Osjećaj srama, susramlja, neugode

Blago onom tko rano poludi
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

06 Mar 2017, 15:15

Nisam sramežljiva osoba . Vrlo sam otvorena i pristupačna. Nisam ni tremašica. Ne bojim se javnih nastupa, mikrofona, kamera, govorancije pred punom dvoranom.
Međutim, nekad mi se javi tako snažan val vrućine i osjećaj srama ako mi se neko obrati neugodnim komentarom. Čak ne mora biti otvoreno neugoda, nego ga ja tako čujem. Zapljusne me vrućina, osjećam da mi udara u lice, klizi kičmom i onda mi proradi želudac i crijeva. Ne oporavim se trenutno od toga, to mi zna potrajati više sati i dana i onda mi se cijeli organizam spusti.

U forumskoj komunikaciji nekad tako reagiram na obični smajlić ako meni djeluje da je blam .
Evo sad mi je tako pa zato i pišem. Može mi sto ljudi dati plus, ali jedan minus me spusti u dubine i tijelo mi malaksa. Doslovno.

Mogu ispričati ovaj trenutni uzrok, ali nije važno za temu općenito. A tema je baš osjećaj srama. Ne sram kod ljudi koji su inače sramežljivi i zatvoreni nego sram zbog nekog osjećaja krivnje, nekog neidentificiranog osjećaja podcijenjenosti štoli.
Je li to normalno?
Zna li ko o čemu ja? Kako se vi nosite s tim?


kurvanjski avatar, a
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

06 Mar 2017, 16:12

To samo znači da još nisi potpuno okorjela, da nisi totalni đon - obraz. :brukica:

Kako se nosim s tim? Oplačem kad niko ne gleda, eto kako. :zubo:

Zapravo, ništa me nemere iznenadit'...:mudri:

:rofl:
:five:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Herbicidna
Posts: 1099
Joined: 08 Feb 2017, 17:20

06 Mar 2017, 16:20

Chilimama wrote:
06 Mar 2017, 15:15
Ne sram kod ljudi koji su inače sramežljivi i zatvoreni nego sram zbog nekog osjećaja krivnje, nekog neidentificiranog osjećaja podcijenjenosti štoli.
Je li to normalno?
Zna li ko o čemu ja? Kako se vi nosite s tim?
Inače sam od ovih sramežljivih i zatvorenih s konstantnim osjećajem nelagode, al ako mi se baš dogodi neka žešća iznenadna blamaža samo se kasnije sjetim kako imam mnoštvo sličnih doživljaja iz prošlosti pa me odmah prođe. :ne zna: :zubo: :o
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

06 Mar 2017, 16:31

Mene još drži od 14h. Slabe mi ruke, jedva tipkam i plače mi se. A da vi znate št je uzrok tome, vjerojatno bi samo mahnuli rukom, možda ne biste ni zamijetili da postoji ta neugoda, a meni se čini da me nožem reže. Na racionalnoj razini ja sam svjesna da to nije ništa posebno, međutim tako me krpa da se ne mrdam s mjesta. Srce mi još tuče . Ko da sam uhvaćena u pljačci banke ( i da sam dobila po pičci :zubo:) pa mi neuugodnoo , kako veli Mujo kad su ga pretukli. Eto, mene je sram, a najgore je što se ja moram opet suočit s tim. Naime, obavila sam službeni poziv i upitala jel pravo vrijeme ili da zovem kasnije i čovjek veli kasnije i poklopi slušalicu. E, to je bio taj momenat kad mi sva krv šibnula u lice , srce zatuklo, želudac se stiso, a crijeva zajaukala. Ruke malaksale, a osjećaj srama i neugode se raširio cijelim tijelom. Onda je to momenat kad mi se glas promjeni u neki piskutavi kao pred plač. Oko mene sve nešto bubnja i osjećam se ko na stupu srama, kao da svi sad znaju kako sam ja učinila sramotni čin. Prestrašno.
Kako sad od straha opet zvati?
kurvanjski avatar, a
User avatar
Herbicidna
Posts: 1099
Joined: 08 Feb 2017, 17:20

06 Mar 2017, 16:49

Meni je jednom teta s obližnjeg kioska dala kutiju cigara više nego sam platila. Bilo me sram dosta iako nije moja krivnja. To se zbilo prije par godina. I dan danas svaki put kad idem na tu trafiku me malo štrecne i zabrijem si da ona jednostavno pamti ča se dogodilo, te da me mrko gleda zbog toga. Nakon svega otvorim kutiju i zapalim, otpušem svu tjeskobu. :frajer: :brukica: :o


A službena zvanja na telefon su mi inače najgore neš ikad. Da sam na tvom mjestu i da je hića to obavit, našla bih si nekog da zove umisto mene. :zubo: :ne zna:
User avatar
AliceInMess
Posts: 670
Joined: 22 Feb 2017, 18:13
Location: Berkshire
Been thanked: 1 time

06 Mar 2017, 16:57

I ja to mrzim :visi:

Neki dan sam se isto tako osjecala. Dostavili su mi krivu dozu lijekova iz apoteke, pa sam ih morala zvat da objasnim da mi treba 15mg, a ne 30. I jos zena ima jak indijski naglasak. Fino joj objasnim sve, dam ime doktorice koja je prepisala lijek i sve. I na kraju me pita zena jel to znaci da ja sad trebam dozu od 15mg :rofl:
Ja kazem a-ha :facepalm: a ona me pita na to does that mean yes or no?
Pregrozno sam se osjecala cijeli dan.
Nikad inece ne govorim a-ha, ne znam koji kurac mi je bio :facepalm:
Last edited by AliceInMess on 06 Mar 2017, 16:57, edited 1 time in total.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

06 Mar 2017, 16:57

Herbicidna wrote:
06 Mar 2017, 16:49
Meni je jednom teta s obližnjeg kioska dala kutiju cigara više nego sam platila. Bilo me sram dosta iako nije moja krivnja. To se zbilo prije par godina. I dan danas svaki put kad idem na tu trafiku me malo štrecne i zabrijem si da ona jednostavno pamti ča se dogodilo, te da me mrko gleda zbog toga.
Jbg, trebala si vratit. Tako sam jednom s klincima kad su bili mali probavaa neke trenrčice za njih. I kad smo odmakli dobar komad puta, ja skužim da jedan nosi gornji dio a nismo to kupili. Ajme, kakoo sam se ja zaletila nazad i plačući to vratila da ne misle da smo ukrali. I bilo mi je jakao neugodno iako prodavači nisu pokazali prezir.
Herbicidna wrote:
06 Mar 2017, 16:49


A službena zvanja na telefon su mi inače najgore neš ikad. Da sam na tvom mjestu i da je hića to obavit, našla bih si nekog da zove umisto mene. :zubo: :ne zna:
Nisu meni ta službena zvanja ni dopisi ni sastanci ništa, to obavljam vrhunski, zato me i dopadnu takve vrste posla . (mediji, govori i slično) nego, eto, ovo danas jer sam odabrala loš tajming. Vjerojatno je čovjek ručao. :ne zna:
kurvanjski avatar, a
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

06 Mar 2017, 17:54

Chilimama wrote:
06 Mar 2017, 16:31
Naime, obavila sam službeni poziv i upitala jel pravo vrijeme ili da zovem kasnije i čovjek veli kasnije i poklopi slušalicu.
Nepristojno je bilo kome tako poklopiti slušalicu, pogotovo ako je u pitanju službeni odnos. To je osnovni bonton. Ljutim se na njega umjesto tebe. :mad:
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

06 Mar 2017, 18:04

Hvala ti.

Inače imam i taj problem da uvijek kod sebe tražim gdje sam pogriješila u odnosima s ljudima. Ovdje sam na ovom forumu već jednom napisala da nisam konfliktna osoba. Jesam rječita, znam govoriti suvislo i sažeto, ali u konfliktima se povlačim. Ne ulazim u raspravu. Nisam svetica, znam se posvađati s mužem i to dobro. A i to samo zato jer je on lagano autističan, (moja dijagnoza :o) i time ga nastojim isprovocirati da komunicira. I dakle u tom slučaju sebe krivim jer je u 32 godine otkad smo skupa to uvijek nemoguća misija. Dakle , ja kriva opet. E, da i onda me bude užasno sram.


Kako sam već rekla, racio kaže da to nije moj problem jer sam se ionako u pozdravu ispričala za poziv .Ali, tresne me to i ne prolazi...Ja znam da ću se uvijek u susretima s tom osobom osjećati ko pizda jer ću mislit da on misli da sam ja guska koja ga zove u vrijeme ..nečega (ručka, popodnevnog odmora, drkanja ili štoveć ) :o
kurvanjski avatar, a
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

06 Mar 2017, 18:32

Razumijem te. Ni ja ne volim ulaziti u konflikte i najradije se povučem. No činim to zato što se - bar prema mojem viđenju i iskustvu - ljudi koji vole ulaziti u konflikte većinom upuštaju u tu "zabavu" larpurlartistički, konflikt radi konflikta, a meni se na to ne gubi ni vrijeme ni energija. Jesam li u stanju sebe i svoje postupke objektivno sagledati? Ne znam. Zato, kad nisam sigurna, pitam neku treću osobu - najprije, verbalizacija mi pomaže da stvari postavim na svoje mjesto, a samim time potrudim se toj trećoj osobi situaciju prikazati što je objektivnije moguće. Dragocjeno je ako mi treća osoba postavi i koje potpitanje.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

06 Mar 2017, 20:34

Evo, ozdravila . :)


Poslala sam čovjeku poruku s isprikom zbog ometanja i objasnila ko sam i što sam i o čemu se radi ter mi je odgovorio pozivom s isprikom i da j bio u nekoj situaciji pa nije mogao pričati. Meni sad lagnje pri duši.
I tako to uvijek biva meni. Spopadne me ta muka, ta vrućina, osjećaj neugode i srama.
Zašto, suncemužarko, zašto?
Zašto nisa ostala kul i nastavila svoju aktivnost ter zvala ili ne zvala? :ne zna:
Nego se pojedem živa... :o
kurvanjski avatar, a
User avatar
superkrkan
nataknjivać i mislijoc
Posts: 514
Joined: 15 Dec 2016, 00:31

07 Mar 2017, 22:04

mene je isto neki put neugodno skroz sram dođe,a opće neb tako tribalo ijako san ja skroz inaće osjetljiva i sramežljiva osoba :zubeki:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

08 Mar 2017, 00:54

Jesi, da. Obojica smo. :zubeki:
Potpisi su za budale.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

08 Mar 2017, 04:46

Ja sam pobijedio sram pišući po ovom forumu :mirko:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

08 Mar 2017, 07:15

haram wrote:
08 Mar 2017, 04:46
Ja sam pobijedio sram pišući po ovom forumu :mirko:
Falabogu da se netko koliko-toliko vraća na temu. Ova dvojica prije tebe kao da rade u kompi. :D
Miljenko
Posts: 238
Joined: 08 Sep 2016, 23:24
Location: Berlin

12 Mar 2017, 09:56

Kaj je susramlje?
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

12 Mar 2017, 10:13

Miljenko wrote:
12 Mar 2017, 09:56
Kaj je susramlje?
Nećeš tu riječ naći ni u jednom rječniku, posrijedi je neologizam, forumska kovanica. Označava sram zbog (postupaka) drugih, za razliku od srama kao mučna ili neugodna osjećaja prouzročena vlastitom pogreškom, povrijeđenom čašću, osjećajem manje vrijednosti... :)
Potpisi su za budale.
User avatar
Mugen
Posts: 286
Joined: 14 Jan 2017, 16:01

09 Apr 2017, 07:36

Hidden Content
This board requires you to be registered and logged-in to view hidden content.
Venus sort of just wants to shop online for makeup.
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

09 Apr 2017, 08:38

Neki dan sam imala susret sa bahatim advokatom, koji je - po ne znam koji put - parkirao na dva mjesta pred mojom kućom. Naivno sam pomislila da će se pomaknuti, kad vidi da je netko došao i treba parkirati, ali -naravno - nije. Zurio je u mene, i čekao reakciju.
Izašla sam iz auta da ga (pristojno, zbilja) ponukam da se pomakne (ako sam ne vidi o čemu se radi), a kraj je bio "Vi se meni ispričajte što sam tako parkirao, pa ću vam se maknuti".
Ostatak popodneva sam bila u lošem stanju, kao i Chilimama. Najgore je što znaš da je zaslužio neku silu bolnog tipa, a u civiliziranom društvu, takvo što baš ne dolazi u obzir. Meni je razjebo dan, a sam misli kako je sjajno shendlao situaciju. Hoću reći, neće nikad shvatiti da je socijaliziran kao hijena.
User avatar
Mugen
Posts: 286
Joined: 14 Jan 2017, 16:01

09 Apr 2017, 16:55

Riona wrote:
09 Apr 2017, 08:38
"Vi se meni ispričajte što sam tako parkirao, pa ću vam se maknuti".
Lol. Ja bih mu nakon ovoga scenu napravila. :D
Venus sort of just wants to shop online for makeup.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

09 Apr 2017, 17:02

Mugen wrote:
09 Apr 2017, 16:55
Lol. Ja bih mu nakon ovoga scenu napravila. :D
Mislim da se vani takvo pogrešno parkiranje kažnjava. Prekršajno i novčano. Kao da si se parkirao na pješačkome. Doduše... :crying:
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

09 Apr 2017, 17:05

Nekako mislim da je to ono što je on silno želio. Bilo kakvu akciju vrijeđanja, vikanja, lupanja po haubi, prijetnji... daj šta daš. Tip dramatikus.

Hoćeš da ti opišem kako izgleda? ajd, frizura i bradica, dobro, ali na sebi - u, očito, radno vrijeme - ima majicu i šarene gaće, pardon, hlače iz one novije "hip" modne serije "mama, pokakao sam se u gaće" što vise široko. Nisam mu vidjela nožice, al bit će neke super tenisice koje ne bi izdržale napora ni koliko je penjanje uz stazicu u parku.
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

09 Apr 2017, 17:06

MmeTipfeler wrote:
09 Apr 2017, 17:02
Mislim da se vani takvo pogrešno parkiranje kažnjava. Prekršajno i novčano. Kao da si se parkirao na pješačkome. Doduše... :crying:
phihihihi... rekla sam mu tako nešto, na što je istupio sa "znate vi ko sam ja!?" (prijevod: neće meni neki zakon zapovijedati. ja sam odvjetnik!)
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

09 Apr 2017, 17:08

Inače, jako su mi omiljeni "znatevikosamja" ljudi. Susrela sam par takvih u životu, uglavnom glumaca i pjevača. Što malo slavice učini nestabilnom mozgiću!
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

09 Apr 2017, 17:57

Otkako me s mjesta na koje sam se htjela parkirati potjerao pripadnik HV-a, u uniformi i izvadivši napola pištolj iz futrole, ovakve ispade smatram sitnicama. :D
Post Reply