Flora

Vrt, priroda, ekologija... - sve što raste, i treba da raste
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

14 Oct 2011, 14:47

Pomoć trebam.
Mini ruža, nakon mjesec dana od kupovine dobila pepelnicu :crying: To mi je prva, nemam iskustava s njima.
Postoji kakav narodni lijek ili da odmah idem kupit fungicid?

Pročitala sam da se može zabost šibice u zemlju (valjda zbog sumpora), to sam već napravila jučer :facepalm: , ali sumnjam da će pomoći.
Nešto drugo?


User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

14 Oct 2011, 15:03

Ovo drvce sam dobila prije koju godinu kao malecku biljčicu i sva sam ponosna kako lijepo napreduje (da je ne ureknem). Inače, tu na poslu, sve mi se posuši ili strune.

Image
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

14 Oct 2011, 19:55

m.za » wrote:Pomoć trebam.
Mini ruža, nakon mjesec dana od kupovine dobila pepelnicu :crying: To mi je prva, nemam iskustava s njima.
Postoji kakav narodni lijek ili da odmah idem kupit fungicid?

Pročitala sam da se može zabost šibice u zemlju (valjda zbog sumpora), to sam već napravila jučer :facepalm: , ali sumnjam da će pomoći.
Nešto drugo?
ako je pepelnica, onda ti treba kemija. i postoji, bas za pepelnicu. samo reci za sta trazis.

pitala sam davno za narodni recept jer mi cesto zacini znaju dobiti pepelicu, a ako ih tretiram s kemijom, onda ih vise ne mogu jesti. no nisam saznala za ista :(
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

14 Oct 2011, 19:58

m.za » wrote:Pomoć trebam.
Mini ruža, nakon mjesec dana od kupovine dobila pepelnicu :crying: To mi je prva, nemam iskustava s njima.
Postoji kakav narodni lijek ili da odmah idem kupit fungicid?

Pročitala sam da se može zabost šibice u zemlju (valjda zbog sumpora), to sam već napravila jučer :facepalm: , ali sumnjam da će pomoći.
Nešto drugo?
meni su sve miniruže umrle, mislim da su napravljene tako da ne traju predugo, nažalost.
nikakav ti savjet ovaj put ne mogu dati
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

14 Oct 2011, 20:03

Ajvi, jel ti to uzgajaš travu?
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Bios
slučajna nakupina stanica
Posts: 1755
Joined: 18 Sep 2011, 09:08
Location: U pokretu...

14 Oct 2011, 20:07

Pješčana » wrote:Ajvi, jel ti to uzgajaš travu?
Ja!? Odakle ti to, popoku? Nije da ne bih, al' nemam gdje. :D Kupujem, sirota. :tuzni:
Maštam ... :lux:
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

14 Oct 2011, 20:09

Ajvi » wrote:
Ja!? Odakle ti to, popoku? Nije da ne bih, al' nemam gdje. :D Kupujem, sirota. :tuzni:
:lol: :lol:
puni ormari, ha? :zubo:
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

14 Oct 2011, 20:24

Pojelo mi post :confused: :mad:

Uglavnom, hvala Dimnjak i Pješčana :)
Bacam se odmah na kemiju onda, jer ako imaju tako kratki rok uporabe ionako se nema vremena za eksperimente sa šibicama i ostalim :(

I još, stavila sam je prije 2 dana na terasu nek obitava vani (misleći da joj je u kući možda pretoplo i vlage taman za gljivu) pa se eto sad suši na burici kao pršut :rofl:
User avatar
Bios
slučajna nakupina stanica
Posts: 1755
Joined: 18 Sep 2011, 09:08
Location: U pokretu...

14 Oct 2011, 20:33

dimnjak » wrote: puni ormari, ha? :zubo:
Ma, uspjelo bi to meni. Probala sam samo da vidim hoće li živjeti, pa sam ih ubila. Poše, opet mi se srce steže. :mama: Sve mi uspije, ali stvarno nemam gdje. :D
Maštam ... :lux:
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
User avatar
Vodena
Posts: 2100
Joined: 17 Sep 2011, 23:58

14 Oct 2011, 21:16

O kakvoj travi pričate? :misli:
Ja sam jučer printala sličice cvijeća od kojeg sam nabrala sjeme. Sad samo da nađem neke kutijice veličine onih za šibice pa da ih sortiram sve.
I imam novu orhideju i ovo drvce sam dobila za ročkas. Pahira tree ili money tree. :cerek: margarita
na kakvom ti je mjestu, pitam za sebe da znam gdje da ju stavim, ne bi voljela da mi propadne.

-za pepelnicu, ja ne bi sad ništa špricala već bi ju prirezala na nekih 10 cm visine, ostatak baci il zapali
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

18 Oct 2011, 00:08

Vodena » wrote:
-za pepelnicu, ja ne bi sad ništa špricala već bi ju prirezala na nekih 10 cm visine, ostatak baci il zapali
Ali govorimo o mini ruži?! Gotovo da i nema više od tih 10cm :D , to će biti ok?

Nećete vjerovati, zaboravila sam otići u agrariju tako da nisam ništa špricala još - samo stoji vani na buri i hladnoći od onda. Zalijem malo svaki drugi dan. Jutros mi je izgledala kao da nema više te prašine toliko :ne zna:

Ili je bura sad sve to raspuhala po vrtu :rofl:
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

18 Oct 2011, 16:29

Vodena » wrote:O kakvoj travi pričate? :misli:
Ja sam jučer printala sličice cvijeća od kojeg sam nabrala sjeme. Sad samo da nađem neke kutijice veličine onih za šibice pa da ih sortiram sve.
I imam novu orhideju i ovo drvce sam dobila za ročkas. Pahira tree ili money tree. :cerek: margarita
na kakvom ti je mjestu, pitam za sebe da znam gdje da ju stavim, ne bi voljela da mi propadne.

-za pepelnicu, ja ne bi sad ništa špricala već bi ju prirezala na nekih 10 cm visine, ostatak baci il zapali
Kupi u nekom Bauhausu plastični kofer s pretincima za šarafiće. A biljka je u uredu, na istočnom prozoru. Da sam znala da je money tree odnijela bih je doma, mojim poslodavcima fantastično ide.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

03 Mar 2012, 20:59

Ja ne. :giggle:
Zapravo, uzgajam samo ono korisno. Dragoljub jer su mu listovi fini u salatama, neven jer jednog dana mislim od njega raditi kremice i kadifice jer tjeraju neke beštije iz vrta. Namjeravam nabaviti i vučjak jer su mu sjemenke jestive, ali još nisam vidjela da ga ima negdje za kupiti. Lavanda se valjda računa među cvijeće, a tu je i neka hortenzija koja se sama zasijala i ne da se iščupat. :D

Jel mi može netko preporučiti neke jednostavne, a efektne cvjećke da se ne sramim pred susjedima?
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Bios
slučajna nakupina stanica
Posts: 1755
Joined: 18 Sep 2011, 09:08
Location: U pokretu...

03 Mar 2012, 21:25

Suncokreti, ružmarin, smilje. Korisni su, jednostavni i lijepi.

Da imam mjesta posadila bih sve ikad, ali imam samo balkon s kaktusima i sukulentima i jednom lavandom i ružmarinom.

Balkon je okrenut na jug i to je jedino što može preživjeti ljeto. :D

I sad mi je skoro sve propalo zbog snijega. Spašavam što se spasiti da. Aloa vera koju sam 3 godine pazila i mazila ne bih li napokon ove godine napravila sok, koji se miješa s medom i odličan je za jačanje imuniteta, je umrla.

Sad sve ponovo.
Maštam ... :lux:
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

03 Mar 2012, 21:44

Baš mi je žao zbog alojice. :(
Moja je krepala iste godine kad sam je nabavila jer sam je presadila iz tegle u vrt. :facepalm:

Inače, htjela bih posaditi i mak, onaj obični, poljski. A nigdje nema sjemena, valjda se boje da ćemo droge radit. Moram se sjetiti ove godine pa ukrasti sjeme nekome iz polja. :cerek:

Nigdje ne vidim ni vučjak, a on ima jestive i jako zdrave sjemenke.
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Bios
slučajna nakupina stanica
Posts: 1755
Joined: 18 Sep 2011, 09:08
Location: U pokretu...

03 Mar 2012, 21:55

Je, ti kaktusoidi se presađuju svaku 2. godinu. U samo malo veću teglu. Kamenje na dnu tegle, pa zemlja s pijeskom. I ne vole promjenu mjesta. Vjerojatno je zato krepala.
Maštam ... :lux:
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

05 Mar 2012, 11:15

imamo već temu Flora, spojit ću te dvije teme u jednu :)
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

06 Mar 2012, 12:01

Ovaj vikend vam je sajam cvijeća u Pordenone! :lux:

http://www.ortogiardinopordenone.it/mai ... ogiardino/
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
Post Reply