Nelagoda kada se govori o istospolcima

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
Sloterdijck
Posts: 16
Joined: 21 Jul 2013, 11:37
Location: Apartman bez prozora

21 Jul 2013, 15:20

Zašto ljudi kao heteroseksualci,osječaju nelagodu i nisu voljni slobodno razglabati o homoseksulacima i njihovim sklonostima?
Ja npr.ne osuđujem LGBT ljude,mislim da je njihov uzrok posljedica prirode,ali svejedno mi je neka nelagoda kada se priča o njima.
Pokušavam ih razumjeti,ali mi je to sve opterećenje..
Ali koliko oni imaju psiho efekt na hetero ljude je nevjerojatan,kada znamo da se radi o manje od deset posto populacije..

Kad kažeš peder,svi se zgroze,neugodnost je odmah tu.To je jednostavno tako kada znaš da je način njihovog spolnog općenja,budimo otvoreni,neprirodan i gnjusan.


Ne biti po strani
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

21 Jul 2013, 15:55

Ima nesto u tome sto pises.

Jedan od najboljih frendova mi je peder ali nikad ne pricamo o tome.

Kad god on pokusa neposredno izreci ono o cemu se ne govori ja panicno skrecem temu ili cak bjezim iz prostorije.
Najgore mi je bilo kad je njegov sef, pred njim i jos nas par, pricao kako ga je ulovio na poslu dok ga neki lik mrci na stolu.
Htio sam u zemlju propast od nelagode :facepalm:

Zasto mi nikad niko ne isprica kak je na poslu ulovio neku mi frendicu u klincu s drugom zenskom?
E, to bih volio poslusat... :hekla:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

21 Jul 2013, 16:32

Ne bih znala. Mogu samo teoretiziati jer tu nelagodu nisam nikada osjetila. Možda zato što rijetko razmišljam o tome kako ljudi opće. Nekako mi se čini da su toj nelagodi skloniji muškarci nego žene.

Ali ovo...
Euklid » wrote: Najgore mi je bilo kad je njegov sef, pred njim i jos nas par, pricao kako ga je ulovio na poslu dok ga neki lik mrci na stolu.
E, tu bi i meni došlo da propadnem u zemlju. Čak i da je spomenuto mrčenje bilo heteroseksualno.
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

21 Jul 2013, 16:37

Uff, i hetero dogodovstinu bih rado poslusao... :klopa:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Sloterdijck
Posts: 16
Joined: 21 Jul 2013, 11:37
Location: Apartman bez prozora

21 Jul 2013, 17:08

Meni je to starno pomalo mučno.
Prvo sva ta pederastija zbunjujuća jer oni su u biti slični kao i hetero ljudi,samo koriste svoje fiziološke mogućnosti za tjelesno općenje,što je nama prilično nehumano.
Kako može biti tolerantno jednom hetero mužjaku da se provodi homo-tjelesnsnost?To je neprobavljiva tema.
Isto tako nelagoda počinje i iz razbijanja stereotipa da su do jučer dominantni promatrači ogoljelih tjelesa žena,tajica i sličnih pripijenih odjevnih izdataka bili muškarci koji su imali prednost i nadmoć u seks-promatraču.Naime svaki muškarac pomno odredi koja bi ženka bila najbolja za koju pozu,i to je stajalo do jučer dok se sa mi muškarci nisu našli pred istim neugodnim stanjem kojeg su proživljavale žene.
Zamislite vi da danas grupa gay osoba sjedi u bircu i komentira muške koji idu za svojim poslom.
Kako se osjećate?Vrlo ranjivo zar ne,kao i kad smo mi promatrali ženke to je bio sastavni dio njihovog osjećaja,zar ne?
I što sada-lovac je posta žrtva?
Pa gdje ćeš mučnije od toga.
No ja držim da je to transformacijski period prilagodbe nakon kojeg će se stvari ustaliti u isticanje karakternih vrijednosti itd.
Ne biti po strani
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

21 Jul 2013, 17:54

Usporedba mi bas ne drzi vodu.

Jer zene koje su predmet muskog coporativnog promatranja, svjesno ili ne, zele biti lovina tih istih muzjaka.

Ili ako su vec zauzete, u najmanju ruku im je drago da su predmet seksualnog interesa.
Koliko god negirale doticnu pojavu, jel...

S druge strane, hetero muskarac nema niti najmanji interes niti zadovoljstvo da bude promatran od strane drugih muskaraca. A pogotovo od zainteresiranih gay muskaraca. Dapace...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

21 Jul 2013, 18:39

Euklid » wrote:
Jer zene koje su predmet muskog coporativnog promatranja, svjesno ili ne, zele biti lovina tih istih muzjaka.

Ili ako su vec zauzete, u najmanju ruku im je drago da su predmet seksualnog interesa.
Koliko god negirale doticnu pojavu, jel...
Ove dvije tvrdnje su ti promašene, a ti to zovi negiranjem ili kakogod.

Žena želi biti lovina i predmet seksualnog interesa samo onome/onima koji su i njoj interesantni u tom smislu (svjesno ili ne :mig:).
Ne znam da je neka baš ono željela biti ulovljena od strane onoga/onih koji su joj odbojni, neprivlačni ili joj se gade.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

21 Jul 2013, 18:46

A, dobro sad. Valjda se podrazumijeva da ne zeli biti lovina lokalnih klosara koji cugaju na zidicu pored ducana od rane zore... :ne zna:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

21 Jul 2013, 19:12

Leteća wrote:Ne bih znala. Mogu samo teoretiziati jer tu nelagodu nisam nikada osjetila. Možda zato što rijetko razmišljam o tome kako ljudi opće. Nekako mi se čini da su toj nelagodi skloniji muškarci nego žene.
Nisam ni ja nikad osjetila tu nelagodu.
Iako vecinu ljudi zamisljam kako izgledaju kad opce. Nakratko samo, al zamisljam.
Nije mi to nikakva smetnja, kolko god slika u glavi izgledala uznemirujuce :o

Euklide, a da probas s tim frendom pricat o tome?
Mozda bi ti cak bilo zabavno :D
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

21 Jul 2013, 19:24

BoDerek wrote: Euklide, a da probas s tim frendom pricat o tome?
Mozda bi ti cak bilo zabavno :D
Da me u vise navrata nije pokusavao zavesti mozda bih se i usudio...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

21 Jul 2013, 19:27

Malo samoreklame nikad ne skodi :hekla:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

21 Jul 2013, 19:29

Vidim, pazila si na satu...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

21 Jul 2013, 19:32

:raspa:

Ko nije streber u skoli, na forumu je..
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

21 Jul 2013, 19:53

BoDerek » wrote::raspa:

Ko nije streber u skoli, na forumu je..
Stavi u CV:

Dodiplomski studij: forum.hr
Poslijediplomski studij: trkeljanje.com

Očekujem strelovito napredovanje! :E
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

21 Jul 2013, 19:55

:rofl:

Mogo bi mi bit menađer.
Ups, kriva tema :o
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

21 Jul 2013, 21:35

Euklid » wrote: Da me u vise navrata nije pokusavao zavesti mozda bih se i usudio...
Kakav bi to bio najbolji frend da te ne pokuša zavesti. Valjda on zna šta je najbolje za tebe.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

21 Jul 2013, 22:01

Margarita wrote: Kakav bi to bio najbolji frend da te ne pokuša zavesti. Valjda on zna šta je najbolje za tebe.
Mozda bi cak i polucio uspjeh da je fizicki privlacniji :nodens:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

22 Jul 2013, 11:16

Sloterdijck » wrote:Zašto ljudi kao heteroseksualci,osječaju nelagodu i nisu voljni slobodno razglabati o homoseksulacima i njihovim sklonostima?
Ja npr.ne osuđujem LGBT ljude,mislim da je njihov uzrok posljedica prirode,ali svejedno mi je neka nelagoda kada se priča o njima.
Pokušavam ih razumjeti,ali mi je to sve opterećenje..
Ali koliko oni imaju psiho efekt na hetero ljude je nevjerojatan,kada znamo da se radi o manje od deset posto populacije..

Kad kažeš peder,svi se zgroze,neugodnost je odmah tu.To je jednostavno tako kada znaš da je način njihovog spolnog općenja,budimo otvoreni,neprirodan i gnjusan.
Nemam taj osjecaj nelagode.
Cak sto vise, volim vidjeti takve osobe, daju odredjenu dozu egzotike u uobicajenim obrascima.
Pogotovo na nekom mjestu gdje se to ne dozivljava kao nesto spesl. Kao npr. Amsterdam.

Volim ako mi se cini da je njihovo ponasanje posljedica stvarne privrzenosti jedno drugome a ne posljedica trenda ili novaca.
Sto ne znaci da volim eksplicitan seks u javnosti, ali ono sto se smatra uobicajenim za heterosksualne parove, nije mi odbojno vidjeti i kod homo parova. :cerek:
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

22 Jul 2013, 12:24

Nelagoda koju osjećam, osjećam jer ne znam što moj sugovornik osjeća u takvim razgovorima. Možda razgovor o toj i takvoj temi dovodi sugovornika u neugodnu poziciju. No, isto tako se osjećam nelagodno kad se potegnu neke druge teme koje sugovornika mogu dovesti u neugodnu situaciju.
Euklid wrote:Jer zene koje su predmet muskog coporativnog promatranja, svjesno ili ne, zele biti lovina tih istih muzjaka.

Ili ako su vec zauzete, u najmanju ruku im je drago da su predmet seksualnog interesa.
Koliko god negirale doticnu pojavu, jel...
S druge strane, ovakav razgovor o ženama u meni izaziva toliku nelagodu da s ozbiljnim izgovaračima takvih rečenica znam kasnije izbjegavati svaki kontakt, a ne samo razgvor.
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

22 Jul 2013, 12:26

Koja si ti diskriminatorica...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

23 Jul 2013, 06:39

Meni je seksualni dio kod homića najmanje problematičan. U tom dijelu ne osjećam nikakvu nelagodu i stoput sam s pederima razmjenjivao i uspoređivao iskustva, pa čak i na zidiću ocjenjivao prolaznice i prolaznike. To je zapravo jako zabavno.

Ono što kod mene radi nelagodu je naglašena drukčijost. Skoro bez razlike, s rijetkim iznimkama, pederluk oboji apsolutno sve u životu te osobe. Cijeli život, razmišljanje, ukus, oblačenje, izbor literature, politički stavovi, sve, sve se vrti oko toga kamo on gura svoj kurac kad mu se digne. Meni je to nepodnošljivo glupo i odbojno.

Slična atmosfera zna vladati i oko fizički hendikepiranih osoba. Zna i s njima biti nelagodno na vrlo sličan način, s time da prema pederu nemam jednako suosjećanje, pa mi više ide na živce.

Vjerojatno je indikativno što su mi prijatelji među pederima i jedan prijatelj među invalidima upravo ljudi koji su te svoje karakteristike ugradili u život i životne stilove koji se zapravo vrlo malo razlikuju od onih kakve imaju ostli ljudi. Moja dva prijatelja pedera ne žive pederske živote, nego živote. Moj prijatelj invalid ne živi invalidski život, nego život.

Razumijem da to nije lako postići i razumijem da je to dobrim dijelom i produkt okoline, a ne samo dotičnog čovjeka, pa ne zamjeram, ali ostaje činjenica da mi nije ugodno.
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

23 Jul 2013, 21:01

Nemam nelagodu doklen se razgovor odvija u tim u nekim mojim razumnim granicama. Kad im pređu, ondak mi je svejedno preferiraju li isti il suprotni spol. Al to se valjda pravo ne može ni nazvat razgovorom, to su više monolozi u obliku uleta polupijanih bisera.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

24 Jul 2013, 00:31

ne osjećam se neugodno pričajući o pederima ili sa njima. ne ugrožavaju me, ne bojim se da ću prijeći na njihovu stranu, ne mislim da će mi otet čoeka niti mi išta napraviti.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Whereabout
Posts: 1140
Joined: 18 Sep 2011, 13:19

24 Jul 2013, 01:29

Sloterdijck » wrote: Kad kažeš peder,svi se zgroze,neugodnost je odmah tu.To je jednostavno tako kada znaš da je način njihovog spolnog općenja,budimo otvoreni,neprirodan i gnjusan.
Moguće je da se zgražavaju muški prije svih, i to neki muški.
Moguće je da je to zato što se zapravo groze primanja, a ne mjesta općenja. To ih podsjeća na žene, i ono što žene prolaze, a budimo realni to je izvor moći u svijetu. Da ja tako općim udom, možda bi i meni taština, kao dobrim dijelom muška karakteristika, bujala na svim poljima.

Najveća neugoda koju sam doživjela u vezi homoseksualaca je slučaj javnog ismijavanja jednog koji se kao putnik pojavio u sredstvu javnog prijevoza (nekakvo dobacivanje i vrijeđanje s jednog kraja autobusa na drugi). Bilo mi je neugodno u ime svih. Znam da se ne misli na takve "razgovore", ali namjerno to navodim jer zapravo je to razlog tih neugoda - ljudi se boje osude okoline i ne bi htjeli da ih se povezuje sa homoseksualnosti, homoseksualcima, ponekad i liberalnim stavovima. Ostale razgovore bih normalno podnijela, jedino s nekim ljudima ne bih samoinicijativno započinjala tu temu.
.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

24 Jul 2013, 21:51

Pješčana » wrote:ne osjećam se neugodno pričajući o pederima ili sa njima. ne ugrožavaju me, ne bojim se da ću prijeći na njihovu stranu, ne mislim da će mi otet čoeka niti mi išta napraviti.
Isto tako :ne zna:

Jel fakat postoji naziv "istospolci"? Baca mi na ljude koji su jednog te istog spola :zubo: Suprotnost od hremafrodita.
Post Reply