o KARAKTERU ili cak o BEZkarakteru...

Blago onom tko rano poludi
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

20 Aug 2015, 00:10

haram » wrote:
O, i te kako je društvena institucija. Toga su najbolje svjesni oni parovi koji imaju zajednički kredit, nekretnine ili/i djecu. Ti više misliš na ljubavno-erotsku vezu, rekao bih.
Ljubavnu i erotsku vezu nije moguće odvojiti od kredita, nekretnina, djece...tj. kad se takvo što dogodi (odvoji se nekoliko ljubavno-erotskih veza poput Mikijevih :zubo:) onda nema više jednakosti i ravnopravnosti partnera.
Institucija je bio nekada dok je predstavljao konacnu odluku u izboru partnera, udruživanju blagajni, mirazu i plaća...vec nečega. Institucija je bio dok je imao neki društveni značaj i bio garancija u ostvarivanju nekih prava. Bila je to institucija i zbog mogućnosti pravljenja potomstva ili kako bi rekli, konačnog ostvarenja ljubavno-erotskih veza.
Mogućnost razvoda i sve liberalniji pristup seksu i shvaćanje sebe kao centralne točke svemira bračnu zajednicu čini sve nepotrebnijom, sve nevidljivijom jer sva prava možeš ostvariti drugim putem, a rijetko će te netko pribiti na stup srama ukoliko budeš sebični kurviš ili nečija drolja.
:zubo:


Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Nenia Salonitana
Posts: 4103
Joined: 08 Jun 2014, 15:54

20 Aug 2015, 01:07

brak i danas ima društven utjecaj i daje neotuđivo pravo na duplo prezime čak i nakon razvoda, značajno za one koji nisu plemenitog roda poput karambola. :zubo:
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

20 Aug 2015, 10:30

haram » wrote:
A gospođa Mini za to vrime kud može ić, di se vatat? Za đojstik nekog Šilje?
- Skidaj gaće - ja sam Šilja!

- Ide Miki, Šiljo - gilja!
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

21 Aug 2015, 14:11

karambol » wrote:
Ljubavnu i erotsku vezu nije moguće odvojiti od kredita, nekretnina, djece...tj. kad se takvo što dogodi (odvoji se nekoliko ljubavno-erotskih veza poput Mikijevih :zubo:) onda nema više jednakosti i ravnopravnosti partnera.
Institucija je bio nekada dok je predstavljao konacnu odluku u izboru partnera, udruživanju blagajni, mirazu i plaća...vec nečega. Institucija je bio dok je imao neki društveni značaj i bio garancija u ostvarivanju nekih prava. Bila je to institucija i zbog mogućnosti pravljenja potomstva ili kako bi rekli, konačnog ostvarenja ljubavno-erotskih veza.
Mogućnost razvoda i sve liberalniji pristup seksu i shvaćanje sebe kao centralne točke svemira bračnu zajednicu čini sve nepotrebnijom, sve nevidljivijom jer sva prava možeš ostvariti drugim putem, a rijetko će te netko pribiti na stup srama ukoliko budeš sebični kurviš ili nečija drolja.
:zubo:
Opet mi izgleda da si sve naopako postavio.
Zamisli da se Miki i Mini razvedu... Miki će dobit polovicu broja apartmana, plaćat će alimentaciju (sudovi rijetko bez jakih razloga dodjeljuju djecu očevima), vjerojatno će zbog raznih kredita postat platežno nesposoban da vabi i uzdržava ljubavnice (osim ako je takav materijal da se dobro proda), ako u svemu iskrsne pitanje zanemarivanja ili zlostavljanja djece moć će ih gledati samo preko mosta i vikati kao i Immortan Joe "that's my property!"... dok u ljubavno-erotskoj vezi može ugovarati sastanke koji ga ama baš na ništa ne obavezuju, osim ako usput počini neko umorstvo, prometni prekršaj ili utaju poreza...
Dakle, kako onda brak nije ozbiljna društvena institucija?
Last edited by haram on 21 Aug 2015, 14:21, edited 2 times in total.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

21 Aug 2015, 14:17

judolino » wrote: - Skidaj gaće - ja sam Šilja!

- Ide Miki, Šiljo - gilja!
Pajo:
- Skidaj gaće, bajna vilo!

Mini:
- Šuti Pajo, sram te bilo!

...

Mini:
- Miki, daj me malo lizni!

Miki:
- Neću, Mini, vidjet će nas Dizni!

:cerek:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

21 Aug 2015, 16:45

haram » wrote:
Opet mi izgleda da si sve naopako postavio.
Zamisli da se Miki i Mini razvedu... Miki će dobit polovicu broja apartmana, plaćat će alimentaciju (sudovi rijetko bez jakih razloga dodjeljuju djecu očevima), vjerojatno će zbog raznih kredita postat platežno nesposoban da vabi i uzdržava ljubavnice (osim ako je takav materijal da se dobro proda), ako u svemu iskrsne pitanje zanemarivanja ili zlostavljanja djece moć će ih gledati samo preko mosta i vikati kao i Immortan Joe "that's my property!"... dok u ljubavno-erotskoj vezi može ugovarati sastanke koji ga ama baš na ništa ne obavezuju, osim ako usput počini neko umorstvo, prometni prekršaj ili utaju poreza...
Dakle, kako onda brak nije ozbiljna društvena institucija?
Uz ovakav scenarij nemre bit ozbiljno da vrak vraka jebe. :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

29 Nov 2017, 18:01

Meni se većina ovih osobina čini karakteristikama inteligentne osobe. Simple as that. :misli:

15 Signs You Have A Strong Personality That Most Find Intimidating
Post Reply