pogled mu vrluda, jebe ježa u leđa.
Nisu svi lažovi. Neki samo ne znaju šta je anksioznost :D
Happy Easter!
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

31 Oct 2011, 12:37

aisling » wrote: Nisu svi lažovi. Neki samo ne znaju šta je anksioznost :D
Ondak je ispitivač sroljo. Jer bi moro znat, bar ugrubo, kolko ispitanik ne zna. :zubo:
Da ne govorim o sastavljaču upitnika koji piše "vaća li vas". :zubo:
User avatar
Tyden
Posts: 95
Joined: 25 Oct 2011, 09:31
Location: Zagreb

31 Oct 2011, 13:29

Lord Byron » wrote: U onom ESTJ-u sam čitao sve do rečenice "čeznete za pohođenjem partyja i društvenih zabava". Nakon takvog faila, ne bi ih spasilo ni da su mi pogodili dob, horoskopski znak i centimetražu :D.
Možda je stvar u tome tko što smatra društvenom zabavom i partijem :D. Nekome je to opijanje u klubu, a nekome je to komentiranje zadnje pročitane knjige u klubu ljubitelja knjiga :D.
aisling » wrote:Ja sam te rezultate shvatila kao podsjetnik i pointer na to zašto smo divni i krasni, po čemu, kako i tako to. Budući mi svaki put ispadne nešto drugo, ili sam ogroman lažov ili mi se mijenjaju odgovori po raspoloženju ili nešto deseto. Al ne zabrinjava me to jer si u svakom profilu uspijem naći nešto što mi se sviđa, zapravo je super jer tak mogu birat. Od idealiste, inžinjera i umjetnika ću uspjet skucat nešto dobro kako god da okreneš :D
Mislim da je stvar više da treba gledati kako se obično ponašamo u datim okolnostima, trenutne okolnosti mogu biti svakakve :D.
Onaj drugi link http://similarminds.com/jung.html ima odgovore sa 5 gradacija, ne samo da/ne :). Mislim da je sa te strane taj pouzdaniji. Ako se u ovome može govoriti o nekom pouzdanju :D.
Lord Byron » wrote: OK, mislio sam si prištedjeti tipkanje vjerujući da će biti jasno. Slobodno pročitati "što zapravo znači suosjećati s drugima, imati razumijevanja za tuđe probleme"?

Poanta je u nečemu sasvim drugome: do koje se "razine nesudjelovanja" u našim životima tih problematičnih za koje treba imati razumijevanja i tih s kojima se treba suosjećati, treba protezati naše suosjećanje i razumijevanje pa da bi se na takva pitanja moglo odgovoriti potvrdno?
Mislim da je to u smislu da li ti tuđi problemi potiču reakciju tipa "Ha! Ha!" (glas Nelsona iz Simpsona) ili pokušaš razumijeti što se i kako desilo i imaš razumijevanja za nepoznate neke. Npr. ja smatram da da, suosjećam sa drugima. A opet, ne suosjećam ni najmanje za Sanaderove probleme i on mi potiče reakciju tipa "Ha! Ha!" :D.
nina williams » wrote:Ovo zbilja-zbilja nije test. Ne postoji test osobnosti.
Sada ću ja filozofski reći da je jedini test osobnosti naš život, naše reakcije i naše odluke kroz taj život :D. Ovo je sve samo drek na papiru (monitoru) koji možda, možda pokazuje neki promil, ako smo iskreno odgovarali :D.
User avatar
slafko
Posts: 623
Joined: 19 Oct 2011, 08:57

31 Oct 2011, 13:58

Lord Byron » wrote: Hm.

Mislim da za odgovor na pitanje poput "jeste li empatični" čovjek mora biti načisto s nekakvom "etalonskom definicijom/mjerom" empatičnosti.

Postoji "krug" (znam, mamac za fore o "Circle of Trust" :D) u kojem je nemali broj ljudi koji će itekako povjerovati u moju empatičnost. Ali, ljudi izvan tog kruga će na spomen ičega takvog vrištati od smijeha.
Mišljenja sam da za odgovor na to pitanje čovjek prvo treba biti načisto sa samim sobom. Krugovima se ne zamaram. Kontraproduktivno je. :D
When I came to Spain and I saw people partying I thought to myself: What the fuck!?
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

31 Oct 2011, 14:15

nina williams » wrote: Mislim da se nismo razumjele. :zubo:
Ovo zbilja-zbilja nije test. Ne postoji test osobnosti. Ovo je upitnik. I ništa ti ne vrijedi bez nekog s diplomom kod kojeg obaviš razgovor nakon ispunjavanja.
Kad se zapošljavaš, zdravoseljački, ovo služi da se vidi kolko kandidat laže. Il kolko je sklon samozavaravanju tj. kolko se prikazuje u boljem svjetlu.

Banalan primjer:
Pitanje glasi: vaća li vas anksioznost često
Kandidatov odgovor: nikad
Razgovor s diplomiranom personom: kandidat se znoji ko lud, grize nokte, pogled mu vrluda, jebe ježa u leđa.
Nemaju li takva pitanja L skalu npr. Podržavate li mučenje životinja? onda tridesetak pitanja nakon Smatrate li da je natezanje mačke za rep ok? i tako... :hekla:

Ne znam, možda sam samo ja naišla na loše psihologe (tj. jedina 2 s kojima sam službeno razgovarala, oba sačuvaj bože), ali mislim da je procjena na temelju tog upitnika (ok, upitnika :) ) manjkava, blago rečeno.
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

31 Oct 2011, 14:35

na iks pitanja je tesko odgovoriti, narocito ako si "granicna" osoba.
ne mislim sad samo na ovaj test. mislim na sve testove takve vrste.
i sjecam se raznih psiholoskih testova gdje sam pitala da li provjeravaju nasu iskrenost ponavljanjem pitanja i okretanjem rijeci no istog smisla.

s to se tice suosjecanja i empatije, ovdje se uopce ne procjenjuje jacina, dubina, obuhvatnost.
empatija je pozitivna osobina, no vjerujem da osoba koja ne moze hodat gradom jer suosjeca sa invalidom koji prosi na krizanju, pijanicom koja spava u tramvaju, klosarom koji grabi bilo sta iz kante za smece...se smatra labilnom osobom.
suosjecati nije samo "a joj, jadan, tesko mu je". to je razumijevanje. suosjecanje je stavljanje sebe u te cipele i osjecanje onog sto druga osoba u tom trenutku osjeca, prozivljavanje iste stvari, na svoj nacin.
i to je sjebano. jako.
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

31 Oct 2011, 14:37

dimnjak » wrote:na iks pitanja je tesko odgovoriti, narocito ako si "granicna" osoba.
Zamisli kako je tek meni koji sam bezgranična osoba. :raspa:
i sjecam se raznih psiholoskih testova gdje sam pitala da li provjeravaju nasu iskrenost ponavljanjem pitanja i okretanjem rijeci no istog smisla.
Naravno da provjeravaju. :)
Post Reply