Pušenje

Mjesto za mrvu ozbiljnije rasprave
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

07 Jan 2012, 12:45

Kako ti misliš, prekapala si po smeću?


Potpisi su za budale.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

07 Jan 2012, 13:45

Sta lik je umro jer je naglo prestao pusiti ili sta?

Cimer isao van nakon vecere pusiti. Kisa je padala, vjetar je pusao, bura. I ponio smece van. Nek pusi vani, nema sanse da to smrdi po stanu.
A i ne volim se ljubiti sa pusacem, kao da pepeljaru oblizujem.
User avatar
Tristana
Posts: 138
Joined: 09 Nov 2011, 17:54

07 Jan 2012, 14:35

Hekatonhir » wrote:Kako ti misliš, prekapala si po smeću?
:mama:

Ovako; U subotu odlučim da od sutra više ne pušim, u nedjelju u 13.45, ipak se predomislim i preodlučim da ću samo još jednu ili dvije a dućan radi još 15 minuta, odem i kupim kutiju.
Budući da sam, jel, dosljedna...zaista izvadim dvije cigarete i kutiju bacim u smeće u parku...

Pogađaš? U pola noći sam u parku :mama:

Sad sam pametnija pa pune kutije bacam u šahtove.

Ajme, nemojte me više niš pitat :facepalm:
Last edited by Tristana on 07 Jan 2012, 14:43, edited 1 time in total.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

07 Jan 2012, 14:39

Sestrična i ja smo, kad smo bile jako mlade, a u momentima očaja (krize) i besparice, znale tražiti po plaži malo duže čikove i popušit ih do kraja :rofl:
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

07 Jan 2012, 14:41

ombia » wrote:Sta lik je umro jer je naglo prestao pusiti ili sta?

Cimer isao van nakon vecere pusiti. Kisa je padala, vjetar je pusao, bura. I ponio smece van. Nek pusi vani, nema sanse da to smrdi po stanu.
A i ne volim se ljubiti sa pusacem, kao da pepeljaru oblizujem.
Ljubiš se s cimerom rekreativno ili je cimer samo odmiljenica?
Tristana wrote:
:mama:

Ovako; U subotu odlučim da od sutra više ne pušim, u nedjelju u 13.45, ipak se predomislim i preodlučim da ću samo još jednu ili dvije a dučan radi još 15 minuta, odem i kupim kutiju.
Budući da sam, jel, dosljedna...zaista izvadim dvije cigarete i kutiju bacim u smeće u parku...

Pogađaš? U pola noći sam u parku :mama:

Sad sam pametnija pa pune kutije bacam u šahtove.

Ajme, nemojte me više niš pitat :facepalm:
Joj. :kiss:
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

07 Jan 2012, 15:47

Tristana » wrote:
:mama:

Ovako; U subotu odlučim da od sutra više ne pušim, u nedjelju u 13.45, ipak se predomislim i preodlučim da ću samo još jednu ili dvije a dućan radi još 15 minuta, odem i kupim kutiju.
Budući da sam, jel, dosljedna...zaista izvadim dvije cigarete i kutiju bacim u smeće u parku...
Ja sam na maturalcu bacio šteku Marlbora u more. Prigovarali su mi što pijem, prigovarali su mi što pušim, a kako sam bio zaljubljen u jednu od tih iz grupe što me pokušavala popraviti, rekoh: "Hajde, za ljubav treba imati karaktera." :zubo:

Nastavio sam piti, ali više nisam pušio. I tako, prošao maturalac, prošli dani i tjedni, ja ne pušim. I onda neki dernek, pola tri u noći. Pijem ko smuk, nekakvo crno vino. Čisto, ostali su pili bambus. I odjednom skužim da u ruci imam cigaretu. Kako je tamo dospjela, nemam pojma. Nudili me jesu, odbijao sam. Toliko se sjećam. Valjda taj put nisam razmišljao, mahinalno sam je uzeo. I otad, ogorčen mučkom prijevarom, pušim.

Onu popravljačicu nisam poševio, razumije se. Nisam ništa. Tako mi i treba kad me cure vuku guzicom za nos.
Potpisi su za budale.
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

07 Jan 2012, 15:49

Hekatonhir » wrote:
Ja sam na maturalcu bacio šteku Marlbora u more. Prigovarali su mi što pijem, prigovarali su mi što pušim, a kako sam bio zaljubljen u jednu od tih iz grupe što me pokušavala popraviti, rekoh: "Hajde, za ljubav treba imati karaktera." :zubo:

Nastavio sam piti, ali više nisam pušio. I tako, prošao maturalac, prošli dani i tjedni, ja ne pušim. I onda neki dernek, pola tri u noći. Pijem ko smuk, nekakvo crno vino. Čisto, ostali su pili bambus. I odjednom skužim da u ruci imam cigaretu. Kako je tamo dospjela, nemam pojma. Nudili me jesu, odbijao sam. Toliko se sjećam. Valjda taj put nisam razmišljao, mahinalno sam je uzeo. I otad, ogorčen mučkom prijevarom, pušim.

Onu popravljačicu nisam poševio, razumije se. Nisam ništa. Tako mi i treba kad me cure vuku guzicom za nos.
:rofl: Koja priča!
Ti imaš baš dobrih priča.

("Tako je i moj tata pričao da..." :train stories: )
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

07 Jan 2012, 15:55

Beta ženka » wrote:
:rofl: Koja priča!
Ti imaš baš dobrih priča.

("Tako je i moj tata pričao da..." :train stories: )
:rofl: :rofl: :rofl:

Skoro sam se ugušila od smijeha.
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
Potjeh
Posts: 1361
Joined: 05 Oct 2011, 00:00

07 Jan 2012, 16:54

Tristana » wrote: Kod mene je to samo najjadnija ovisnost i svaki put kad zapalim, prezirem i tu cigaretu i svoj jadni karakter koji je se ne može riješiti. Ne želim se ni sjetiti kakve gluposti sam radila zbog cigareta, skrivala se, lagala, prekapala po smeću...katastrofa!
Moje je mišljenje da u uspješno zatiranje navike treba uključiti i najbliskije osobe. Ako su i oni uključeni u to, onda ti se šanse drastično povećavaju. Zašto ne uključiti svoju obitelj u rješavanju ovog problema (kažem problem jer mi se tako čini u tvom slučaju)?
User avatar
Tristana
Posts: 138
Joined: 09 Nov 2011, 17:54

07 Jan 2012, 17:06

Zato što je svako dosadašnje uključivanje rezultiralo samo privremenim skrivanjem i bezočnim laganjem pa se onda grizem još i zbog toga :crying:
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

07 Jan 2012, 17:08

Potjeh » wrote:
Moje je mišljenje da u uspješno zatiranje navike treba uključiti i najbliskije osobe. Ako su i oni uključeni u to, onda ti se šanse drastično povećavaju. Zašto ne uključiti svoju obitelj u rješavanju ovog problema (kažem problem jer mi se tako čini u tvom slučaju)?
Meni je prvi put pomoglo djelomično - po principu "što više ljudi kažem, veća je sramota ako pokleknem".
Sada više i ne govorim ništa, znam da sam jebeno slaba i da već ljudima ide na živce "danas ne pušim - danas pušim". Ide i meni, uostalom. :facepalm:
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
Potjeh
Posts: 1361
Joined: 05 Oct 2011, 00:00

07 Jan 2012, 17:14

Beta ženka » wrote:Meni je prvi put pomoglo djelomično - po principu "što više ljudi kažem, veća je sramota ako pokleknem".
Sada više i ne govorim ništa, znam da sam jebeno slaba i da već ljudima ide na živce "danas ne pušim - danas pušim". Ide i meni, uostalom. :facepalm:
Ja bi to napravio na slijedeći način:
1. Objava da prestajem pušiti (obitelji, prijateljima, možda kojem bližem kolegi s posla)
2. Priznanje da sam slab i da je velika šansa da ću pokleknuti
3. Zamolba bližnjima da uništavaju sve cigarete i upaljače koje će se (možda, vjerovatno) pojaviti.

:E

Poznajući moje, ovo bi se zasigurno pretvorilo u entuzijastičan lov na blago a priče o uništavanju ilegalnih opijata bi se godinama prepričavale. :rofl:
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

07 Jan 2012, 17:29

Potjeh » wrote: 3. Zamolba bližnjima da uništavaju sve cigarete i upaljače koje će se (možda, vjerovatno) pojaviti.
Ne, ne, kod mene nije tako. Kad sam prestala pušit, i dalje nisam nigdje išla bez kutije cigareta. Jer sam znala, ako nemam cigarete - automatski nastaje panika za cigarom, i napravit ću sve da dodjem do iste, te ju zapalim. Činjenica da imam cigarete i da, ako želim, mogu zapalit, a ipak to odbijam mi je bila umirujuća. I općenito, nisam bježala od pušača, cigara, kava i kafića. Dapače, neko vrijeme sam na poslu išla redovno na čik-pauze s pušačima iako nisam pušila.
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

07 Jan 2012, 17:37

Potjeh » wrote: Aaa, ne, ne, kad me uhvati - nema uništavanja jer postajem jebena aždaja i nabavit ću cigaretu kako god, a ti si dušman. :zubo:
Istina - imala sam dugo pol kutije, ali u stanu - ako sam vani i pokleknem, lako kupim, ali ako me uhvati u 2 ujutro, onda bi bila panika. Ovako me smirivalo da imam nešto u slučaju krajnje krize. I isto mi nije smetalo da drugi puše oko mene, čak mi je pasivno pušenje bilo dobra prijelazna faza.
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
Potjeh
Posts: 1361
Joined: 05 Oct 2011, 00:00

07 Jan 2012, 17:48

BoDerek » wrote:automatski nastaje panika za cigarom, i napravit ću sve da dodjem do iste, te ju zapalim.
Ovo moram priznati nisam nikad u životu osjetio iz bilo kojeg razloga. Ajmo reći da ne razumijem ovu potrebu.

Ja smatram da su ovisnosti kojih se želiš riješiti više onako dosadne. Onako, kontinuirano te grickaju a dani postaju jako dugi.
User avatar
Tristana
Posts: 138
Joined: 09 Nov 2011, 17:54

07 Jan 2012, 17:49

Ja sam svom djetetu dala jednu od tih mojih zadnjih kutija i dogovorile smo se da ih sakrije pa mi daje jednu ujutro uz kavicu.
Onda sam ih našla pa sam joj krala :brukica: , pa sam kupila još jednu kutiju i nadopunjavala kolko uzmem. Na kraju joj je ipak postalo sumnjivo da ta kutija traje mjesecima.

Dno dna :brukica:
Last edited by Tristana on 07 Jan 2012, 17:53, edited 1 time in total.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

07 Jan 2012, 17:53

Potjeh » wrote:
Ovo moram priznati nisam nikad u životu osjetio iz bilo kojeg razloga. Ajmo reći da ne razumijem ovu potrebu.

Ja smatram da su ovisnosti kojih se želiš riješiti više onako dosadne. Onako, kontinuirano te grickaju a dani postaju jako dugi.
Nisam shvatila, nikad nisi osjetio da nestankom ili neimanjem nečega počmeš paničarati da nećeš preživjet ili izdržat bez tog nečeg? Pa onda nisi nikad bio ovisan o nečemu? Po tome se ovisnost i prepoznaje...
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

07 Jan 2012, 18:08

Tristana » wrote:Ja sam svom djetetu dala jednu od tih mojih zadnjih kutija i dogovorile smo se da ih sakrije pa mi daje jednu ujutro uz kavicu.
Onda sam ih našla pa sam joj krala :brukica: , pa sam kupila još jednu kutiju i nadopunjavala kolko uzmem. Na kraju joj je ipak postalo sumnjivo da ta kutija traje mjesecima.

Dno dna :brukica:
:rofl:
Oprosti, znam da nije smiješno, ali cijela priča mi je luda. :D
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

07 Jan 2012, 18:09

Tristana » wrote:Ja sam svom djetetu dala jednu od tih mojih zadnjih kutija i dogovorile smo se da ih sakrije pa mi daje jednu ujutro uz kavicu.
Onda sam ih našla pa sam joj krala :brukica: , pa sam kupila još jednu kutiju i nadopunjavala kolko uzmem. Na kraju joj je ipak postalo sumnjivo da ta kutija traje mjesecima.

Dno dna :brukica:
Ko kad sam ja dobivala svaki dan par vanilin kiflica uz kavu jer me netko stitio da ne pozderem tri kile u dva dana. :zubo:
User avatar
Potjeh
Posts: 1361
Joined: 05 Oct 2011, 00:00

07 Jan 2012, 18:16

BoDerek » wrote: Nisam shvatila, nikad nisi osjetio da nestankom ili neimanjem nečega počmeš paničarati da nećeš preživjet ili izdržat bez tog nečeg? Pa onda nisi nikad bio ovisan o nečemu? Po tome se ovisnost i prepoznaje...
Nikada. :)
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

07 Jan 2012, 18:29

Potjeh » wrote:
Nikada. :)
Ih, kakav si ti to čovek. :o
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

07 Jan 2012, 18:42

Tristana koje price :s :rofl: Ne bih ti bila u kozi :zubo:

Ja mogu rec da ova tema lose djeluje na mene :( citam to pa mi dodje zapalit, inace mi stvarno rijetko dolazi :mirko:
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

07 Jan 2012, 18:47

E,da, Potjeh ne ide to tako, da ide ne bi bila ovisnost. Osim toga, vjerujem da ovisi o osobnosti, ja si sama mogu nesto zabranit i drzat se toga, da mi netko sa strane zabranjuje, makar ga ja ovlastila, glave bi padale :zubo:
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

07 Jan 2012, 18:53

BoDerek » wrote: Nisam shvatila, nikad nisi osjetio da nestankom ili neimanjem nečega počmeš paničarati da nećeš preživjet ili izdržat bez tog nečeg? Pa onda nisi nikad bio ovisan o nečemu? Po tome se ovisnost i prepoznaje...
Potjeh wrote:
Nikada. :)
BoDerek wrote: Ih, kakav si ti to čovek. :o
Trulo bogat? :rofl: Vidiš da mu samo nije falilo, ne znači ti to da nije ovisan. :zubo:
User avatar
Potjeh
Posts: 1361
Joined: 05 Oct 2011, 00:00

07 Jan 2012, 19:35

blue » wrote:E,da, Potjeh ne ide to tako, da ide ne bi bila ovisnost.
Ne pokušavam banalizirati ovisnost već imam drugačiju percepciju kako ta ovisnost izgleda. Nikada to nisam doživljavao kao napad panike već kao neki uporan glasić koji ti kontinuirano šapuće.
nina williams wrote: Trulo bogat? :rofl: Vidiš da mu samo nije falilo, ne znači ti to da nije ovisan. :zubo:
touché. :rofl:
Post Reply