Ljetni psihokauč - kako se nositi s turizmom?

Blago onom tko rano poludi
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

28 Apr 2013, 20:38

Ne mogu ih smislit. Ne mogu ih vidit nacrtane. Sve bih ih izgnala. Nabijem i njih i njihove pare i njihove blesave nasmiješene face i šlape i bičve. I pjegave marčanim suncem opaljene face. I njihove itinerare. I tako sve to.

Sad vi! :kava:


User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

28 Apr 2013, 20:42

turisti :cerek:
dolaze u moju zemlju da me vide.
u njihovoj glavi ovo ovdje je vrijedno novaca i puta i njihovog jadnog godišnjeg i možda imaju Rvacku na wishboardu na zidu.
Zagreb po ljeti, kad Zagrepčani odu a turisti dođu, poprimi drugačiju energiju, i uživam u njemu i njima :)
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Blesava
Posts: 779
Joined: 27 Sep 2011, 20:10

28 Apr 2013, 20:50

Pješčana » wrote:turisti :cerek:
dolaze u moju zemlju da me vide.
u njihovoj glavi ovo ovdje je vrijedno novaca i puta i njihovog jadnog godišnjeg i možda imaju Rvacku na wishboardu na zidu.
Zagreb po ljeti, kad Zagrepčani odu a turisti dođu, poprimi drugačiju energiju, i uživam u njemu i njima :)
Ni meni ne smetaju...
Smetaju me prepune plaže, ali ih potrpim radi mora ( :love: ) ili ih izbjegavam ako mogu.
Smetaju me gužve, ali ih potrpim ako mi nema druge ili ih ni ne primijetim ako radim ono što me veseli,... ali bilo bi nepošteno za sve to okriviti turiste. Puno mi više smeta naša raja bez imalo kulture, nego kulturni došljaci :hekla:
Ne, nisam rekla da su svi kulturni :D

Jebiga, odrasla sam među njima :ne zna:
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

28 Apr 2013, 21:02

Tako to, dragi čitatelji, izgleda iz Zagreba. Idemo sad malo na jug...

Turisti... Uobičajen dan, gluva nedjeljna ura. Zeka se vozi uobičajenim autobusom u 16 sati. Kraj je travnja. Guess what? Zeka sat i pol sjedi na podu s rezervacijom i kartom kupljenom na kolodvoru i sretna je što se dočepala i poda. Usto sluša priblezgavanje mladih Francuza. Da, da, turizam, tko ga ne bi volio. :zecorolleyes:
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

28 Apr 2013, 21:10

Zasto nisi osobu koja sjedi na tvom mjestu zamolila da ustane?
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
Blesava
Posts: 779
Joined: 27 Sep 2011, 20:10

28 Apr 2013, 21:18

Zekoslawa » wrote:Tako to, dragi čitatelji, izgleda iz Zagreba. Idemo sad malo na jug...

Turisti... Uobičajen dan, gluva nedjeljna ura. Zeka se vozi uobičajenim autobusom u 16 sati. Kraj je travnja. Guess what? Zeka sat i pol sjedi na podu s rezervacijom i kartom kupljenom na kolodvoru i sretna je što se dočepala i poda. Usto sluša priblezgavanje mladih Francuza. Da, da, turizam, tko ga ne bi volio. :zecorolleyes:
Ma kužim, da. Ali za to nisu krivi turisti nego fuckin' organizacija. Mislim, ako dobro kužim navedeni primjer, već koja autobusna linija viška bi (bar donekle) popravila stanje, a to nema veze ni s čehima, ni polakima, ni slovakima :ne zna:
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

28 Apr 2013, 21:19

pa jesul turisti krivi za to? nisu :D
grozna sam, sori, opstruiram ti temu.
nećuviše
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

28 Apr 2013, 21:47

Éowyn » wrote:Zasto nisi osobu koja sjedi na tvom mjestu zamolila da ustane?
Zato što je osoba koju sam zamolila isto tako imala kupljenu kartu i sjela je na to mjesto prije nego ja. Karte se prodaju na kolodvoru, ali nema koordinacije. Odnosno, čovjek je svoju kupio u Dubrovniku, ja pak svoju u Splitu, a dobili smo isto mjesto.

Istina, da, kriva je organizacija, samo se meni čini da se naprosto nemoguće pripremiti za njih. Kako znati kud će ih sve vrag nositi i kada? Imam dojam da ih je svake godine sve više jer prije nekoliko godina ovolike gužve nisu počinjale prije kraja svibnja.

I da, za nešto su ipak krivi - za to što vječno nekud idu. :gaah: Ali nisu to gužve poput gužve u velegradu gdje svi nekud žure. Ne, oni se vucaraju, njima se ne žuri, jebe se njih. Ti si taj koji žuri, koji negdje mora stići, koji živi svoj uobičajeni život. Oni su ti koji su te došli gledati ko u rezervatu i koji ti remete sve ikad. I zato ih ne podnosim. :gaah:
User avatar
Blesava
Posts: 779
Joined: 27 Sep 2011, 20:10

28 Apr 2013, 22:04

Zekoslawa » wrote:
Zato što je osoba koju sam zamolila isto tako imala kupljenu kartu i sjela je na to mjesto prije nego ja. Karte se prodaju na kolodvoru, ali nema koordinacije. Odnosno, čovjek je svoju kupio u Dubrovniku, ja pak svoju u Splitu, a dobili smo isto mjesto.
O jebogapatak! :eek: Ja mislila da je to ostalo još u staroj Jugi... :facepalm:
Imam dojam da ih je svake godine sve više jer prije nekoliko godina ovolike gužve nisu počinjale prije kraja svibnja.
Ja imam dojam da imaš dobar dojam... A štaš kad nam je promocija vrhunska :D
I da, za nešto su ipak krivi - za to što vječno nekud idu. :gaah: Ali nisu to gužve poput gužve u velegradu gdje svi nekud žure. Ne, oni se vucaraju, njima se ne žuri, jebe se njih. Ti si taj koji žuri, koji negdje mora stići, koji živi svoj uobičajeni život. Oni su ti koji su te došli gledati ko u rezervatu i koji ti remete sve ikad. I zato ih ne podnosim. :gaah:
Ja volim vjerovati da im se jebe za tebe. I za mene. I sve nas. Ukoliko mi nismo ti koji im serviramo hranu u restoranu, naplaćujemo parking na prekrcanim parkiralištima, prodajemo stara peciva po dućanima, mislim da im se jebe za nas.
Imaju oni svoj film i svoj itinerer. Znaju (ili ne znaju :misli: ) što žele vidjeti, što žele posjetiti, pred kojom se crkvom slikati, na kojoj se plaži bućkati... ali i dalje vjerujem da im se jebucka za nas. :ne zna:
Je, istina, usporavaju život kad hodaju u hordama... ali - who cares? :bicedobro:
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

28 Apr 2013, 23:19

Zekoslawa » wrote: Sad vi! :kava:
Meni su Japanci po Zagrebu OK. Šetaju i smješkaju se, tu i tamo se koji nakloni, a zborovi im pjevaju u boj, u boj. :D Kad god kojeg vidim sa slušalicama mislim si da to pjevuši. :zubo:

Poslije sam saznao da je to samo hi-tech oprema vodiča. :o
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

28 Apr 2013, 23:54

Meni su baš baza turisti u Splitu. Niko ih živ ne voli, al meni je baš šema kad je pun grad ljudi. :cerek:
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

29 Apr 2013, 00:21

Okej, misli ovdje tko ogaditi turiste? :zecorolleyes:
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

29 Apr 2013, 00:22

Zekoslawa » wrote:Okej, misli ovdje tko ogaditi turiste? :zecorolleyes:
Štajaznam, možda se Ruža ili Hroboatos jave, ... :zubo:
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

29 Apr 2013, 00:24

Karl Jozef » wrote: Štajaznam, možda se Ruža ili Hroboatos jave, ... :zubo:
Pa dobro, dok se oni jave, šta ti čekaš? :zecorolleyes:
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

29 Apr 2013, 00:24

I da, posebno ih mrzim kad ih u Splitu od milja "turićima" zovu. :horor:
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

29 Apr 2013, 00:26

Zekoslawa » wrote: Pa dobro, dok se oni jave, šta ti čekaš? :zecorolleyes:
Meni su turisti OK. :D Netko mora platit školovanje. :zubo:
Zekoslawa wrote:I da, posebno ih mrzim kad ih u Splitu od milja "turićima" zovu. :horor:
Jel' baš sve tako zovu? :D
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

29 Apr 2013, 00:26

Zekoslawa » wrote:I da, posebno ih mrzim kad ih u Splitu od milja "turićima" zovu. :horor:
S kime se ti to družiš, majko mila. :facepalm:
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

29 Apr 2013, 00:28

Super mi je ta ideja da se ni od čega drugoga na svijetu ne može živjeti, pa eto budimo sretni što imamo turiste. Nekako sam dojma da ni od čega drugoga nismo ni pokušali živjeti jerbo što-najlakše se guziti i čekati oće li tkogod doći. Pa onda obmanjivati pošten svijet da su to naši dragi gosti bez kojih bismo bili kruva gladni. Karl, naivčino! :zecorolleyes:

Da, turićima ih zovu, bez iznimke. :zecorolleyes:
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

29 Apr 2013, 00:29

MightyMe » wrote:
S kime se ti to družiš, majko mila. :facepalm:
S onima koji idu u rikija. :zubo:
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

29 Apr 2013, 00:35

Zekoslawa » wrote:Super mi je ta ideja da se ni od čega drugoga na svijetu ne može živjeti, pa eto budimo sretni što imamo turiste. Nekako sam dojma da ni od čega drugoga nismo ni pokušali živjeti jerbo što-najlakše se guziti i čekati oće li tkogod doći.
Istina, al' trenutna struktura prihoda proračuna je da dosta ovisimo o njima. Već i kakvo svjetsko ili europsko prvenstvo u nogometu stvaraju probleme.

Za nešto drugo što bi bilo vidljivo treba uložit nešto novaca bez trkeljanja kako se za to moglo izgraditi tisuću vrtića, bolnica i slično ... i jedno 10 godina. :o
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

29 Apr 2013, 00:37

Zekoslawa » wrote: S onima koji idu u rikija. :zubo:
Štagod to bilo. :D
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

29 Apr 2013, 00:38

Karl Jozef » wrote: Istina, al' trenutna struktura prihoda proračuna je da dosta ovisimo o njima. Već i kakvo svjetsko ili europsko prvenstvo u nogometu stvaraju probleme.

Za nešto drugo što bi bilo vidljivo treba uložit nešto novaca bez trkeljanja kako se za to moglo izgraditi tisuću vrtića, bolnica i slično ... i jedno 10 godina. :o
Vrlo smo pametan narod. Krasno je to kad ovisiš gotovo isključivo o tome. Na više je načina krasno, što financijski, što čisto duhovno. Motivirajuće nadasve.

Al sve se to mene ne tiče previše, išli bi mi na živce u svakom slučaju. Jednostavno mi idu na živce, jebiga. Ko Beta ženki Dalmatinci. :zubo:
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

29 Apr 2013, 00:39

MightyMe » wrote: Štagod to bilo. :D
Rikverc. :facepalm:
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

29 Apr 2013, 00:43

Al sve se to mene ne tiče previše, išli bi mi na živce u svakom slučaju. Jednostavno mi idu na živce, jebiga. Ko Beta ženki Dalmatinci. :zubo:
Svatko ima svoje turiste. :D

Našao sam nekog rikija u Splitu, kakav sad rikverc jel' to rikverc ili neki klub ajikir il' što, ... :gaah:
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

29 Apr 2013, 01:03

Ja nemam drugih turista osim turista. :mudri:

Riki je rikverc, kako rekoh. :zubo: Svakakvih sam se kratica naslušala od tih Splićana, ali da idu u rikija... :facepalm: :crying:
Post Reply