Zašto lažemo?

Blago onom tko rano poludi
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

07 Oct 2016, 19:26

haram » wrote:Veliš da si inače otvorena osoba, ................ ili je češće po difoltu pa kako ispadne?

Ma baš tako, pa kako ispadne. Znam brzo poslat odjebaus, zaustaviti temu koja me ne zanima, otvoreno reći da mi se o tome ne priča ili da mi se nešto ne sviđa ili što god. Lako moguće da po nekim mjerilima znam biti i nepristojna svojom otvorenošću. Ljudi me znaju kao osobu bez dlake na jeziku. I da, zajebala sam se tako stoputa.



Ma dobro, kakogod...
A zašto vi lažete kad lažete? Lažete li? Besramno ili diplomatski?


kurvanjski avatar, a
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

07 Oct 2016, 21:32

Chilimama » wrote:

Ma baš tako, pa kako ispadne. Znam brzo poslat odjebaus, zaustaviti temu koja me ne zanima, otvoreno reći da mi se o tome ne priča ili da mi se nešto ne sviđa ili što god. Lako moguće da po nekim mjerilima znam biti i nepristojna svojom otvorenošću. Ljudi me znaju kao osobu bez dlake na jeziku. I da, zajebala sam se tako stoputa.
Hm... a nikako nemožeš dokučiti zašto je u ovom slučaju drugačije? Moraju bit neke beneficije ovdje, razmisli o tome. Ne mislim sad neke materijalne, nego, onako, emotivne...
Ma dobro, kakogod...
A zašto vi lažete kad lažete? Lažete li? Besramno ili diplomatski?
Ko, mi? Mi ne lažemo - mi samo ne govorimo istinu.

Ružnu, odurnu, gnojno prištavu, užeglu, usmrđenu, sramotnu, žežeće bolnu istinu.
Last edited by haram on 07 Oct 2016, 21:46, edited 1 time in total.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

07 Oct 2016, 21:38

Chilimama » wrote: Ma dobro, kakogod...
A zašto vi lažete kad lažete? Lažete li? Besramno ili diplomatski?
Ne razumijem pitanja. :nogica:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

07 Oct 2016, 21:48

Ovo^ je bilo besramno&diplomatski :cerek:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

07 Oct 2016, 21:49

haram » wrote:Ovo^ je bilo besramno&diplomatski :cerek:
Molim? Imam problema sa prevodom u slušalicama. Halo! :nogica:

:rofl: :rofl: :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

07 Oct 2016, 21:51

"Nečujem dobro!" :cerek:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

07 Oct 2016, 21:57

haram » wrote:"Nečujem dobro!" :cerek:
Ma, Čilimajka 'oće da nas zavadi. :rofl: :rofl: :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

07 Oct 2016, 22:10

Šabović Adis » wrote:
Ma, Čilimajka 'oće da nas zavadi. :rofl: :rofl: :rofl:
E nemere bre -ću tenkovinama naroda da dokažem! :lol:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

07 Oct 2016, 22:15

haram » wrote:
E nemere bre -ću tenkovinama naroda da dokažem! :lol:
:S :S :S

Ovo nisam znao. :rofl: :rofl: :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

07 Oct 2016, 22:30

Šabović Adis » wrote:
:S :S :S

Ovo nisam znao. :rofl: :rofl: :rofl:
Ali si osjetio. Uh, zapravo i nije smiješno. Moja greška.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

07 Oct 2016, 22:41

haram » wrote:
Ali si osjetio. Uh, zapravo i nije smiješno. Moja greška.

Ma ne diraj, ovo je legendarno. :S
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

07 Oct 2016, 23:04

Šabović Adis » wrote:

Ma ne diraj, ovo je legendarno. :S
Zapravo stara fora, još iz aktualnih dana :D

Joj, zaćetavamo dobru temu... :brukica:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

13 Oct 2016, 08:49

Vidim ja , ovdje sve istinoljupci osim mene deklarirane lažljivice :facepalm:

Lažete da ne lažete, znam vas
kurvanjski avatar, a
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

13 Oct 2016, 14:25

Chilimama wrote: A zašto vi lažete kad lažete? Lažete li? Besramno ili diplomatski?
Da poštedim ljude svog karaktera i navika, tj. da im ne bude neugodno radi njih. :zubo:
Ne mora prijateljica znat da me probudila 5 min. nakon što sam legla na popodnevni spavanac. Il da se u 11 još nisam ustala. :zubo:
Budući se ta friška probuđenost čuje u glasu, ja velim da sam se probudila, al nisam još ustala pa zato mumljam. (To ako nisam sama doma. Ako jesam sama, ondak glasno zapjevam lalala par puta prije neg se javim, to razbistri glas.)

Ima tu i reciprociteta, lažem kad ne želim da me ljudi smore svojim karakterom i navikama. Imam te neke rodbine i svojte koja obožava riječ moraš kod najbenignijih stvari u svakodnevnom životu. Nema u njizi stvari tipa mogla bi vako, ne bi ti bilo loše to napravit nako... neg je sve moraš.
Lažem im, ne u klasičnom smislu, al to mi je i dalje laganje, kad im ne kažem odte u kurac s tim moraš nije mi 5 godina, naučite se razgovarat s ostatkom svijeta, čudni ste i raja to ne voli.

Ne lažem puno. Ne lažem da se izvučem iz govana u koje sam upala radi vlastite neodgovornosti (ono, tipa, ne pričam da kasni tramvaj, ako zbilja ne kasni, neg velim da sam htjela popušit još jednu u miru il šta već).
Dva su razloga zašto ne lagim puno, prvi je što mi se ne da davit s pamćenjem laži, a drugi što sam odavno prokljuvila da iskrenost nailazi na razumijevanje i donosi neki čudan oblik poštovanja koji ti daje velik kredit za budućnost.

Jednoć me je najstroži profesor na faksu molio (čudna situvacija, uistinu) da dovršim drugi dio referata. Budući da sam totalno nespremna došla u labos na vježbu, usrala sve svoje i, zamalo, kolegino, nije imalo smisla pisat račun s drugim dijelom podataka koji se dobivao naknadno. I tako sam mu u zaključku prvog dijela napisala da sam bila nespremna, da sam zeznula i da mi više na pamet neće past nešto slično. On me uvjeravao i molio da nastavim, ja inzistirala da ipak ponovim tu vježbu, a on komentiro: 'Kolegice, zanate li vi koliko je baba i djedova umrlo ovog semestra? Neki i dvaput. Nije jedini cilj vježbe da je pravilno izvedete.'

Šefovi i kolege su mi masu puta (moguće i svaki put :misli: ) bez ikakvih prigovora izašli u susret i pokrili me kad sam tražila nešto i imala normalan razlog. A o nekima koji vaik imaju radnike doma, voze okolo bolesne babine tetke i sl. vaik se priča uz kolutanje očiju.

Davno sam vidla da raja fakat očekuje da im svi lažu prebacujući krivicu na druge pa onda ispadaš jebeno super ako sam priznaš da si usro. Dalo bi se raspravit o moralnosti iskorištavanja takovih situvacija, al dobro sad to. :zubo:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

13 Oct 2016, 15:21

nina williams wrote:...Jednoć me je najstroži profesor na faksu molio... Šefovi i kolege su mi masu puta (moguće i svaki put :misli: ) bez ikakvih prigovora izašli u susret i pokrili me...
Davno sam vidla da raja fakat očekuje da im svi lažu prebacujući krivicu na druge pa onda ispadaš jebeno super ako sam priznaš da si usro.
A možda to više ima veze s time što imaš velke :cice: ... jesi i ženama tak super nakon tih priznanja?
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

13 Oct 2016, 15:24

Chilimama wrote:Vidim ja , ovdje sve istinoljupci osim mene deklarirane lažljivice :facepalm:

Lažete da ne lažete, znam vas
Ja kad lažem, lažem iz samilosti :D.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

13 Oct 2016, 15:30

haram wrote:A možda to više ima veze s time što imaš velke :cice: ... jesi i ženama tak super nakon tih priznanja?
Nisam primijetila razliku.
Al morebitno su mi sise fatalne po oba spola. :zubo:
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

13 Oct 2016, 16:15

Chilimama wrote:Vidim ja , ovdje sve istinoljupci osim mene deklarirane lažljivice :facepalm:

Lažete da ne lažete, znam vas
Lažeš, zlato! :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

13 Oct 2016, 20:52

haram wrote:A možda to više ima veze s time što imaš velke :cice: ... jesi i ženama tak super nakon tih priznanja?
Nikad mi niste bili jasni vi pacijenti kaj volite sise dokoljenke... :kava:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

14 Oct 2016, 02:12

Nije istina, ja ne volim velke :cice:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Nenia Salonitana
Posts: 4103
Joined: 08 Jun 2014, 15:54

24 Oct 2016, 18:48

Chilimama wrote:
Ove moje laži su moja slabost, nemoć, kukvičluk, štoli prema ljudima kojima nemam snage reći istinu u lice a to je da nemam vremena za njih a i da imam , ne zaslužuju ga.

Zapravo, ovoj konkretnoj osobi sam rekla to na milijun i jedan lijepi način, sve fino i kulturno ali bojim se da ona traži doslovno odjebaus. Nisam konfliktna osoba i najvjerojatnije njoj neću nikad tako grezo, vulgarno i izravno reći da ju trpim u malim dozama. Jednom mjesečno, u hitnim slučajevima možda i dvaputa.




Pitam se zašto lažem, a zapravo se pitam zašto nemam muda s njom, ne dugujem joj ništa ni nakoji način, a inače sam vrlo , vrlo otvorena i iskrena i čak drska s ljudima koji me nerviraju. S njom sam nekako milostiva, štoli..
u ovoj rečenici je sve što trebaš znati i ono što trebaš učiniti. :D

često je to toliko suptilno da ni ne vidiš što ti drugi rade, ali osjećaš da nešto nije u redu. ;)
kod narcisa završiš kao istovar njihovih kompleksa. ja , koja više od 10 godina održavam poželjnu kilažu stalno sam bila opterećena kilama. moj frenemy je bila pretila 20-30 kila. :D
i kad te komplimentira uspije te posrati. tipa, kaže ti "vidiš kako super izgledaš kad se središ". u prijevodu : 90% vremena izgledaš ko govno.

bolesnoća teška. ta ista iskompleksirana nekvalitetom svoje kose skoro me nagovorila da ošišam svoju gustu,dugu, njegovanu kosu na frizuru od 3 cm. :facepalm:
toliko je nagovarala da sam stvarno pomislila da mi treba promijena frizure. :facepalm:
i milijun drugih stvari. patologija i to teža.

u dubini sam oduvijek osjećala da nešto nije u redu, ali sam sebi pripisivala to, da je u problem u meni, da sam preosjetljiva i slično.

nažalost, familija je u pitanju, trpim povremeno jer moram.


ali tek mjesecima nakon, mjesecima nakon osjetiš koliko je to zapravo bilo štetno za tebe.


ova tvoja traži grublji odjebaus, daj joj ga.
ona moja jedna što me na svakoj kavi fukala u zdrav mozak zbog neželje za imanjem djece, isto nije odustajala.
zna da jako loše podnosim 35+ stupnjeva, a izvoljevala je da dođem do nje po tom vremenu, po mogućnosti popodne po najvećoj vrućini. a na frizuru na drugi kraj grada joj nije problem sjest u auto i otići.

pa rekoh: čujemo se kad ljeto prođe. :D

prošlo ljeto opet pita hoću li do nje. rekoh, ajd za promijenu dođi ti malo do mene, ima birceva i u mom kvartu. ;)

.

nije se odtad javila.

uskoro će biti. sretan rođendan! kad ćemo ga obilježiti?
hvala, ali ne slavim rođendane više. :) ( uz prešutno, s tobom :zubo: )


ako me ikad upita zašto me izbjegavaš, otvoreno ću reći.
User avatar
caramba
Posts: 129
Joined: 07 Dec 2016, 07:18

03 Feb 2017, 16:15

"Tko laže, ne zna kakva se posla laća, jer mora izmisliti 20 drugih laži da bi održao prvu." Alexander Pope.
Drugim riječima: ko laže taj je izumitelj. :mudri:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

11 Mar 2017, 03:55

Lažemo iz tri glavna razloga: da sakrijemo po sebe neugodnu istinu, da izbjegnemo konflikte s drugima, i da ostvarimo svoje ciljeve. Manje više svi to radimo povremeno, i imamo manje ili veće moralne filtere koji nas u lažima sputavaju. Svi, osim čistih makijavelističkih karaktera koji govore istinu jedino onda kada vide neku korist od toga, bilo da se radi o strancima, znancima, prijateljima ili osobama s kojima su u najintimnijem kontaktu.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

11 Mar 2017, 17:49

I laž je socijalni konstrukt, ja u to ne vjerujem. Fak laž! :o
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
Post Reply