kako posložiti stvari u glavi?

Blago onom tko rano poludi
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

17 Aug 2012, 14:22

unda, ako kajla odluči da drugi mjesec ode u Pariz ili da počne plesat...a ne sakupi para za mjesec dana za Pariz pa bude frustrirana, a sakupi para za tečaj plesa pa se veseli 4 tjedna, šta misliš, što je bolje?
nitko nije rekao da ne smije sanjati veliko, samo da treba početi s manjim


Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

17 Aug 2012, 14:24

blaze » wrote:dosta iz američkog samospoznajnog i samopomoćnog pravca :zubo:
dosta kome, zasto i cemu?
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

17 Aug 2012, 14:29

Pješčana » wrote:unda, ako kajla odluči da drugi mjesec ode u Pariz ili da počne plesat...a ne sakupi para za mjesec dana za Pariz pa bude frustrirana, a sakupi para za tečaj plesa pa se veseli 4 tjedna, šta misliš, što je bolje?
nitko nije rekao da ne smije sanjati veliko, samo da treba početi s manjim
nista nisam razumio. ko plese, di, zasto, koje pare, cemu frustracija, koliko mjesec ima tjedana i tako to..?
ne znam sta je najbolje. odakle bih ja to znao? po meni kako sam shvatio je najbolje cetiri tjedna ili mjesec dana bit u parizu na tecaju plesa. ili jezika. ili cega god.

pa poslije ce vec vidjet di ce, sta ce i kako ce.

mislim, ja ne bih isao na tecaj plesa ni da mi plate cetiri tjedna u parizu, a kamoli mjesec dana. :ne zna:

:D
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

17 Aug 2012, 14:38

Taj homeopatski pristup problemu će vas doći glave. Glavobolju liječiti aspririnom, depresiju čašom vina, želju za velikim penisom utaživati malim, kako neke kolegice predlažu, a mržnju prema radnom mjestu - tečajem plesa. Sve nabrojano je čista predaja.

Ako mrziš svoj posao, mrzi ga još intenzivnije. Preziri ga. Ali sa smiješkom. Okolinu ne promatraj kao opasnost nego kao šaku jada. Dolazi na posao sa stavom ko vas jebe. Budi iznad, a ne ispod. Nemoj se trošiti na odnose s ljudima koji ti ne leže. Pomoću slušalica na ušima se bori protiv kežl kretenskih razgovora u uredu. Teraj to sve u kurac. Ima načina i načina.
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

17 Aug 2012, 14:41

..a unda » wrote: ma koji mali planici, sta vam je. :facepalm:
od malih planica mogu izac samo jos manji planici. tako se svodi zivot na infinitezimalno. kao da smo trci ahila i kornjace. :hekla:
jesti žensko? jesil? nisi.
Nek(v)arljiva.
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

17 Aug 2012, 14:44

blaze » wrote:dosta iz američkog samospoznajnog i samopomoćnog pravca :zubo:
male korake ne preporučam iz kurca ni iz američke literaature, nego iz vlastitog iskustva.
meni je pomoglo.
možda hoći i kajli. možda neće. možda su u šumi.

edit: vdim da ste vi svi zabriljali da je glavni problem u poslu. et, ja neb rekla da je to problem.
problem je što je žena napol mrtva. nije to od posla. ili bar, ne samo od posla.
Nek(v)arljiva.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

17 Aug 2012, 14:47

kukuriku » wrote:
jesti žensko? jesil? nisi.
jel mislis na moju zensku stranu ili kako? :confused: :kokice: ..zensko kao obrok ili..? :kokice:
ne razumijem, valjda mi je takav dan da razumijem losije nego inace.

il mozda mislis da je kajlin problem neki zensko-omuzjacji ili mozda cak mjesecni..ili jedno i drugo? :kokice:

moze bit, moze. okamova ostrica. sad ces je jos natjerat da ide okolo i da pita momke..os ti bit moj okam?

:D
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

17 Aug 2012, 14:50

..a unda » wrote: jel mislis na moju zensku stranu ili kako? :confused: :kokice: ..zensko kao obrok ili..? :kokice:
ne razumijem, valjda mi je takav dan da razumijem losije nego inace.

il mozda mislis da je kajlin problem neki zensko-omuzjacji ili mozda cak mjesecni..ili jedno i drugo? :kokice:

moze bit, moze. okamova ostrica. sad ces je jos natjerat da ide okolo i da pita momke..os ti bit moj okam?

:D
ne znam zašto sam rekla to što sam rekla. :misli:
učinilo mi se ko dobra ideja u tom trijenu. :sjedi na kaktusu:
Nek(v)arljiva.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

17 Aug 2012, 14:52

Slazem se.
Najvazniji je prvi korak.
Neka bude sto manji.
Mali korak garantira uspjeh.
Uspjeh potice na drugi korak.
Neka i on bude mali.
I treci takodjer.
10 malih koraka je prevaljen put.


Kajla, a da pocnes s trcanjem kroz prirodu.
Ne moras se bojati.
Trcanje nikad ne pocinje trcanjem.
U prvo vrijeme se iskljucivo hoda i rasteze.
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

17 Aug 2012, 14:52

kukuriku » wrote:
male korake ne preporučam iz kurca ni iz američke literaature, nego iz vlastitog iskustva.
meni je pomoglo.
možda hoći i kajli. možda neće. možda su u šumi.

edit: vdim da ste vi svi zabriljali da je glavni problem u poslu. et, ja neb rekla da je to problem.
problem je što je žena napol mrtva. nije to od posla. ili bar, ne samo od posla.
ma dajte vise s tim koracima te veci te manji te dalji. treba promijenit prizmu, ne se vrtit koracima unutar problema.
npr. jel treba poloviti? jasta, to je jedino sta treba, cak i zivjeti ne treba. onda se fino udje u brod i plovis. kad plovis di ces odat, kus? sta ce ti koraci i mali i velki..kud ces njima stic? :gaah:

ima vjetra, lezis a odas. nema vjetra, a zapuvat ce. uvijek zapuse. :cheer:
Last edited by ..a unda on 17 Aug 2012, 14:55, edited 1 time in total.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

17 Aug 2012, 14:54

kukuriku » wrote:
ne znam zašto sam rekla to što sam rekla. :misli: ..
pa to je sasvim ono..kako se to danas kaze..legitimno? al se mora sve znat? nismo roboti. :D
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

17 Aug 2012, 14:57

..a unda » wrote: ma dajte vise s tim koracima te veci te manji te dalji. treba promijenit prizmu, ne se vrtit koracima unutar problema.
npr. jel treba poloviti? jasta, to je jedino sta treba, cak i zivjeti ne treba. onda se fino udje u brod i plovis. kad plovis di ces odat, kus? sta ce ti koraci i mali i velki..kod ces njima stic? :gaah:

ima vjetra, lezis a odas. nema vjetra, a zapuvat ce. uvijek zapuse. :cheer:
mese čini da ti kužiš i korake i planiće i ribanje pločica i sve, al si se baš odlućijo pravit da se radi o plovidbi. man se larpurlartizma, moj unda.
Nek(v)arljiva.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

17 Aug 2012, 15:00

Euklid » wrote:Slazem se.
Najvazniji je prvi korak.
Neka bude sto manji.
Mali korak garantira uspjeh.
Uspjeh potice na drugi korak.
Neka i on bude mali.
I treci takodjer.
10 malih koraka je prevaljen put.


Kajla, a da pocnes s trcanjem kroz prirodu.
Ne moras se bojati.
Trcanje nikad ne pocinje trcanjem.
U prvo vrijeme se iskljucivo hoda i rasteze.

poslije kad uvati kondiciju pici i na rukama. i to uzbrdo. ljudi je gledaju, a ona im u prolazu vice..libresssssse! ..mogli biste ako bi htjeli.. :cheer:

:D
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

17 Aug 2012, 15:01

kukuriku » wrote:
mese čini da ti kužiš i korake i planiće i ribanje pločica i sve, al si se baš odlućijo pravit da se radi o plovidbi. man se larpurlartizma, moj unda.
meni se cini da si ti zaboravila sto je to san. :zubo: nije to ljuljanje, to je navigacija. :raspa:
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

17 Aug 2012, 15:04

Jel se ovdje priča o nezadovoljstvu? :cheer:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

17 Aug 2012, 15:05

ex anais » wrote:Jel se ovdje priča o nezadovoljstvu? :cheer:
naprotiv. ali jos se to ne vidi. :D
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

17 Aug 2012, 15:06

..a unda » wrote: naprotiv. ali jos se to ne vidi. :D
Nema nade, Kajla, nema. :cheer: Što god napraviš, pogriješit ćeš. Ne daj da ti mažu oči. :mad:
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

17 Aug 2012, 15:11

..a unda » wrote: meni se cini da si ti zaboravila sto je to san. :zubo: nije to ljuljanje, to je navigacija. :raspa:
da se vratimo na početak. ženi se živjet ne da.
alo. ujutro se probudi, onda još malo leži u krevetu i snatri o tome kako je napravila čuda.
otvori oči, a ono, racku. ništa se samo nije napravilo.

bi svašta, ne zna točno što, ali prst pomaknut je teško. bin der, dan det.
ribanje pločica je super. sjaje se. pokupiš smeće koje si pobacao posvuda, izneseš vreću, i nu! vidiš. nešto si učinio. svijet je bolje mjesto. ti si tome pridonio.
onda možeš malo i promislit koji to kurac s tobom ne valja. dok blejiš u teve nema snova. nema mora uzburkanih, ničega nema.

nisam ja protiv snova i plovidbi. samo...ne leči se depresija (ne fatajte me sad za klinički izraz) baš tako. brzo i lako.
Nek(v)arljiva.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

17 Aug 2012, 15:12

Zapravo, imam ideju. Zaljubi se. Mene je to održavalo živom. :ne zna:
User avatar
elma
Posts: 3104
Joined: 02 Feb 2013, 01:33

17 Aug 2012, 15:13

Hvala svima na komentarima :)
Danas sam malo bolje. Zapravo, znate onaj osjećaj kad se više ne možete sjetiti problema i pitate se što vam je uopće sinoć bilo, ali i dalje znate, osjećate da problem postoji i samo čeka da ispliva na površinu? E, tako se osjećam.

Mali-veliki koraci... mislim da je bolje krenut malima jer kako ću se motivirati na velike kad nemam volje ni za male?! :D

Netko je dobro spomenuo da kod mene nije problem posao, već ta neka valjda crta karaktera koja me prati oduvijek, ali nije toliko dosad dolazila do izražaja, da sve mora biti posloženo u glavi, životu odmah i sad, a čim se izgubi ravnoteža ja izgubim volju ponovno je tražiti. I samo planiram, planiram, a ništa konkretno ne radim, ko da netko isisa energiju iz mene. užas.

Prvi cilj mi je, kao što je Pješčana čini mi se rekla, naći neku zanimaciju poslije posla, nešto čemu ću se veseliti kad dođem. Ja bih da to ne bude aktivnost u kući jer se želim maknuti, da ne padnem opet na kauč i kažem "budem sutra sve sredila".
Mislila sam ubaciti neki aerobic, ali ne znam koliko ću se tome baš veseliti (bar ne na početku) :zubo:
Imate prijedloge? I šetnja može biti dobar početak, ne?
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

17 Aug 2012, 15:15

Mene te šetnje zbunjuju i nerviraju. Svi to preporučaju. Kao da je ekstra super ostati sam sa svojim mislima. E pa nije. Osim ako nemate previše misli.
Ja sam jučer sama šetala. I nisu to misli, to je neko poluzamišljeno stanje gdje se svađaš sa sobom, a ne znaš oko čega. Tako sam se popela na neki drveni podij i onda sam na sredini skužila da sam na podiju gdje se djeca voze konjićima i da neki roditelj govori malom da se makne. Zgaziše me zamalo.

Šetnja sucks. Nikad nemojte šetati sami. Pokupit će vas u najmanju ruku smetlarski kamion ili ćete negdje pasti. Ili proći preko ofarbanog pješačkog prijelaza. I kad dođete doma bit ćete još zbunjeniji. :ne zna:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

17 Aug 2012, 15:17

ex anais » wrote:
Nema nade, Kajla, nema. :cheer: Što god napraviš, pogriješit ćeš. Ne daj da ti mažu oči. :mad:
muke ti jezove..pa sta je tebi? ko je rekao drugacije? ako vec oces bit moj sljedbenik, onda citiraj i drugi do nauka koji glasi..pa sta? dakle, nema nade, pa sta (onda). pogrijesit ce, pa sta (onda). :raspa:

a to sa nadom i pogreskama, to ti je isto ono..kako se to kazeee..relativno? jel se tako kaze? mislim da ima jedna bolja rijec.

dakle, ja ne mazem oci, i ne sminkam usta, do te faze jos nisam dosao.

toplo preporucam zadnji (zadnji, krivo sam napisao predzadnji, krivo sam brojao, najbolje bi ga bilo linkat, ali ne da mi se sad) post schmokljanov ovdje povise. ne slazem se bas sto posto s tim postom, ali ne slaze se ni schmokljan, ako cemo vec bit dosljedni, ali bitno je razumjet da to zaista nije bitno, bitno je da ono sto pise u tom postu funkcionira i da ne bi bilo lose ponasati se u tom smislu.
kad dodju drugi problemi, kad ovi problemi prerastu na sljedecu razinu, ako prerastu, onda ce schmokljan napisati drugi post koji ce odgovarati tom problemu.
koncizan, jasan i konkretan post, da ne kazem rjesenje, barem po problemu kako ga je na pocetku postavila kajla, a i ako ima jos nesto i sto nije napisala, taj schmokljanov post i dalje funkcionira.
moze ga se slobodno i isprintat za promemoriju.

dakle, sto bi ti vise htjela? opet oces komplicirat? :D

:D
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

17 Aug 2012, 15:23

kajla » wrote:Hvala svima na komentarima :)
Danas sam malo bolje...
malo prije sam htio napisat da ces ti bit ok i da ce sve bit u redu . sutra opet bolje gore, ali ce trend ic na bolje. jel vidis, na topiku sam ja jedini imao povjerenje u tebe. :D :D
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

17 Aug 2012, 15:26

kukuriku » wrote:
baji? :misli:
:facepalm: Otkud mi to..vjerojatno sam pisala prije kave, dok sam ju čekala...kavu, jelte
Mislim da je šmokljan rekao da treba mijenjati stav..
pa to mi je nekako najbliže rješenju ali i najteže...međutim dugoročno najisplativije i najbolje
a u međuvremenu se u tom pozitivnom gledanju izjasne i neki bolji momenti
aj, živili
čeka me ležaljka, a brige isto tako
riješiti ih ne mogu ni sad ni ovog trea a nisu ni zagonetke , pa ću se zato radije podružit s ležaljkom koja mi uvijek ali uvijek dade utjehu i mir... :o
sad me malo ko sram, ali kovas šiša
kurvanjski avatar, a
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

17 Aug 2012, 15:27

..a unda » wrote:
dakle, sto bi ti vise htjela? opet oces komplicirat? :D

:D
Obavljam kompliciranu radnju u sobi trenutno, ali samo da kažem, sve je to do serotonina.
Nebitno.
Nema tu problema. Sve su to li-la problemi, važna je nesretnost, nezadovlljstvo, a ono bi opstajalo i da nije problema. Takav nam je horoskop ako baš oćeš. :ne zna:
Post Reply