kako posložiti stvari u glavi?

Blago onom tko rano poludi
User avatar
elma
Posts: 3104
Joined: 02 Feb 2013, 01:33

17 Aug 2012, 04:38

Bok
Imam problem :zubo:
Većina će me vjerojatno osuditi, popljuvati, ali moram ovo negdje iznijeti inače ću poluditi
Ja jednostavno ne znam što bih od života
Jergović (čini mi se) je dobro rekao: "...kao da čeka trenutak kad se život pretvara u bajku"
Tak i ja, mada znam da zivot nema veze s bajkom i da taj trenutak neće doć, ja kao da magično čekam da mi se sve POSLOŽI i bude savršeno bez da prstom mrdnem (imam ja planove ali ih nikak da krenem ostvarivati i raditi na njima, samo odlažem. ja bih sve, a ne bih ništa :misli: :mama: :rofl: :crying: :zubo: )
U ponedjeljak se vraćam na posao i već sad znam da će biti užasno kao i uvijek. S posla dođem doma, jedem i od umora nisam sposobna za ništa i samo čkomim pred televizorom dok ne zaspim.
I sutradan ukrug samo s povećom dozom isfrustriranosti i hrpom pitanja nad glavom - u kojem smjeru ide moj život, zašto ništa ne radim poslije posla nego nagomilavam posao i stres.....
Što je užasnije od svega je to što mislim da neće biti bolje s vremenom i bojim se što će bit od mene ako u ovakvom psihičkom stanju ostanem do pemzije (ovaj posao naaadam se neću radit do penzije,al ni ne mislim na to, nego na generalno stanje psihe)...

Komentirajte, pljujte ako treba, ma...pišite :D
Hvala


User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

17 Aug 2012, 07:19

kajla » wrote:Bok
Imam problem :zubo:
Većina će me vjerojatno osuditi, popljuvati, ali moram ovo negdje iznijeti inače ću poluditi
Ja jednostavno ne znam što bih od života
Jergović (čini mi se) je dobro rekao: "...kao da čeka trenutak kad se život pretvara u bajku"
Tak i ja, mada znam da zivot nema veze s bajkom i da taj trenutak neće doć, ja kao da magično čekam da mi se sve POSLOŽI i bude savršeno bez da prstom mrdnem (imam ja planove ali ih nikak da krenem ostvarivati i raditi na njima, samo odlažem. ja bih sve, a ne bih ništa :misli: :mama: :rofl: :crying: :zubo: )
U ponedjeljak se vraćam na posao i već sad znam da će biti užasno kao i uvijek. S posla dođem doma, jedem i od umora nisam sposobna za ništa i samo čkomim pred televizorom dok ne zaspim.
I sutradan ukrug samo s povećom dozom isfrustriranosti i hrpom pitanja nad glavom - u kojem smjeru ide moj život, zašto ništa ne radim poslije posla nego nagomilavam posao i stres.....
Što je užasnije od svega je to što mislim da neće biti bolje s vremenom i bojim se što će bit od mene ako u ovakvom psihičkom stanju ostanem do pemzije (ovaj posao naaadam se neću radit do penzije,al ni ne mislim na to, nego na generalno stanje psihe)...

Komentirajte, pljujte ako treba, ma...pišite :D
Hvala
:grli:

Treba ti novi posao.

Znam da tržište rada nije baš u bajnom stanju, ali ne košta te da probaš. Promjena sredine često čuda čini.

Moja bi pokojna baka rekla da ti treba kura C vitamina :cerek: ali mislim da je drugi posao prioritet.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

17 Aug 2012, 07:36

Ja ne znam puno o Baji . Moguće je da joj treba novo okruženje, novi posao.
Ali ne treba zanemariti ni zadovoljstvo sa ukućanima: jel udata, voli li muža, ili je prevelika rata kredita ...sve i bilo što može biti onaj otrovna klica koja nam kvari uživanje u životu i kad se trudimo zadovoljiti više od najosnovnijih potreba. Ispraznost uvjetovana vlastitom projekcijom samih sebe.
kurvanjski avatar, a
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

17 Aug 2012, 08:06

Chilimama » wrote:Ja ne znam puno o Baji . Moguće je da joj treba novo okruženje, novi posao.
Ali ne treba zanemariti ni zadovoljstvo sa ukućanima: jel udata, voli li muža, ili je prevelika rata kredita ...sve i bilo što može biti onaj otrovna klica koja nam kvari uživanje u životu i kad se trudimo zadovoljiti više od najosnovnijih potreba. Ispraznost uvjetovana vlastitom projekcijom samih sebe.
baji? :misli:
Nek(v)arljiva.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

17 Aug 2012, 08:57

kajla » wrote:Bok
Imam problem :zubo:
Većina će me vjerojatno osuditi, popljuvati, ali moram ovo negdje iznijeti inače ću poluditi
Ja jednostavno ne znam što bih od života
Jergović (čini mi se) je dobro rekao: "...kao da čeka trenutak kad se život pretvara u bajku"
Tak i ja, mada znam da zivot nema veze s bajkom i da taj trenutak neće doć, ja kao da magično čekam da mi se sve POSLOŽI i bude savršeno bez da prstom mrdnem (imam ja planove ali ih nikak da krenem ostvarivati i raditi na njima, samo odlažem. ja bih sve, a ne bih ništa :misli: :mama: :rofl: :crying: :zubo: )
U ponedjeljak se vraćam na posao i već sad znam da će biti užasno kao i uvijek. S posla dođem doma, jedem i od umora nisam sposobna za ništa i samo čkomim pred televizorom dok ne zaspim.
I sutradan ukrug samo s povećom dozom isfrustriranosti i hrpom pitanja nad glavom - u kojem smjeru ide moj život, zašto ništa ne radim poslije posla nego nagomilavam posao i stres.....
Što je užasnije od svega je to što mislim da neće biti bolje s vremenom i bojim se što će bit od mene ako u ovakvom psihičkom stanju ostanem do pemzije (ovaj posao naaadam se neću radit do penzije,al ni ne mislim na to, nego na generalno stanje psihe)...

Komentirajte, pljujte ako treba, ma...pišite :D
Hvala
Trebaju ti prijatelji i treba ti zabava, neki oblik zabave.
Prijatelji i zabava u kojima ćeš uživati, naravno.
A kako doći do toga spontatno ne znam :D

Ali, dakle, zajebancija, zajebancija i samo zajebancija. To je najbitnije za početak.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

17 Aug 2012, 09:01

:misli: x2


kajla, tako je svima, više manje. i samo što se okreneš, prođe život
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

17 Aug 2012, 09:05

Kolko kajla ima godina?
Ja oduvijek zamišljam da je to mlado djevojče.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

17 Aug 2012, 09:13

blaze » wrote::misli: x2


kajla, tako je svima, više manje. i samo što se okreneš, prođe život
e, tako nesto. inace, ako neko nije primijetio, dani su sve kraci, uskoro magle i kise, puni tramvaji ljudi koji sute, cuje se samo automat za najavu pogresnih stanica, kloparanje kotaca i skripa onih tramvajskih lanaca u okukama, ljudi pognutih glava na ulicama gledaju negdje u pod, znaju napamet kojim putem idu i kojim putem se vracaju, po gradskim cestama guzve, jedine boje su boje semafora, u kolonama svi slusaju na radiju satija u obradi jelene rozge, zima, po mraku na posao, po mraku s posla, studen prozima kosti, nova godina, kratki bljesak od tri minute svjesnosti proljeca, ljeto, vrucine, frke, godisnji odmori gdje smo opet sami u guzvi, onda opet magle, dani su sve kraci..gdje si bio nigdje, sta si radio nista.. :klapa 38 repeticija:

:cheer:
Last edited by ..a unda on 17 Aug 2012, 09:16, edited 2 times in total.
User avatar
Potjeh
Posts: 1361
Joined: 05 Oct 2011, 00:00

17 Aug 2012, 09:15

Nedavno je moj kolega dao otkaz u mojoj firmi. Čovjek je ostavio siguran posao na nedoređeno, plaćene prekovremene, 22 dana godišnjeg odmora i 6 godina svog rada radi ideala.

Čovjek je svo to vrijeme bio pomalo rastrgan jer je radio stalan posao a doma bi se bavio onim što je strastveno volio. Ta strast ga je znala držati budnim i do 5 ujutro da bi u 9 došao na posao. Strast koja ga ni u jednom trenutku nije puštala.

Tako da je ove godine odlučio probati i živjeti od onoga što jako voli. Iz sigurnog je prešao u veliki rizik samo da bi radio ono što doista voli. Valja se tome diviti i dalo mi je misliti, tinja li takav plamen u svima nama samo trebamo pronaći što volimo?? Ili je takva strast rezervirana samo za neke osobnosti?

Navodim njega jer mi se čini da je na suprotnom polu od naše junakinje ovdje.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

17 Aug 2012, 09:20

Potjeh » wrote:Nedavno je moj kolega dao otkaz u mojoj firmi. Čovjek je ostavio siguran posao na nedoređeno, plaćene prekovremene, 22 dana godišnjeg odmora i 6 godina svog rada radi ideala.

Čovjek je svo to vrijeme bio pomalo rastrgan jer je radio stalan posao a doma bi se bavio onim što je strastveno volio. Ta strast ga je znala držati budnim i do 5 ujutro da bi u 9 došao na posao. Strast koja ga ni u jednom trenutku nije puštala.

Tako da je ove godine odlučio probati i živjeti od onoga što jako voli. Iz sigurnog je prešao u veliki rizik samo da bi radio ono što doista voli. Valja se tome diviti i dalo mi je misliti, tinja li takav plamen u svima nama samo trebamo pronaći što volimo?? Ili je takva strast rezervirana samo za neke osobnosti?

Navodim njega jer mi se čini da je na suprotnom polu od naše junakinje ovdje.
spominje se veliki rizik ..ko ce mu umedjuvremenu placat racune? :kokice:

mislim, covjek ima novaca, jelda, za krenut u rizik? :kokice:
User avatar
Potjeh
Posts: 1361
Joined: 05 Oct 2011, 00:00

17 Aug 2012, 09:26

..a unda » wrote: spominje se veliki rizik ..ko ce mu umedjuvremenu placat racune? :kokice:
mislim, covjek ima novaca, jelda, za krenut u rizik? :kokice:
Ne znam. Posao koji on obavlja se baš i ne traži u Hrvatskoj tako da će za sada raditi kao freelancer za strane kompanije. Novaca valjda ima, kod nas su iznadprosječne plaće a on nema ni kredit, ni auto ni djecu. :ne zna:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

17 Aug 2012, 09:29

Potjeh » wrote:
Ne znam. Posao koji on obavlja se baš i ne traži u Hrvatskoj tako da će za sada raditi kao freelancer za strane kompanije. Novaca valjda ima, kod nas su iznadprosječne plaće a on nema ni kredit, ni auto ni djecu. :ne zna:
pa, ne zvuci uopce lose. ja bih tako riskirao svaki dan. :D
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

17 Aug 2012, 11:00

kajla,

nitko nije potpuno i apsolutno zadovoljan svime.
Traži ravnotežu. teško je prkeo noći promijeniti sve što te mori, ali nađi stvari kje te vesele, da se imaš čemu radovati kad dođeš s posla. možda je to šetnja, ili vožnja biciklom. ili šivanje, ili trčanje, ili kućni ljubimac.
imaš li kakav hobi, i ako ne, što te privlači?
nešto s ljudima, ili nešto o čemu možeš pričat s ljudima preko neta?
nađi neki ventil i otvori ga :mig:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

17 Aug 2012, 11:57

@kajla

svi tako radimo
cinimo danas nesto da bi nam sutra bilo bolje
a sutra opet da bi preksutra bilo bolje
ne uzivamo u danas
a danas je to bolje sutra

kad se osvrnem na protekle godine uvidjam da su mi se najbolje stvari vec dogodile

s drustvom ne planiram nove avanture nego prepricavamo prosle

da ne duljim
moras nesto drasticno promijenit u zivotu
sto?
tesko je reci kad ne znam nista o tebi
i lako je reci a znam i sam da je tesko uciniti...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

17 Aug 2012, 12:16

kajla » wrote:imam ja planove ali ih nikak da krenem ostvarivati i raditi na njima, samo odlažem. ja bih sve, a ne bih ništa
Nemoj baš odmah navaliti na velike, važne i teške planove. Obeshrabre nas prije nego li i pokušamo. Uzmi za danas neki malecki, skroz malecki plančić pa ga ostvari. Meni je sad plan ofarbati jaknu. Zabavim se tražeći boju pa perući zasranu gumu veš mašine pa farbajući ponovo jer nije dobro uhvatilo (tako to obično biva) i na kraju budem zadovoljna. Nešto sam radila, nešto sam i napravila.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

17 Aug 2012, 13:41

..kajla, tvoj je problem ono sto bi se nazvalo..u ocekivanju godoa. ali, i to nije bas neki problem. moras bit svjesna da nisi prva koja ga ceka, da si u redu ko zna koja. :D

nadalje, ne nasjedaj na dvije stvari za koje vidim da se i ovdje spominju. prvo..pa svi tako zivimo.
ne zive svi tako. lazu, lazu! :gaah: to je banda, banda koja kaze..e, pa dobrodosla napokon. :gaah: :D
mislim, pa sta, i da zive tako, sta to ima veze s tobom? oce ti bit lakse kad vidis da je sve oko tebe tako? os se utjesit da si normalna ili kako to neki vole bahato reci nekom ko je skoro potpuno pogubljen..tebi je ustvari dobro. pa ce tebi od srama stvarno postat dobro i zadovoljno?

drugo..nemoj imat velke ideje, velke planove. nego kakve ces imat? samo ti taracaj. sto veci to bolji. cak, sto veci san, to ljepsi i to ostvariviji.
iako, sve zavisi sto je nekom veliko. nekom je veliko napravit par koraka na marsu ili mjesecu, a nekom i jedan jedini korak na zemlji, da ne kazem da mu je tesko preci razdaljinu jednog koraka.

dakle, mogu ti ja sad nabrajat do sutra kako..kako ti to zoves..poslozit stvari u glavi, ali ne moze to nitko nazalost napravit osim tebe. moze eventualno nesto pripomoc akutno, ono.. nisu dio problema pa ajd, valjda su dio nekog rjesenja, mogu dat neki hintic, ali ko zna sto je to za tebe dobro i sto za tebe znaci red u glavi.
moze se ici nekim obrascima i matricama, docukalo se nekako da ljudi imaju neke zajednicke.. tj da su im neke potrebe, zelje iste, pa ako se zadovolje onda se klinicki i jos svakako nekako smatra da je ta osoba zadovoljna i sto sve vec ne.
baj d vej, u marfiju pise ovako. kako bit zadovoljan? izmisli neku potrebu i zadovolji je. :zubo:

stoga, najvaznije je od svega doznati..ti da doznas..sto ti naime zelis? sto hoces? nije mala stvar ako vec po prilici znas sto neces, mislim, i to je nesto. neki ne znaju cak ni to ili svaki dan nesto novo nece. bitno je da je novo.

po ovom sto si napisala, neki kapital svoj nutranji i okolni, vec imas. slazem se, ne znam ko je to rekao, s tretmanom vitaminom ce. ja bih jos tu malo udrio po be kompleksu, a i ne bi bilo lose vidjet jel jos zera necega fali, nekog egzoticnog minerala, metala, spoja, encima..

i svakako bi se ostavio televizije. pocni barem slusat treci program radio zagreba. prisili se. nakon dva tjedna..vidit ces, nesto ce se promijenit.

mogao bih ti jos svasta rec, klasika koja funkcionira, da svaki dan odes negdje gdje nikad nisi bila, da napravis nesto sto nikad nisi do tad napravila..:cheer:

..ma cak, ako vec hoces..ako dodjes u fazu i snagu da se os testirat, pocni citat one svitke..kako se zovu..najveci trgovac na svijetu. narocito ako si u trgovackoj bransi, a jesi, svi mi nesto djoramo, dilamo, muljamo, bez obzira kako plemenito mi zvali posao kojim se bavimo da bi platili racune ili da mozemo rec da smo zadovoljni nasim poslom, radnim mjestom to jest ili vec kojom ulogom kojom trazimo mjesto pod suncem.
ti svitci su ti super, iako, po meni, u vrh glave ima dvajst posto napisano, a da se o tome moze razmislit i tu i tamo nesto da mozemo rec u napisanom tom kontekstu..pa vidis, mozda to i nije bas tako ludo.
ostalo je, pa cak bih mogao i reci i da je dijelom..zlo. ali, nema to veze, svak tamo nadje nesto za sebe, a ono sto je najvaznije jest..postovat pravila citanja tih, jel, kao svitaka. to je igra na koju si pristala i nema poslije..a jel moze vako, jel moze nako. ne moze. jesi li pristala na pravila? jesi. pa postuj ih onda. ako budes lukava i ako budes muljala, lukava si samo prema sebi, varas sebe. ako time budes zadovoljna, onda ok, s time ces morat zivjet, ali.. :D

aj, procitaj ovaj post svaki dan jednom i tako dva mjeseca i vidjet ces da ces se osjecat bolje, zadovoljnije. ono, kao sto svaki dan jedna feta jabuke i tako dva tjedna izlijeci gripu. :kokice:
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

17 Aug 2012, 13:45

Margarita » wrote: Nemoj baš odmah navaliti na velike, važne i teške planove. Obeshrabre nas prije nego li i pokušamo. Uzmi za danas neki malecki, skroz malecki plančić pa ga ostvari. Meni je sad plan ofarbati jaknu. Zabavim se tražeći boju pa perući zasranu gumu veš mašine pa farbajući ponovo jer nije dobro uhvatilo (tako to obično biva) i na kraju budem zadovoljna. Nešto sam radila, nešto sam i napravila.
slažem se.
onda se dobro osjećaš i sav si ponosan na sebe pa imaš i volje i energije za onaj mrvu veći planić. i td.
Nek(v)arljiva.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

17 Aug 2012, 13:51

kukuriku » wrote:
slažem se.
onda se dobro osjećaš i sav si ponosan na sebe pa imaš i volje i energije za onaj mrvu veći planić. i td.
ma koji mali planici, sta vam je. :facepalm:
od malih planica mogu izac samo jos manji planici. tako se svodi zivot na infinitezimalno. kao da smo trci ahila i kornjace. :hekla:
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

17 Aug 2012, 13:53

Ukoliko ti je undin post, kojeg toplo preporučujem, malo neprohodan - evo ti nešto jednostavnije, a također primjenjivo:

Mogućnost otkaza
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

17 Aug 2012, 14:07

schmokljan » wrote:Ukoliko ti je undin post, kojeg toplo preporučujem, malo neprohodan - evo ti nešto jednostavnije, a također primjenjivo:

Mogućnost otkaza
ma prohodan je dovoljno, ima tu stazica. pusti nju da odluci, nemoj joj stvarat forsiranje i stres. :D :D

preletio sam ovaj linkani tekst i nije mi bio prigodan bas. do zadnjeg pasusa. e, to, to..

mislio sam da tekst nagovara na davanje otkaza (jel tako da nije :zubo: ), pa mi je bila malo cudna preporuka u srljanje otkazom. ono, slicno kao sinjanina kad ga je prevarila zena pa on da joj se osveti sam sebi odrezao cunu. :D

ali, to, da znas u sebi da ne moras, a ne moras i da se svaki dan ako zelis mozes pokupit i rec kao ona iz dicma (pun sam vlaskih mudrosti)..cast vama i postenje, ali ajte vi lipo upiskumtrnu. :cheer:

:D
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

17 Aug 2012, 14:11

..a unda » wrote: ma koji mali planici, sta vam je. :facepalm:
od malih planica mogu izac samo jos manji planici. tako se svodi zivot na infinitezimalno. kao da smo trci ahila i kornjace. :hekla:
Pa nećeš ako si ukočen odmah trčati 400 metara s preponama iako ti je to plan. Prvi dan skočiš preko kahlice, drugi preko barice.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

17 Aug 2012, 14:11

To, unda, to.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

17 Aug 2012, 14:20

dosta iz američkog samospoznajnog i samopomoćnog pravca :zubo:
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

17 Aug 2012, 14:22

Margarita » wrote: Pa nećeš ako si ukočen odmah trčati 400 metara s preponama iako ti je to plan. Prvi dan skočiš preko kahlice, drugi preko barice.
zasto ne bih odmah trcao 400 sa preponama? ko ti to brani? di to pise da ne smijes? mos, dodjes na neki stadion tamo gdje ljudi treniraju i kazes..mogu li ja napravit djir? :ne zna:
jedino ako mislis pobijedit na olimpijadi pa onda poslije kazes..jebiga, razocaran sam zivotom, nisam pobijedio.
valja trcat. nisam trcao 400, ali jesam onu stotku sa preponama. prvi put sam ih vise porusio nego preskocio, par sam ih srusio tako kao da sam ih htio cipanicom opalit volejem. nista nisam osjetio, nikakvu bol, otrcao sam do kraja. ok, poslije sam deset dana sepao, mozda sam cak i nesto slomio..ali, sad si me sjetila da mi se cini da nikad nisam otrcao 400 sa. vidis, mogao bih, zanimljivo mi izgleda. :cheer:

:D
Last edited by ..a unda on 17 Aug 2012, 14:23, edited 1 time in total.
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

17 Aug 2012, 14:22

blaze » wrote:dosta iz američkog samospoznajnog i samopomoćnog pravca :zubo:
Dosta kome, gdje i kako?
Post Reply