kriza srednjih godina

Blago onom tko rano poludi
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

16 Sep 2013, 01:12

karambol » wrote:Ma, to je mit. :zubo:
Sefe, uz svo duzno postovanje, ovo mi lici na onu....sit gladnom ne vjeruje. :D
To sto si ti prosao krizu srednjih godina ( ako si je uopce imao) tako da ti je zakonita (ili vrijeme, sto vec) pokazalo vrijedne vrijednosti u zivotu ti ne daje pravo da ljude koji nisu na tvoj nacin prozivjeli zivot okarakteriziras kao mitomane.

Smatram da "kriza srednjih godina" postoji, istina, ne kod svih (jer uvijek postoje iznimke od pravila) ali sama cinjenica da taj termin postoji, da su ljudi iskustvom dosli do toga, govori u prilog tome da postoje razdoblja u zivotu covjeka koja se mogu na odredjeni nacin karakterizirati.
Kako u mlada doba moje mame pubertet nije postojao kao 'priznato' razdoblje hormonalne placljivosti i ostalih psihickih nestabilnost, tako se danas smatra fazom odrastanja.

Ne prolaze svi isto kroz pubertet, adolescenciju, zrelost....stovec, isto tako i ta 'kriza srednjih godina' ne lupa sve ljude isto.

Kako se tko nosi odredjenim razdobljem ovisi o vise faktora, ali proglasavanje necega mitom samo zato jer nismo imali takvo iskustvo mi se cini...pa...samodopadno hrabrim. :D


A sve ostalo je mit... :cerek:
Vidis, zbog ovakvog je stava okoline vrlo neugodno govoriti o svojim osjecajima iznutra.
Jer se sve svede na...ajde ne pizdi, suti i trpi, cekaj da te prodje. Imas najvise sto ces imat, zivois najbolje sto mozes, sta se imas zalit? Ici ce ti samo na gore.
Jebiga. :ne zna:


User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

16 Sep 2013, 02:54

Baro! :mad:
Sta cu ja kad me uhvati ta kriza? Ni muza ni djece, koga cu okriviti za nezadovoljstvo, od koga se razvesti? :(
Trebam li se udat sad, jer te godine samo sto nisu?
Pa kad me spopadne, onda ga teatralno ostavim, ali da ne ispadne da ga krivim, kazem da je u meni problem. :D
I mislis da je tima koji su se razveli u krizi to bio jedini razlog? Mislim, ne kazem da se takvo sto bas nikada nije dogodilo, ali malo mi je nategnuto da lijepi i skladni brakovi pucaju k'o kokice zbog krize srednjih godina.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

16 Sep 2013, 08:27

Bara huda wrote: ... i par bedastih poteza koji su, srecom, dobro prosli i onda me to nezadovoljstvo pustilo. :lux:

.
De da cujemo dvije, tri o tim bedastim potezima... :kokice:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

16 Sep 2013, 23:46

Kažu Ameri da su njima pedesete idealna životna dob. Za žene 53, za muškarce 47.

Pitam se jesu li oni ludi ili se samo uspješno tješe. :zubo: Mislim, da ga jebeš, u tim godinama su itekako vidljivi znakovi starenja, a počeli su se pojavljivati puno prije. Ne mislim samo one koji smetaju estetski nego opće stanje organizma. Pojavljuju se razni zdravstveni problemi, nema se više snage, kondicije. Zašto bi netko htio u toj životnoj dobi zaustaviti vrijeme? :ne zna:
"Dovoljno ste stari da imate potrebnu mudrost ali dovoljno mladi da su vam roditelji još živi, pa imate generacijsko iskustvo. Ukoliko ste umorni dovoljno ste stari da zatražite mlađu osobu u autobusu da vam prepusti mjesto, ali još uvijek možete izlaziti s mlađim muškarcem", kaže psihologinja Barbara Becker Holstein iz New Jerseya.
Mogu izlaziti s mlađim muškarcem? Tome bi mi trebalo biti jebeno? :rofl: Pa mogu i s 80 izlaziti s mlađim muškarcem, što god to značilo, ali ono, ja bih rađe da sam ja mlada. :D Da mogu požderat i popit sve što mi dođe pod ruku i imati 58 kg, ne spavati 2 noći zaredom i uz sitni pijesak u očima ipak funkcionirati. Lako za to s kim ću izlaziti. :zubo:
Osobe iz dobne skupine 18 do 36 godina kao idealnu dob odabrale su 38, oni u dobnoj skupni 37 do 48 odabrali su 49, oni u dobnoj skupini 49 do 67 odabrali su 55, a oni stariji od 68 odabrali su 67.
Baš me zanima koliko je osamnaestogodišnjaka kao idealnu dob odabralo 38 godina života. :zubo:
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

17 Sep 2013, 06:52

Ja bi rekla, Čajanko, da ako su i ludi ili se samo tješe ima smisla to što kažu. Kad ti neko kaže u tvojoj 50inekoj da još uvijek imaš što dat i uzet od života, to ti dođe ko vjetar u leđa.
Ja u svojoj 52. i bez tih naputaka osjećam da sam sad tek počela ubirati plodove svog životnog iskustva.
Da ne mislim tako, vjerojatno bih se povukla i vukla "starost" kao svoju prtljagu, a s ovim stavom ja držim da je to zrelost.
kurvanjski avatar, a
Starfish
Posts: 1327
Joined: 17 Jun 2013, 00:05

17 Sep 2013, 20:52

mislim da bi trebalo razlikovati epizodu zbog koje muškarci navodno kupuju motore (ili kabriolete, ako smo u filmu :rofl: ) i, ajmo tako reći, kolaps (čiji su simptomi depresija i/ili napadaji panike). vjerojatno je najgori strah da će kolaps biti trajno stanje.

štajaznam, ja još moram izaći iz quarter-life crisis, iako mi se ponekad čini da sam zapela u terrible twos. :o
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

17 Sep 2013, 22:42

Tea Tree » wrote:Baro! :mad:
Sta cu ja kad me uhvati ta kriza? Ni muza ni djece, koga cu okriviti za nezadovoljstvo, od koga se razvesti? :(
Nista, cekat ces da prodje, sta drugo. :ne zna:
Nema to veze s muzem i djecom, to je stanje duha nevezano s bracnim statusom.
Mos bit slobodna, udana, rastavljena, ako si tip od toga, isto ti je.
A mozda te i mimoidje, ne dozive svi to jednako. Kao ni pubertet.
Trebam li se udat sad, jer te godine samo sto nisu?
Pa kad me spopadne, onda ga teatralno ostavim, ali da ne ispadne da ga krivim, kazem da je u meni problem. :D
Moze, to mi se cini dobar primjer gluposti koje se mogu napraviti u krizi srednjih godina.
Udat se da bi se mogao rastavit jer ti je dosadno. Onako...fali uzbudjenja pa ...udri misko...glavno da se krece. :D
I mislis da je tima koji su se razveli u krizi to bio jedini razlog? Mislim, ne kazem da se takvo sto bas nikada nije dogodilo, ali malo mi je nategnuto da lijepi i skladni brakovi pucaju k'o kokice zbog krize srednjih godina.
a gle, rastave su se uglavnom dogadjale nekako u ta doba. To ide u valovima...val svati nakon faksa, onda val krstitki pa val rastava. :D

Sad vec koju godinu nisam cula da se netko od poznatih rastao, valjda se porastavljalo sta je imalo volju.

A i nije da su se svi rastali, jedni su imali malo napetu situaciju jer se on zaljubio, priznao zeni, malo zgruntao, odljubio se i danas su kao da nista nije ni bilo.

Tako da ne znaci da ce brak puknut radi krize srednjih godina, cak ni onaj koji nije skladan. Ali da se ljudi promijene, osjecaju se drugacije nego prije, nemirno, nezadovoljno, neispunjeno...nesto u tom smislu.

Sto Selimovic kaze...cetrdeset mi je godina, ruzno doba. Covjek je jos mlad da bi imao zelja, a vec star da ih ostvaruje. Tada se u svakome gase nemiri da bi postao jak navikom i stecenom sigurnoscu u nemoci koja dolazi.

Valjda prije tog gasenja nemira naleti koji jaci proplamsaj. :D

Ma to dodje ko pubertet, ne znas zasto ni kako se osjecas kako se osjecas kad je sve kako i treba biti.
A i nije svima isto tako da je nezgodno govoriti o tome nekome tko nije to prosao i misli da se samo zeniras sa nekim fensi stanjima.
Ili da trazis isprike za svoje ponasanje. Jerbo se zna kaj je red, kaj ne? :D
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

17 Sep 2013, 22:49

Euklid » wrote:
De da cujemo dvije, tri o tim bedastim potezima... :kokice:
Ma nije moje bilo nis spektakularno, nikakav bungee ili odlazak na Tibet meditirati.
Obicno seksualno ekperimentiranje, danasnji dvadesetogodisnjaci to rade rutinski. Ali meni je bilo cool, bila sam si sva vazna. :D
Danas se pitam...sto mi bi? :ne zna:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

17 Sep 2013, 22:52

Bara huda » wrote: Obicno seksualno ekperimentiranje, danasnji dvadesetogodisnjaci to rade rutinski...
Volio bih čuti koju riječ više.
Baš me zanima o čemu se radi... ono, da nisam šta bitno propustio u životu za isporobat :hekla:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

17 Sep 2013, 23:25

Tea Tree » wrote:Kažu Ameri da su njima pedesete idealna životna dob. Za žene 53, za muškarce 47.

Pitam se jesu li oni ludi ili se samo uspješno tješe. :zubo: Mislim, da ga jebeš, u tim godinama su itekako vidljivi znakovi starenja, a počeli su se pojavljivati puno prije. Ne mislim samo one koji smetaju estetski nego opće stanje organizma. Pojavljuju se razni zdravstveni problemi, nema se više snage, kondicije. Zašto bi netko htio u toj životnoj dobi zaustaviti vrijeme? :ne zna:
Zato sto te ceka jos gore od toga sto imas. :D

Ok, ako imas ozbiljnih problema sa zdravljem, to je zajebano u bilo koje doba.
Ali to sto se lakse umaras, imas manje kondicije, snage, pa to se rijesi usporavanjem tempa.
Barem ja jesam.
Ne mogu napraviti generalku kuce u jednom danu, sto sam prije mogla, ali mi se zivo fucka za to.
Djeca me ne trebaju ( ni ne zele :D ) kao prije a bome ni ja nisam zeljna male djecurlije. Nadam se da ce se do unucadi javit. Ako ne, imat ce starce, nek se brinu o njima.

Zapravo, sad zivim bolje nego sto sam ikad do sad. Ok, nisam mlada i lijepa kao sto sam bila, ali me to ne smeta.
Isto se ne bih vracala na mladje, da ovako ostane, ja super zadovoljna.

Mogu izlaziti s mlađim muškarcem? Tome bi mi trebalo biti jebeno? :rofl: Pa mogu i s 80 izlaziti s mlađim muškarcem, što god to značilo, ali ono, ja bih rađe da sam ja mlada. :D Da mogu požderat i popit sve što mi dođe pod ruku i imati 58 kg, ne spavati 2 noći zaredom i uz sitni pijesak u očima ipak funkcionirati. Lako za to s kim ću izlaziti. :zubo:
Ovo s jelom je istina, jedes manje a vise ti se prima. Ali sta sad, manje te i smeta. Tulumarenje te ionako prestane zanimati. :D


Baš me zanima koliko je osamnaestogodišnjaka kao idealnu dob odabralo 38 godina života. :zubo:
ja se tome ne cudim.
Jer nije malac zamsilio godine nego ono sto on misli da u tim godimama dobiva.
Sigurno nije zamislio 38 godisnjeg smetlara koji dolazi pobirat smece, nego 38 godisnjeg
sportskog tipa, u gradskom drvosjeci, picetine ko salate, brendirana obleka, dok ga atraktivna zena, talentirana djecica i pas koji pobire nagrade na izlozbama cekaju doma. :D
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

17 Sep 2013, 23:32

Euklid » wrote:
Volio bih čuti koju riječ više.
Baš me zanima o čemu se radi... ono, da nisam šta bitno propustio u životu za isporobat :hekla:
Koliko vidim na mastarijama, sasvim ti dobro ide isprobavanje.
Samo tako nastavi. :cerek:

Sto se mojih dozvljaja tice...pa...dama ljubi ali ne prica o tome. Gospodo draga, mozete biti sigurni!. :giggle:
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

17 Sep 2013, 23:57

Chilimama » wrote:Ja bi rekla, Čajanko, da ako su i ludi ili se samo tješe ima smisla to što kažu. Kad ti neko kaže u tvojoj 50inekoj da još uvijek imaš što dat i uzet od života, to ti dođe ko vjetar u leđa.
E, vidiš, čim se kaže to "još uvijek", zvuči kao tješenje. Ma šta, zvuči gore od tješenja. :zubo: Kao da se kaže ma dobro je, star(a) si, ali nije neka frka, de zapni još malo. :D
Ja u svojoj 52. i bez tih naputaka osjećam da sam sad tek počela ubirati plodove svog životnog iskustva.
Da ne mislim tako, vjerojatno bih se povukla i vukla "starost" kao svoju prtljagu, a s ovim stavom ja držim da je to zrelost.
Zrelost bi svakako trebala biti, osim u kod onih kojima ni životno iskustvo ne znači zrelost.

Gle, 52 godine nisu baš starost pa ne mislim da se u toj dobi treba povući i razmišljati o godinama kao o teretu. To bi možda bila druga krajnost od ove američke veselice. :D
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

18 Sep 2013, 00:24

Bara huda » wrote:
Nista, cekat ces da prodje, sta drugo. :ne zna:
Nema to veze s muzem i djecom, to je stanje duha nevezano s bracnim statusom.
Mos bit slobodna, udana, rastavljena, ako si tip od toga, isto ti je.
A mozda te i mimoidje, ne dozive svi to jednako. Kao ni pubertet.

Moze, to mi se cini dobar primjer gluposti koje se mogu napraviti u krizi srednjih godina.
Udat se da bi se mogao rastavit jer ti je dosadno. Onako...fali uzbudjenja pa ...udri misko...glavno da se krece. :D
Ma dobro, to za udaju se zajebavam, karikiram ili nešto u tom stilu. Zapravo me zanima kako bi se to manifestiralo kod nekoga tko nema bračnog druga da njemu radi festivale hormona. :D

a gle, rastave su se uglavnom dogadjale nekako u ta doba. To ide u valovima...val svati nakon faksa, onda val krstitki pa val rastava. :D

Sad vec koju godinu nisam cula da se netko od poznatih rastao, valjda se porastavljalo sta je imalo volju.
Od ovih cca moje generacije najviše uočavam rastave onih koji su se ženili jer je bilo vrijeme, neće valjda samo s društvom tako zauvijek, treba zasnovati obitelj, kad će imati djecu, neće valjda s 50 itd.
A i nije da su se svi rastali, jedni su imali malo napetu situaciju jer se on zaljubio, priznao zeni, malo zgruntao, odljubio se i danas su kao da nista nije ni bilo.
:rofl:
Znam da toga ima, da čak i nije tako rijetko kako bi čovjek pomislio, obzirom kako apsurdno zvuči.
Razmišljajući o tim ljudima i njihovim odnosima pokušavala sam zamisliti sebe kako priznajem nekom hipotetskom mužu (za kojeg sam se udala iz ljubavi) da sam se zaljubila, ali ne u njega i kako nakon toga popeglamo situaciju i nastavljamo živjeti kao da se ništa nije dogodilo. Ili obrnuto.
Ne znam, meni to zvuči van pameti. Nisam neki pretjeran romantik ili nešto, ali mi je i dalje van pameti. :ne zna:
Tako da ne znaci da ce brak puknut radi krize srednjih godina, cak ni onaj koji nije skladan. Ali da se ljudi promijene, osjecaju se drugacije nego prije, nemirno, nezadovoljno, neispunjeno...nesto u tom smislu.
Pa sad, ovo što kažeš mi se čak i ne čini nužno vezano uz neke hormone ili tako nešto. Većina ima neke težnje, planove, želje. Smatraju da bi ih trebali moći ostvariti do neke životne dobi koju su sebi odredili. Možda kao vrijeme potrebno za ostvarenje. A tamo negdje s 15, 18, 22, im se činilo sasvim realno ostvariti to do npr. 40. ili 50. Onda dođe to vrijeme i shvate da nisu ni blizu ostvarenja želje. To može biti jako frustrirajuće.
Rijetkima se stvari poklope tako da rade posao koji su oduvijek htjeli, da se nisu u taj posao razočarali kad su se pobliže s njim upoznali i još da im taj posao donosi dosta novaca, a i čovjek/žena njihovog života je tu. :cerek:
Sto Selimovic kaze...cetrdeset mi je godina, ruzno doba. Covjek je jos mlad da bi imao zelja, a vec star da ih ostvaruje. Tada se u svakome gase nemiri da bi postao jak navikom i stecenom sigurnoscu u nemoci koja dolazi.
A, ne znam. Možda je njega muka uhvatila jer mu je ime Meša. Mislim, kakvo je to uopće ime? :ne zna:







:D
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

18 Sep 2013, 00:53

Bara huda » wrote:
Zato sto te ceka jos gore od toga sto imas. :D
Pa o tome ja pričam. To je zajeb, totalni. :crying:
Ok, ako imas ozbiljnih problema sa zdravljem, to je zajebano u bilo koje doba.
Ma nemam to. Još. Ili bar ne znam da imam. :zubo:
Ali to sto se lakse umaras, imas manje kondicije, snage, pa to se rijesi usporavanjem tempa.
Barem ja jesam.
Ne mogu napraviti generalku kuce u jednom danu, sto sam prije mogla, ali mi se zivo fucka za to.
Eh, pa lako ti je to reći, uspori tempo. Ali ta potreba da se tempo uspori jasno govori da je ono što me čeka još gore od ovoga što imam, a ovo je već loše ili bar gore od onoga što je bilo.

(preskačem dio o djeci :D )
Zapravo, sad zivim bolje nego sto sam ikad do sad. Ok, nisam mlada i lijepa kao sto sam bila, ali me to ne smeta.
Isto se ne bih vracala na mladje, da ovako ostane, ja super zadovoljna.

Ovo s jelom je istina, jedes manje a vise ti se prima. Ali sta sad, manje te i smeta. Tulumarenje te ionako prestane zanimati. :D

Ne pričam ja posebno o svojoj mladosti ili mladosti nekog u Švedskoj, Americi ili Afganistanu. Ako krenem u tom smjeru, naravno da mi se neće vraćati u moju mladost od 22 godine, u kojoj se događa rat, ne znam jesu li mi roditelji živi, a ako jesu hoće li sutra biti živi i slične gadarije. Samo tu ulazim u neku životnu priču svakog pojedinca, a htjela sam govoriti općenito. Uz pretpostavku da je s 22 godine imao prosječno lijep, normalan i uredan život, bez okolnosti koje ulaze u domenu horora.
Ako takav netko sad ima npr. 65 godina i kad izvrti film svog života, zašto bi pomislio da bi htio zaustaviti vrijeme u točki u kojoj ima 53?
Ne tulumari se ni meni više, dođe do zasićenja s vremenom, a posebno mi se ne radi generalka u jednom danu. :zubo:
Ali mi se ne sviđa što osjećam da ne mogu, nemam snage, kako za tulumarenje i generalku, tako ni za eventualne druge stvari koje bi mi se radile. Ne sviđa mi se što mi je pola glave sijedo iako se farbam neprekidno još od vremena kad nisam imala nijednu sijedu. Pa zar se ta stanja stvarno, onako baš stvarno, nekome sviđaju?
Toliko mu se sviđaju, da ne bi htio zamrznuti vrijeme u točki od npr. 22 godine, kad se osjećao mlado i poletno i imao osjećaj da može okrenuti svijet, već bira 53. :ne zna:
ja se tome ne cudim.
Jer nije malac zamsilio godine nego ono sto on misli da u tim godimama dobiva.
Sigurno nije zamislio 38 godisnjeg smetlara koji dolazi pobirat smece, nego 38 godisnjeg
sportskog tipa, u gradskom drvosjeci, picetine ko salate, brendirana obleka, dok ga atraktivna zena, talentirana djecica i pas koji pobire nagrade na izlozbama cekaju doma. :D
Mogu se i ja ne čuditi ovome ako pretpostavim da taj hipotetski malac od 18 ne zna što znači imati djecu, kolika je to obveza i odgovornost, a u krajnjoj liniji je obveza i odgovornost i ta atraktivna žena. Da ne spominjem psa. :zubo:
Nije trebao zamišljati smetlara, ali je mogao zamisliti lika kako radi puno sati dnevno, a više od 8, zahtjevan i odgovoran posao koji mu omogućava to sve. Pri čemu ima gastritis od stresa, početak neke vrste reume, bar 2 roditeljska sastanka mjesečno, kontrolu zadaća i (ne)naučenog gradiva i slična veselja.

Eto, zašto 38, a ne 22?
User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

18 Sep 2013, 07:46

Starfish » wrote:
štajaznam, ja još moram izaći iz quarter-life crisis, iako mi se ponekad čini da sam zapela u terrible twos. :o
:S

Genijalno!

Idem napisati nešto nepopularno i brzo pobjeć.

Ne vjerujem u krizu srednjih godina. Ne vjerujem u pubertete, PMS-ove, baby buesove iliti postporođajne depresije, ni u klimakterije ni išta slično.

Možda nemam hormona pa se ponašam kao sit koji gladnu ne vjeruje. Mislim da sve to izlike i opravdanja koja si čovjek stvori da malo izmigolji pred odgovornošću za svoje ponašanje i postupke. Nemojte me baš zatuć, ne mislim ja time ništa loše. Naprotiv, mislim da je dobro biti velikodušan prema sebi i nalaziti za sebe olakotne okolnosti. Treba takav biti i prema drugima, zašto ne i prema sebi?
Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

18 Sep 2013, 08:37

Bas me briga postoje li ili ne. Mislim, te krize i puberteti...

Bitno mi je da (opet) uzivam i da sam hepi.
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

18 Sep 2013, 10:28

Da pubertet i PMS nisu izmišljeni jamčim životom :S

Doduše, u PMS-u nisam ništa živčanija nego inače :o , ali neki drugi simptomi su postojani i bez greške.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

18 Sep 2013, 13:57

Perzefona » wrote: :S

Mislim da sve to izlike i opravdanja koja si čovjek stvori da malo izmigolji pred odgovornošću za svoje ponašanje i postupke. Nemojte me baš zatuć, ne mislim ja time ništa loše. Naprotiv, mislim da je dobro biti velikodušan prema sebi i nalaziti za sebe olakotne okolnosti. Treba takav biti i prema drugima, zašto ne i prema sebi?
Ovo kaj kažeš je veliki dio kolača u cijeloj priči. Ne bi ja isključio kemijske i ine procese u organizmu, ali sad kad je to sve dobilo naziv i, u neku ruku, postalo čak i fensi, vrlo je lako pronaći opravdanje za sebe pozivajući se na znanstveno ustanovljene procese na koje, eto, ne možeš utjecati ma koliko god bi htio.
:D

Htjedoh reći, neću te zatuć... :zubo: ...jerbo se uvelike slažem s tobom.

Sad će nas oboje zatuć... :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

18 Sep 2013, 17:38

Ne znam o kakvoj se to krizi radi.
Ja sam se prije krizičnih godina preselio u šumu.
A tko može i pomisliti da bi Zagor ili Tarzan mogli biti u krizi?!
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

18 Sep 2013, 23:52

karambol » wrote:


Sad će nas oboje zatuć... :zubo:
Kaj god, lakse je prestat pisat. :zubo:
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

19 Sep 2013, 09:24

karambol » wrote:
Ovo kaj kažeš je veliki dio kolača u cijeloj priči. Ne bi ja isključio kemijske i ine procese u organizmu, ali sad kad je to sve dobilo naziv i, u neku ruku, postalo čak i fensi, vrlo je lako pronaći opravdanje za sebe pozivajući se na znanstveno ustanovljene procese na koje, eto, ne možeš utjecati ma koliko god bi htio.
:D

Htjedoh reći, neću te zatuć... :zubo: ...jerbo se uvelike slažem s tobom.

Sad će nas oboje zatuć... :zubo:
Pa, dobro, to što se sve gura pod to je drugi par postola.

Premda, ne žulja me taj dio, jer mi se ne čini da se to tako često koristi baš kao opravdanje (ne računam ovdje polusprdačinu s pms-om).

Češće se događa da se ljudi posprdno nasmiju kad se ponašanje i postupci pokušaju djelomično takvim nečim objasniti. Bar se meni tako čini.

A to što je ljudima utjeha kad shvate da to što im se događa, ili im se događalo, proživljava još milion ljudi i da postoje razlozi za to, naravno da je, i treba biti. A ako je nešto utjeha, ne znači da je mazanje očiju :o
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

19 Sep 2013, 09:43

Obzirom kako sam proživjela ove godine do sad bojim se i pomisliti na što će to ličit ako ikad poželim brže, više, jače. :o
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

19 Sep 2013, 10:27

Beau » wrote:
Češće se događa da se ljudi posprdno nasmiju kad se ponašanje i postupci pokušaju djelomično takvim nečim objasniti. Bar se meni tako čini.

A to što je ljudima utjeha kad shvate da to što im se događa, ili im se događalo, proživljava još milion ljudi i da postoje razlozi za to, naravno da je, i treba biti. A ako je nešto utjeha, ne znači da je mazanje očiju :o

Ne kazem da je mazanje ociju vec dobrodoslo opravdanje pred samim sobom. Jer i kad dodje ta faza, taj hormonalni i kemijski tulum obicno se poklopi s onom fazom braka gdje je dosta rutine i obamrlosti i gdje su emocije "na spavanju", uglavnom... So, pritisne te emocionalni, kemijski i sok spoznaje da ti je, statisticki, pola zivota proslo, a izranjaju pubertetski demoni snovidjenja o najvecem zivucem frajeru. Mjesavini Che Guevare,John Waynea,Jima Morrisona i Neila Armstronga...mozda jos i Flash Gordona, Velikog Bleka i Geronima.... :zubo:

Kako se s tim boriti? Ne znam. Ja sam od puberteta u toj fazi i iz nje izlazim dan po dan...ili ne izlazim... :ne zna:

A to kaj ljudi posprdno komentiraju...bah, jebe mi se za ljude. Posprdno ce komentirati i kad kupim Skodu, a Skoda je izvrstan auto. :cerek:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

19 Sep 2013, 11:22

Meni je najjače kad me, kao razrednicu, majka trinaestogodišnjaka obavijesti da je on u pubertetu. :cerek: Ja tad pomislim da joj kažem: "Ajme, kud baš na njega od cijeloga sela!" Naravno da to ne kažem.

"Da, gospođo, zažmirit ćemo što prostači i psuje, vrijeđa djevojčice, sukobljava se s vršnjacima, ne izvršava svoje školske obaveze. Ne bi on to da nije tog puberteta. On je zbilja zbog svog puberteta u posebnoj situaciji i treba mu sve to tolerirati." Ne, ni to ne kažem. Oslušam i u sebi :rolleyes:
Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

19 Sep 2013, 11:28

karambol » wrote:

Ne kazem da je mazanje ociju vec dobrodoslo opravdanje pred samim sobom.
Ili dobrodošlo razumijevanje samog sebe :o

Ono, odjednom imaš u sebi neko nezadovoljstvo koje ne možeš ignorirati i zbog kojeg se ponašaš nekako već u skladu s tim nezadovoljstvom i osjećajima, i nisi si baš najmiliji takav, pretpostavljam. Osim ako jesi, onda te boli briga i za opravdanje i za sve (vidi pod: Euklid :zubo: )
Post Reply