Svi su glupi - društvena pojava pomodarskog vrijeđanja

Mjesto za mrvu ozbiljnije rasprave
User avatar
Aurora
Posts: 342
Joined: 12 Nov 2011, 19:35

26 Jan 2012, 16:15

Disclaimer: Ovo nije topik namjenjen vrijeđanju i/ili nekoj posebnoj filozofiji, niti tko je glup a tko ne.

Ja mislim na nazivanje ljude glupima koje je u posljednje vrijeme postalo jako popularno.

Na ovom i onom forumu ljudi novinare, forumaše, političare, bogate i močne, ljude za koje saznamo iz medija, susjede i poznanike nazivaju glupima, a kao razlog navode "Joj, to je tako očito".

Čini mi se da smo nacija kojoj su svi glupi osim male (osobne) grupice.
Kako svi oko nas mogu biti glupi? Ako su svi oko osobe X glupe, onda nema objektivnog razloga zašto osoba X nije glupa.
Zar osobe koje nazivaju druge ljude glupima ne razmišljaju da drugi ljudi imaju osječaje i da možda ta osoba nije glupa?



Da li nazivate ljude glupima ili smatrate većinu oko vas glupima? Razlozi, ako ih smijemo znati...

Jesu li vas nazvali glupima iz nekog potpuno neobjektivnog razloga?


Ovom usranom konzumerističkom društvu fali ljubav, čast, srčanost, suosjećajnost i poštenje, a ne nikakav patriotizam, bogobojaznost, marljivost, spremnost na odricanje i prihvaćanje besmislenih kazni...
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

26 Jan 2012, 17:32

Ja nemam običaj nikoga nazivati glupim. Osim samog sebe doma pred ogledalom. Kad to zaslužim svojim postupcima, ofkors.
Možda je to - glup si ili glupan/ča si - samo kraći oblik onoga - ne slažem se s tobom ni s tvojim postupcima, ali mi se ne da oko toga s tobom razglabati. Jednostavno je kraće i stavlja točku na kraj. Odmah, sad i konačno.
I da, i meni se čini da se olako poteže prema mnogima. S druge strane, mislim da to - glup/a si - ljudi više ne doživljavaju dramatičnom uvredom... :ne zna:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

26 Jan 2012, 17:39

Mnijem da je velika većina ljudi glupa. Dokazi se nalaze svuda oko nas, osim ako ne bivakirate negdje na pet tisuća metara. Zapravo, već je i do tamo došlo nekoliko tona otpadaka, ni to nije argument. Tko ne smatra da su dokazi uvjerljivi, glup je i sam.

Uostalom, svi smo mi glupi. Netko više, netko manje. Životno je umijeće okružiti se manje glupim ljudima.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

26 Jan 2012, 20:15

Vecinom je to radi frustriranosti. Nerazvijeno drustvo - nemogucnost uspjeha na bilo kojem polju - nerazumijevanje - ekonomski darvinizam = svi su glupi= nemoguihvisegledati.

Da vidis kad istinske glupane u razvijenom drustvu pocenes uvazavati i gledati s postovanjem. :cerek:
Onda znas da su oni nasi nasilno glupi, a ovi su glupi glupi jer su istinski tupi.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

26 Jan 2012, 20:50

Aurora » wrote:D


Da li nazivate ljude glupima ili smatrate većinu oko vas glupima? Razlozi, ako ih smijemo znati...

Jesu li vas nazvali glupima iz nekog potpuno neobjektivnog razloga?
Nazivanje ljudi glupima je dokaz vlastite inferiornosti. Neznanja da se reagira bolje. Ili drugacije.
Sto su ljudi pametniji to su zapravo ugodnije drustvo. :)
Neke velicine iz moje branse al ono bas poznate globalno, teze face su bili najugodniji ljude koje sam ikad upoznala. Prizemni, jednostavni i normalni. :s
Sto je netko veci potrcko i manje ostvaren, to su kompleksi jaci, a nazivati nekoga imenima je znak da kompleksi vriste.
Dakle to kao odgovor na prvo pitanje.
K tome nekima fali osnovnog kucnog odgoja. S takvima je tek neugodno provoditi vrijeme.
I pitas za osjecaje, pa na to i racunaju. :zubo:
Ne na to da objektivno prihvatis da si glupa, nego da te malo ispod pojasa jel...
Svatko je za x nekih stvari glup a i netko tko bi nekome bio generalno glup moze voditi deset puta ljepsi zivot od nekog pametnjakovica. Pa ti vidi sta je bolje. :zubo:

Dal su me nazvali glupom iz neobjektivnog razloga? Ofkors? Zar bi moglo ikako drugacije? :rofl: :raspa:
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

26 Jan 2012, 21:39

Što su drugi gluplji to sam ja pametniji/a, to je valjda ta šema.
Samoaktualizacija koja je neđe ošla ukrivo.
User avatar
Jade
Posts: 223
Joined: 03 Jan 2012, 05:32
Location: Ne, hvala.

26 Jan 2012, 22:08

Uvijek kurvu zovem gospođom, policajca gospodinom, a glupog pametnim.
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

26 Jan 2012, 22:11

Pa postoje glupi ljudi, ne kužim.
Mislim, meni nije isto kad nekom kažem da priča gluposti ili "joj glup si" u smislu "daj se ne pravi budala/ne zajebavaj bezveze" jer zaista neinteligentnoj osobi nikad neću reć da je glup/blesav/nešto. A susrećem se evo na tjednoj bazi s istinskom glupošću i neinteligencijom, i ne vidim u čem je problem ustanoviti da je ta osoba glupa kad ona po svim parametrima po kojima bi to mjerili jest glupa.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

27 Jan 2012, 10:25

Aurora » wrote: Zar osobe koje nazivaju druge ljude glupima ne razmišljaju da drugi ljudi imaju osječaje i da možda ta osoba nije glupa?
Pa imam i ja osječaje. Osjećam da su ljudi glupi. :ne zna:

Slažem se da poneka osoba možda nije glupa. To je u slučaju da je možda u šumi.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

27 Jan 2012, 12:07

Ne vidim razloga zašto glupanu ne bih rekao da je glup. Ako mogu pametnome reći da je pametan, lijepome da je lijep, duhovitom da je duhovit, zašto glupome ne bih rekao da je glup?
Na kraju krajeva, to je znatno kraće i elegantnije nego da mu tumačim zašto su mu gledišta imbecilna. Ovako postoji šansa da se uvrijedi i odjebe u skokovima od mene, a to mi bitno pospješuje mogućnost doživljenja nirvane.
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

27 Jan 2012, 12:15

Nisam puno puta u životu rekla nekome da je glup, mislim da bi mi prsti jedne ruke bili previše da ih nabrojim, ali nema dana kad za nekoga to ne pomislim. :D Ponekad za nečiju izjavu ili postupak (ili, dakako, post :o), ponekad baš za osobu. No, to (mu) ne govorim jer bih mogla dobiti permaban, otkaz i slično.
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
Maleficent
Posts: 444
Joined: 28 Sep 2011, 14:04

27 Jan 2012, 12:18

Nikad nikome i nikad za nikoga ne kažem da je glup.
Na inteligenciju ne možemo utjecati, a svi ponekad ispadnemo bedasti.

No, uvijek ću jasno i glasno reći kada je netko pokvaren. To je samo do njega. Može utjecati, a neće. Baraba.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

27 Jan 2012, 12:18

judolino » wrote:Ne vidim razloga zašto glupanu ne bih rekao da je glup. Ako mogu pametnome reći da je pametan, lijepome da je lijep, duhovitom da je duhovit, zašto glupome ne bih rekao da je glup?
Na kraju krajeva, to je znatno kraće i elegantnije nego da mu tumačim zašto su mu gledišta imbecilna. Ovako postoji šansa da se uvrijedi i odjebe u skokovima od mene, a to mi bitno pospješuje mogućnost doživljenja nirvane.
Slažem se s tobom. Receptura je jako dobra i mislim kako je u mnogo slučajeva korisna. Meni je, uglavnom, dovoljan pogled koji uputim pa da potencijalni glupan skuži i okrene se od mene, ali je pitanje, čini mi se, o olakom davanju pečata "GLUP!".
I djelimo li ga ili primamo neobjektivno? :ne zna:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

27 Jan 2012, 12:22

Pa nema smisla govoriti nekome da je glup, kad on to nema kapaciteta shvatiti, a samo se širi negativna energija. Pa ne oslovljavamo ni ružne žene s "gaborima" niti invalide "alo, beznogi".
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

27 Jan 2012, 12:49

karambol » wrote:
Slažem se s tobom. Receptura je jako dobra i mislim kako je u mnogo slučajeva korisna. Meni je, uglavnom, dovoljan pogled koji uputim pa da potencijalni glupan skuži i okrene se od mene, ali je pitanje, čini mi se, o olakom davanju pečata "GLUP!".
I djelimo li ga ili primamo neobjektivno? :ne zna:
I udjelimo li ga ikad sebi? :raspa:
Pa nema smisla govoriti nekome da je glup, kad on to nema kapaciteta shvatiti, a samo se širi negativna energija. Pa ne oslovljavamo ni ružne žene s "gaborima" niti invalide "alo, beznogi".
Amen.

Glup je bezazlen. Pakostan i zloban, eh to je vec kuga.
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

27 Jan 2012, 13:17

Aurora » wrote: Da li nazivate ljude glupima ili smatrate većinu oko vas glupima? Razlozi, ako ih smijemo znati...
Ne nazivam ljude glupima ako su jači od mene.

Nema oko mene puno glupih ljudi ali ima ih koji tu i tamo učine neku glupost.
Jesu li vas nazvali glupima iz nekog potpuno neobjektivnog razloga?
Ne nazivaju me glupom ali nekad pomisle, vidim im u očima.
Ipak, ne vjerujem da je iz neobjektivnog razloga jer sam im ipak draga. Mislim da je i njima žao kad sam u nečemu glupa.

Inače, ovo što kaže Maleficent.
Postoji dobronamjerna glupost, nema tu mjesta osuđivanju.
Zlonamjernost i pokvarenost je ono što treba smetati.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

27 Jan 2012, 13:23

ombia » wrote:
I udjelimo li ga ikad sebi? :raspa:



Amen.

Glup je bezazlen. Pakostan i zloban, eh to je vec kuga.

Pa, sudeći po sebi, najčešće ga udjelim samome sebi i to vrlo objektivno, valjda... :ne zna:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Maleficent
Posts: 444
Joined: 28 Sep 2011, 14:04

27 Jan 2012, 13:31

ombia » wrote: Glup je bezazlen. Pakostan i zloban, eh to je vec kuga.
Ti govoriš o retardaciji.
Većina prosječnih (prosječno glupih) je itekako sposobna za zlobu.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

27 Jan 2012, 13:47

Maleficent » wrote:
Ti govoriš o retardaciji.
Većina prosječnih (prosječno glupih) je itekako sposobna za zlobu.
Ne, ja govorim o pakosti i zlobi.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

27 Jan 2012, 13:50

ombia » wrote:
Ne, ja govorim o pakosti i zlobi.
pa i glup može biti pakostan i zloban :ne zna:
pogotovu ako je na kakvoj poziciji, ima moć
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

27 Jan 2012, 14:06

Obrisao sam nešto, jebe me forum.
Last edited by judolino on 27 Jan 2012, 14:08, edited 1 time in total.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

27 Jan 2012, 14:07

Herp » wrote:Nisam puno puta u životu rekla nekome da je glup, mislim da bi mi prsti jedne ruke bili previše da ih nabrojim, ali nema dana kad za nekoga to ne pomislim. :D Ponekad za nečiju izjavu ili postupak (ili, dakako, post :o), ponekad baš za osobu. No, to (mu) ne govorim jer bih mogla dobiti permaban, otkaz i slično.
Opa, ovo me podsjeća na nešto...
Ma ja sam dobivao otkaze, prekršajne kazne, vodila me murija u zatvor (zapravo pritvor, nisam nikad kažnjeno osuđen), evo nedavno sam dobil i permu (al bolje neg spermu), a stalno si govorim da se trebam manuti ćorava posla... Međutim, ne mogu si pomoći. Dođem u birc, sjednem za šank, naručim cugu, i onda skužim da drugi frajer za šankom vrijeđa konobaricu. I onda mu jebem mater, izbacim ga van, a konobarica sva tužna. Šta si koji kurac sad tužna, jebem te blesavu, kaj nisam izbacil idiota van? A ona veli da je tužna zbog mene jer taj je idiot naoružan, i lud, i petespejac, i pukovnik u penziji... I zanimljivo, ja još uvijek živ, a ovaj naoružani nije izvadio pištolj i ucmekao me kad sam mu opalio vritnjak.
Ma meni ide na kurac to kaj raja šuti i jede govna!
Hoću li najebati zbog toga? Lako moguće. Al boli me kurac! Imam životno osiguranje, baba bu valjda nekaj dobila da me more pokopat, popa ne mora platit.
Ovom usranom konzumerističkom društvu fali ljubav, čast, srčanost, suosjećajnost i poštenje, a ne nikakav patriotizam, bogobojaznost, marljivost, spremnost na odricanje i prihvaćanje besmislenih kazni, kako nam uvijek i iznova tupe vladajući zvali se komunisti, socijalisti, hadezejci, esdepejci ili euroameropejci, nabijem ih sve na kurac!

Zna li tko od vas osjećaj ponovnog rođenja kad pošalješ gada od gazde u pičku materinu? Jebote, nemaš love, moraš platit stanarinu, račune, pronaći novi posao - nije to sam tak. Ali taj osjećaj kad za sobom zalupiš vrata tako da gotovo iskoče iz vratnica, vrata firme gdje su te silovali i tjerali da bereš pamuk za belog pedera, kad udahneš smog koji miriši poput onog tibetanskog zraka kaj ga šnjofa dalaj-lama, kad svojim okom siromaška vidiš oble djevojačke guzice & sise (volim ja i starije gospođe, ovo je samo stilska figura) - NEPROCJENJIVO!
To je osjećaj SLOBODE, usporediv s onim kad si na stejdžu a rulja pizdi (i time sam se bavio :D), kad ti na kurcu svršava žena koja je već godinama deklarirana frigidnjača, kad ispečeš riječnu ribu Dalmatincu i on se udavi u njoj, kad kažeš punici da je svejedno voliš na svoj ateistički način dok ona tebe mrzi na kršćanski, kad kažeš drotu da ti može napisati još sto kazni ali da će svejedno ostati obična vucibatina (za mlađe čitatelje: vuče batinu, odnosno pendrek), kad profesorici koja ti kaže da si prepotentan odgovoriš da je to bolje nego biti impotentan...
Ja sam rastao na ovakvim http://www.youtube.com/watch?v=fA51wyl-9IE stvarima.
I ovakvima: http://www.youtube.com/watch?v=4Kde-5JdYYg
I ovakvima: http://www.youtube.com/watch?v=Gk_g68FBfsY
I ovakvima: http://www.youtube.com/watch?v=dQJkzttH1j8
I ovakvima: http://www.youtube.com/watch?v=l9uu8Fvpplk
I ovakvima: http://www.youtube.com/watch?v=MvdE7upeKKg
I ovakvima: http://www.youtube.com/watch?v=5zfc6sao ... CCoQtwIwAQ
I ovakvima: http://www.youtube.com/watch?v=zK3BC08Jwqk
I ovakvima:
I ovakvima:
Danas kad postajem pionir
dajem časnu pionirsku riječ
da cu marljivo učiti i raditi,
poštovati roditelje i starije
i biti vjeran i iskren drug,
koji drži danu riječ!
I ovakvima: http://www.youtube.com/watch?v=PZLrLnO4jsc
I zato ne razumijem kako netko puši ovo: http://www.youtube.com/watch?v=GdGhiBhk ... re=related (a jako me podsjeća na govore izvjesnog sijedog gospodina, asimetričnog u labijalnom području lica).
Ljudi: volite me ili mrzite, a ja ću se pobrinuti da ne budete ravnodušni prema meni.
Ja nisam limeni pjetlić (Emer, ovo fakat nema veze s tvojim avatarom, pogotovo ne s cjelovitom verzijom :D) koji se okreće na vjetru kako vjetar puše. Svojedobno sam bio ponosni Jugoslaven, kad sam vidio kako stvari stoje (JNA 1988) Hrvat, zatim blesavi uniformirani Hrvat, a danas zen-budist ili tako nekakav peder koji će za svoje prijatelje biti hrvat ako treba, ali u duši pripada pobratimstvu lica u svemiru.

Znam da sam vas udavio, ali nije mi lako. A nije ni vama. Pitanje je samo koliko si istine smijemo dopustiti i priuštiti.

Evo, citirat ću jedog pjesničića kojeg sam volio prije nego što sam ga nadrastao:

Well, I woke up this morning, I got my ... ways near

Kao što Krleža reče (navodim prema sjećanju):

Jer svaki od nas bit će lješina,
i mrtvačka kola, i vreća praha.
I svaki od nas bio je mješina
duhana, sala i alkohola.

So fakin vot?

Hoćemo li biti bića bez morala ako nemamo smisla za Boga, domovinu, poviestnu zbiljnost?
O, itekako hoćemo.
Dovoljno je samo shvatiti da smo MI ta bića koja definiraju moral i pravila ponašanja.

Peace, brothers! (Zapravo sam viš bio panker, al furo sam se neko vrijeme na hašomane).
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

27 Jan 2012, 14:24

Sad umirem od znatiželje u kojem bendu si bio :zubo:
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

27 Jan 2012, 15:06

Podsjetio si me na ovu genijalnu scenu:



Nismo isti... i nikada nećemo biti isti. Jer ja tebi ne trebam nizašta i mene je lako oterati. A ti meni trebaš k'o lebac. Ali ja sam tebe ipak oterao. A to dragi moj nije isto.

A i tis' bija panker? :rofl:
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

27 Jan 2012, 15:18

judolino...ti si jedan od posljednjih vitezova... :s sad ce te zene zatrpati porukama u inboxu,jebemti... Kako se ja nisam sjetio? :misli: :bonk:
O,morisone djime...
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
Post Reply