Protest protiv cjevovoda

Vrt, priroda, ekologija... - sve što raste, i treba da raste
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

04 Dec 2016, 23:52

Sjevernoamerički domoroci iz brojnih plemena ujedinjeni sa plemenom Uspravnog Kamena Su Indijanaca u protestu protiv Dakota cjevovoda. Kontroverzni naftovod uzrokuje mnoga kulturna i ekološka pitanja, u rasponu od domorodačkih prava do klimatskih promjena.

Image

Image

Gušenje protesta od strane policije, privatnih zaštitarskih tvrtki i lokalne milicije je na mahove bilo i prilično brutalno.

Dakota Access Pipeline protests
Dakota pipeline protesters set for 'last stand' on banks of Missouri river
Police shoot rubber bullets at Dakota Access Pipeline protesters
Dakota Access pipeline protesters see bias after Oregon militia verdict
More Native American Tribes Pledge Support and Solidarity With Standing Rock Sioux Against Police Brutality and Corporate Land Theft
Cornel West: I Am Heading to Standing Rock to Show Solidarity with Historic Indigenous Uprising
https://www.facebook.com/Standing-Rock- ... 239798452/

The pipeline protests are at a critical point. This is how we got there. !
Sacred ground

I zadnja vijest danas - pobjeda za pleme Uspravnog Kamena !!
Construction of Dakota Access Pipeline to be re-routed

:S


what we've got here is failure to communicate
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

05 Dec 2016, 15:52

haram wrote:Gušenje protesta od strane policije, privatnih zaštitarskih tvrtki i lokalne milicije je na mahove bilo i prilično brutalno.
Uf. Stalno zaboravljam da ne smijem otvarat takve linkove. Sad mi je zlo. :facepalm:
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

05 Dec 2016, 17:21

Leteća wrote:Uf. Stalno zaboravljam da ne smijem otvarat takve linkove. Sad mi je zlo. :facepalm:
Ma kaj se sekiraš? Gud gajs su ovaj puta pobijedili :)
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

05 Dec 2016, 19:40

haram wrote:Ma kaj se sekiraš? Gud gajs su ovaj puta pobijedili :)
Ma ne sekiram se... imam flashbackove na volonterske dane kad sam bila izložena povećoj količini tekstova o raznoraznim gadostima iz tih latinoameričkih San Pičkimaterina. A ni Turci nisu bili baš daleko. Vlad Tepeš je bio pametan čovjek. :mudri:

Uglavnom, uspostavila sam pravilo da ne čitam o stvarima koje ne mogu promijeniti. Bolje je sadit blitvu.
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

05 Dec 2016, 20:21

Leteća wrote:... A ni Turci nisu bili baš daleko. Vlad Tepeš je bio pametan čovjek. :mudri:
Praktičan -ja bih to tako nazvao :D
Leteća wrote:Uglavnom, uspostavila sam pravilo da ne čitam o stvarima koje ne mogu promijeniti. Bolje je sadit blitvu.
... genetski nemodificiranu, pretpostavljam :D

Pa, linkao sam to na ovoj temi jer prikazuje jedan domorodački etnos koji upravo vodi jednu ne samo lokalno važnu nego i globalno simboličnu borbu protiv sirove pohlepe, uskovidnosti i sebičnosti.
Dokazali su onu svoju da je pleme jako koliko su jaki njegovi neprijatelji (a i prijatelji, dodao bih). Đeronimo! :zubo:

Sori zbog flešbekova, Leteća, nisam mislio da može biti takvih reakcija na to... uglavnom, svaka čast na aktivizmu. :S
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

05 Dec 2016, 20:34

haram wrote:Praktičan -ja bih to tako nazvao :D



... genetski nemodificiranu, pretpostavljam :D

Pa, linkao sam to na ovoj temi jer prikazuje jedan domorodački etnos koji upravo vodi jednu ne samo lokalno važnu nego i globalno simboličnu borbu protiv sirove pohlepe, uskovidnosti i sebičnosti.
Dokazali su onu svoju da je pleme jako koliko su jaki njegovi neprijatelji (a i prijatelji, dodao bih). Đeronimo! :zubo:

Sori zbog flešbekova, Leteća, nisam mislio da može biti takvih reakcija na to... uglavnom, svaka čast na aktivizmu. :S
Vlad je bio marketinški genije. Trenutačno kolce koristim u svrhu podupiranja starih sorti rajčica. Kad EU to zabrani...morat ću postati praktična :o
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
Post Reply