Otrovne gljive i današnje društvo

Vrt, priroda, ekologija... - sve što raste, i treba da raste
User avatar
Herbicidna
Posts: 1099
Joined: 08 Feb 2017, 17:20

15 Mar 2017, 18:21

Potaknula me današnja vijest o odluci Dekanskog kolegija Filozofskog fakulteta u Zagrebu da zabrane pristup Filozofskom fakultetu jednom agronomu.
Čovik već par godina pokušava nać curu s Filozofskog, metode su mu očito bile jako nekonvencionalne.
Google search mi je otkrio čaroban svijet predavanja o gljivama u prirodi, dotični agronom je naime stručnjak za otrovne vrste gljiva.

Je li reakcija preoštra ili preblaga? Da ste u njihovoj koži, kako biste pristupili problemu? Volite li da vam poklanjaju cviće i bombonijere? Biste li otišli na večeru s njim? Berete li gljive?
Da ste u njegovoj koži, kako biste pristupili problemu? Volite li studentice Filozofskog fakulteta? Jeste li romantični?

Je li ovim slučajem ugrožena osviještenost studentica Filozofskog fakulteta o otrovnim gljivama i njihova potencijalna zainteresiranost za hobi branja gljiva u prirodi?

:hekla:


User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

15 Mar 2017, 18:41

Nije mi jasno kako se nije specijalizirao za lude gljive, čini se da ima talenta za njih.

Inače, ako to traje već tri godine, reakcija je preblaga, a studentice su očito neinformirane o otrovnim gljivama jer bi valjda reagirale ranije da su znale s čim imaju posla.

Gljive ne berem, samo kupujem, ove što ih znam prepoznati - bukovače i šampinjone.
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

15 Mar 2017, 18:56

Hahah. Frajer je genijalan, ali mogu razumjeti i cure kojima je dosađivao. Međutim, ako je doista samo pokušavao pokloniti cvijeće i čokoladu te cure pozvati na kavu, a odbijanje prihvaćao bez dramatiziranja, zaista ne vidim osnove da se to naziva "seksualnim uznemiravanjem".

No to ne znamo.

Ipak nije fer, iako ne čudi od naših novinara, da ga nazivaju "bivšim studentom Agronomskog fakulteta". Prema ovome podatku, čovjek je diplomirao, i to najvjerojatnije još potkraj 2015. jer se promocija ne organizira za svakog diplomca posebno. Vjerojatno je nešto dulje studirao jer u opisu ove gljivarske radionice, održane još 2013., navodi kao apsolvent.

Ono, svatko je bivši student fakulteta na kojem je diplomirao. :D

Inače, nikad se ne bih usudila sama skupljati gljive, osim eventualno ako bi me pratio Romano Božac. Divim se svima koji imaju hrabrosti za to.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

15 Mar 2017, 20:37

Otrovne gljjive?
Metafora?


Mogu ja do sutra.
kurvanjski avatar, a
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

15 Mar 2017, 21:47

Da sam Janko jab' lijepo pit'o taj Dekanski kolegij a kako to oni znaju jel' se meni zabranjuje, dozvoljava, sere ili piša, i kako to oni donose odluke u moje ime - a bez mene! :confused:
(...)te nakon molbe koju je urudžbirao kolega(...)
Urudžbirao... :facepalm:

Nije je još ni uručio?! :zubo:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
Post Reply