jeste li pod pritiskom?

Blago onom tko rano poludi
User avatar
elma
Posts: 3104
Joined: 02 Feb 2013, 01:33

31 Jul 2012, 22:16

naslov :zubo:

zanima me koliko ste pod pritiskom okoline oko izgleda.
npr. depiliranje nogu. o.k. depiliram potkoljenice, natkoljenice sam odlučila da neću, ali uvijek postoji taj "crv" koji mi govori da bih možda trebala jer ću biti...ne znam...ljepša i društveno prihvaćenija, tj nitko me neće čudno gledati :rofl: :facepalm: :rofl:
ili lakiranje noktiju na nogama kao priprema za nošenje otvorenih cipela :raspa: meni se to stvarno ne da i imam deformirane prste i mrzim lakirati nokte općenito, ali... da to ne napravim osjećala bih se kao da svi gledaju u mene i misle si zašto ova žena nosi otvorene papke, a nije ih sredila prethodno :facepalm:

kako se nositi s ovim 1 world problemima? osjećate li se vi slično ponekad, ikad, stalno?


User avatar
Bios
slučajna nakupina stanica
Posts: 1755
Joined: 18 Sep 2011, 09:08
Location: U pokretu...

31 Jul 2012, 22:39

Zamisli da me pokupi auto i onda me odvedu na hitnu nedepiliranu, nepedikiranu, u starim mudantama!!!??? :eek: :eek: :eek:

Mislim da je kriva moja baka. Ona uvijek vani ide ful sređena jer nikad se ne zna. :zubo:
Maštam ... :lux:
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
zeleni zub
Posts: 494
Joined: 29 Nov 2011, 01:35

31 Jul 2012, 23:52

Redom te neke stvari radim zbog sebe i ne osjećam presing. Recimo meni lak na noktim nije nužda, čisti zdravi nokti ne trebaju lak :ne zna: . S dlakama, suhim petama i slično ne bih sigurno bila niti na pustom otoku. Šminkam se kad mi se da, a da mi se često.

Mislim da na polju odjevanja radim najviše kompromisa. Oblačim se u nizu situacija kako je kao red, a ne zato što imam takav odnos prema odjeći. Da se mene pita moglo bi se na sud u trenirci i japankama. I naravno na tuđe svadbe u bijelim haljinama :D .
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

01 Aug 2012, 10:40

Meni to ništa nije presing i tlaka, štoviše, veliki mi je gušt.
Najozbiljnije.

Na ono što mi nije gušt ne bi me ni atomska bomba nagovorila.
Ne šminkam se, npr., gotovo uopće, i stvarno me BK što o tome misli "društvo". :zubo:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Potjeh
Posts: 1361
Joined: 05 Oct 2011, 00:00

01 Aug 2012, 11:42

Ne osjećam presing. Ne depiliram se. Šišam se i brijem tek kada izrast mi počne smetati. Koristim 4 komada kozmetike (dezodorans, pastu za zube, šampon za kosu i sapun) te ne vodim računa o odijevanju.

I društvo me takvoga prihvaća... :bliss:

Dobro je biti muškarac. :)
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

01 Aug 2012, 16:22

Nisam :ne zna:

Depiliram se i sređujem stopala i nokte iz osobih estetskih razloga, sređivanje mi ne znači nužno lakiranje noktiju, nego oblikovanje :D Baš razmišljam o odjeći i kombiniram samo ako idem na neki poslovni sastanak, uživo, a to srećom nije često.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

01 Aug 2012, 16:42

evo, ja hodam nedepilirana po bijelom svijetu u haljini do koljena. Zarasla sam i trebam srediti obrve i kosu, ne znam što bih prije.
ali ja sam drugačijeg stanja svijesti i jebe mi se trenutno :D

inače, toleriram na sebi određene prelaske zamišljenih granica, no u principu se održavam urednom
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

01 Aug 2012, 17:07

Pješčana » wrote: inače, toleriram na sebi određene prelaske zamišljenih granica, no u principu se održavam urednom
Također. Slažem se :top:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

01 Aug 2012, 17:32

Pješčana wrote: Zarasla sam i trebam srediti obrve i kosu, ne znam što bih prije.
ali ja sam drugačijeg stanja svijesti i jebe mi se trenutno :D
da sam blize ponudio bih se da te pljevim,
uopce mi ne bi bilo tesko...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

01 Aug 2012, 23:33

Meni to nije pritisak nego gust. Nokte na nogama lakiram cijele godine. Depiliram se cijele godine. Kosu perem svaki dan cak i kad znam da cu dan provesti (ili vikend) doma.
Ne sjecam se kad sam bila bez nalakiranih noktiju noge, osjecala bih se valjda gola. :o
Kad sam radi operacije morala skinuti lak skoro sam plakala. :o
Nasminkam se kad idem van kuce obavezno malo.
Koristim parfem neki blagi svako jutro.
I volim kad muskarac mirisi na dobar parfem. :cerek:

S druge strane ne bih umjetne nokte stavila ni mrtva. Ili pramenove ili tako neku stvar za koju treba pun kufer vremena a jos mi i ne izgleda lijepo.
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

02 Aug 2012, 02:07

Izasavsi iz Hrvatske drustvene zbilje svatih koliko sam od pamtivjeka bila pod pritiskom.
Naime, tamo je pritisak nacin zivota. Da tamo ljudima oduzmu pritisak vjerujem da devedeset posto ne bi znalo kako da zivi drugacije.

Dakle, trenutno zivim u zemlji gdje se ikome zivo j...e za bilo koga drugoga u bilo kojem smislu.

Hoda se vani u pidzamama, u sred zime u japankama, nose se razni stilovi i nosi se kineska roba koja se nadje u supermarketima. I nije stvar imanja ili nemanja. Iz ogromnih auta izlaze nenalakirani prsti obuveni u sandale koje bi u kunama kostale tridesetak kuna.
To se zove neopterecenost. Zato jer svi imaju.

Tu gdje se nema opterecenost je golema. :D (Koja rijec m). Golema. Golema! Ne samo opterecenost nego i osjecaj sramote, srama.

Sram radi ovoga i onoga. Radi auta, radi posla, radi stare robe, radi kose koja nije ofarbana, radi zelja i zeljica. Taj pritisak stvara nervozu, nervoza izjeda familije, familije izjedaju djecu.

Nezdravo drustvo u jednom bazicnom smislu. Da se razumijemo nisu ni drugi bolji. Ali ono sto ih cini boljima je da ne osudjuju druge i ne stvaraju pritisak na djecu. (Koliko vas je patilo za markiranom robom i bilo nesretno jer nema istu?).

I tako dalje. Mogu o tome do sutra. :D
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

02 Aug 2012, 05:44

Par puta sam sanjala da sam negdje izašla u kratkim hlačama ili suknji, ne znam točno sad, a onda skužila da su mi noge nedepilirane. :horor: Toliko o tome. Podsvijest je zajebana stvar. :D
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

02 Aug 2012, 08:14

Aristocat » wrote:Izasavsi iz Hrvatske drustvene zbilje svatih koliko sam od pamtivjeka bila pod pritiskom.
Naime, tamo je pritisak nacin zivota. Da tamo ljudima oduzmu pritisak vjerujem da devedeset posto ne bi znalo kako da zivi drugacije.

Dakle, trenutno zivim u zemlji gdje se ikome zivo j...e za bilo koga drugoga u bilo kojem smislu.

Hoda se vani u pidzamama, u sred zime u japankama, nose se razni stilovi i nosi se kineska roba koja se nadje u supermarketima. I nije stvar imanja ili nemanja. Iz ogromnih auta izlaze nenalakirani prsti obuveni u sandale koje bi u kunama kostale tridesetak kuna.
To se zove neopterecenost. Zato jer svi imaju.
:yess: :lux:

E, ja i u Hrvatskoj živim tako: hodam u pidžami, ne kupujem markiranu odjeću i da ne nabrajam sve uglavnom ponašam se neopterećeno.
Nosim odjeću koju sama prekrojim od stare, radim ljetne haljinice od starih majica, ne lakiram nokte na nogama, ali su mi dobro uređeni , pete izbrušene..
Ne depiliram se jer nemam dlaka, a bikini zonu uređujem na minimalnu frizuru ali ako nešto ostane pa izviri ( slabo vidim :o ) ne briga me. Ne izazivam šokove..
Uglavnom, svjesna sam da opterećeni u meni vide primjer kojem teže, bez lažne skromnosti mogu reći.
Inače, izgledam solidno, znam se lijepo obući i počešljati a ljeto mi je doba kad si dopuštam more na kosi danima i to me veseli do neba. More mi služi kao piling, kao tuš, kao njega tijela. Nemam neugodan miris, izgledam kako izgledama kome se sviđa kome ne, ne vodim računa da se dopadnem ljudima do kojih mi nije uopće stalo mada nemam ni tu problema.
Ne šminkam se, ili vrlo vrlo malo. PArfem koristim samo onaj iz vlastite izrade.
Nisam opterećena ni viškom kila, ali me opterećuju ljudi s manjkom pameti koju nadoknađuju s viškom ega.upss, nije tema :o

Ma može nam biti zapravo jako lijepo i ugodno ali mi ne znamo cijeniti vlastite mogućnosti i resurse.
kurvanjski avatar, a
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

02 Aug 2012, 09:43

Aristocat » wrote:Izasavsi iz Hrvatske drustvene zbilje svatih koliko sam od pamtivjeka bila pod pritiskom.
Naime, tamo je pritisak nacin zivota. Da tamo ljudima oduzmu pritisak vjerujem da devedeset posto ne bi znalo kako da zivi drugacije.
generalno se slažem s tobom.
ali.
moram se složiti s Chillimamom. smatram da je većina tog u glavi.
svjesna sam da puno ljudi oko mene živi pod presingog što okolina misli i vidi, ali isto tako sam svjesna ljudi koje boli kurac.
ja vjerojatno neću u piđami hodat po bijelom svijetu, ali neću jer mi se ne sviđa to, a ne zato što mi je bed tuđeg mišljenja.
veći gradovi nude blagoslov gubljenja u mnoštvu. pametan čovjek uvijek zna naći sredinu :ne zna:

da sažmem na kraju: ljudi se prečesto promatraju kroz oči drugih ljudi, umjesto da žive vlastiti život. ne mislim da je to nužno obilježje samo Balkana
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

02 Aug 2012, 11:01

Bila sam snob sto se tice garderobe (i kao takva se odlicno uklapala u svoju okolinu), uspjesno sam izlijecena bas promjenom okoline i stavom ljudi oko mene - boli ne dzon.

I tako pri jednom posjetu Hrvatskoj, a ja se odvikla skenirati etikete :zubo:, dobijem kompliment za majcu i pitanje od koga je. U prvi tren ne razumijem pitanje, kako od koga? :misli:
Pa koja je marka?
A to! Ne znam. Ne znam ni jel marka.
S druge strane me doceka potpuno usokirati pogled. :rofl:
Takva bi i ja bila da se nisam makla. :facepalm:

Mimo toga izlazak van u pidjami i nedipilirana (Pjescana ti si ispricana, djelujes mi inace kao jako odrzavana osoba) ili zadebljalih peta meni nije znak opustenosti nego zanemarenosti. Opusten si ako sam znas otici na odmor, u kino, na rucak, ako ne das da te zivciraju banalnosti, ako si ugodan kolega i zivotni partner. Opusten nisi samo zato ako hodas masne kose po svijetu.
pametan čovjek uvijek zna naći sredinu
Amen.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

02 Aug 2012, 11:50

Nemaran izgled je vrlo relativan pojam, ali ni to nije važno ako se osoba drži totalno opušteno i neopterećeno...Koga boli đon što se nekima ne sviđaju nokti bez laka ili zadebljane pete...
Možemo se složiti da to ne izgleda lijepo , ali osoba koja ima princip nedepiliranja ili nebrušenja peta je vjerojatno manje opterećena kakav dojam ostavlja a više kako se osjeća...
Ja sam se nekad zgražala ženama sa celulitom , sad suosjećam, ali više ni celulit ne gledam kao manu ako je žena karakterna...I ne, nije to fraza, stvarno mi je više stalo da se s ljudima osjećam ugodno a ne da mi nabijaju komplekse zbog svoji vlastitih komplekasa..
Više se volim družiti s inteligentnim ljudima sa smislom za humor a s pametnjakovićima koji sve znaju mi nije lijepo pa ni njihov izgled koji je dotjeran prema vani, ali dah trajnog nezadovoljstva vlastitim životom bazdi iz njihovih namirisanih markiranih krpica.
kurvanjski avatar, a
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

02 Aug 2012, 12:21

Aristocat wrote:iz ogromnih auta izlaze nenalakirani prsti obuveni u sandale koje bi u kunama kostale tridesetak kuna.
To se zove neopterecenost. Zato jer svi imaju
Jesu li jednako cool i neopterećeni oni koji u sandalama za tridesetak kuna izlaze iz spačeka i peglica ili koji bi već bio automobilski ekvivalent peglici u SAD-u?

Ovo mi izgleda samo kao suprotan oblik pozerstva.

Kako s jedne strane postoje oni koji markiranom robom (pod time ne mislim samo na odjeću) žele pokazati da se ima, iako se u stvari baš i nema. S druge strane su oni koji će ili iskeširat pare (jer im stvarno to nije problem) za neki komad robe koji izgleda kao da su ga u Konjšćinskoj kupilli ili će stvarno ponekad izaći vani u štracama, da se dobro vidi kako su cool i neopterećeni.



Osobno, u pidžami ne bi nikad izašla van, jer mi je to roba za po kući, pa bi se time kontaminirala i izgubila svoju svrhu :D Živim u Zagrebu i izaći po zimi u japankama van nije znak neopterećenosti nego debilizma, jer... ta dam - prehladno je za japanke. Domaće temperature jednostavno nisu za bosonogo hodanje, možda postoji nekolicina kojima stvarno ne smeta bit vani bosih nogu na 3 stupnja, ali za većinu jednostavno je prehladno.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

02 Aug 2012, 12:32

Pa to nije upitno chilimama. Tko se zeli druziti sa mrgudima?
Al njih ima i u markiranoj robi i s neoguljenim petama. ;)
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

02 Aug 2012, 13:54

blue » wrote: Jesu li jednako cool i neopterećeni oni koji u sandalama za tridesetak kuna izlaze iz spačeka i peglica ili koji bi već bio automobilski ekvivalent peglici u SAD-u?

Ovo mi izgleda samo kao suprotan oblik pozerstva.

Kako s jedne strane postoje oni koji markiranom robom (pod time ne mislim samo na odjeću) žele pokazati da se ima, iako se u stvari baš i nema. S druge strane su oni koji će ili iskeširat pare (jer im stvarno to nije problem) za neki komad robe koji izgleda kao da su ga u Konjšćinskoj kupilli ili će stvarno ponekad izaći vani u štracama, da se dobro vidi kako su cool i neopterećeni.



Osobno, u pidžami ne bi nikad izašla van, jer mi je to roba za po kući, pa bi se time kontaminirala i izgubila svoju svrhu :D Živim u Zagrebu i izaći po zimi u japankama van nije znak neopterećenosti nego debilizma, jer... ta dam - prehladno je za japanke. Domaće temperature jednostavno nisu za bosonogo hodanje, možda postoji nekolicina kojima stvarno ne smeta bit vani bosih nogu na 3 stupnja, ali za većinu jednostavno je prehladno.
No dobro, pidžama je stvarno samo za po kući, ali ja gledam na to kao na odjeću koja je samo za krevet pa kad izađem u pidžami samo znači da ću skoknit do kioska s novinama ili do najbliže trgovine radi mlijeka za kavu a potom pidžamu tutnit na pranje...Ne valjam se u pidžami ni po kauču na koji ses jeda u odjeći koja je bila posvuda..., jasno...
Japanke zimi? :misli: nisam to nigdje vidjela..
A glede pozera , da, ima i toga..


ombia » wrote:Pa to nije upitno chilimama. Tko se zeli druziti sa mrgudima?
Al njih ima i u markiranoj robi i s neoguljenim petama. ;)
..kao i ovih mrguda na svim stranama, nažalost...
Mada se smisao teme gubi kad se ronalaze ekstremni primjeri..Poanta je u tome da neopterećenost ičim stoji u glavi i ne može se prepoznati u nebrušenim petama ili markiranoj odjeći...
kurvanjski avatar, a
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

02 Aug 2012, 14:21

Eto vidis ja u pidjami, a lijepe su :cerek: , ne bih isla u ducan. Nikad. Dobro bih. Pijana. Ili napusena.

A japanke po vani zimi furaju Amerikanke dok Engleskinje i usred zime izlaze POLUGOLE navecer van.
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

02 Aug 2012, 16:48

Chilimama » wrote: :yess: :lux:
Ima kod tebe nesto tako simpaticno. Povremeno naletim na tvoja pisanja i uvijek citam s osmjehom. :)

E, a nisam Pevec, majke mi. :cerek:
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

02 Aug 2012, 16:57

blue » wrote:
Živim u Zagrebu i izaći po zimi u japankama van nije znak neopterećenosti nego debilizma, jer... ta dam - prehladno je za japanke. Domaće temperature jednostavno nisu za bosonogo hodanje, možda postoji nekolicina kojima stvarno ne smeta bit vani bosih nogu na 3 stupnja, ali za većinu jednostavno je prehladno.

Svugdje gdje je zima a nose se japanke je hladno. Bez iznimke. U mom primjeru japanke su uzete radi ilustracije opustenosti. Dakle, nose se po kuci, pa se s njima udje u auto da se odveze djecu u vrtic, ode u ducan, pokupi brza hrana i tako dalje. Ormari su prepuni cipela ali ne kopa se za cipelama u kojima ce se otici do ducana. U drustvu u kojem ako-odem-u -slapama-netko -ce-me-vidjeti a ako me vidi takvu necu se osjecati dobro, odlazi se u ducan sa sminkom i novim cipelama. Zapitajte se, zasto ne idemo u ducan u pidzami - a pidzama je najugodnija odjeca koju obozavamo nosti?
To je ta neopterecenost u drustvenom i estetskom smislu o kojoj pricamo. Koliko je to nama koji smo nauceni zivjeti s odredjenim pravilima drustva da bi bili:
-sexi
-pozeljni
-pametni
-prihvaceni
-itd,

cudno, gnjusno, ruzno, debilno, stvar je naseg kulturnog kruga koji polako puca i u kojem se pojavljuju jedinke koje prkose konvencijama u korist ugode.

Moguce da se kao sto Nice kaze vrtimo u krug i na kraju dodjemo do spoznaje koju smo zapravo imali kao djeca i putem negdje izgubili -- a to je da je sloboda i samo sloboda ono sto nam je vazno...
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

02 Aug 2012, 17:32

Bios » wrote:Zamisli da me pokupi auto i onda me odvedu na hitnu nedepiliranu, nepedikiranu, u starim mudantama!!!??? :eek: :eek: :eek:

Mislim da je kriva moja baka. Ona uvijek vani ide ful sređena jer nikad se ne zna. :zubo:
ja sam tak jednom gadno pala i sjebala nogu i inzistirala da neću na traumu jer nisam depilirala noge.
a i gle me, hlače su mi poderane i zmazane i ja takva NE-I-DE-M u ni-ka-kvu bo-lni-CU!!!
onda sam se unesvijstila pa su me ipak tamo odveli, pizda im strinina. :gaah:

tak da, da, jesam malo pod pritiskom.
Nek(v)arljiva.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

02 Aug 2012, 17:33

A zasto ljeti ne hodamo samo u donjem vesu po gradu? A vruce je. I ves je tako udoban.
User avatar
Vodena
Posts: 2100
Joined: 17 Sep 2011, 23:58

02 Aug 2012, 19:32

kukuriku » wrote:
ja sam tak jednom gadno pala i sjebala nogu i inzistirala da neću na traumu jer nisam depilirala noge.
a i gle me, hlače su mi poderane i zmazane i ja takva NE-I-DE-M u ni-ka-kvu bo-lni-CU!!!
onda sam se unesvijstila pa su me ipak tamo odveli, pizda im strinina. :gaah:

tak da, da, jesam malo pod pritiskom.
razumijem te....ja još niti na jedan pregled kod ginekologa nisam išla bez skoro skroz obrijane premile, kako je to bilo učestalo par godina, muž je bio presretan....danas se ipak malo rijeđe obrijem....ne baš svaki mjesec :raspa:
Post Reply