kako posložiti stvari u glavi?

Blago onom tko rano poludi
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

17 Aug 2012, 15:35

kukuriku » wrote:
da se vratimo na početak. ženi se živjet ne da.
alo. ujutro se probudi, onda još malo leži u krevetu i snatri o tome kako je napravila čuda.
otvori oči, a ono, racku. ništa se samo nije napravilo.

bi svašta, ne zna točno što, ali prst pomaknut je teško. bin der, dan det.
ribanje pločica je super. sjaje se. pokupiš smeć kompleksa ne bi e koje si pobacao posvuda, izneseš vreću, i nu! vidiš. nešto si učinio. svijet je bolje mjesto. ti si tome pridonio.
onda možeš malo i promislit koji to kurac s tobom ne valja. dok blejiš u teve nema snova. nema mora uzburkanih, ničega nema.

nisam ja protiv snova i plovidbi. samo...ne leči se depresija (ne fatajte me sad za klinički izraz) baš tako. brzo i lako.
:facepalm:
koje bolje mjesto, koji svijet? di je to? kakva je to motivacija?
ali kako sam cuo ovdje..pa svi su u depresiji, svima je tako. :raspa:

ja mislim da je sve u spizi. jos od antike je psiha povezivana sa stomakom. dakle, ili be kompleks ili dijeta. enivej, posvetit se sebi. kad se tijelo osnazi i dovede u kondiciju za psihicke napore, onda mozemo govorit zasto smo mislili da nesto ne valja. smece moze bacit mozda i neko drugi. ako cemo se pomagat rutinama, onda amo odmah svi u komunu. :D


User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

17 Aug 2012, 15:38

ex anais » wrote:.. Takav nam je horoskop ako baš oćeš. :ne zna:
..paaaaa, vidis da mozes kad oces, jel vidis. :mudri:

:D :D
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

17 Aug 2012, 15:39

..a unda » wrote: ..paaaaa, vidis da mozes kad oces, jel vidis. :mudri:

:D :D
Šta mogu? Mogu ja sve. :mirko: Ali nikad ništa pametno. :tuzni:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

17 Aug 2012, 15:42

kajla wrote: Imate prijedloge? I šetnja može biti dobar početak, ne?
Svakako, ali kao sto neko rece ne sama.

Trenutno si kao prazna baterija i trebaju ti ljudi da te napune.

Javi se u AK Sljeme u Zagrebu da te stave u grupu.

Vidjao sam ljude u gorem stanju od tebe cije osmjehe sada mozes vidjeti na njihovoj Facebook stranici.
Kod njih se ne trci zbog trcanja nego zbog druzenja i odlazaka na izlete.
I zajebancije.

Kad se napunis kondicijom sve ce ti biti lakse i nece ti padati na pamet lezanje pred telkom.

Sretno.
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

17 Aug 2012, 15:43

ex anais » wrote:
Šta mogu? Mogu ja sve. :mirko: Ali nikad ništa pametno. :tuzni:
evo, mogu ti nesto rec. aj priznaj da ovo jos nisi cula. ne trebas mi zahvaljivat. :raspa:

kad se kaze da neko ne radi nesto pametno, jel znas na sto se misli? misli se na to da se ne radi u svoju korist, za sebe.

eto, sad kad si dozivjela prosvjetljenje, sad znas dalje i sama..

:D :D
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

17 Aug 2012, 15:45

Pa da, inače da, ali nije tako jednostavno. Doduše, i je. Ali. Uvijek ima ali.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

17 Aug 2012, 15:46

ex anais » wrote:Pa da, inače da, ali nije tako jednostavno. Doduše, i je. Ali. Uvijek ima ali.
pa, u principu je jednostavno. radi se odluci. sad ce ali doc, sad ce se ona pojavit na topiku.. :D
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

17 Aug 2012, 16:19

:mama:

Bože kako sam glupa.
Umrijet ću. :tuzni:

Sad imam pitanje, a ne znam koga da pitam. Unda, oš mi odgovorit na pp ako ti pošaljem? :mama:
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

17 Aug 2012, 16:23

..a unda » wrote: :facepalm:
koje bolje mjesto, koji svijet? di je to? kakva je to motivacija?
ali kako sam cuo ovdje..pa svi su u depresiji, svima je tako. :raspa:

ja mislim da je sve u spizi. jos od antike je psiha povezivana sa stomakom. dakle, ili be kompleks ili dijeta. enivej, posvetit se sebi. kad se tijelo osnazi i dovede u kondiciju za psihicke napore, onda mozemo govorit zasto smo mislili da nesto ne valja. smece moze bacit mozda i neko drugi. ako cemo se pomagat rutinama, onda amo odmah svi u komunu. :D
no, kako god. možda bi me ipak bolje razumio da si žemsko.
većina žena će, i kad se ide ubit, prije toga oribat stan. :ne zna:
Nek(v)arljiva.
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

17 Aug 2012, 16:31

Ti si bila ona kojoj sam rekla da odeš kopat il drva cijepat? :zubo: Neš me slušat, al probat ću još jednom; pročitaj onu Emmu Bovary, svati knjigu, a onda svati da ne treba bit takva. Onda odi kopat.
Ja bržeg, a kvalitetnijeg, načina ne vidim. :ne zna:
U ovoj situvaciji raspravljanje o tom kako se promijenit, a sve dok je svrha rasaprava sama, nikad trajnog produkta neće dat. Ovakva tema, isto ko i nova serija na TV-u, može te držat tjedan-dva, mjesec maksimalno, aonda jovo nanovo.

Idi stvaraj nešto. Svojim rukama. Zidaj, sadi, kopaj, kosi, pilaj, cipaj...pelcuj bar, ako nema ništa teže. Nek vidiš da si poso napravila.
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

17 Aug 2012, 16:35

nina williams » wrote:Ti si bila ona kojoj sam rekla da odeš kopat il drva cijepat? :zubo: Neš me slušat, al probat ću još jednom; pročitaj onu Emmu Bovary, svati knjigu, a onda svati da ne treba bit takva. Onda odi kopat.
Ja bržeg, a kvalitetnijeg, načina ne vidim. :ne zna:
U ovoj situvaciji raspravljanje o tom kako se promijenit, a sve dok je svrha rasaprava sama, nikad trajnog produkta neće dat. Ovakva tema, isto ko i nova serija na TV-u, može te držat tjedan-dva, mjesec maksimalno, aonda jovo nanovo.

Idi stvaraj nešto. Svojim rukama. Zidaj, sadi, kopaj, kosi, pilaj, cipaj...pelcuj bar, ako nema ništa teže. Nek vidiš da si poso napravila.
jes vidijo, aunda. žena. :D
Nek(v)arljiva.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

17 Aug 2012, 16:43

kukuriku » wrote:
jes vidijo, aunda. žena. :D
da. nakon seksa. puna optimizma i svrhovitosti. :zubo: :D

slazem se ja sa svim sto je nina napisala, ali ne vidim kakva je to motivacija. svi to znaju, kajla isto, cak i ja to znam, ali to je naredba, skoro pa ultimatum da se post nastavio sa..ili tako, ili..onako, ali to je onda mobilizacija, ne motivacija. :D
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

17 Aug 2012, 16:45

ex anais » wrote::mama:

Bože kako sam glupa.
Umrijet ću. :tuzni:

Sad imam pitanje, a ne znam koga da pitam. Unda, oš mi odgovorit na pp ako ti pošaljem? :mama:
:rofl:

..moje celo se zari, umrijet cu nocas od glupine. :D

..ma pitaj, ali zasto ti mislis da sam manje glup od tebe? iako, ajde do dna, pitaj javno sve, neka te ovdje popljucaju, i znas da si na dnu, da mos samo na bolje ic. :cheer:
Last edited by ..a unda on 17 Aug 2012, 16:47, edited 1 time in total.
User avatar
Potjeh
Posts: 1361
Joined: 05 Oct 2011, 00:00

17 Aug 2012, 16:46

nina williams » wrote: Idi stvaraj nešto. Svojim rukama. Zidaj, sadi, kopaj, kosi, pilaj, cipaj...pelcuj bar, ako nema ništa teže. Nek vidiš da si poso napravila.
Zar ima ovakvih žena? Ja ju nisam uspio pronaći. Ti si ono zauzeta? Jebemu... :gaah:
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

17 Aug 2012, 17:02

..a unda » wrote: :rofl:

..moje celo se zari, umrijet cu nocas od glupine. :D

..ma pitaj, ali zasto ti mislis da sam manje glup od tebe? iako, ajde do dna, pitaj javno sve, neka te ovdje popljucaju, i znas da si na dnu, da mos samo na bolje ic. :cheer:
Ne mogu. Ali ako me nema ovih dana, ugušila sam se. :mama:
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

17 Aug 2012, 20:32

Slusajte undu. :mudri:
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
zeleni zub
Posts: 494
Joined: 29 Nov 2011, 01:35

18 Aug 2012, 12:35

..a unda » wrote: e, tako nesto. inace, ako neko nije primijetio, dani su sve kraci, uskoro magle i kise, puni tramvaji ljudi koji sute, cuje se samo automat za najavu pogresnih stanica, kloparanje kotaca i skripa onih tramvajskih lanaca u okukama, ljudi pognutih glava na ulicama gledaju negdje u pod, znaju napamet kojim putem idu i kojim putem se vracaju, po gradskim cestama guzve, jedine boje su boje semafora, u kolonama svi slusaju na radiju satija u obradi jelene rozge, zima, po mraku na posao, po mraku s posla, studen prozima kosti, nova godina, kratki bljesak od tri minute svjesnosti proljeca, ljeto, vrucine, frke, godisnji odmori gdje smo opet sami u guzvi, onda opet magle, dani su sve kraci..gdje si bio nigdje, sta si radio nista.. :klapa 38 repeticija:

:cheer:
Jesen :cerek: .


(Zima, proljeće, ljeto :cerek: .)

Kajla priroda, sport, umjetnost, hrana, društvo- ne znam bolje od toga, a mislim da i ne treba.
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

18 Aug 2012, 15:53

..a unda » wrote: da. nakon seksa. puna optimizma i svrhovitosti. :zubo: :D

slazem se ja sa svim sto je nina napisala, ali ne vidim kakva je to motivacija. svi to znaju, kajla isto, cak i ja to znam, ali to je naredba, skoro pa ultimatum da se post nastavio sa..ili tako, ili..onako, ali to je onda mobilizacija, ne motivacija. :D
Fizički rad motivira sam po sebi. Rad je stvorio čoeka, il tako nekako, misliš da su radne akcije samo radi seksa imale prođu? :zubo:
Ima tu i nekih znanstvenih objašnjenja, oslobađa se nešto, pa se onda spaja, jebe ježa u leđa...kajla mi se čini nevoljna. I to traje već bar po godine. Treba se trgnut, a to se ne radi polako i oprezno sa šetnjicama i minimumom aktivnosti, neg, onako, udarnički zapneš. :mirko:
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

18 Aug 2012, 17:09

Kako to izgleda kad odlučiš "saću ja malo kopat"? Šta, kupiš lopatu i ideš po gradu da vidiš šta bi se moglo iskopati? Lako je bilo onome perikašu srati da obrađuješ svoj vrt, al šta'š kad nemaš šta kopati? Nije mi to neko rješenje, to je prije odgađanje. Onda počneš ovisiti o vremenskim uvjetima, o sezoni sadnje i rasadnje, pa ti se život svede na praćenje prognoze i smjenu nepogoda. A postaneš ovisan i o vlastitom tijelu, što nikako nije dobro rješenje, jer kad bilo što zakaže, ništa od kopanja. A to stvara osjećaj bespomoćnosti.

Fizički rad fizičkog rada radi sam po sebi ne čini mi se kao neko rješenje, jedino što je kod njega dobro jest što su njegovi rezultati možda brži i vidljiviji.

Osjećaj kontrole - to meni pomaže. A on dolazi s rezovima na makroplanu. Radikalnim. Posao, zanimanje, muž, žena, sredina - to se mijenja, a ne ukopava lopatom u zemlju. Ako ništa, živahan je taj period prilagodbe na Novo. :zubo:
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

18 Aug 2012, 18:26

Zekoslawa » wrote: Osjećaj kontrole - to meni pomaže. A on dolazi s rezovima na makroplanu. Radikalnim. Posao, zanimanje, muž, žena, sredina - to se mijenja, a ne ukopava lopatom u zemlju. Ako ništa, živahan je taj period prilagodbe na Novo. :zubo:
Čoek nekad nije sposoban za rezove iz vedra neba. Ovo boldano ne postiže se iz letargije. Prvo se valja osposobit za rezove. A ja valaj sam vidjela da su ljudi svakavi, al nikad sobom nezadovoljni, nakon što...štajaznam pokose dulum zemlje. Kad si sobom zadovoljan puno lakše nađeš i nov posao i muža i komšiju.


Nego, gdje se to nema za kopat u Hrvata? Učlaniš se u gorane, il kako se to već gdje zove, ako nemaš svoje zemlje. Ti odi do Brača, ponesi kramp, i tucaj. :zubo:
Uostalom, sezona je spremanja drva. Odeš pred nečiju kuću i kažeš nacipat ću vam metar besplatno. Neš morat puno tražit.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

18 Aug 2012, 20:34

nina williams » wrote:
Fizički rad motivira sam po sebi. Rad je stvorio čoeka, il tako nekako, misliš da su radne akcije samo radi seksa imale prođu? :zubo:
Ima tu i nekih znanstvenih objašnjenja, oslobađa se nešto, pa se onda spaja, jebe ježa u leđa...kajla mi se čini nevoljna. I to traje već bar po godine. Treba se trgnut, a to se ne radi polako i oprezno sa šetnjicama i minimumom aktivnosti, neg, onako, udarnički zapneš. :mirko:
nina williams » wrote:
Čoek nekad nije sposoban za rezove iz vedra neba. Ovo boldano ne postiže se iz letargije. Prvo se valja osposobit za rezove. A ja valaj sam vidjela da su ljudi svakavi, al nikad sobom nezadovoljni, nakon što...štajaznam pokose dulum zemlje. Kad si sobom zadovoljan puno lakše nađeš i nov posao i muža i komšiju.


Nego, gdje se to nema za kopat u Hrvata? Učlaniš se u gorane, il kako se to već gdje zove, ako nemaš svoje zemlje. Ti odi do Brača, ponesi kramp, i tucaj. :zubo:
Uostalom, sezona je spremanja drva. Odeš pred nečiju kuću i kažeš nacipat ću vam metar besplatno. Neš morat puno tražit.
nina, sve to sto ti govoris, odmah mogu potpisat, ali nije bas sve tako idealno i arkadicno. u tome mozda i jest problem.
naime, i za to sto ti govoris, treba snage, motiva, barem na nacin da se vidi odmak, da se vide ti neki koraci ovdje tako puno spominjani, da se vidi predjeni put i da se stoga vidi perspektiva neka. grub i los mi sje taj izraz..perspektiva, ali recimo da se osjeti da je bitno kretati se, a ne stici na cilj.

kajla..kajle, svi oni koji se osjecaju krace ili duze vremena kao kajla, u laksim i slozenijim oblicima, evo, i rade, kopaju..tj, mozemo cak reci da na neki nacin i imaju srecu sto su uopce u toj prilici ili mogucnosti, pa ih se onda malo lupi po civerici i kaze..aj, ne pizdi, trgni se, imas sto mnogo njih nema, razmazena si, bori se, tebi je ustvari dobro, trebas se dobro izjebat, itd, itd..

mislim, sto bi kajla, kao simbol, kao uzorak, ne sad samo kao nik i osobno prezentirani problem ili jos gore, neprezentirani problem, trebala raditi nakon sto dodje s posla? fizicki se jos malo istrositi? ono, oznojiti, otrcati, istrenirati, okopati i tako se rijesiti nagomilanog stresa, frustracija i kojecega jos?

dakle, kajle se bore. evo vidi se ovdje da se kajle bore koliko mogu, ali ako minimumi sinusoida pocnu bit ucestalije, sasvim je racionalno upitat se..stio se dogadja? gdje grijesim?.. i na koncu, mozda, pa pickamumaterina, cemu sve ovo? da bih mogla kopat, nac neku zanimaciju, otklon, ojacat se na i za neko vrijeme, e da bih nakon sto dodjem sebi opet sve jovo nanovo? i to jos gore nanovo, nepoznatije nanovo?
nismo svi isto sazadani, isto osjetljivi i u isto ili slicno neko vrijeme.

zato, ako se misli tuc u srz, s cim se slazem, valja tuci u srz uzroka, a ne posljedice. po tim uopce ne mislim postavljanje beskrajnih zasto i samozasto (selfwhy :zubo: ) pitanja, nekih analiza, samoanaliza, psihoanaliza, kopanja po sebi, cijepanja necega u sebi, aerobika u sebi, igranja tenisa u sebi, da bi dosli do pitanja svih pitanja ili odgovora svih odgovora i tako nakon katarze, umorni zaspemo slobodni od misli, ne zeleci znati nista osim..o, krevete cudna spravo, ja ti kazem zdravo, zdravo. :D

neka..zasto.. ne treba postavljati, ne zato sto se tu krije neko blago (najvjerojatnije je da se tu krije neko smece, emocionalno smece), nego zato sto to nije bitno, nije bitno utoliko sto mozda mislimo ako dodjemo do pocela problema da cemo onda znat i rjesenje ili da cemo bit sretniji ili zadovoljniji.

treba prihvatit sebe u hodu i nastojat se prihvatit koliko se moze, a onda i mijenjat koliko se moze. dakle, previse.. zasto, moze biti i (samo)agresivni cin i time se samo gubi na kvaliteti i vremenu.
ipak, ako se uspiju horizontalno vidjeti nagomilane frustracije, tako da se..kako volim reci, sagleda taj krug, taj zacarani krug u cijoj smo sredini i ciji obod, kraj, ne vidimo, cim malo se maknemo od plohe u neku trecu dimenziju, cim malo sagledamo taj krug i vidimo onda njegovu konacnost, kad pomijenimo prespektivu, rakurs gledanja (o, da, rakursi u filmskom jeziku su puno bitniji i govorom slozeniji nego sto smo uopce svjesni) vidimo onda lakse izlaz iz tog labirinta (koji put se to valjda popularno kaze..kako ono..uzvisiti nad problemom, dici, uzdici se nad..? ).
e, po mome, to je osnovna motivacija, da se uopce moze netko barem malo popeti i da kaze sam sebi..pa cekaj, nije to uopce toliko strasno, lako nece bit, ako treba i cijepat cu drva (cak i prekovremeno i dzaba), ali vidim rjesenje, vidim pristup. gle, ovaj problem, tako je mali, a meni se cinio ko zna kakav. a iza njega je cak i jedan veci, ali nema veze, najprije cemo satrat ovaj ovdje, najblizi, tako da mozemo satrat ovaj sljedeci i kad kako koji sataremo, jos onda otaremo usta podlakticom i rutamo jos..glasno. :D
e, a kad rijesim sve svoje probleme, svijete evo me, najebali ste, sad cu ja vama radit probleme. :cheer:

eto, taj motiv, kad ti sve bude ravno i ravnodusno, naizgled ravnodusno ili stvarno ravnodusno ili blizu tome, e onda treba nekako potaknut znatizelju da se sam sebi kaze..mozda nece bit onako kako sam mislio da ce bit, mozda ce bit gore, mozda bolje, ali bas me zanima kako ce bit. :D

fizicko iscrpljivanje moze funkcionirati, ali ce se najbolje iskazati ako se jos s necim poveze, pa bude samo jedan od nacina djelovanja. e, onda je covjek tek aktivan. i sve aktivniji. i sve zadovoljniji.
inace, moze se desit da se rade dvorci u pijesku i nakon tridesetog vala, nakon sto ti val izbrise dvorac, kazes, upiskumaterinu vise i dvorac, i val, i more i pijesak i sve ukurac.. :D

mislim, da se razumijemo. ovo je lako rec drugima. kajla je mila majka prema meni, ono, beba zvecka pa na kvadrat. ali upravo zato mislim da imam pravo..ne bas pravo, ali da mogu reci nesto o tome, a da ne odmognem. :D
Last edited by ..a unda on 18 Aug 2012, 20:45, edited 1 time in total.
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

18 Aug 2012, 20:44

Zekoslawa » wrote: Osjećaj kontrole - to meni pomaže. A on dolazi s rezovima na makroplanu.
Osjećaj pomirenja s nekntrolom. Dolazi s vremenom.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

18 Aug 2012, 20:46

Jel to stvarno ikom ikad uspjelo? Da kaže- e, idem se ja sad posložit i onda se sam od sebe posloži, svojim rukama, bez da mu se desi da se ne znam, zaljubio ( :zubo: ) ili da je dobio nasljedstvo tetke iz Amerike i tako to.
Ljudi upišu neki fitnessić, tečajić i onda misle da je to to, sredili su se. A tko normalan daje otkaz u ovoj situaciji osim ako nije posve pukao na poslu ili ako nije lumen sa nasljedstvom spomenute tetke iz Amerike pa se može posvetiti svojim snovima i obrtima. :serek:

Dakle, što to sređivanje uopće uključuje? Ja sam danas bila nervozna pa sam išla na plažu, najdalju koju sam našla i sve me prošlo u moru. Sad me boli (i popušta, da ne ureknem) zub i nemam vremena biti nervozna. Male stvari, blabla. Ali ta sređivanja iz korijena, ne znam, ja o tome maštam čitav život, svake nove školske godine sam imala svoje glupe popise, pa novogodišnje, pa rođendanske, ove one... a ista sam ko i onda. :zubo: Ne posve, ali suština je tu. Valjda je to za manje lijene ljude, ne znam. I najviše me jebu oni dani kad sve mogu i kad znam da sam samo malo manje lijena što bih sve mogla. :raspa: Ali, jebiga. :ne zna:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

18 Aug 2012, 21:14

ex anais » wrote:Jel to stvarno ikom ikad uspjelo? Da kaže- e, idem se ja sad posložit i onda se sam od sebe posloži, svojim rukama, bez da mu se desi da se ne znam, zaljubio ( :zubo: ) ili da je dobio nasljedstvo tetke iz Amerike i tako to.
Ljudi upišu neki fitnessić, tečajić i onda misle da je to to, sredili su se. A tko normalan daje otkaz u ovoj situaciji osim ako nije posve pukao na poslu ili ako nije lumen sa nasljedstvom spomenute tetke iz Amerike pa se može posvetiti svojim snovima i obrtima. :serek:

Dakle, što to sređivanje uopće uključuje? Ja sam danas bila nervozna pa sam išla na plažu, najdalju koju sam našla i sve me prošlo u moru. Sad me boli (i popušta, da ne ureknem) zub i nemam vremena biti nervozna. Male stvari, blabla. Ali ta sređivanja iz korijena, ne znam, ja o tome maštam čitav život, svake nove školske godine sam imala svoje glupe popise, pa novogodišnje, pa rođendanske, ove one... a ista sam ko i onda. :zubo: Ne posve, ali suština je tu. Valjda je to za manje lijene ljude, ne znam. I najviše me jebu oni dani kad sve mogu i kad znam da sam samo malo manje lijena što bih sve mogla. :raspa: Ali, jebiga. :ne zna:
cuj, jel uspjelo.. pa puno, puno njih svakodnevno to uspijeva. neko ce cak rec..i previse njih uspijeva. :zubo:

dosta toga je stvar odluke. negdje se to zove i..naljutit se. :D ali ima to veze, nije to bezveze rec..naljutio se i napravio je nesto..u smislu..uspio je nesto napravit sto se smatra pozitivnim, ako vec ne dobrim.

i da, to s amerikom, to mi je prije palo na pamet, ona prica o rokefeleru kako se obogatio. jebiga, kako god okrenes, kategorija srece nije nepostojeca, pa ma sto mi smatrali ili ne smatrali srecom i kojom god teorijom organiziranog kaosa mi to objasnjavali i smatrali kako lova i nije bas nesto. nije bas nesto dok je imas.
ali, sta je tu je. mos uvijek tuzan lec u jarugu kraj puta i cekat kisu. mislim i to je ok, ako je takav izbor. i to treba postovat. :D

ko o cemu, ti o zaljubljivanju. jel ti znas da je to..sta ono..poremecaj? psihicki poremecaj? to je zbir kemijskih reakcija. jebiga, grubo zvuci, ali je tako.
ok, mozda nije potpuno tako, ali onaj dio koji ne spada u kemiju, nego suradjuje s njom, mislim da bi da je dobro sto nismo bas svjesni njega ili sto ne zelimo bit svjesni. svaki bi psihijatar poceo trljat ruke i trcat oko sebe od srece da mu se docepat obrade tog dijela. :D

edit..baj d vej..nisi se ugusila. :kokice:
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

18 Aug 2012, 21:21

Rijetki se naljute. Više smo skloniji depri i tuzi nego bijesu. A i taj bijes izražavamo samo u vidu povremene nadrkanosti na dnevnoj bazi.

Ali treba imati u vidu i kako si skrojen. Što recimo nekom vrijedi da se naljuti i zapizdi da će biti menadžer ili bilo što u tom korporativnom svijetu, ako je svjestan da unatoč sposobnostima i intelektu bi bio prožvakan i odmarao na psihijatriji nakon godinu dana? U životu treba imati malo sreće i jak želudac. :ne zna:
Dakle, ne pričam o životarenju nego većim stvarima. Novcu, eto. Jer htjeli ne htjeli sav naš uspjeh se ionako orijentira prema novcu. To znači uspjeti. Čak i u umjetnosti, a kamoli čemu drugom. Novac je sve. Pola zdravlja, pola prijateljstva i ljubavi. Jer ako nemaš para, zatvaraju ti se sva vrata. A te pare treba zaraditi nekako. A neće ih zaraditi onaj tko nije u stanju štošta progutati. Naljutiti se lako, nije lako držati se na površini.

I onda imamo ljude nezadovoljne poslićima koje rade, jer su to jebiga poslići, jer tu nema USPJEHA. A što je uopće uspjeh?
Post Reply