Introverti

Blago onom tko rano poludi
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

13 Oct 2011, 00:18

blaze » wrote:jadna cura. i u firmi i ovdje. voljela bih da se ovdašnje blebetuše koje glasaju o otkazu okušaju s njom u programiranju
Ja bih imala više razumijevanja da nisam u situaciji da moram popravljati za nekim ko loše radi. A što jedan pokvari za minutu, troje moraju krpati satima. Nisam stekla dojam da je ova cura dobar suradnik.


"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

13 Oct 2011, 00:32

blaze » wrote:jadna cura. i u firmi i ovdje. voljela bih da se ovdašnje blebetuše koje glasaju o otkazu okušaju s njom u programiranju
zašto?
misliš da je programiranje sveta struka? : ne zna:
ja eto imam dost bliskog prijatelja u RL koji je programer, nije klasičan primjer, ali je dost dobro socijalno osviješten. i vidi vraga, svi njegovi kolege su isto.
dakle, nije programiranje ono na što trebam oboriti pogled. dakle, što je? to što mora radit? to što mora raditi za novce u firmi u kojoj je dosta toga osigurano, bezvoljno polureagira ko onaj klonkin štakor s druge teme? da se u tome okuša netko tko smatra da ova treba dobiti otkaz?
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

13 Oct 2011, 00:34

Ne znam prati li tko Kosti, ali dr. Temperance Bones Brennan ima mnogo osobina nekoga tko boluje od Aspergerova sindroma. Toliko da se čak tvrdi kako je zasnovana na takvoj osobi iako nigdje u seriji to nije potvrđeno. Njezino doslovno tumačenje metafora, viceva, nesnalaženje u međuljudskim odnosima, određena hladnoća koja proizlazi iz činjenice da se oslanja samo na razum, a nimalo na emocije - sve to neodoljivo podsjeća na Aspergera. I kako se Booth ponaša? Pa razgovara s njom, objašnjava joj ono što ne razumije. Briljantno je inteligentna, ali katkad ima manire Terminatora. Ne šuti kada treba šutjeti, ne govori kada treba govoriti, razmišlja u nulama i jedinicama, što i Bootha i ostale ljude oko nje često šokira. Ali vole je. :cerek:
Potpisi su za budale.
Gazda
Posts: 792
Joined: 17 Sep 2011, 23:14

13 Oct 2011, 10:14

Inače ti programeri žele stvoriti sliku o sebi da su isusi koji znaju tajnu postanka svemira i šta sve ne. Što, jamačno, nisu, ako meni većina programa stalno izbacuje poruku kako su krepali zbog neke greške. Tako da bih programere nazvao..šta ja znam, opskurnim kultom. Kao, svi bi im se trebali diviti jer rade na kompjuteru. S obzirom da ja govorim jedan jezik koji ne govore svi ljudi na svijetu, mislim da se i meni treba diviti i dati mi dodatna prava. :cerek:
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

13 Oct 2011, 10:19

Gazda » wrote: Što, jamačno, nisu, ako meni većina programa stalno izbacuje poruku kako su krepali zbog neke greške.
ma nije to greška, to je isprogramirana pauza da posegneš za rakijom, skrivenom u rupi :D
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

13 Oct 2011, 10:20

Gazda » wrote:Inače ti programeri žele stvoriti sliku o sebi da su isusi koji znaju tajnu postanka svemira i šta sve ne. Što, jamačno, nisu, ako meni većina programa stalno izbacuje poruku kako su krepali zbog neke greške. Tako da bih programere nazvao..šta ja znam, opskurnim kultom. Kao, svi bi im se trebali diviti jer rade na kompjuteru. S obzirom da ja govorim jedan jezik koji ne govore svi ljudi na svijetu, mislim da se i meni treba diviti i dati mi dodatna prava. :cerek:
zavid? :raspa:
kompleksi? :raspa:

:o
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

13 Oct 2011, 10:22

Ma nisu svi hermetični i umišljeni, ima i normalnih. Rijetki su, ali ima ih. Jedan ili dvojica od deset, recimo. S njima se da porazgovarati, objasnit će ti sve što rade, koliko će to trajati te zašto nisi dobio ono što si tražio - ali bez šupljih engleskih fraza zbog kojih i njih i PR-ovce i sličnu marketinšku gamad uredno svrstavam u razred bičaša. :D
Potpisi su za budale.
Gazda
Posts: 792
Joined: 17 Sep 2011, 23:14

13 Oct 2011, 10:26

dimnjak » wrote: zavid? :raspa:
kompleksi? :raspa:

:o
Da, definitivno imam kompleks jer mi je netko isporučio proizvod koji ne radi.
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

13 Oct 2011, 10:33

Hekatonhir » wrote:Ma nisu svi hermetični i umišljeni, ima i normalnih.
Poznajem jednog postolara, jednog strojara, jednu radiologinju, par liječnika, par profesora, nekoliko penzionera i sve ostalo su programeri i sistemaši. Nešto ne primjećujem umišljenost.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
Potjeh
Posts: 1361
Joined: 05 Oct 2011, 00:00

13 Oct 2011, 10:35

Gazda » wrote:Kao, svi bi im se trebali diviti jer rade na kompjuteru.
Malo klišejiziramo danas? :)

Iz mojeg iskustva koje se odnosi na poznavanje nekoliko desetaka profesionalaca rekao bih da programeri prvotno žele da ih se pusti na miru. Onako, kupci tj. korisnici su nužno zlo.
Gazda
Posts: 792
Joined: 17 Sep 2011, 23:14

13 Oct 2011, 10:39

Potjeh » wrote:
Malo klišejiziramo danas? :)

Iz mojeg iskustva koje se odnosi na poznavanje nekoliko desetaka profesionalaca rekao bih da programeri prvotno žele da ih se pusti na miru. Onako, kupci tj. korisnici su nužno zlo.
Eto, nije li to dovoljan dokaz? Umjesto da ti je bitno da onaj od kojeg živiš bude zadovoljan..

Ili flash. Svaka stranica je u flashu jer je to geekovima cool jer ima neku ludu skriptu il koji kurac. I onda se učitava 2 sata, ali kad se učita ne radi. I na ništa ne možeš kliknut jer ti se padajući meni stalno zatvara sam od sebe. Ali važno da je to cool. Ili windowsi, koji se isporučuju kao proizvod koji treba stalno popravljati updateovima, i to se servira kao briga za korisnike. Kao da mi netko isporuči auto koji moram svaka 2 dana voziti na servis jer ga nisu sastavili do kraja. Ili browseri koji se ruše svaki put kad tlak zraka nije 1014,5 hPa. Ili padovi servera i svega. I tak..
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

13 Oct 2011, 10:50

ni jedan programer ti nece radit stranicu u flešu. bas naprotiv.
windowsi su sranje nad sranjima. to zna i mala beba.

a interakcija sa korisnicima...kad te zove baba ne radi felera u programu, ne radi odrzavanja vec zato jer ne zna kako resetirati komp onda dobijes slom zivaca i dodjes doma zeni sav nadrkan. i onda zena pati.
korisnici su zivo zlo. i to ne iz pakla vec iz cistilista, a sudeci po supernatural tamo su najgori :raspa:
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

13 Oct 2011, 10:52

Meni je ovo neprofesionalno taman koliko i interes za prilagođavanje poslovne komunikacije gluhom kolegi. Debelom, koji ne pije vodu.

Nemam pojma o Aspiejima, samo da pitam, ako bih se objesila vezicom iz tenisice na timbildingu, jesam li i ja to? Programirati ne znam.
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

13 Oct 2011, 10:54

Beta ženka » wrote: Ovo bi trebalo svesti na jednostavnu računicu - koliko zaposlenica može tvrtki donijeti dobiti zahvaljujući svojim sposobnostima, a koliko gubitka zbog ovih falingi. I odlučiti prema tome.
Točno to :top:
Hekatonhir » wrote:Ne znam prati li tko Kosti, ali dr. Temperance Bones Brennan ima mnogo osobina nekoga tko boluje od Aspergerova sindroma. Toliko da se čak tvrdi kako je zasnovana na takvoj osobi iako nigdje u seriji to nije potvrđeno. Njezino doslovno tumačenje metafora, viceva, nesnalaženje u međuljudskim odnosima, određena hladnoća koja proizlazi iz činjenice da se oslanja samo na razum, a nimalo na emocije - sve to neodoljivo podsjeća na Aspergera.
Ima emocionalni odnos prema tati i bratu, pa i prema Boothu, ne smatram ju hladnom, samo racionalno dijeli emocionalni kapacitet, što tom fali :ne zna: I zašto bi to bio poremećaj? :misli:
Osim toga radi posao u kojem nema koristi od emocija, nije teta u vrtiću, za analizu kostiju mrtvaca ne mora biti ni vesela ni druželjubiva.



Krajnji korisnici su nužno zlo jer često nemaju pojma o programu ni funkcijama istog, ali njurgaju oko fonta, boje formi i sličnim estetskim banalnostima, kad već ne mogu konkretno prigovarati :D
User avatar
Ze.
Posts: 1098
Joined: 17 Sep 2011, 21:26

13 Oct 2011, 11:11

Programere treba čuvati od kranjih korisnika.
Upite o radu i bugovima treba dostavljati preko helpdeska ili nečeg sličnog.
Zahtjeve za promjenama trebaju filtrirati project manageri.
Kod nas se radi zbrda-zdola, pa to ne funkcionira.

Kad mi prespoje babu koja me pita kako promijenit veličinu fonta u Wordu, zatukao bi nekog (btw nisam programer, probao jednom, nikad više...).
A oko programiranja - veoma dosadan posao. Barem meni. Osim ako se bavite programiranjem npr. virtualizacijskog engina ili nečeg sličnog.
Poslovne aplikacije, web servisi i slično...bleh.
Gazda
Posts: 792
Joined: 17 Sep 2011, 23:14

13 Oct 2011, 11:12

dimnjak » wrote:ni jedan programer ti nece radit stranicu u flešu. bas naprotiv.
windowsi su sranje nad sranjima. to zna i mala beba.

a interakcija sa korisnicima...kad te zove baba ne radi felera u programu, ne radi odrzavanja vec zato jer ne zna kako resetirati komp onda dobijes slom zivaca i dodjes doma zeni sav nadrkan. i onda zena pati.
korisnici su zivo zlo. i to ne iz pakla vec iz cistilista, a sudeci po supernatural tamo su najgori :raspa:
Meni se živo jebe šta svi znaju da su windowsi sranje i u čemu će mi raditi programer stranicu.

Činjenica je da smo prisiljeni u većini okruženja koristiti windowse i da kad dođemo na puno stranica dočeka nas flash. Koji ne radi.

Ako programeri nisu bili u stanju napraviti proizvod koji radi, nisu ga trebali raditi.

Što se tiče krajnjih korisnika, programeri nisu bogovi pa da se imaju pravo ljutiti na glupa pitanja. Ljudi su glupi. Live with it. Osim toga, čisto sumnjam da programeri sjede na telefonskoj podršci babi Mariji.

Edit: evo, ovo šta i kolega iznad veli. Iako, ne mogu vjerovati da helpdeskove kod nas opslužuju programeri, zar zbilja?!
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

13 Oct 2011, 11:19

Gazda » wrote: Meni se živo jebe šta svi znaju da su windowsi sranje i u čemu će mi raditi programer stranicu.

Činjenica je da smo prisiljeni u većini okruženja koristiti windowse i da kad dođemo na puno stranica dočeka nas flash. Koji ne radi.

Ako programeri nisu bili u stanju napraviti proizvod koji radi, nisu ga trebali raditi.

Što se tiče krajnjih korisnika, programeri nisu bogovi pa da se imaju pravo ljutiti na glupa pitanja. Ljudi su glupi. Live with it. Osim toga, čisto sumnjam da programeri sjede na telefonskoj podršci babi Mariji.

Edit: evo, ovo šta i kolega iznad veli. Iako, ne mogu vjerovati da helpdeskove kod nas opslužuju programeri, zar zbilja?!
gazda, ako neka firma naruci od druge firme program, posao programera je da ga napravi i da ga odrzava.
ali krajnji korisnik preskace svoj helpdesk i automatski zove programera, koji im je podrska, za svaku pizdariju, a vecina njih nije u opusu odrzavanja.

drugo, winsi i strance u fleshu mislim da nemaju veze. one ovise o browseru. i vrlo cesto kad se programira stranica savrseno radi u FF, chromeu, operi, ali jebeni IE jebe.

da li bi ti pizdio da te krajnji korisnik zove i pita kolika primanja ce imati na porodiljnom? da su to njegova pitanja tebi koji imas svoj opus posla i koji kontaktiras s korisnicima, ali se zna za koja pitanja.
krajnji korisnici raznih programa prelaze najdonje granice. a nemres ih sterat u 3pm, iako rado bi.
Last edited by dimnjak on 13 Oct 2011, 11:29, edited 1 time in total.
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
User avatar
Ze.
Posts: 1098
Joined: 17 Sep 2011, 21:26

13 Oct 2011, 11:20

Ili ih ni nemaju ili lijena/neuka sekretarica jednostavno spusti poziv programeru. Zapravo, još bolje - da njegov privatni mobitel stranci.

PS. Fleš nažalost trenutno radi bolje u IE nego FF-u. FF mi se kreša 3 puta dnevno.
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

13 Oct 2011, 11:22

Ze. » wrote:Ili ih ni nemaju ili lijena/neuka sekretarica jednostavno spusti poziv programeru. Zapravo, još bolje - da njegov privatni mobitel stranci.
o da... na kraju dobijes telefonsku sekretaricu koja 2h objasnjava gluposti nekom mulcu umjesto da radi svoj posao- programira.
a jadnici nemaju ni slusalice s mikrofonom vec sve preko telefona. vrat im se ukoci. : smrc:

ma ja se ne sjecam kad sam zadnji put naisla na nekog ko ga jos koristi za stranice, osim na zahtjev narucitelja.

otisla sam s FF na chrome samo jer me fleš zezao. tocnije youtube. na IE ne idem ni pod razno.
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
User avatar
Ze.
Posts: 1098
Joined: 17 Sep 2011, 21:26

13 Oct 2011, 11:28

dimnjak » wrote: o da... na kraju dobijes telefonsku sekretaricu koja 2h objasnjava gluposti nekom mulcu umjesto da radi svoj posao- programira.
a jadnici nemaju ni slusalice s mikrofonom vec sve preko telefona. vrat im se ukoci. : smrc:

ma ja se ne sjecam kad sam zadnji put naisla na fleš i nekog ko ga jos koristi za stranice. (jutjub ne racunam) :D
Npr. ovo.


I radi dobro, fakat.

Po meni, btw, fleš je dobar za neke promocijske stranice s puno praska, a malo sadržaja. Pjevači i bendovi, glumci, filmovi, frizerke. Za sve sajtove sa više od 3 linka, no-no. :D
User avatar
harpy
Posts: 284
Joined: 19 Sep 2011, 09:24

13 Oct 2011, 12:13

Nemam blage veze što je fleš i zovem svog programera za svaku pizdariju, a on mi to povremeno i naplati.
Ako znam gdje je helpdesk, zovem helpdesk.
Ja sam jako pametna i bogom dana akademska građanka i svaki dan odgovaram na gomilu glupih pitanja nepismenih akademskih građana i glupih baba.
I, koliko god inače bila drska likuša, odgovaram pristojno i objašnjavam po milijunti put nešto tipa gdje upisati ime i prezime.
S osmijehom.
Ne zato što sam puna ljubavi prema cijelom svijetu i ne znam što bih sa sobom od dosade ako to ne radim, nego zato što, kad si ok prema ljudima, onda su uglavnom i oni ok prema tebi, nema izdrkavanja, olajavanja iza leđa, žalbi nadređenima, ukratko neugodne atmosfere.
Ako znam nešto što glupa baba ne zna, nemam se pravo na njoj izdrkavat.
Ali, nekima u njihovoj uzvišenosti to nikad neće bit jasno.
Ja ujutro ne idem na posao s grčem u želucu, unaprijed nabrijana na svakog kretena koji će me omesti u mom pravom poslu i ne vraćam se doma nadrkana, e pa jebiga.
Dobra sam isključivo zbog vlastite sebičnosti i komoditeta i ljuti me samo kad se netko izdrkava na mene kad mu pristojno postavim debilno pitanje :o
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

13 Oct 2011, 13:00

blue » wrote: Osim toga radi posao u kojem nema koristi od emocija, nije teta u vrtiću, za analizu kostiju mrtvaca ne mora biti ni vesela ni druželjubiva.
pa ne mora ni ova cura koju ogovaramo. ako ima aspergera, i ne može

gazda, a odakle znaš "da isporučuje proizvod koji ne radi"?
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
Gazda
Posts: 792
Joined: 17 Sep 2011, 23:14

13 Oct 2011, 13:07

blaze » wrote: pa ne mora ni ova cura koju ogovaramo. ako ima aspergera, i ne može

gazda, a odakle znaš "da isporučuje proizvod koji ne radi"?
Zato što, kad ga ja koristim, isti ne radi.

Inače, potpisujem harpy.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

13 Oct 2011, 13:47

Gazda » wrote: Zato što, kad ga ja koristim, isti ne radi.
govorimo o istoj curi? i ti imaš neke veze s potjehovom firmom?
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

13 Oct 2011, 13:55

Margarita » wrote: Poznajem jednog postolara, jednog strojara, jednu radiologinju, par liječnika, par profesora, nekoliko penzionera i sve ostalo su programeri i sistemaši. Nešto ne primjećujem umišljenost.
ima raznih kombinacija programera. tip kod mene koji je na glasu kao umišljen odmah skuži što ga pitam, prije nego što izgovorim do kraja već mi objašnjava rješenje. tip na glasu kao dobar, pristojan, komunikativan, uvijek pusti da pričam o problemu dok se ne izgubim, gleda me. onda zamoli da sve ponovim :facepalm:

zato kad vidim da je on u smjeni, a ne taj umišljeni, kažem da sam fulala sobu :rofl:
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
Post Reply