Myers-Briggs test osobnosti

Blago onom tko rano poludi
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

31 Oct 2011, 14:42

:rofl:

al npr. ja cu jedan dan reci da slobodno vrijeme volim provesti u samoci doma uz tv, knjigu, muziku, internet, drugi put tulumareci s hrpom ljudi i opijajuci se do jutarnjih sati, treci put sa svojom uzom obitelji negdje na izletu...a istina je da na sva tri nacina obozavam provoditi slobodno vrijeme i da me sva tri nacina jednako zadovoljavaju i da su mi sva tri nacina jednako potrebna i savrsena za moju ravnotezu.
i zavisno o odgovoru kojeg zaokruzim bit cu vuk samotnjak, partijanerica ili prava majka.
a nisam nista od toga :lol:
ili sam sve to zajedno :misli:

sto je najbolje, u testovima cu, ako se sastoje od preko stotinjak pitanjima, odgovoriti razlicito (kod "provjera pitanja") a da necu lagati. iako ce tako izgledati.

stoga, testovi su zlo :D


mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

31 Oct 2011, 14:47

dimnjak » wrote:na iks pitanja je tesko odgovoriti, narocito ako si "granicna" osoba.
ne mislim sad samo na ovaj test. mislim na sve testove takve vrste.
i sjecam se raznih psiholoskih testova gdje sam pitala da li provjeravaju nasu iskrenost ponavljanjem pitanja i okretanjem rijeci no istog smisla.
Provjeravaju, samo me kod tih provjeravajućih pitanja buni - ili su očita ili sam ja nešto propustila, oboje je moguće :ne zna:
s to se tice suosjecanja i empatije, ovdje se uopce ne procjenjuje jacina, dubina, obuhvatnost.
empatija je pozitivna osobina, no vjerujem da osoba koja ne moze hodat gradom jer suosjeca sa invalidom koji prosi na krizanju, pijanicom koja spava u tramvaju, klosarom koji grabi bilo sta iz kante za smece...se smatra labilnom osobom.
suosjecati nije samo "a joj, jadan, tesko mu je". to je razumijevanje. suosjecanje je stavljanje sebe u te cipele i osjecanje onog sto druga osoba u tom trenutku osjeca, prozivljavanje iste stvari, na svoj nacin.
i to je sjebano. jako.
Ako se psiho testovi rade npr. kod selekcije kandidata za zapošljavanje, jedna žene iz kadrovske mi reče da se u stvari gleda profil osobe u odnosu na šefa kojeg će dobit i u odnosu na opis posla. Tako da empatija ne mora bit u svakom poslovnom slučaju pozitivna osobina. Ovisi za što se nekog psiho testira.
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

31 Oct 2011, 14:50

blue » wrote: Tako da empatija ne mora bit u svakom poslovnom slučaju pozitivna osobina. Ovisi za što se nekog psiho testira.
ma da, za posao, svakako.
al mislila sam generalno, kao neka ljudska osobina, vrlina.
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

31 Oct 2011, 15:25

blue » wrote: Nemaju li takva pitanja L skalu npr. Podržavate li mučenje životinja? onda tridesetak pitanja nakon Smatrate li da je natezanje mačke za rep ok? i tako... :hekla:
Mogu imati. Al na ovakvom primjeru ti baš i ne gledaju toliko šta ti misliš o životinjama/mačkama.
blue » wrote:Ne znam, možda sam samo ja naišla na loše psihologe (tj. jedina 2 s kojima sam službeno razgovarala, oba sačuvaj bože), ali mislim da je procjena na temelju tog upitnika (ok, upitnika :) ) manjkava, blago rečeno.
Je, oće to u procjena. :zubo: A to ti i sami stručnjaci kažu, mislim-to o manjkavosti.
Ma gle, to treba shvatit ko zabavno dangubljenje i to je sve.
Počne li ko mislit da je to objektivno/baždareno/dovoljno dobro za nešto ozbiljnije, nek mi se slobodno javi, fakat imam metar kojim može mjerit masu.









Ali to nije sve, ako ustreba-služi i ko Geigerov brojač. Prvih 100 kupaca koji nazovu dobit će i...
:E
User avatar
slafko
Posts: 623
Joined: 19 Oct 2011, 08:57

02 Nov 2011, 08:08

blue » wrote:Ako se psiho testovi rade npr. kod selekcije kandidata za zapošljavanje, jedna žene iz kadrovske mi reče da se u stvari gleda profil osobe u odnosu na šefa kojeg će dobit i u odnosu na opis posla. Tako da empatija ne mora bit u svakom poslovnom slučaju pozitivna osobina. Ovisi za što se nekog psiho testira.
Meni su, davnih dana u bivšoj firmi, gospodične psihologice rekle da imam sreće što nije bilo ni njih ni testiranja u vrijeme kada su mene zapošljavali. :zubo: Nakon toga sam dobio dijagnozu zbog toga što sam prvo promatrao utp kabl kojega su razvukle preko pola ureda, a zatim stao na njega nogom i zadovoljno se nasmiješio. Ispadoh poremećen. :mama:
When I came to Spain and I saw people partying I thought to myself: What the fuck!?
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

02 Nov 2011, 08:12

slafko » wrote:
Meni su, davnih dana u bivšoj firmi, gospodične psihologice rekle da imam sreće što nije bilo ni njih ni testiranja u vrijeme kada su mene zapošljavali. :zubo: Nakon toga sam dobio dijagnozu zbog toga što sam prvo promatrao utp kabl kojega su razvukle preko pola ureda, a zatim stao na njega nogom i zadovoljno se nasmiješio. Ispadoh poremećen. :mama:
pa to je poseban gust. gazit kablove razvucene po sobi. ja i dan danas imam poriv i zagrist u njih :cerek:
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
User avatar
slafko
Posts: 623
Joined: 19 Oct 2011, 08:57

02 Nov 2011, 08:13

Ti se sigurno preoblačiš u zeca kada nikog nema.
When I came to Spain and I saw people partying I thought to myself: What the fuck!?
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

02 Nov 2011, 08:15

slafko » wrote:Ti se sigurno preoblačiš u zeca kada nikog nema.
imam zecje usi, smedje. povremeno ih stavim i to ne tajim.
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
User avatar
slafko
Posts: 623
Joined: 19 Oct 2011, 08:57

02 Nov 2011, 08:41

Zakaj ne kinky pinky?
When I came to Spain and I saw people partying I thought to myself: What the fuck!?
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

02 Nov 2011, 08:44

di si vidio pinky zeca?
pijes neke tablere?
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
User avatar
slafko
Posts: 623
Joined: 19 Oct 2011, 08:57

02 Nov 2011, 08:51

Ne.

Možda baš zato... :tuzni:
When I came to Spain and I saw people partying I thought to myself: What the fuck!?
Starfish
Posts: 1327
Joined: 17 Jun 2013, 00:05

26 Jun 2013, 18:18

INTP
ne uči mi se. :facepalm:
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

26 Jun 2013, 18:29

I ja. :cerek:

Nezgodan tip, vrlo. Pogotovo ovo P, zato i ne učiš nego rješavaš glupe testove. :rofl:

Da mogu birati, bila bih INTJ, pa da budem uvijek u pravu. :D
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

01 Jul 2013, 13:50

ESFP

Prvi put da sam u ovim testovima ispala extrovert, i to čitavih 1% over introvert :S
I inače mi je za sebe teško odrediti jesam li više I ili E :misli:
S godinama sve više I definitivno.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

01 Jul 2013, 14:02

Tako se znaci provodi prvi radni dan na poslu u EU.

E, moja Europo, mozda smo mi usli u tebe ali ti nikada neces u nas...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

01 Jul 2013, 14:11

Euklid » wrote:Tako se znaci provodi prvi radni dan na poslu u EU.

E, moja Europo, mozda smo mi usli u tebe ali ti nikada neces u nas...
A neki su, vidim, lijeni i zabavni test riješit :kava:

Uff užasno mi je teško :mama:
Idem si još jednom pustit Tota Kotunja, možda me obuzme kakav takav elan :p
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

02 Jul 2013, 20:05

BoDerek » wrote: Idem si još jednom pustit Tota Kotunja, možda me obuzme kakav takav elan :p
Isuse, odakle si njega izvukla :rofl: Junjat, junajt, jurop :trio: :rofl:
Test bi bio zabaviji da je manje pitanja, ovako me, oko trećine, pusti volja :zubo:

Ja sam bila rješavala test dvaput, jednom sam ispala introvert, jednom ekstrovert, a mislim da mi se ni ostatak nije previše podudarao. Svašta :durica:
Whereabout
Posts: 1140
Joined: 18 Sep 2011, 13:19

02 Jul 2013, 20:19

slafko » wrote:
Meni su, davnih dana u bivšoj firmi, gospodične psihologice rekle da imam sreće što nije bilo ni njih ni testiranja u vrijeme kada su mene zapošljavali. :zubo: Nakon toga sam dobio dijagnozu zbog toga što sam prvo promatrao utp kabl kojega su razvukle preko pola ureda, a zatim stao na njega nogom i zadovoljno se nasmiješio. Ispadoh poremećen. :mama:
Slafko se čini zanimljiv, zakaj više ne piše ovdje?

Rješavala sam taj test jednom i preporučena zanimanja su mi ispala po prilici ona koja i jesu u mojoj domeni. U svakom slučaju introvert, ali morala bih jednom baš ponoviti test - možda sam sad ekstrovert. :E
.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

02 Jul 2013, 20:25

Ajd. Mislim da je stvarno poanta kako se osjećaš u datom trenutku, životnoj fazi, PMS-u, post PMS-u i tako :hekla:
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

03 Jul 2013, 09:29

blue » wrote: Isuse, odakle si njega izvukla :rofl: Junjat, junajt, jurop :trio: :rofl:
:tulum:
Test bi bio zabaviji da je manje pitanja, ovako me, oko trećine, pusti volja :zubo:

Ja sam bila rješavala test dvaput, jednom sam ispala introvert, jednom ekstrovert, a mislim da mi se ni ostatak nije previše podudarao. Svašta :durica:
Ma je, da, test je dosadan za popizdit.
Prije svega zato jer na vrlo malo pitanja mogu odgovorit ko iz topa, bez dvoumljenja. Sve ostalo moram dobro izvagat.
Zapravo točno ovo što je dimnjak napisala skroz gore na vrhu stranice.

Zabavno je jedino čitat rezultate :o
Post Reply